|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   gutanje predmeta
29.4.2009 22:32:33   
Lu
Gledam ga sad spava pored mene ne mogu još da ga odnesem u njegovu sobu jer me strah...
Prije sat vremena progutao je nešto i počeo da se davi,na metar od mene, ne znajući što mu je u ustima otvorila sam ih širom i kako nisam vidjela ništa gurnula sam prst u ždrijelo ne bi li napipala nešto međutim ništa,gurala sam jače i počeo je da povraća,kašlje,vrišti...
Ne sjećam se kad sam u životu ovakav strah doživjela ali mi je i istovremeno proletjelo stotinu informacija kroz glavu,
gdje mi je ključ od auta,
koliko novaca imam kod sebe
koliko mi treba vremena do bolnice ili da svratim u hitnu prvo
da li u hitnoj imaju ultrazvuk,rengen(NEMAJU)
molim Gospu da mi pomogne
kupim njegovu odjeću,grlim ga i nastojim smiriti,on govori mama izvadi mi to...malo se primirio vidim diše dobro pitam ga što si sine progutao
a on kaže mamine stvari što se ne smiju dirati???
Gledam oko sebe što bi to moglo biti,nemam pojma a onda on nastavlja pričati što me jako ohrabrilo
mama Roko je progutao dugmić,pade mi neki teret sa srca i počela sam da tražim po hrpicama gdje je povraćao i nađem malu nitnu koja je valjda otpala sa hlača...
rasplakala sam se ko godina i tad sam tek osjetila pravi strah ali i olakšanje istovremeno,
onda je on jadnik počeo da se pravda i obećava da neće više nikada staviti ništa u usta jer će mu ući u "rupu"(ždrijelo) i boliće ga rupa i pupo.
Tako sam sretna što je sve prošlo...još mi se ne da da ga odnesem u njegovu sobu...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: gutanje predmeta
29.4.2009 22:38:16   
Sneža
Jao Lu,srce,mogu misliti kakav je to UŽASAN osećaj i panika,Bogu hvala pa se dobro završilo,uh.


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: gutanje predmeta
29.4.2009 23:30:12   
Natasajvc
Jedna od mojih devojcica progutala je svojevremeno, novcic od 5 dinara. Imala je oko godinu dana. Nismo to ni primetili dok se nije pojavio u pelenama  kroz govance. Cudili smo se kako je to uopste proslo kroz tako mali organizam, a posle zezali ove starije, kao ova mala, a vec zaradjuje - kaki pare -  a vi nista. Bas su bile tuzne.
I najstarija je jednom progutala dedin lek za pritisak!!! Sreca pa je deda primetio. Odmah sam, Lu, kao i ti nagurala detetu ruku u usta, cini mi se do lakta. Povracala je i zaista izbacila lek. Od tada sam svaki put dedu podsecala da posklanja svoje lekove kada mu dolazimo u posetu.user posted image


_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 8:50:13   
Anoniman
Joj lu, suze su mi krenule na oči. Mogu misliti šta ti je sve proletelo kroz glavu. Užas!
Tako se neki članovi naše porodice (šire porodice) zezaju, kao uzmu Luki novčić, prave se da su ga progutali i kao nema. Non stop vrištim da to ne sme da se radi, jer će on zaista da ga proguta i da ću im se onda najeb*** mame. Ali ne slušaju. Pa sam ja to rešila na sledeći način "Sine oni su ludi, vidiš kako mama ne guta pare. Ako progutaš pare, nećeš moći za njih da kupiš čokoladu! Ne budi lud!" user posted image  
No, šalu na stranu, kontam lu da mu se nitna zalepila za grlo i da mu je ustvari to smetalo mnogo više nego što je hteo da se udavi (ako je nitna sa njegovih pantalonica, a ne sa tvojih.

Ljubim te draga! user posted image

(odgovor članu Natasajvc)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 8:55:12   
NadaR
Uh,najezih se citajuciuser posted image
Neka se dobro zavrsilouser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 8:58:14   
Ana RR
Joj LU, dobro je sve prošlo! Uh, naježila sam se čitajući!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 9:03:22   
Lilly*
Uh, i meni su krenule suze na oci, zlato malo, dobro je sto se dobro zavrsilo!
A sto kaze Tasha, da rodbina uzme novcic pa kao proguta, e to je moj svekar radio! Uf! Onda sam ocitala bukvicu njemu a sinu objasnila da se to ne sme raditi, mada on nikada nije stavljao nista tako u usta, ali nikad se ne zna..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 9:05:58   
mihi
A tata nije bio tu meni je u takvim sitacijama mm dosta pomagao baš je bio pribran a sada za Miloša pravi neviđenu paniku za sve zivo......

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 9:11:35   
Ana RR
Ne mogu da vam opišem koliko puta je mene moj tata okrenuo naopačke a mama gurala prste u grlo jer sam se ja davila bukvalno sa bilo čim što bih pojela.
Bombone su mi zabranili za ceo život user posted image




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 9:19:31   
mihi
Ja sam isto starijem sinu vadila sve i svašta iz usta, ali je jednom gurnuo deo igračke od kinder jajeta u nos. Kijao je sat vremena bez prestanka, a ja se setim da sam negde pročitala da kad krene tako naglo kijavica mora da je strano telo u nosu i pitam ga nije kao ništa stavio, Mi u dežurnu dečiju kliniku, dođe ORL i pogleda gurne pean i nađe deo Štrumfa. I kaže mi svaka Vam čast kako ste znali kaže dolaze deca sa zagnojenim kompletno unutra sinusima i nosem jer roditelji nisu videli leče ih od prehlade pa tek na kraju kad počne gnoj iz nosa provale..... šta je. joj jesuuser posted image  svašta im pada na pamet da rade.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 9:23:07   
Lilly*
Mihi, tako sam i ja kada sam bila mala gurnula cvetic u nos "da mirisem" i srecom kazem mami "kako lepo mirisi" pita ona "a sta" a ja sva bitna "cvetic" i ona me pita " pa gde je cvetic" i ja joj onda kazem da sam ga gurnula u nos, i ona uzme pincetu i nekako mi ga izvadi, uh.. user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 9:28:20   
Ana RR
hahah moj drug je gurnuo pasulj u nos, i to toliko duboko da su lekari jedva izvadili! Strašno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 9:30:05   
bebać
Jao Lu,kako si to opisala...ja sam zaplakala,ista sam ti...neka je samo sve ok se završilouser posted image šta ja znam,nisam dosad imala problema sa tim,Sergej od kako je počeo da istražuje spoljni svijet i sve dira i stavlja u usta,uvijek bi samo glabao po ustima ali nikad nije progutao,kako je znao da s eto ne guta,to ne znamuser posted image user posted image user posted image ali nikad se nije ni tušio,ni zagrcnuo zaista...samo sam jednom(ne davno)u njegovom govancetu pronašla one žute male kuglice sitne(meci za one pištoljiće) još sam ja to sakrila(malen je da se igra sa tim)ali kako vidim nisam dobro sakrilauser posted image user posted image čim je on to pronašao,i pojeo...hB ništa mu nije bilo od toga...a inače kakav sam paničar u životu ne želim razmišljati kako bi se postavila,uh

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 10:47:05   
Lu
IZVORNA PORUKA: mihi

A tata nije bio tu meni je u takvim sitacijama mm dosta pomagao baš je bio pribran a sada za Miloša pravi neviđenu paniku za sve zivo......

Da sami smo bili  i razmišljala sam koga da zovem da mi pomogne,jedino imam mamu ali žena je slaba sa živcima a na malog je osjetljiva samo tako,jutros kad sam joj ispričala nju je uhvatila panikauser posted image
Nek je to prošlo,bilo je strašno a eto ako može pomoći nekome,znači udarati iza vrata,provjeriti prohodnost ždrijela i izazvati povraćanje ukoliko je moguće,mene je umirilo to što je plakao znači da se ne guši,ukoliko dijete povrati predmet,odličnouser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 11:43:25   
bebać
Lu trebaš biti ponosna na sebe i na svoje dijete!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 12:03:58   
mamanp
Od mm druga dijete progutalo 2 dinara i otislo nekako u dusnik, al ga nije skroz zatvorilo, pa morao jadnicak mali u KG da mu to vade, ovde nisu smeli.
Mogu samo da kazem - ne nasla se u takvoj situaciji.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 12:07:32   
mamanp
Lu, razumijem kako ti je bilo. Kad je moj sin imao nekih 3 godine, mm nesto petljao oko stakla u hodniku, dijete bilo u crvenoj trenerci i stojao kraj mm. Odjednom, ja u kuhinji cujem kako se lomi staklo, potrcim u hodnik, dijete i dalje stoji pored mm, staklo oko njega, a on kako je bio u crvenoj trenerci meni se ucinelo da je krvav. Pocela sam da histerisem, vristim... dok me nisu uverili da mu nista nije. Kad tad nisam poludela cini mi se da nikad necu.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 12:20:07   
Anoniman
Tokom jednog kupanja u kadi kad je Lazar imao 2,5 godine, odlomio je deo igrackice i stavio u usta. U momentu je poceo da krklja i da se gusi. Ja sam se odsekla! Zgrabila sam ga za noge i okrenula naglavacke, jednom rukom ga drzeci za njih a drugom lupajuci po ledjima. Deo igracke je odmah ispao iz usta, a siroto dete je pocelo da place i da me pita sto ga tucem? Ja sam bila van sebe, toliko sam se uplasila, i kad sam shvatila da normalno dise uzela sam ga u narucje i tesila ga. On se jadnice toliko uplasio od toga sto sam uradila da mu posle nije palo na pamet vise da stavlja u usta igracke.
Tek posle sam razmisaljala o tome da je mogao onako klizav da mi ispadne iz ruku!
Sreca pa se sve dobro zavrsilo.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: gutanje predmeta
30.4.2009 12:24:04   
gracija
Jao draga lu,mogu misliti kako si se prepala.Ali eto sve je dobro sto se dobro zavrsi.
I meni je Milica priredila tako nesto slicno prije par dana,samo sto je ona svom bratu gurala gumene bombone u usta.Sreca pa sam koliko toliko bila pribrana,pa sam mu silom otvorila usta i izvadila bombone.Hvala Bogu pa nam da pameti da u tom trenutku  reagujemo,a ne da se paralisemo od straha.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: gutanje predmeta
13.7.2010 12:44:38   
Anoniman
Jutros oko 8h čujem Luku "Mama, mama...", odustaje od dozivanja, čujem petice kako udaraju, i eto ga u mom krevetu. Ljubi se, mazi se, i kaže "Ja sam sinoć zaspao sa novčićem u ruci, i onda sam hteo da se počešem po licu i novčić mi je upao u usta i ja sam ga progutao, i stoji mi u grlu!" Za malo da padnem u nesvest!

MISLIM da nije zaspao sa novčićem, jer sve novčiće koje nađe u kući nosi kod mog dede koji živi stan naspram nas i tamo stavlja u kasicu. Ali nisam sigurna da nije našao neki novčić... ne mogu reći da 100% znam da nije. Opet... obilazila sam ga sinoć... došli smo iz grada, i on je legao da gleda crtać, i zaspao. Činjenica jeste da nisam gledala dal ima novčić u ruci, ali MISLIM da nije imao.

Otišla sam kod pedijatra po savet ŠTA SAD?
Kaže pedijatrica "Zamisli da gutaš novčić... Ja ne mogu da zamislim. Nije to tako lako." Kaže "Bar bi se nakašljao!" (a nije kašljao... ili se bar ja ne sećam, mada, alarm je bio ugašen već kada se on jutros probudio i dozivao me... Zašto sam ga ugasila i kada? Koliko se sećam, bilo je u zoru oko pola 7 kada sam išla u WC jer je počeo da pišti da je prazan... )
Uglavnom, kaže dr da ga mogu odvesti na rengen, videće se ako ga je progutao, ali ona ga na mom mestu ne bi zračil. Kaže, ako je progutao, mogao je progutati samo onaj od 1din, a njega će iskakiti, sve ostale da je progutao - udavio bi se. I meni je to prošlo kroz glavu.
Dala mi je uput za hirurga, ako počne da ga boli stomak, ako bude povraćao, ako se bude čudno osećao.

Takođe, dala mi je i uput za dečijeg psihologa, jer kaže da misli da on trpa ruke i sitne predmete u usta jer oseća da kada se druga beba bude rodila on neće imati pažnju koju je imao do sada.

Baš sam zabrinuta... user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: gutanje predmeta
13.7.2010 12:48:29   
Anoniman
Takođe, zaboravila sam da dodam da je počeo mnogo da sanja. Pre neko jutro je ustao i rekao da je sanjao da jena Spensu bila poplava.
Ali jutros je bio prilično uveren da ovo sa novčićem nije bio san.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: gutanje predmeta
13.7.2010 12:50:32   
Jeca*
Znam koliko brineš ali lično mislim da je Luka preveliki da bi progutao novčić...moguće da je nešto sanjao. Takođe mislim da ne treba da ga vodiš kod dečijeg psihologa nego mu se sama malo više posveti, pričaj sa njim...šta će ti psiholog?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: gutanje predmeta
13.7.2010 12:56:21   
lanajelena
nemoj da se nerviras,neverujem da ga je progutao mozda je jednostavno zaboravio da ga je negde ostavio ili je sto kazes mozda i sanjao,sacekaj jos danas da vidis da li ce se isto ponasati...ma oni samo skrecu paznju na sebe ja cu od Lane ponekad izludeti evo i sad se dernja samo da bi je gledala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: gutanje predmeta
13.7.2010 12:57:02   
liliana
Slažem se sa Jecom  za psihologa. Mislim da nema potrebe voditi ga, a takođe mislim da danas svi doktori upučuju na psihologe-vjerojatno im je tako zgodnije da nas skinu s vrata. Zaboga, pa valjda smo sposobne same da razgovaramo sa svojom decom. Zamisli kako je malom detetu da ga ispituje nepoznata osoba i da mu ista ta nepoznata osoba nešto savetuje, a pri tom su mu mama i tata uvek govorili da treba da sluša ono što mu oni kažu i da se sa njima sve dogovara...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: gutanje predmeta
13.7.2010 12:57:57   
Anoniman
Luka u zadnjih 3 nedelje gura sve u usta. Ruke do lakata, sitne igračke, čak sam ga uhvatila i kako novčić stavlja u usta, i tada sam mu sve sitno oduzela. Kao beba se ponaša. user posted image Dr kaže da je prepametan i da misli da je svestan da će biti ugrožen kada se beba rodi, i da namerno to radi, da privalči pažnju. Ali moja pažnja jeste usmerena samo prema njemu! user posted image A za psihologa... dr nije mislila da vodim njega, nego da ja odem. Kaže, po nekada je dovoljno detetu reći samo par rečenica i da sve legne na svoje mesto... a ko bi to bolje znao od psihologa... kaže pedijatrica.
U svakom slučaju, uzela sam uput, pa ću videti. Ako me ne bude mrzelo, možda i odem. user posted image

< Poruku je uredio Tashke -- 13.7.2010 12:58:55 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here