|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 96 [97] 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
9.12.2019 22:05:29   
milicicak
Analiticarka, iz iskustva, probaj da joj u kasice uvaljuje neko alergicarsko mleko, cisto da se navikne na ukus. Ja nikad nisam uspela dovoljno da izvucem pumpicom a svanulo mi je kad sam mogla da joj umuljam palentu sa ad


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
9.12.2019 22:08:22   
Analiticarka
Hocu, samo da odemo na kontrolu da vidim koje smem da uzmem, tj koje nam preporuci. I istina je da je spanac slab sa gvozdjem ali ga ipak ima. Mnogo vise gvozdja ima u pilecoj dzigerici i u koprivi. Sad mi pade na pamet kad poraste jos malo da uzmem u zdravoj hrani seme od koprive i to pomalo da dodajem u kasice.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
9.12.2019 22:09:59   
Analiticarka
Daaaa palentaaa 😍

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
9.12.2019 22:10:32   
nata11


IZVORNA PORUKA: milicicak

Mleko talozi oksalate koji su anutrijenti a vrlo je diskutabilno koliko je spanac zaista bogat gvozdjem koje moze da se apsorbuje





Ovo je i meni rekao jedan dr. Da je to gvozdje-spanac zastarela prica, da ga mnogo vise ima u drugim namirnicama. 

_____________________________





(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
9.12.2019 22:14:31   
milicicak
Analiticarka, nisam ispratila odakle si ali iz mog iskustva Tirsova preporucuje Aptamil adc, IMD Allernovu. Osim ako bas ne morate Neocate nema neke razlike koje mleko izaberes.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
9.12.2019 22:17:08   
milicicak
Nato, kad smo vec kod gvozdja, uvedi proso, ono je odlicno i za probavu i puno gvozdja. Da bi se najbolje iskoristile sve blagodeti istog trebalo bibda stoji potopljeno u vodi pre kuvanja, preko noci najbolje, pa se onda ta voda prospe i skuva u novoj


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
9.12.2019 22:22:09   
Analiticarka
Ja sam iz Kragujevca. 18og ovog meseca imamo kontrolu kod GE iz KG Klinickog centra. Sve sam upamtila sta si mi pisala na drugoj temi. Za sad je GE bila protiv ukidanja dojenja dok ja ne budem neko vreme na eliminacionoj dijeti. Ali cu joj bas traziti preporuku za AD mleko zbog uvodjenja zitarica, da spremam sa njim.❤️

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
9.12.2019 22:24:05   
milicicak
Analiticarka, dok god budes mogla da izguras dojenje, izguraj. Vidis da vec ima efekta i tvoja dijeta. Ad mleko samo kao rezervna opcija i za kasice user posted image

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
9.12.2019 22:27:14   
Analiticarka
Ja sam vec bila klonula duhom jer sam na dijeti duze od mesec i po dana. Kaka je mnooogo gusca, sluzi nema toliko vise a krv ni kao tackica (ali za to moram da uradim FOK da bih bila sigurna). Inace odatle mi i nadimak, od analize bebine kake mm me prozvao Analiticarka :)))Da ne odem u off. Proso je isto bezglutenska namirnica, sa koliko on sme da se uvede?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
9.12.2019 22:29:22   
milicicak
Proso je bezglutenska namirnica i moze sa 6 meseci

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
11.12.2019 14:24:47   
Slavkic
Paleta nam je omiljena


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
11.12.2019 14:26:00   
Khaleesi
Odavno nisam palentu kuvala deci. Veceras za veceru 🤣 super se ideje pokupe


(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
11.12.2019 15:12:03   
Analiticarka
Danas smo uveli jabuku. Skuvala sam joj sa bundevom. Ostalo mi je dosta u tegli u kojoj sam izmiksovala, da li mogu to da joj ostavim i za sutra. Imam posudice sa poklopcem bas za nju. Nikad nista nisam ostavljala danas za sutra, pa ne znam ni da li smem?

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
14.12.2019 16:26:38   
Analiticarka
Uveli smo krompir, bundevu, jabuku i sargarepicu. Pirinac sam malo odlozila. Sta mi jos ostaje da mogu da probam. 
Kakva su vasa iskustva sa kupovnim kasicama. Naletela sam na neku hipp organsku jabuka i sljiva. Pise da je od 4og meseca. A opet na drugoj slanoj pise da je isto od 4og meseca a ima mladi grasak i jos nesto.... zar to ne ide kasnije?

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
14.12.2019 17:45:45   
Slavkic
Ja sam mom malom danas dala od breskvice kasicu i super je proslo inace ima 5 meseci


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
14.12.2019 17:52:04   
Dragce86
Mi smo poceli sa 5.5. prve kasice sargarepica, tikvica, jabuka , sve sa razmakom od 3 dana, tj.4.dan nova namirnica

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
14.12.2019 17:53:19   
Slavkic
Ma da to je sandsrd


(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
17.12.2019 12:00:28   
Analiticarka
To vise nije standard...Ako pratimo “novitete” mnogo toga se promenilo u uvodjenju cvrste hrane kod dece. Medicina je napredovala, statistika se promenila...celokupna nauka sto se ishrane tice sad ima drugaciji pristup. Sada po SZO, beba treba da proba sve izmedju 4og i 6og meseca. Meni je ovo trece dete i umesto da ja delim savete drugima sta i kako ja se sad informisem sta se promenilo i zbog cega. Nije bas da se slepo pridrzavam svega ali kad nesto ima osnova ona prihvatam novitete.Da ne odem u off. Mi smo uveli krompir, sargarepu, bundevu, jabuku i pirinac. Nisam nasla lepe tikvice... Kazite mi kako ste naterale bebe da piju vodu. Moja je pocela sa hranom i mislila sam da ce tad da se navikne... ali nije.

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
17.12.2019 12:56:09   
bubulence
Nikako 🤣. Nece pa nece. Jedino kada je jako gladan pa mu uvalim flasicu i onda dobro povuce 3-4 puta dok ne skonta da nije mleko. To je sve sto popije. Ali posto i sisa (ima oko 10 podoja dnevno) tesim se da nije zedan


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
17.12.2019 12:58:01   
bubulence
Mi smo do sada uveli tikvicu, bundevu, jabuku, krusku, pirinač, krompir probali 2x i nije bilo uspesno. Mislim da je to to... Jeo je i kasicu od breskve, nije bio odusevljen ali je pojeo


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
17.12.2019 13:17:07   
Analiticarka
Bubulence, jel mu sve spremas domace ili i kupujes. Ja videh pre neki dan Hipp jabuka i sljiva, bas mi deluje primamljivo.... ali ne znam... cini mi se ajd jos malo da prodje. Ima mi logike da se neke namirnice ranije uvode sad... kao istrazivanje je pokazalo da sto se pre uvedu manja je sansa da deca rzviju alergije. Ali oni propagiraju i zacine odmah. Cenim da misle na so i bilje. Tipa moze detetu odmah suvi persun... necu bas slepo da ih pratim ali cu nesto i usvojiti. 
Cuveni dr Perisic, tvrdi da sad detetu vec od 4og meseca moze zumance.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
18.12.2019 7:21:06   
nata11
Bubi i mi opet probali krompir sa 6+ i opet ne ide.


Sljiva je meni najbolja Bebilove. Ima je u Lidlu. Hippove kasice su mi previse guste. 

_____________________________





(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
18.12.2019 8:15:23   
bubulence
Uveli smo i sljivu, to sam zaboravila.

Spremam, 2x je jeo kupovne i nije mnogo oduševljen , valjda stvar navike... 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
19.12.2019 11:14:46   
Analiticarka
Pirinac smo uveli kroz Milupa bezmlecne pahuljice. Mesala sam ih sa kuvanom jabukom, racunajuci da posto pirican malo zatvara, jabuka malo otvara pa da je ne muci stomacic. Sad vidim da joj pirinac ne prija bas nesto. Presla bih na kukuruzne pahuljice. Nigde jisam nasla samo kukuruz vec neke kombinacije. Znaci moram da uzmem instant paletnu. Kako ste vi spremale bebama palentu i sa cime ste kombinovali? Jeste dodavali jos nesto od voca i povrca u palentu? I kada se uvodi kruska?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol
19.12.2019 11:26:58   
veselicaa
Ja sam palentu spremala kao slani obrok,sa jogurtom,sirom.Ako niste uveli to,možeš da skuvas jabuku pa u toj vodi skuvas palentu i dodaš jabuku.

(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 96 [97] 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 96 [97] 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here