|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savovi i konci
28.7.2011 10:19:25   
bubulence
jutros me je gledala patronazna, kaze konci su ispali ali rana jos nije zarasla... zakazacu pregled za sledecu nedelju kod ginekologa da vidi...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Savovi i konci
28.7.2011 10:32:45   
*Alexx*
Super je sto su konci ispali! Znaci, samo ostaje da zaraste. Ne brini, prskaj octaniseptom, ja sam stavljala i kantarionovo ulje na mrezasti ulozak pa drzala pola sata, tri puta dnevno. Gledaj da se sto manje naprezes user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Savovi i konci
28.7.2011 10:37:21   
bubulence
hvala alex, koristim oktanisept pa ce valjda polako da zaraste a ama mi je ovde da mi pomaze pa mogu lepo da se pazim...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Savovi i konci
28.7.2011 10:39:14   
Anoniman
bubulence user posted image

Ja ne znam što svi hvale taj Oktanisept? Miši sam pupak sušila jodom i žutim praškom, pa čistila nakon otpadanja hidrogenom od 3%, a sebe sam zapirala rastvorom hipermangana i sve je toliko brzo prošlo da sam prezadovoljna. A sve ovo po savetu patronažnih sestara, i u školici i na terenu - one preziru ovaj sprej i kažu da dosta usporava zarastanje user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Savovi i konci
28.7.2011 10:56:17   
Crvenkapa85
meni je rana zarasla,jedan konac ispao,jedan ostao,taj sa cvorom ostao....izgleda ga je zavukla iz unutra pa mu tesko da izadje....user posted image ja brobala da ga povucem majko,al tacno osetim da zapinje sa unutrasnje strane...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Savovi i konci
18.8.2011 18:33:47   
mirjanica
Devojke, meni je sad 20 dana od porodjaja. Konci su mi ispali samo jos jedan visi (tako kaze sestra, ona me gleda). Ja nisam ranu prala sapunom, samo vodom, par puta dnevno, susila fenom posle po preporuci, prvih dana preterala sa kantarionom pa me peklo. Sad sam svaki drugi dan prskala oktanisept jednom dnevno.
Sestra kaze da ne izgleda ni upaljeno ni zagnojeno, samo taj jedan konac visi, ali mene i dalje i pece i boli, najgore mi kad stojim, ali i kad set_am... Ne znam jeli to normalno ili da idem u ponedeljak negde kod lekara?

< Poruku je uredio mirjanica -- 18.8.2011 18:35:14 >


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Savovi i konci
18.8.2011 18:40:32   
Ivanka 75
Ja sam otišla u DZ 10 dana nakon porođaja da mi izvade konce, previše me bolelo i zatezalo. Mislim da i ti treba tako da uradiš, predugo ti stoji taj konac, a i smeta ti.

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Savovi i konci
18.8.2011 18:51:36   
Anoniman
I meni su 10 dana nakon porodjaja skinuli konce.

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Savovi i konci
19.8.2011 16:23:19   
mirjanica
Bila sam danas u dz, vadili su mi konce, spoljasnje, a kaze ti unutrasnji nek ostanu da sami ispadnu. Cinilo mi se da mi je lakse, primili su me bez kartona jer sam se preselila, nemam ni svog dr ovde. Medjutim, meni je sada isti pritisak, ista bol, pece... sta se to desava, ja ne znam sta da radim majke mi, nervozna sam da bih ujedala, nit lepo hodam, nit sedim, tesko mi i bebu da nosim...


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Savovi i konci
20.9.2011 22:04:33   
Didy
Meni juče pukla rana i sad mi deluje da puca skroz prema gore.user posted image Moraću zvati patronažnu da dože da pogleda. Gledala me je pre nedelju dana i rekla da je sve super. Ja joj skrenula pažnju da mi se čini da je na jednom mestu crveno, ona mi reče da je to ok. I tačno na tom mestu sinoć primetim krv, a sve je bilo zaraslo. Mislim da mi je od sedanja, tu je najveći pritisak kad sedim. Inače me ništa ne boli i baš sam mislila da je sve gotovo, kad ono...user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Savovi i konci
20.9.2011 22:12:13   
Ana RR
Uh bre, pa kako user posted image ti baš nemaš sreće sa epiziotomijom.. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Savovi i konci
20.9.2011 22:17:31   
Didy
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Uh bre, pa kako user posted image ti baš nemaš sreće sa epiziotomijom.. 


Pa ne znam. Nešto mi deluje da je površinski, ne znam kako da opišem i stvarno me ništa ne boli, ali me nervira što mi se čini da se povećava.user posted image A patronažna je svaki put komentarisala kao - Super, super, odlično.user posted image Jedva čekam sutra da svane pa da je zovem.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Savovi i konci
20.9.2011 22:23:27   
Ana RR
Kako misliš da se povećava?



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Savovi i konci
20.9.2011 22:28:44   
Didy
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Kako misliš da se povećava?




Deluje mi kao da je sinoć bilo puklo na jednom malom delu, a sad kao da ide pukotina prema gore, tj. prema vagini.user posted image Nadam se da tripujem... Taman pomislim - Eto gotovo je i s tim, ono opet neko srauser posted image e.user posted image Bem ti i epiziotomiju i ko je izmisli...user posted image Mislim da bi od 90% žena kojima rade epiziotomiju samo 20% puklo da puste da priroda uradi svoje (i babice pripreme, to im je posao).user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Savovi i konci
20.9.2011 22:29:20   
Didy
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Kako misliš da se povećava?




Nemoj sliku da ti stavljam!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Savovi i konci
20.9.2011 22:52:36   
Ana RR
user posted image user posted image Slike naših gospojica (eto teme user posted image )

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Savovi i konci
20.9.2011 22:55:44   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Savovi i konci
20.9.2011 22:56:29   
bubulence
IZVORNA PORUKA: Didy

Meni juče pukla rana i sad mi deluje da puca skroz prema gore.user posted image Moraću zvati patronažnu da dože da pogleda. Gledala me je pre nedelju dana i rekla da je sve super. Ja joj skrenula pažnju da mi se čini da je na jednom mestu crveno, ona mi reče da je to ok. I tačno na tom mestu sinoć primetim krv, a sve je bilo zaraslo. Mislim da mi je od sedanja, tu je najveći pritisak kad sedim. Inače me ništa ne boli i baš sam mislila da je sve gotovo, kad ono...user posted image


a joj draga, ako te neko razume to sam ja. secas se da je i meni pukla posle skoro 3 nedelje od porodjaja... verovatno jeste od sedenja. a sada ce biti kasno da te ponovo siju. mada, ima jedna odlicna krema, ja sam je mazala i rupica mi se smanjila, ali je jos uvek imam i tako ce verovatno i ostati...
a zasto ti muzic ne pogleda pa da budes mirna? mozda i nije pukla


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Savovi i konci
20.9.2011 23:01:34   
Ana RR
Bubi, tebe sam se bila setila jer sam ja u nekom tripu da su mi konci bili propali od čestog tuširanja i da mi je rana pukla. Još uvek nisam sigurna da li je sve kako treba, u subotu idem na prvu kontrolu pa ću videti. Koju kremicu mažeš?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Savovi i konci
20.9.2011 23:15:45   
bubulence
mazala sam FIBROLAN mast, to je bas kada pukne rana ako sam dobro shvatila doktora. inace Anci, izgleda da treba sto manje pirkanja... tusiranje svaki treci dan i da vidis kako ce da zaraste user posted image .
zar nisi isla prosli vikend na pregled?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Savovi i konci
21.9.2011 11:06:53   
Didy
Bubi, i ja sam se odmah tebe setila, znam da si pisala da ti je bila pukla rana. Kad je onda ponovo zarasla? Mm je sinoć gledao i on kaže - Nije strašno.user posted image Ja više ne znam šta je strašno, a šta ne. Jutros je počelo da me pecka.
Ja sam se pirkala posle svakog odlaska u WC, znači na svaka 2-3 sata, možda sam i time zeznula.user posted image Patronažna još nije došla, nadam se da nije zaboravila.user posted image
Bubi, a je l' ta krema i za ožiljke? Patronažna mi je rekla da uzmem i neku kremu za ožiljke pa da mažem kad prestanu lohije. verovatno da ne bude baš tako grozno.user posted image Trenutno mi je sve grozno. Taman sam se ponadala da je sve gotovo, rana skoro skroz zarazla, ja se odlično osećala, kad ono...user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Savovi i konci
21.9.2011 11:45:34   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: bubulence

mazala sam FIBROLAN mast, to je bas kada pukne rana ako sam dobro shvatila doktora. inace Anci, izgleda da treba sto manje pirkanja... tusiranje svaki treci dan i da vidis kako ce da zaraste user posted image .
zar nisi isla prosli vikend na pregled?



Nisam, dobila sam par dana pre toga pa ću ići sad u subotu.

Kuku, pa tačno bi iz svoje kože iskočila da sam se tuširala svaki treći dan, kako smrde one lohije ja nisam mogla da verujem!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Savovi i konci
21.9.2011 14:04:19   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Didy

Mislim da bi od 90% žena kojima rade epiziotomiju samo 20% puklo da puste da priroda uradi svoje (i babice pripreme, to im je posao).user posted image



Potpuno si u pravu. To potvrdjuje i podatak da se u Francuskoj na 20% prvorotki radi epiziotomija. Ali, kod nas je uvredjeno mišljenje da je to najlakše i mislim da se od te prakse (nažalost) skorije neće odustati.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Savovi i konci
21.9.2011 14:09:08   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: bubulence

izgleda da treba sto manje pirkanja... tusiranje svaki treci dan i da vidis kako ce da zaraste user posted image .



Ovo je potpuno netačno. Ujedno je to i najbolji recept da se rana inficira. Najpametnije je tuširati se posle svakog odlaska u toalet i stavljati Rivanol (ili povidon jod, šta već kome savetuju). Jedino je bitno osušiti lepo ranu i luftirati je što više.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Savovi i konci
21.9.2011 14:10:55   
Sanjica26 RR
Pre mesec dana sam osetila da me ispod stomaka nesto bocka. Mislila sam prvo da je urasla dlaka i zvala muza koji mi je potvrdio da je to konac. Mogu da ga izvadim, ali cim pustim vrati se u unutra. Nekada je na tom mestu bila bubuljica. Inace pre pet godina sam imala operaciju. Isla sam na skidanje konaca, ali ocigledno je ovaj ostao. Zar je to moguce?user posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here