|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergije na hranu
4.9.2014 13:49:18   
Mala Elena
Da li neko moze da odgovori, pretpostavljam da niste videli a jako me zanima?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Alergije na hranu
26.3.2015 9:06:56   
branki*
morala sam da ovo podelim sa vama

istine i lazi o hrani

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Alergije na hranu
26.3.2015 11:10:46   
degu
odlican tekst!
Od kad nam ovo World prica a eno je sama na temi lchf dijeta user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Alergije na hranu
26.3.2015 16:29:04   
mama krava
Korisno! Hvala!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Alergije na hranu
2.6.2016 20:07:47   
Valerie
za koliko prodje alergijska reakcija, ne bas mnogo jaka? pojela u 15.30 novu kasicu, pocrveneli obrazi i zadnji deo vrata... da znam sta da ocekujem otprilike. istusirali samo vodom...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Alergije na hranu
29.6.2017 16:35:13   
Dragce86
Poceli pre 3-4 dana sa Milupa pahuljicama ( imamo 5 i po meseci, samo dojim ) i evo danas odreagovala - crvenilo vrata, na obrazima, prevojima lakata. :( Cesala se kao luda, povuklo se na Cortinat T nakon pola sata. Sta raditi dalje, sta novo uvesti, sa MILUPA cemo naravno prestati? Nije dosad jela nemlecnu hrani niti AD formule... Mame, pomazite ;)

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Alergije na hranu
29.6.2017 16:37:10   
Sanjica26 RR
Kreni sa nekim od povrca: sargarepa, krompir, tikvica...

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Alergije na hranu
29.6.2017 16:42:17   
Dragce86
Hvala Sanjica26 RR, pocecu onda povrce i posle 1-2 nedelje sa vocem. A da zaboravim za sad na zitarice neko vreme? Jel da povrce spremam na vodi, posto dojim a nemam viska da izmuzem? :(

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Alergije na hranu
29.6.2017 16:48:36   
Sanjica26 RR
Napravi pauzu. Posto si tek krenula polako. Tri dana uvodi jednu namirnicu. Ako nema reakciju onda krenes sa drugom. Pravi sa vodom.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Alergije na hranu
29.6.2017 16:49:46   
Dragce86
Okiii, thanks @Sanjica26 RR, nadam se da ce biti ok, tako cu raditi sve pa pisem ovde utiske nadalje :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Alergije na hranu
29.6.2017 17:00:37   
Sanjica26 RR
Najbolje da pises u ovoj temi ishrana beba od 3 do 6 meseci

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Alergije na hranu
29.6.2017 17:01:31   
Dragce86
Hvala :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Alergije na hranu
29.6.2017 17:04:20   
Dragce86
@Sanjica26 RR, tema je zakljucana tamo gde ste mi stavili link ali nema veze - procitala sam korisne savete ;)

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Alergije na hranu
29.6.2017 17:09:35   
Sanjica26 RR
KLIK Evo ovde otvorene teme,
I molim te da ne pises jednu za drugu poruku. Imas opciju uredi koja traje par minuta ako si nesto zaboravila.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Alergije na hranu
30.6.2017 7:17:20   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Dragce86

Poceli pre 3-4 dana sa Milupa pahuljicama ( imamo 5 i po meseci, samo dojim ) i evo danas odreagovala - crvenilo vrata, na obrazima, prevojima lakata. :( Cesala se kao luda, povuklo se na Cortinat T nakon pola sata. Sta raditi dalje, sta novo uvesti, sa MILUPA cemo naravno prestati? Nije dosad jela nemlecnu hrani niti AD formule... Mame, pomazite ;)

Ako se reakcija javila ovako kasno, najverovatnije nije alergija ali je bolje iskljuciti Milupu na neko vreme.
Najbolje je da polako pocnes da uvodis voce (jabuke, banane) i povrce (sargarepa, tikvice, krimpir) spremano na vodi a za 15-ak dana da probas da joj ponovo uvedes neke zitarice sa AD mlekom, bilo koje osim Milupe

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Alergije na hranu
30.6.2017 13:49:20   
Dragce86
Hvala puno svima. Draga @milicicak, tako cu i raditi :)

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Alergije na hranu
30.6.2017 13:58:04   
Peace*
Bez namere da se pravim pametna, ali nove namirnice se uvode sa razmakom od 3 dana baš iz razloga što se alergijska reakcija može javiti u 72h od konzumiranja namirnice.
Ovim samo htedoh da kažem da treba biti oprezan ukoliko postoji sumnja na alergiju. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Alergije na hranu
6.7.2017 15:02:58   
Dragce86
U pravu ste, Peace, ja sumnjam da jeste alergija na Milupu nakon 72h od senzibilizacije, tako da cu je preskakati ubuduce, ima toliko toga sto sam vec pocela da joj pravim od povrca i super se prilagodila, lepo rucka, hvala Bogu. user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Alergije na hranu
18.7.2017 2:38:27   
Dragce86
Evo, proslo je nekoliko dana i uvela sam obican pirinac, koji i mi u kuci koristimo - i gle cuda, nikakva reakcija, tj.svidja joj se i sad ga koristimo ujutru a popodne kasicu sa povrcem. ;) Juce smo napunile 6 meseci, jos koji dan pa cemo moci i meso polakooo <3

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Alergije na hranu
19.7.2017 13:07:47   
vocicana
Bravo!Tako treba.Desava se takva rekacija, samo polako jedno po jedno, sve ce se videti, msms ako je osetljivostprisutna. Obicno se to jako brzo manifestuje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Alergije na hranu
20.7.2017 16:32:14   
Dragce86
Ma, cini mi se da ove kupovne kasice nisu ni blizu onoga sto mi same mame mozemo napraviti od povrca, voca, mesa...Nekako mi imaju i neki cudan smek, ja ne znam kako jadne bebice to jedu. Ja kad napravim neku od povrca, mirise cela kuca :D Jela bih i ja sa mojim prasencetom :)))

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Alergije na hranu
20.7.2017 16:42:23   
IvanaSK RR
Ja kad napravim povrcnu ili mesnu uopšte mi ne mirisu user posted image
Dragce, u tim pirincanim kasicama ima i adaptiranog mleka, mozda to bebi ne odgovara.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Alergije na hranu
19.2.2018 19:48:16   
Sara2017
Pozdrav mame,

Nova sam na forumu pa sam istrazivala malo ali nisam nausla na slicnu situaciju. Naime, moja osmomesecna beba je alergicna na kravlji protein, ja sam u potpunosti izbacila sve mlecno iz ishrane i sebi i njoj i nije vise bilo onako burnh reakcija kao prvi put. U poslednje vreme, jednom u par dana joj se javi nesto kao ujed komarca na pleckama, jedna do dve flekcije. po stomaku nema nista osim po neke bubuljice sto je verovatno od znoja jer je aktivna jako. U prilogu vam saljem sliku gde se vidi kako to izgleda. Pogubila sam se jer vise ne znam sta je alergija a sta ne. non stop zagledam, i ono sto mozda nije meni deluje da jeste. Danas smo uveli cveklu a pre par dana ovas. Cini mi se da nema veze sa uvodjenjem hrane jer se desi neki dan kada joj i ne uvedem nista novo.

Pozdrav svima i puno hvala.

P.S. ne znam kako da dodam sliku

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Alergije na hranu
19.2.2018 21:08:00   
IvanaSK RR
Evo link teme gde je objasnjeno kako se stavljaju slike Klik sajt Postimage radi pa mozete preko njega.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sara2017)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Alergije na hranu
20.2.2018 14:37:25   
milicicak
Saro, dobrodosla.
Kao neko ko vec skoro sest godina pliva u ovim vodama odmah da ti kazem da ces za svaku flekicu koja se pojavi odmah posumnjati da je od hrane i da se nesto mlecno negde potkralo. I to je normalno, dok god ne panicis. Ovo sto ada opisujes najverovatnije nije od hraneali bih ja bebei obustavila uvodjenje novih namirnica nekoliko dana. Ovde na forumu ima puno korisnih tema koje ti mogu pomoci oko ishrane i alergije
Alergija na mlecne proteine i uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama
Pisi i pitaj sve sto te zanima i pridruzi nam se na drugim temama.
Pozdrav

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here