|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:18:56   
Ivanka 75
Mnogo tiga zavisi od deteta. Ja sam sretala decu koja su ranije posla u skolu i bez problema savladavala svo gradivo.
Mada, vecina dece koja ranije podju "pati". E sad... Smatram da roditelji treba da budu svesni  sposobnosto svoga deteta da li je u stanju da iznese to do kraja. Kapacitet i sposobnost nisu isto. Dete pametno, inteligentno, upija kao sundjer ali kada mu se postave radni zadaci nastaje problem. Manjak koncentracije, zelja da se igra umesto da uci, ne zeli da pise, ne zeli da vezba citanje, rukopis uzasan. 
Po rukopisu vidim da je detetu falila ta godina. 
Ali roditelji zele pametno i napredno dete. Posle se pitaju zasto ne moze da savlada gradivo i zasto moraju da se muce i oni i dete. Vecina njih je priznala gresku a ima i onih koji od ponosa ne mogu. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:21:14   
flamingos
Tako je Ivanka.👍Pozdrav i💋


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:24:37   
dddaca
Slazem se. da se ja pitam, postavila bih minimalnu granicu od 7 godina. Ne vidim ni jedan razlog da dete sa 6.5 godina krene u skolu. Ali ko nas pita.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:26:01   
Slavkic
Svakako mislim da ne treba dete terati da cita pre polaska u skolu, znam par zena cija su deca znala da pisu i citaju pre polaska u skolu i posle su imali problema u smislu da deci nista nije bilo zanimljivo


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:27:41   
Khaleesi
U predskolskom uce slova. Moja M je znala da cita malo i skoro sva slova pre skole. Sada ze 2 meseca predju celu azbuku. Ako dete pre toga ne zna ima veliki problem ne moze da prati jer je sve uzbrano


(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:28:52   
Slavkic
Da i to stoji ja radim kao nastavnik srpskog i znam koliko su deca opterećena gradivom


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:29:39   
dddaca
Mi malenu ne forsiramo, sama se interesuje za slova. Kad bude htela da cita, ucicemo je i to.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:31:29   
Slavkic
Ma naravno


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:34:38   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Slavkic

Svakako mislim da ne treba dete terati da cita pre polaska u skolu, znam par zena cija su deca znala da pisu i citaju pre polaska u skolu i posle su imali problema u smislu da deci nista nije bilo zanimljivo





Razlikuje se nacin poducavanja citanja ucitelja i roditelja, i onda je dete zbunjeno. Dovoljno je da zna da prepozna slova pre prvog razreda. 👍

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:34:50   
Khaleesi


IZVORNA PORUKA: dddaca

Mi malenu ne forsiramo, sama se interesuje za slova. Kad bude htela da cita, ucicemo je i to.


Ide li u predskolsko tj vrtic

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:35:54   
mama Jo
Svakako oni u skoli uce, mozda i nije dobro pre da se uci.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:36:18   
dddaca
ide u vrtic, sledece godine ce u predkolsko

mama jo, ne forsiram ja tu nista. Ona sama pita koje je koje slovo, mi joj kazemo i to je to. Kasnije ih prepoznaje

< Poruku je uredio dddaca -- 13.12.2019 12:37:22 >

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:45:13   
Mirko Svirko
Ja sa mojim detetom radim bojenje makarona,pravljemje ogrlica, sneska sada od carape.. i razne tako neke stvari. On je par puta pitao kako se pise neko slovo. I vidim da ga ne interesuje. Jos je u svetu igracaka. I neka tako ostane jos malo. Nema potrebe fosirati ga. Sve u svoje vreme. Sad je onaj najsladji deo detinjstva, neka uziva. Psole skola,domaci,trenizi, ucenje... a on sam s vremena na vreme kad zatrazi da crta ili pita kako se pise broj naravno da mu pokazem.Njemu je broj 1 npr linija krovic...Broj 2 patka. 0 je guma od auta. Tako da ima vremena. A za testiranje nisam znala. Hvala vam na odgovorima. 

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 12:59:54   
Slavkic
Tako je pustimo decu d budu deca


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 13:02:42   
dddaca
Slayem se ja sa vama, ali ako dete pokazuje interesovanje, ne treba ga sputavati

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 13:09:56   
Slavkic
Naravno ali samo onoliko koliko ono zeli da radi


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 13:13:48   
Khaleesi
Ma ne forsira se nista dete samo trazi. A u predskolskom videces kupovaces knjige. 


(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 13:15:55   
dddaca
Neka, ako hoce knjige, kupovacemo. Ako nece, ima vremena kad ce morati da ih cita

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 13:36:09   
Khaleesi
Mora u vrticu da se kupe. Nije izbor. 🤣


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 17:57:36   
kutija_sibica
Ovo je i meni dilema isto. Ja mislim da je bolje sa 6. Posle na faxu ima godinu vise 😁


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 18:02:20   
Khaleesi
Moze i da pauzira jednu 🤣


(odgovor članu kutija_sibica)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
13.12.2019 18:31:42   
Slavkic
Svakako sa 6 je bolje jer bolje i ranije nego da kasni za generacikom


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
22.5.2020 0:12:21   
Mirko Svirko
M je napunio 5god u januaru. Znaci sad u septembru ce imati 5 god i 8 mes. I krece u predskolsko.

Sada radimo sistematski. Krvna slika ok. Zubar ok.Logoped u sredu. Ali me nocno mokrenje bas brine. Ipak je on veliki sada. I pise sa obe ruke. Cas levom, cas desnom. Rece mi vaspitacica da sada koristi obe strane mozga i jos se nije odlucio.. 

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
22.5.2020 1:15:53   
physio70
Sa sedam godina. Nema potrebe za zurbom.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
22.5.2020 3:04:54   
dunja RR
Mirko, a kada ste prešli iz jaslica u vrtić, (ako ste uopšte išli u jaslice) sa 2 i po godine? Da li vas je neko uslovljavao i procenjivao da li je zreo?
Pitam zbog moje M, jer bi ona trebala da pređe sledeće godine u vrtić, a u jaslice još nije ni krenula, tek se upisujemo. Ali se nadam da nam neće praviti problem oko prelaska u vrtić sa 2 i po jer bih volela da dođe kod Savine vaspitačice, a jaslice i vrtić nam nisu zajedno, udaljeni su nekih 600-700m, sa 2 različte strane Bulevara.

Oko leve-desne ruke, ja pojma nemam kada se opredeljuju, moj S je to davbo završio, izabrao desnu (puni 6 uskoro), nego me juče zvala drugarica čiji sin ide kod logopeda, ima 4 g, i rekla im logopedica da on već kasni jer još nije izabrao ruku.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.
Kako naučiti svoje dete šta da radi ako se...
Ovo nije nešto što deci govorite samo jednom i to je to. Ovo je nešto na šta deca moraju stalno da se podsećaju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here