|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
28.1.2015 19:50:36   
Maslacak15
vec sam pet puta rekla da je autizam u Japanu u nesmanjenom porastu. To je cak odlican kontraprimer od onoga u sta pokusavas da nas ubedis. Znaci iako ne primaju trovalentnu vakcinu stopa autizma i dalje raste. Zakljucak- vakcina nije uzrocnik autizma i nema veze sa njim...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
28.1.2015 19:50:59   
ishler
Ja postujem svacije misljenje,
sto ne znaci da se slazem sa njim.Definitivno je da nijedna vakcina nije 100 % bezbedna,
sami proizvodjaci navode nus pojave pa neka se dese i u 2% populacije,ja ne zelim svoje dete medju njima.
Moje misljenje je da treba da se uvede zakon kao i u svim normalnim drzavama,
da svako radi prema sopstvenom nahodjenju tj. da nije obavezna.
Pa ko zeli neka vakcinise i suprotno.....Oni koji vakcinusu su onda zasticeni od nevakcinisanih i svi zadovoljni....
A suvisno je raspravljati o njoj jer postoje i jedna i druga strana........

< Poruku je uredio ishler -- 28.1.2015 19:52:45 >

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
28.1.2015 19:54:28   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ako ne shvacas ne mogu ti pomoci..slobodno vakcinisite decu mmr vakcinom bez ikakvih zadrski..pozdravuser posted image


You are being rude! user posted image

Ja kažem da sam čitala, ali da ne vidim u čemu problem? Ti hoćeš da vakcinišeš ali jedino sa raščlanjenom vakcinom? Pa ne možeš da nađeš način kako to da uradiš?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
28.1.2015 19:55:23   
Maslacak15
to je samo formalnost. Mogu i da se slozim da sam za to da bude dobrovoljno a ne da drzava primorava. Ali je laz da ljudi na zapadu ne vakcinisu decu. Evo ja ne znam nikog, bukvalno nikog da nije vakcinisao dete a krecem se u vrlo intelektualnim krugovima u Nemackoj prestonici. Ali naravno ne morate da mi verujete, verujte onima koji pricaju price da na zapadu ljudi ne vakcinisu ( jer nije obavezno) a Srbe zeli neko da zaglupi...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
28.1.2015 19:57:07   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

vec sam pet puta rekla da je autizam u Japanu u nesmanjenom porastu. To je cak odlican kontraprimer od onoga u sta pokusavas da nas ubedis. Znaci iako ne primaju trovalentnu vakcinu stopa autizma i dalje raste. Zakljucak- vakcina nije uzrocnik autizma i nema veze sa njim...

Mene autizam najmanje brine u vezi te vakcine i Japanci je nisu zabranili zbog porasta stope autisticne dece vec zbog ogromnog procenta nezeljenih efekata generalno ..znaci zabranjena je od 1993 godine i deca dobijaju MR i M vakcinu koju koriste vec duzi period..da su i dalje imali toliko nezeljenih efekata verovatno bi i ove vakcine eliminisali..ali nisu..znaci bezbednije su i to je to

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
28.1.2015 19:59:20   
ishler
Teorija zavere nad Srbima,nas ne mogu zaglupeti ipak smo mi Sloveni........user posted image

< Poruku je uredio ishler -- 28.1.2015 20:01:27 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
28.1.2015 20:04:05   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: choopa choops


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ako ne shvacas ne mogu ti pomoci..slobodno vakcinisite decu mmr vakcinom bez ikakvih zadrski..pozdravuser posted image


You are being rude! user posted image

Ja kažem da sam čitala, ali da ne vidim u čemu problem? Ti hoćeš da vakcinišeš ali jedino sa raščlanjenom vakcinom? Pa ne možeš da nađeš način kako to da uradiš?

Sorry..ponekad se iznerviram jer pisana rec nije isto kao i usmena pa nekad sve ispadne naopako..moje dete je primilo sve vakcine po kalendaru i nisam nikakav teoreticar zavere i sta ti ja znam..mmr vakcina je mnogo kontradiktorna imate masu lekara i ovde koji agituju protiv nje..ako se desi da dete dozivi neku negativnu reakciju neposredno nakon vakcinacije doktori se bukvalno plase da napisu da je to uopste moguce i to me uzasava jer onda ovo nije demoktratija nego sta?Ja cak nisam ni protiv te vakcine vec samo zelim da bude rasclanjena znaci da mi drzava Srbija omoguci da na trzistu mogu da kupim takve vakcine jer je moje slobodno uverenje da su na taj nacin neuporedivo bezbednije nego kao trovalentna ziva vakcina..eto to je moj stavuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
28.1.2015 20:31:19   
Maslacak15
Meni samo nije jasna ta parada kontradiktornosti. Pogledajmo ovaj forum. Prvo stalno postoje ovakvi topici, gde se lansiraju dve teze
1) vakcine su opasne 2) boginje su normalna stvar i nisu strasne.
A onda na drugim topicima svako malo stize usplahirena zena, bilo trudnica bilo sa nekom malom bebom u potpunoj histeriji da dete u komsiluku ima boginje. I sta da radi....Dogovorite se same sa sobom. Jesu li bezazlene ili nisu??

Vakcinisite i sebe i dete i uopste ne razmisljajte o boginjama. Veruj te osecaj je vrlo oslobadjajuci.....

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
28.1.2015 21:13:30   
choopa choops
Ne znam, ja bih onda, ako bih imala tu dilemu, porazgovarala sa pedijatrom i objasnila mu svoje strahove, našla način da nađem i dam djetetu tu raščlanjenu vakcinu. Je l to može da se nabavi negdje u okruženju ili je ima samo u Japanu? user posted image

Ja mislim da autizam nema veze sa vakcinom a ne znam ni za ostale reakcije, ja se nisam udubljivala u to, jer kao što rekoh moji su oboje primili i tu i sve ostale, a oboje su različito reagovali, tako da ja mislim da je to do organizma i njegovog imuniteta u datom trenutku. I da, doktorica je prije svake sledeće vakcine, odnosno revakcine pitala kao je dijete podnijelo i upisala u karton ukoliko je recimo imalo temperaturu. (Rekoh već da je moja L svaki put imala T, a recimo od prijateljice mala koja se rodila isti dan, i uvijek smo išli zajedno na vakcine, nikad nije imala T, znam da su šetali poslije vakcine, a mi ostajali kući dok ne prođe. Opet, moj sin nije nikad imao T). Znači moje mišljenje je da to (baš kao i ono progovorio, nije progovorio, prohodao, izašao prvi zub, alergičan.nije alergičan..) zavisi od djeteta.

Kako god, ja se nadam da će uskoro pronaći šta to izaziva autizam i može li se spriječiti. Sad da bacim bubicu, ali neki dan mi izađe na FB i neka objava da BCG izaziva diabetes kod djece. Sad je samo pitanje kad će i to da eskalira i bude predmet rasprave po internetu. Što se mene tiče, moja djeca će da se vakcinišu i dalje, A upravo se zbog njih i nadam da će pronaći šta je to što izaziva ove bolesti, jer je kod vakcinacije jako bitno da je veliki broj vakcinisanih a ako ovako nastavi, onda nema smisla da iko to radi.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 9:37:25   
Brand new mama

IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja nemam pojma jesam li preležala morbile. Ima li neki drugi naziv?
Radila sam Torch skoro i preležala sam sve ono za šta se on radi.

Jabudic, morbile su male boginje,ali ja sam prelezala samo ovcje boginje(vodene kozice).Moram da pitam mamu da li sam vakcinisana protiv malih...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 9:46:13   
madre
meni samo nije jasna stavka MENI NIKO NE GARANTUJE DA SE MOM DETETU NISTA NECE DESITI POSLE VAKCINE?! a sigurna sam da za bilo sta drugo niko ne trazi garanciju... banalan primer: kada baka izvodi dete u set_nju, mama je nece pitati da joj garantuje da ce je vratiti zivu i zdravu... a verujte, baka ne bi mogla/smela da garantuje!

< Poruku je uredio madre -- 29.1.2015 9:47:43 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 9:56:04   
Olga75
da okacim jedan tekst , popularno je napisan kako dokazati vezu , pa koga ne mrzi neka procita KLIK

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 10:00:15   
Brand new mama

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Moje djeca su primila sve vakcine. Ćerka je svaki put imala visoku temperaturu, sin nijednom. Zdravi su i pravi.

Sanchy to veze nema sa vakcinom. Moja ćerka je sa dvije godine recitovala Twinkle little star, pjevala na engleskom, pričala kao navijena, a sin je tad jedva progovorio. Razlika ne da je ogromna, nego drastična. Jooooooj razl'ke! Drast'čne!

Potpisujem ovo-sva deca su razlicita. Moji,recimo nisu imali nikakvu reakciju na vakcine(sem spavanja kod velikog) a razliciti su samo tako.I Sanchy, cesto je kod dece da kad im je razvijena fina motorika,da gruba kasni.Kod mojih je razlika 18 meseci,isti otac i majka, a veliki je pricalica,mastovit,usta ne zatvara,ali mu teze die skakanje,mada vozi bicik od druge godine, obozava price-on cesto prica price pred spavanje...Mali je tek sa dve godine progovorio,culjiviji je i sada,bez obzira da li nekog je nekog vec video-stidi se i nece da odgovori i na jednostavna pitanja,a sa svojom tetom usta ne zaklapa.Ja sam dobila sigurno i zeznutiju vakcinu(cini mi se da su i nase bile sa zivim virusima) pa sam sama naucila da citam oba pisma sa 4 godine. Mm sa druge strane nije mogao da nauci da cita dugo,ali je zato matematiku rasturao,inteligentniji je sigurno od meine,samo sto sam ja pricalica i raspolazem sa poprilicno informacija(te ih naravno i nesebicno delim sa drugima,hteli.-ne hteliuser posted image ),a on je cutolog:) Nije tema,ali meni su doktori obratili paznju da sto vise ukljucujem velikog u sportske aktivnosti bas zbog blagog zaostatka u gruboj motorici,a za malog se oduseve sta moze fizicki da uradi..


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 10:32:20   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: Olga RR

da okacim jedan tekst , popularno je napisan kako dokazati vezu , pa koga ne mrzi neka procita KLIK


Odlican tekst user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 13:51:39   
dijana1*
Danas smo isli u savetovaliste na redovnu kontrolu i pitala sam dr. za misljenje sto se tice vakcine.
Kaze ona da je internet ozbiljno poceo da im smeta sto se tice posla. Velika hajka se digla oko vakcine i to je problem. Sve vise je ne vakcinisane dece.
Sto se tice same vakcine hiljade i hiljade dece je primilo aliiiiii bilo je par slucajeva gde se posle vakcine pojavila neka bolest ili autizam ALI dete je tu klicu ili bolest vec nosilo u sebi a vakcina je SAMO ubrzala da to sto pre izadje na videlo. Mnogo je opasnije ne vakcinisati dete jer ako je dete bolesno ili autisticno to ce se kada tad pokazati primio vakcinu ili ne.
Kosta ce je primiti ali treba jos da sacekam zbog boginja.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 13:53:48   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: madre

meni samo nije jasna stavka MENI NIKO NE GARANTUJE DA SE MOM DETETU NISTA NECE DESITI POSLE VAKCINE?! a sigurna sam da za bilo sta drugo niko ne trazi garanciju... banalan primer: kada baka izvodi dete u set_nju, mama je nece pitati da joj garantuje da ce je vratiti zivu i zdravu... a verujte, baka ne bi mogla/smela da garantuje!


Madre kod nas su pre 2-3 godine poginuli deda i unuka na pesackom prelazu.user posted image
Pre 2 godine od prijatelja baka je vozila unuku i imali su saobracajku. Baka i deda preziveli, dete bilo u komi i umrlo.user posted image
Niko nam nista ne moze garantovati.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 14:10:30   
World
I ja se strasno bojim reakcija na vakcine, a sta civjek svasta procita pa ne zna ni sta da misli..user posted image
Ana je isprimala sve vakcine i svaku je zestoko odbolovala.. inace je samo bila bolesna nakon vakcina.. 5 dana nakon primanja mmr je imala t koja je isla do 40 i trajala 8-9 dana, a onda u svemu tome nekakvu gnojnu anginu.. inace nije bolesna nikad.. dr tvrdi da nije od vakcine, ali mi to malo previse slucajnosti da bas nakon svake zaradi nesto, vjerovatno joj se imunitet zestoko sroza... mali je primio ove dosad sve, za sada dobro podnosi, nakon ova 2x dtp nije imao nimalo povisenu t, pa vidjecemo dalje kako ce reagovati.. a sto se tice mmr strepim ipak, pogotovo kad procitam da autizam vise pogadja djecake..mislim da cu ga ipak pustiti prvo da prohoda i progovori, pa onda.. strasno je sta se sve desava.. a to objasnjenje da je vec dijete bilo predodredjeno za nesto pa mu vakcina bila okidac ne pije mi bas nesto vode.. u tom slucaju se mozda ne bi nikad ni aktiviralo??
s druge strane ovi sto hemikalijama 'prociscavaju' organizam i pilje u sunce.. hm.. nemam komentara.. nikako neku sredinu naci i normalno misljenje..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 14:23:32   
Olga75

IZVORNA PORUKA: World

.. a to objasnjenje da je vec dijete bilo predodredjeno za nesto pa mu vakcina bila okidac ne pije mi bas nesto vode.. u tom slucaju se mozda ne bi nikad ni aktiviralo??


pa to je kao i za kancer , mislim jednostavno je tako , koliko zena je dobilo rak grlica materice , koliko naraoda ima sa kancerom debelog creva , pluca koji nisu "rizicna grupa "
vakcine da daju nezeljene reakcije ali sprecavaju bolesti od koji moze da se umre i to mnogo sigurnije nego posle vakcine
al dobro , postujem da nema svako obrazovanje koje ce mu pomoci da razume mehanizam vakcine ( ovim ne mislim nista uvredljivo
, ja jednostavno ne znam kako se predaje neki jezik , kako se pravi staklo i stagod vec ) i taj neko onda po kriterijumima koji su mu bliski sudi
i eto

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 14:36:22   
World
ma nisam ti ja neka uvredljiva, ne sikiraj se, pa ne razmisljamo svi isto.... kazem opet ne zna covjek ni sta da razmislja u ovakvim slucajevima.. ovo je samo moje laicko misljenje, i to opet ne dovoljno cvrsto u svakom slucaju.. kad su djeca u pitanju covjek ne moze biti dovoljno pametan pa to ti je..user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 14:42:25   
Olga75
tu se slazem , kad neko dodje u tu situaciju njemu sve studije ovog sveta koliko god validne bile nece ukloniti sumnju
ali , evo jednostavno , kako sam ja : precesljala sam nezeljene reakcije statisticku , nasla podatke o ( nadam se ) poslednjoj epidemiji morbila u Su , znaci broj umrlih ( bilo ih je ) broj iskomplikovanih
i nije bilo price o nevakcinisanju

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 14:44:54   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: World

I ja se strasno bojim reakcija na vakcine, a sta civjek svasta procita pa ne zna ni sta da misli..user posted image
Ana je isprimala sve vakcine i svaku je zestoko odbolovala.. inace je samo bila bolesna nakon vakcina.. 5 dana nakon primanja mmr je imala t koja je isla do 40 i trajala 8-9 dana, a onda u svemu tome nekakvu gnojnu anginu.. inace nije bolesna nikad.. dr tvrdi da nije od vakcine, ali mi to malo previse slucajnosti da bas nakon svake zaradi nesto, vjerovatno joj se imunitet zestoko sroza... mali je primio ove dosad sve, za sada dobro podnosi, nakon ova 2x dtp nije imao nimalo povisenu t, pa vidjecemo dalje kako ce reagovati.. a sto se tice mmr strepim ipak, pogotovo kad procitam da autizam vise pogadja djecake..mislim da cu ga ipak pustiti prvo da prohoda i progovori, pa onda.. strasno je sta se sve desava.. a to objasnjenje da je vec dijete bilo predodredjeno za nesto pa mu vakcina bila okidac ne pije mi bas nesto vode.. u tom slucaju se mozda ne bi nikad ni aktiviralo??
s druge strane ovi sto hemikalijama 'prociscavaju' organizam i pilje u sunce.. hm.. nemam komentara.. nikako neku sredinu naci i normalno misljenje..

Tacno tako..juce sam citala neke clanke o tuberkulozi,izmedju ostalog da oko 90 posto svih zarazenih ima latentni oblik bolesti ali da ce se samo kod deset posto u nekom periodu zivota i razviti bolest i to usled enormnog stresa,starosti pa posledicno pada imuniteta,dobijanja druge hronicne bolesti..,ako je to moguce u ovom slucaju zasto je toliko neverovatno da mmr bude okidac za razvoj neke bolesti kod deteta koja se inace ne bi ispoljila?Meni nije..no dobro ja sam ja i uglavnom nisam u pravu jel ali moram da napisem pa sta cuuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 14:46:13   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Olga RR

tu se slazem , kad neko dodje u tu situaciju njemu sve studije ovog sveta koliko god validne bile nece ukloniti sumnju
ali , evo jednostavno , kako sam ja : precesljala sam nezeljene reakcije statisticku , nasla podatke o ( nadam se ) poslednjoj epidemiji morbila u Su , znaci broj umrlih ( bilo ih je ) broj iskomplikovanih
i nije bilo price o nevakcinisanju

Isto sam uradila i ja i nije bilo reci o vakcinisanjuuser posted image ..znaci svako iz istih podataka izvuce zakljucak koji njemu odgovara unapred ..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 14:51:14   
Sanchy
user posted image

evo ga uputstvo sa nezeljenim efektima koji su isti kao kada bi dete dobilo neku od ovih bolesti

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 14:55:01   
Olga75
nisi vakcinisala i to je tvoja stvar i stvar tvog deteta
ako pedijatar prijavi onda ce se umesati drzava
i to je to
pada kolektivni imunitet i crkavacemo od davno zaboravljenih bolesti i mrse sto kazu
ali ok je to , evolucija user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Autizam zbog vakcina (?!)
29.1.2015 14:56:32   
jabudic
Pročitaj neželjena dejstva bilo kog antiepileptika, tek ćeš da se zgroziš.
I moraš da potpišeš pristanak na terapiju.
Ali bolje i to pa da se nadam nekom boljitku, nego da ima napade.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here