|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Omiljena serija
28.11.2023 11:48:02   
flamingos
Davno sam je i ja gledala.Sad se nje set_ih.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Omiljena serija
28.11.2023 11:50:31   
Srecko47E
Ja veceras krecem sa preporukom,stranica pre.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Omiljena serija
28.11.2023 12:03:56   
Srecko47E
Hvala.

Da smo zivi izdravi pa da uzivamo svi.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Omiljena serija
28.11.2023 12:09:34   
flamingos
Da smo živi i zdravi.Pa generalno je tako.❤

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.11.2023 12:12:46 >

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 12:44:51   
dunja RR
Na HRT je prošle nedeje krenula serija Mala ptica, ide sredom, juče je bila druga epizoda. Dobra je ali i jako potresna, bazirana je na istinitoj priči o oduzimanju dece Indijancima u Kanadi (od strane socijalnih službi, policije, belaca doseljenih u Kanadu). Deca su nasilno odvođena od majki i očeva Indijanaca, i predavana na usvajanje belcima. Strašna priča, ja preplačem pola epizode. Odlično je snimana, gluma je dobra,. Priča se vrti oko jedne male Indijanke koja je jednog sasvim običnog dana 60-tih ili 70-tih godina 20. veka, zajedno sa bratom i sestrom nasilno oduzeta od majke i svoje divne porodice pune ljubavi (živeli su u rezervatu), dok su otac i stariji sin bili u lovu. Otac u povratku nalazi majku vezanu lisicama u kući a deca su već uveliko odvedena nekud, ne zna se gde, i nikada ih više neće videti. Otac se sukobljava se sa policajcima koji ga prebijaju, i završava u bolnici (još nije jasno da li će preživeti).

Ta mala Indijanka je sada već devojka, usvojena od strane Jevreja, i kao Jevrejka sprema se za udaju sa Jevrejinom. I tada odjednom kreće u potragu za svojom pravom porodicom, sestrom, bratom, roditeljima...

Inače pisalo je i na početku serije, 200.000 indijanske dece je oduzeto u Kanadi, i Kanada mora da isplati milijarde odštete zbog toga. Jezivo.

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.11.2023 12:55:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 12:54:53   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Inače pisalo je i na početku serije, 200.000 indijanske dece je oduzeto u Kanadi, i Kanada mora da isplati milijarde odštete zbog toga. Jezivo.


Da, da, baš smo slušali o tome dok smo bili tamo. Nude im sve i svašta ali čini se da indijance jedino zanima kockanje i alkohol. Samo se time bave, bukvalno. Barem u Kalgariju.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 12:57:31   
dunja RR
Pa to nije čudo kada su bili zlostavljani i izopšteni kao životinje od strane belaca, izgubili identitet skroz. Čitala sam negde i ranije o toj tužbi, ima nešto ovde KLIK

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.11.2023 12:59:08 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 13:00:47   
dunja RR
Jezivo mi je i da zamislim te majke najpre, pa i očeve, kojima su deca oduzimana tako, ko može da ostane normalan posle toga.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 13:05:00   
Ana RR
Ma da jezivo je to. Oni se sada i ne trude da se integrišu u društvo, drže se svojih, idu u kockarnice i piju. Tužno je to, ništa njima ne može vratiti život nazad.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 13:42:51   
Ivanka 75
Indijanska deca u Kanadi su do 50tih godina 20.veka smestana u "škole" gde su učili isključivo engleski i francuski. Zabranili da nose svoju odeću, nisu smeli da govore svojim jezikom, da praktikuju svoje običaje i religiju, nisu dozvoljavali da se viđaju sa porodicama, i tako im postepeno izbrisali sećanje na prethodni život. Tuga.
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 13:43:40   
dunja RR
Da o tome upravo govori ova serija a i ovaj tekst što sam malopre linkovala, ali ne "samo" do 50-ih, i 60-ih i 70ihse dešavalo isto, tada se baš dešava radnja serije.

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.11.2023 13:45:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 13:48:45   
Ivanka 75
Trebalo bi da je ta "praksa" prekinuta posle druhog svetskog rata. Ali nije. Samo se nije govorilo u javnosti o tome. Sad se set_ih da su sterilisali devojke i žene jer su niža rasa. Skoro je odjeknuo slučaj doktora koji je sterilisao ženu bez njenog znanja. Znači i dalje se dešava. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 13:51:15   
Ivanka 75
Sad procitah tekst sa linka. Meni je to strasno. Kada sam gledala tu emisoju o tim skolama doslo mi da placem. Slike dece, tuzni, izgladneli, bez volje za zivotom. Nista im ne moze nadoknaditi izgubljeno kad ne znaju ko su. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 13:55:59   
dunja RR
Pogledaj seriju Iv, ako možeš da nađeh negde prvu epizodu, a druga je juče uveče išla pa nju možeš da vratiš, na HRT.

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.11.2023 13:56:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 13:56:57   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Pogledaj seriju Iv, ako možeš da nađeh negde prvu epizodu, a druga je juče uveče išla pa nju možeš da vratiš, na HRT.



Potrazicu. Znaci sreda uvece. (da zapamtim pa ujutru da pogledam) 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 15:38:39   
Srecko47E
Hajde da neko najavi dan pre. user posted image
Salim se.

Zapisala sam u rokovnik.
Ovakcve serije volim,a za ovo nisam znala.
Tj nacula sam,ali nisam ispratila.
Deluje zastrasujuce,ali u isto vreme ,vredno gledanja.

Da li postoji mozda neka varijanta online?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 16:27:58   
jess021
Dunja, odgledala sam sve 4 sezone. Serija je super, prve dve sezone, a onda naravno sve upropaste. Verovatno ostanu bez ideja. U svakom slučaju može se pogledati. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 16:28:21   
jess021
Srećko, ima na hbomax aplikaciji 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 19:09:05   
dunja RR
Nisam znala da ima na hbo mx, nisam ni ulazila tako skoro iskreno, nemam kad, ali super što ima, i još nekoliko sezona, gledaću!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Omiljena serija
30.11.2023 19:31:47   
Tiziana
Zainteresovalo me da pogledam tu seriju Dunja. Ako ima na HBO max onda cu da pogledam tamo prvu epizodu pa da nastavim na HRTu. Ja pratim subotom popodne na Fox life ili kako se sad zove, Mali pozari svuda. Nije losa serija.. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Omiljena serija
1.12.2023 8:20:17   
Peace*
Jeste gledale DECA ZLA?
Ja sam pvo knjigu pročitala, pa ipak mi je serija ekstra.

Sada gledam POZIV. Isto mi se dopada.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Omiljena serija
1.12.2023 9:01:58   
Ivanka 75
Mi gledamo oba i odusevljeni smo! Mm odgledao Decu do kraja, ja se uspavala to vece pa cu sad za vikend da zavrsim.
Poziv isto. Obe drze paznju i nisu rasplinute previse.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Omiljena serija
1.12.2023 11:06:37   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Peace*

Jeste gledale DECA ZLA?
Ja sam pvo knjigu pročitala, pa ipak mi je serija ekstra.



Jesam, odlična je. Malo mi je gluma popustila u poslednje dve epizode ali ok. I bila bi mnogo bolja da ne glumi onaj mali ćelavi, dečko nema pojma.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Omiljena serija
1.12.2023 11:48:17   
Srecko47E

IZVORNA PORUKA: jess021

Srećko, ima na hbomax aplikaciji 



Crkao nam je smart skoro imamo obican tv,led,ali nema nista od opcija. user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Omiljena serija
5.12.2023 17:34:01   
dunja RR
Ja nisam uspela da nađem Malu pticu na HBO MAX :(, sve pretražila, kucala i Little bird, ali jok, nema.

Ali dok sam tražila, naiđoh sinoć na Vanishing Act po istinitoj priči user posted image , odgledah dv eepizode, i večeras ću poslednju, odlična je.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here