|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   U isto vreme sam ostala trudna i dobila posao!
11.6.2009 8:27:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: barbara


nisam vidila da ima tema predvidjena za ovo pitanje pa cu vas ja pitati ovde:-treba da pocnem da radim u bolnici,da li cu moci ako budem trudna jer tek pocinjem a odmah trudna?ili ako budem morala da mirujem niko me nece pustiti da lezim i primam platu a tek pocela i ugovor na tri meseca?imate li vi slicno iskustvo i ako imate podelite ga sa mnom!unapred hvala,tasho izvini user posted image



Malo sam prilagodila naziv, iako se kod tebe radi o hipotetičkoj trudnoći.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 8:30:06   
barbara
hvala tasha!prosto sam zbunjena zelim i bebu ali zelim i taj posao radim veceras test da bezveze ne brinem!user posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 8:30:59   
Anoniman
Ovako da ti kažem:

Kada imaš ugovor na 3 meseca, nemaš prava na godišnji, ni na bolovanje. Po Zakonu o radu, na svaki mesec ide 2 slobodna dana, međutim, ja ih nisam dobila.

Dok sam bila na 3 meseca, 7 dana sam dolazila na posao sa gnojnom anginom, i primala sam injekcije.

MISLIM da ako si trudna, nećeš dobiti taj posao. Sorry

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 8:32:04   
barbara
hvala tasho

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 8:34:01   
Anoniman
Kažem MISLIM, znači nisam 100% sigurna. Uostalom, niko ne može biti 100% siguran šta će biti sem tvog poslodavca.  user posted image

(odgovor članu barbara)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 9:21:19   
Modessty
Ako imaš "VEZU" neće biti problema. Čini mi se da je reč o državnoj ustanovi?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 9:25:18   
Anastazija
Radila sam u privatnoj firmi u kojoj je primljena zena u racunovodstvu koja je par dana nakon zaposlenja saznala da je u drugom stanju. Direktor je nije otpustio, naprotiv, podrzao ju je u nameri da rodi dete, a posle nekog vremena ona se oduzila tako sto je bila aktivna tokom porodiljskog (od kuce) i radila neke poslove par sati dnevno...
Zavisi, upravo od volje poslodavca... user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 9:27:54   
Anoniman
Ali ovo je bolnica, zato sam ja dala takav odgovor.

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 9:29:56   
Anastazija

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ali ovo je bolnica, zato sam ja dala takav odgovor.


Znam, nije ista situacija... Ipak, morala sam da ispricam pricu o svetlom primeru kod nasih dragih "privatnika"... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 9:31:57   
Anoniman
Naravno! I ja sam rekla još u prvom postu "MISLIM da...", znači nisam rekla "Ej, nema šanse da dobiješ posao".

Takvo nešto može znati samo poslodavac.

Takođe, bitno je i ŠTA će da radi u bolnici. Jer nije baš zgodno da sa zaraznim ljudima radi, zar ne?

Krivo mi je što je barbara odjednom nestala, nadam se da je nisam uvredila nečime, jer nisam to želela. user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 9:32:01   
daca77
Barbara, na zalost nase radno zakonodavstvo ne predvidja zastitu zena-trudnica koje su  zasnovale rad. odnos na odredjeno vreme. Medjutim, trazi vezu i tako ces moci da sedis kod kuce, uzivas u trudnoci i istovremeno primas platu, tj.naknadu...
ova materija mi je odlicno poznata, jer ovaj posao radim vec 6-7god.

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 9:33:08   
Modessty
Baš zato što je bolnica mislim da je moguće da ostane da radi. Sva zavisi koliko je jaka veza.
Pitanje je samo da li želi da rizikuje zdravlje zbog tri meseca posla, sa neizvesnim produženjem ugovora.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 9:33:31   
Anoniman
barbara štela ti je čudo i to je jedino što ti mogu preporučiti 

(odgovor članu daca77)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 9:34:49   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Takođe, bitno je i ŠTA će da radi u bolnici. Jer nije baš zgodno da sa zaraznim ljudima radi, zar ne?



Na to sam i ja mislila! Naše dve prijateljice koje su doktori opšte prakse odmah su prestale da rade čim su saznale za trudnoću!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 9:36:18   
marince1
IZVORNA PORUKA: Anastazija

Radila sam u privatnoj firmi u kojoj je primljena zena u racunovodstvu koja je par dana nakon zaposlenja saznala da je u drugom stanju. Direktor je nije otpustio, naprotiv, podrzao ju je u nameri da rodi dete, a posle nekog vremena ona se oduzila tako sto je bila aktivna tokom porodiljskog (od kuce) i radila neke poslove par sati dnevno...
Zavisi, upravo od volje poslodavca... user posted image


Uvek se odusevim kad cujem da ima ovakvih ljudi,mislim na tog direktira!

Ja sam mesec dana posto sam ostala trudna dobila poziv iz jedne firme,iz koje ocekujem poziv za posao vec par godina,kad sam isla na praksu kod njih.Umedjuvremenu su me pitali preko posrednika jel to jos uvek vazi i obecali su mi da cim se napravi nova linija zovu me!

Kad su zvali ja nisam bila pored telefona i kad sam videla ko je nisam ih zvala.Odbila sam taj posao!!Bilo mi je mnooogo zao prvih par dana,jer je to nesto sto cekam godinam,idealan posao,ali sam znala ako im kazem da sam trudna nece me primiti,a ne zelim da ih lazem ,jer bih time sebi zauvk zatvorila ta vrata!

Procenila sam da mi je moj punoglavac najvazniji,a taj posao mi nije bio sudjen.Ko zna,mozda se kasnije ponovo oslobodi to mesto. user posted image

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 9:39:44   
Anastazija

IZVORNA PORUKA: marince
Procenila sam da mi je moj punoglavac najvazniji,a taj posao mi nije bio sudjen.Ko zna,mozda se kasnije ponovo oslobodi to mesto. user posted image


user posted image
sve je moguce... ionako je danas vrlo cesta fluktuacija radne snage.. ko zna sta moze da se desi za godinu, dve... user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 11:51:50   
Anoniman
Kod mene je pricha malo drugachija....

Ja u ponedeljak idem na razgovor za posao...i nadam se da tju ga dobiti jer mi bash treba....ali isto tako planiram u narednim mesecima da budem trudna...kako tju uskladiti tadva neznam....brinutju o tome kad bude doshlo do toga...Inache.....u agenciji koja mi trazi posao...pitalu su me dal imam dece...dal sam udata, dal planiram decu....i rekla sam iskreno...tada sam mislila da me netje ponovo zvati za taj posao...ali zvali su me da imam zakazan razgovor sa poslodavcem....ako me bude i on (tj ona , proverila sam) pitao...retjitju iskreno...ionako je posao za kompjuterom i telefonom...nemam fizichkog kontakta sa kupcima...i praktichno bih mogla do porodjaja raditi....user posted image

Inache....na prethodnom poslu sam iste nedelje dobila otkaz i saznala da sam trudna...user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 13:12:41   
barbara
tasho nisam se naljutila nego mi dosao sestric pa sam se sa njim malo igrala!preko veze i treba da pocnem raditi,on je mm cica a direktor bolnice!hvala vam

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 13:14:34   
Anoniman
Pa zašto se ti onda brineš? user posted image

(odgovor članu barbara)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 13:15:42   
barbara
ma ne znam ni sama!user posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 13:16:45   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pa zašto se ti onda brineš? user posted image


To se i ja pitam!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 13:22:53   
prase
Barbara, ma boli te uvo, zaposli se i posle razmišljaj da li ćeš ići na trudničko (daće Bog da nećeš morati)... I ovako i onako (ipak je ovo Balkan) će svi zaposleni u bolnici znati da si došla "preko veze" i pre nego što stigneš da ih upoznaš, pa će umišljati da imaš povlastice i ako ih ne budeš imala user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 13:26:43   
barbara
hvala prase na podrsci!user posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
11.6.2009 15:23:55   
marince1
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Kod mene je pricha malo drugachija....

Ja u ponedeljak idem na razgovor za posao...i nadam se da tju ga dobiti jer mi bash treba....ali isto tako planiram u narednim mesecima da budem trudna...kako tju uskladiti tadva neznam....brinutju o tome kad bude doshlo do toga...Inache.....u agenciji koja mi trazi posao...pitalu su me dal imam dece...dal sam udata, dal planiram decu....i rekla sam iskreno...tada sam mislila da me netje ponovo zvati za taj posao...ali zvali su me da imam zakazan razgovor sa poslodavcem....ako me bude i on (tj ona , proverila sam) pitao...retjitju iskreno...ionako je posao za kompjuterom i telefonom...nemam fizichkog kontakta sa kupcima...i praktichno bih mogla do porodjaja raditi....user posted image

Inache....na prethodnom poslu sam iste nedelje dobila otkaz i saznala da sam trudna...user posted image




Nadam se da otkaz nema veze sa trudnocom!!!!!!!
Inace,po nasem zakonu ako po bodovanju ili bilo kom drugom kriterijumu za posam trudnica i osoba koja nije u drugom stanju daju iste rezultate prednost ima TRUDNICA!!!!
E sad,nas zakon ima vise rupa nego francuski sir,pa to poslodavci ne postuju..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: U isto vreme sam ostala trudna i dobila p...
12.6.2009 16:33:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince

Nadam se da otkaz nema veze sa trudnocom!!!!!!!



Pa ima veze sa mojim dugachkim jezikom...a ne trudnocom...jer ni ja nisam znala da sam trudna u trenutku kad sam dobila otkaz....user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here