|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udžbenici
16.9.2021 22:35:34   
Didy
Dunja, ja sečem samo gornji deo. Stavim knjigu na donju ivicu da nju ne moram seći, skroz poravnam. Uvijače presavijen na bočne ivice i pritisnem da se ocrtaju linije. Zalepim prvo jednu stranu, pa drugu. Ostavim 1-2 mm lufta da knjiga može da "diše", da ne bude jako zategnuto. Tek na kraju sečem gornju ivicu makazama, ali onako prislonim makaze da klize uz ivicu, s jedne, pa sa druge strane. Jedino gde može biti "grbavo" je na onom delu gde je knjiga savijena, ali tu lagano i pažljivo secnem makazama. Nadam se da si uspela da razumeš. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Marinkela)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Udžbenici
16.9.2021 23:48:46   
dunja RR
Flam, Didy hvala vam user posted image

Uzeh malopre kada su deca polegala, i uvih Digitalni svet, jer sutra ga nosi u školu, i tamo ostavlja udžbenik, kod učiteljice. Reko da ga ja uvijem, posle neću imati više priliku.
Uvila sam ga nekako, nije baš perfektno ali je funkcionalno.

Slično kako Didy kaže, sekla sam samo gornji deo, ali sam obeležila lenjirom pa isekla, i onda uvila i zalepila. Malo sam se spetljala na kraju, kada sam drugu stranu trebala da zalepim, nakon što sam zatvorila knjigu, samo trebam da prilepim, pa malo otišlo ukrivo, iznutra, pa sam ispravila. U mraku sam radila, sa lampom telefona, i naočarima user posted image

Tako da ok je, pa ću za vikend i ostale.


Au koju nauku napravih od uvijanja knjiga, ali verujte da sam se spetljala.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Udžbenici
17.9.2021 6:14:40   
flamingos
Bravo Dunja.Nisam ni sumnjala u tebe.Nema na čemi.Potrudila sam se da ti pojasnim kako sam ja radila.Vidiš,sve i da isečeš gornju stranu,opet se spetljaš.Ali,kad ukapiraš-to bude začas.❤


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Udžbenici
17.9.2021 8:04:41   
Dragica Draga
Haha dunja, mozes posle tutiral da napravis da olaksas svima 😊

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Udžbenici
17.9.2021 8:50:59   
Didy
Dunja, nemoj seći unapred gornju stranu, jer ako ti ode ukribo, možeš popraviti - zaseći i donju i gornju da izravnaš. Makaze pustiše da klize uz ivicu knjige i bude savršeno ravno isečeno.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Udžbenici
17.9.2021 9:17:17   
milicicak
Mi nikad nismo uvijali udžbenike i sveske, niti je učiteljica tražila. Iskreno, ne vidim ni svrhu, ionako će ih koristiti samo tu jednu školsku godinu a mini buba vodi računa o sveskama i knjigama



< Poruku je uredio milicicak -- 17.9.2021 9:19:21 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Udžbenici
17.9.2021 10:19:26   
Ana RR
Mm izmeri, obeleži flomasterom za cd, iseče, i onda lepimo tako što stavimo knjigu u uvijač, poravnamo, prvo zalepim stranu koja je na podu, onda okrenemo da nezalepljena strana bude na podu pa zalepimo i nju.

Marko nije baš pedantan sa knjigama i onda volim da su uvijene.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Udžbenici
17.9.2021 12:59:56   
smoli
 Vecina knjiga i svezaka nam je A4 pa sam zavrsila posao kupovinom obicnih uvijaca tog formata.

Jos mi nisu uplacene pare za refundaciju udzbenika pa cu zvati u ponedeljak da proverim o cemu se radi.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Udžbenici
17.9.2021 13:01:26   
dunja RR
Smoli nisu ni meni, planirala sam da objavim kasnije tekst na RR, pa da na FB pitam da li su nekom legle pare.

Na koji broj ćeš zvati, napiši molim te?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smoli)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Udžbenici
17.9.2021 13:03:12   
dunja RR
E to, ja još nisam sigurna koliko je S pedantan pa zato uvijam, a učiteljica nije tražila.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Marko nije baš pedantan sa knjigama i onda volim da su uvijene.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Udžbenici
17.9.2021 13:05:03   
smoli
Nemam pojma, to tek treba da iskopam 😂 Neka fondacija za talente je za to zaduzena ako se dobro secam.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Udžbenici
17.9.2021 13:05:33   
dunja RR
Ja sam ovako, ali opet sam se smotala u poslednjem koraku, tj. morala sma malo da popravim na par mesta, a baš je nezgodno ono odlepiti, nisam još videla onako jak lepak kao kod tih samolepljivih uvijača. Inače ih prvi put vidim u životu.

Za male sveske sam uzela obične providne.

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mm izmeri, obeleži flomasterom za cd, iseče, i onda lepimo tako što stavimo knjigu u uvijač, poravnamo, prvo zalepim stranu koja je na podu, onda okrenemo da nezalepljena strana bude na podu pa zalepimo i nju.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Udžbenici
17.9.2021 13:06:30   
dunja RR
Nama su knjige sve različitih dimenzija, ja ni ne znam koja je ono dimenzija iskreno, manje su od A4.
I gotovo sve su od različith izdavača, najviše ima od Eduke.

A sveske su mu većinom male, samo je za svet oko nas velika.

IZVORNA PORUKA: smoli

 Vecina knjiga i svezaka nam je A4 pa sam zavrsila posao kupovinom obicnih uvijaca tog formata.





< Poruku je uredio dunja RR -- 17.9.2021 13:07:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smoli)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Udžbenici
17.9.2021 13:09:45   
Ana RR
Suzi, najbolje da ti D pomogne. Mm drži knjigu, zadnju koricu stavi na pod a drži listove dok ja odlepim i ravno zalepim, onda okrene pa ponovimo sa drugom koricom. Sve su zalepljene po jusu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Udžbenici
17.9.2021 14:17:30   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nama su knjige sve različitih dimenzija, ja ni ne znam koja je ono dimenzija iskreno, manje su od A4.
I gotovo sve su od različith izdavača, najviše ima od Eduke.

A sveske su mu većinom male, samo je za svet oko nas velika.

IZVORNA PORUKA: smoli

 Vecina knjiga i svezaka nam je A4 pa sam zavrsila posao kupovinom obicnih uvijaca tog formata.






Da, da takve su i naše. Nijedne nisu iste dimenziје.
Ma, ja vise ne uvijam.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Udžbenici
17.9.2021 15:59:04   
Didy


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Suzi, najbolje da ti D pomogne. Mm drži knjigu, zadnju koricu stavi na pod a drži listove dok ja odlepim i ravno zalepim, onda okrene pa ponovimo sa drugom koricom. Sve su zalepljene po jusu user posted image



Jao, Ana, tačno zamišljam facu mm kad bih ga zvala da mi pomaže oko uvijača ili da on mene zove, momentalno razvod braka. 🙈🤣 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Udžbenici
17.9.2021 16:28:30   
Ana RR
Što Didy user posted image sasvim normalna stvar.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Udžbenici
17.9.2021 22:22:11   
Didy


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Što Didy user posted image sasvim normalna stvar.



Nemam pojma. Samo sam zamislila situaciju i odjednom sam shvatila kako bi mm odreagovao. 🤣🤣🤣

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Udžbenici
18.9.2021 0:02:14   
Ivanka 75
Mislim da su Ivine knjige bile uvijene samo prvih mesec dana u prvom razredu. Smetali joj uvijaci pa poskidala. Sad sluze za ukras. A imam jos jedno pakovanje onih providnih, neraspakovane.

Cekaju nesto... 😊 

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Udžbenici
18.9.2021 8:00:33   
dddaca
Mojoj su ti uvijaci jos uvek interesantni, tako da ih ne skida. Ali da su se korice izvlacile u pocetku, jesu. Sad, kako se knjige koriste, cini mi se da se manje ili uopste ne izvlace.

Ono sto se meni nije dopalo kod ovih samolepljivih je to sto se lepe na korice i sto moze da osteti knjigu ako krivo zalepim i treba ponovo da odlepim. O seckanju tek nisam ni razmisljala. Ono sto mi sad pade na pamet za ravne ivice je lenjir i skalpel. Izmeris, povuces i eto prave linije. Mada, u praksi mozda i nije tako jednostavno, ne znam.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Udžbenici
18.9.2021 9:15:58   
flamingos
Ivanka,Anđeli nisu smetali.Od prvog razreda su joj sve kjige,a i sveske,uvijene.Daco,čini ti se.Tako sam i ja mislila za samolepljive,ali-dok ih nisam savladala,nisam odustala.🙂


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Udžbenici
18.9.2021 9:56:17   
IvanaSK RR
Nemojte pogrešno da me shvatite, ali ja uopšte ne vidim svrhu uvijanja udzbenika. A da ne pričam da su male šanse da će drugom detetu odgovarati. 



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Udžbenici
18.9.2021 10:02:41   
flamingos
Ivana,u pravu si.Ali,šta znam.Naša učiteljica je tražila da imaju uvijače.Doduše,sad u petom razredu niko ne traži,ali mi iz navike uvismo sve.


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Udžbenici
18.9.2021 10:15:52   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Nemojte pogrešno da me shvatite, ali ja uopšte ne vidim svrhu uvijanja udzbenika. A da ne pričam da su male šanse da će drugom detetu odgovarati. 





Ja se ne secam da su nama uvijali😁S uciteljica nije tražila, ali mi smo svakako uvili sve. Ona je vec posle mesec dana sve poskidala. 😁

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Udžbenici
18.9.2021 10:23:15   
IvanaSK RR
Ta prica sta sve uciteljice traze me posebno iritira. Sta nju briga kakvi su udzbenici. Njeno je da kaze kakve sveske trebaju. A i to ne mora, mozda neko nema novac za ukoricene ili ovakve ili onakve. Bolje neka gledaju da prenesu deci neko znanje nego da zakeraju oko svega, a decu ne nauce mnoge stvari koje bi trebalo. 



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here