|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krpelji u proleće
25.6.2013 14:38:44   
lesica
Biće to dobro, ne brini. Znam da je mučno, izdržite još te tri nedelje. ( Ja to iz iskustva, mi na kraju nismo radili antitela jer su krpelji bili čisti, ali ih je bilo 5 komada, pa od subote veče dočekati ponedeljak.... čitava večnost)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Krpelji u proleće
25.6.2013 14:47:38   
mejlo
uuuuuuuuuh..mora da vam je bas "veselo" bilo sa 5 krpelja...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Krpelji u proleće
25.6.2013 15:01:04   
lesica
Možeš misliti user posted image
Uglavnom ta situacija, i situacija traženja privatne klinike / laboratorije koja radi analizu krpelja ( bilo mi je predugo da čekam ponedeljak i VMA ) u kojima su me nabedjivali da analiza samog krpelja nije validna i da je bolje da odmah radimo antitela pa kroz tri nedelje ponovo user posted image me je naterala da se informišem toliko i da sa punom ratnom opremom idem u prirodu (a idemo često)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Krpelji u proleće
25.6.2013 15:24:25   
mejlo
..ja zivim u prirodi,kosim svakih 10 dana, prskamo dvoriste protiv krpelja..
fora je sto moze da se radi analiza i na mrtvom krpelju ali ne znam ko to radi..i nije mi bas jasno kako to da analiza krpelja nije bas validna user posted image ili ima bakteriju-ili nema..ili mozda oni nisu u stanju da svaki put uoce bakteriju? sve u svemu,lomila sam se da li da dete preventivno stavim na antibiotike,ali sam odustala od te ideje..

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Krpelji u proleće
29.6.2013 19:42:41   
Janncica
Meni su u privatnoj laboratoriji rekli da sacekam minimum 7 dana pa da uradim antitela? user posted image Rece mi zena da se razvijaju od 7 do 20 dana. Vidim ovde vi svi cekate 3 nedelje da uradite antitela? Je l i mi da cekamo toliko ili da je vodim u ponedeljak(to je 7 dana)?
inace,doktorka mi to nije ni spomenula,rekla samo da pratim,ali ja zastrasena,pa resila da ipak vadi krv.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Krpelji u proleće
30.6.2013 10:14:49   
mejlo
meni je receno da ispod 5 nedelja ne vredi vaditi krv,tako da cekam da prodje taj period..navodno se vadi iz vene a ne iz prsta,pa necu da mucim dete..jer ako se izvadi pre tih 5 nedelja,moze da bude negativan nalaz,a opet nisam sigurna da je validan..moj ti je savet da pratis dete mesec i po dana,pa tek onda krv..a mi cemo cim budu gotovi nalazi,daj boze negativni,da primimo vakcinu i resimo problem krpelja dozivotno!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Krpelji u proleće
30.6.2013 11:26:30   
Janncica
je l ima i kod nas vakcina?Kazem,meni rekli da od 7 do 20 dana se radi test.user posted image i isto rekli da se vadi iz vene. Nisam vise pametna. Dvoriste nam oprskano,trava se redovno kosi,a juce vidim nekoliko malih kako se penju po kuci... user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Krpelji u proleće
30.6.2013 13:22:33   
Trcosava
Jančice, nisam sigurna kako je tu. Ovde vakcina postoji i košta oko 90€ (3 inekcije zajedno) E sad, preporučuje se da prva vakcina se dobije u zimskim mesecima, druga doza 1-3 meseca nakon prve i treća doza 5-12 meseci nakon druge.

< Poruku je uredio Trcosava -- 30.6.2013 13:26:17 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Krpelji u proleće
30.6.2013 20:06:35   
mejlo
ima vakcine i u apotekama,mislim da je komad malo skuplji od 6000din,nas pedijatar je nabavlja ne znam odakle i kosta oko 4000,mislim da se 2 daju,tj. vakcina i revakcina,pa posle nekoliko godina opet..krajem jula idemo kod dr pa cu znati tacan redosled davanja i cene..
sto se testa tice, zena koja radi analize krpelja u zavodu za veterinu,rekla je da cekam minimum 5 nedelja,da pre toga nema poente raditi ga..u dz mi isto rekli da za mesec i po dodjem po uput za test..neki lekari preventivno uvode antibiotik posle svakog ujeda krpelja,nas je protiv toga. da je tolika frka oko lajmske (ne kazem da nije strasna i sama pomisao na nju),verovatno bi svi lekari odmah pocinjali lecenje preventivno,a ne bi se cekalo mesec i po dana.tako da je moj stav da 2-3 nedelje gore dole nece nista bitno promeniti,al je fora to manje traumirati dete.
p.s. padaju sa drveca koje mislim da nema sanse oprskati :(

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Krpelji u proleće
11.7.2013 20:33:30   
oxy7
I mi smo pokupili krpelja, nisam mogla da ga izvadim. Pošto smo na moru, u DZ su nam rekli da nemaju hirurga, ali da slobodno sačekamo do ujutru i odvedemo ga u privatnu bolnicu u blizini. Umrijeću od brige do sjutra! Ja sam mislila da je to ujed komarca, jer su ga pošteno izgrizli, ali sam kasnije vidjela sumnjivu smeđu tačkicu. Jooooooj!

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Krpelji u proleće
13.7.2013 10:25:21   
mejlo
e stvaaarno nemam reci oxy..pa ne mora hirurg da vadi krpelja..kod nas u decijoj bolnici sestra vadi,retko i dospes do doktora..bice to sve ok,ako si u mogucnosti,daj krpelja na analizu da budes mirna,ako ne, prati dete,pa za 5 nedelja vadjenje krvi..

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Krpelji u proleće
23.7.2013 13:42:14   
Sesilija 83
evo i nas, prekjuce smo bili na nekom rucku pored jezera, naravno ima i suma,trava,uvece smo se vratili kuci i mm je okupao malu i nije nista primetio, ujutru dok sam je cesljala primetim krpelja iza usne skoljke u kosi.... odemo do privatne ordinacije(jer je moja komsinica prosle nedelje cekala skoro 3 sata u DZ da joj izvade krpelj) izvadi joj dr,i prepise Sinacilin, da pratimo ako se zacrveni da se javimo opwt ako ne onda da ispije 7 dana sirup i to je to.

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Krpelji u proleće
25.7.2013 8:21:25   
mejlo
vadili u ponedeljak krv (iz veeeeneee)-nalaz negativan! user posted image
za desetak dana cemo kod pedijatra po poslednje vakcine,pa javljam proceduru i cenu za krpelj-vakcinu user posted image

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Krpelji u proleće
25.7.2013 8:54:14   
Janncica
user posted image mejlo...vas je bio zarazen,je l? Znala sam da ce sve biti ok... user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Krpelji u proleće
25.7.2013 12:55:22   
mejlo
nas je bio od fele koja prenosi boreliju,ali nisu uspeli da urade analizu jer nije pretekao :) crko je,jer mi niko nije rekao da ga stavim na mokru vatu ili gazu..

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Krpelji u proleće
25.7.2013 13:01:33   
lesica
Super Mejlo! To su odlične vesti user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Krpelji u proleće
25.7.2013 15:55:39   
Janncica
Mi smo prvog zgazili(tj,mm) a drugi se nije pomerao kad je izvadjen...cak su nam napisali da je trn. user posted image Tako da nismo mogli na analizu. Doktorka mi kaze da ni ne vadim krv,jer nista nije do sad reagovalo,em bili maleni,em izvadjeni brzo posle kacenja. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Krpelji u proleće
25.7.2013 16:24:17   
miki 55
Ipak je najbolje obratiti se ljekaru ili ti pedijatru...mi smo ih redovno znali pokupiti i pokusavali sa svacim mazati da to nekako otpadne samo i uljem i alkoholom i jodom cak i benzinom i lakom za nokte ma sve zivo sto smo culi i nista....zato cim ga primijetimo pravac doktoru!user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Krpelji u proleće
26.7.2013 13:49:25   
mejlo
u sustini,najbolje je da dr izvadi krpelja jer ima cime to da uradi..sto se premazivanja krpelja tice,koliko znam, to je jedna od najgoris stvari koje mogu da se urade,jer krpelj onda povrati u domacina,tako da, ako je zarazen,sigurno ce preneti boreliju..
u veterinarskom zavodu mi je receno da ako je mali i nije proveo duze od 24h na domacinu-postoje minimalne sanse za lajmsku..u svakom slucaju ako nemamo informaciju da je zarazen-ostaje nam da cekamo 5 nedelja..

(odgovor članu miki 55)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Krpelji u proleće
29.8.2013 18:52:47   
mejlo
bili kod pedijatra,vakcina protiv lajmske je 5500-6000, treba 3 da se prime,druga ide posle 3 meseca od prve,a treca posle godinu dana..dete bude zasticeno 5-6 godina,pa se posle toga ponavalja procedura..mi cemo u januaru primiti prvu :)

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Krpelji u proleće
29.8.2013 20:29:53   
Janncica
mejlo,je l to zastita samo od encefalitisa ili i od lajmske?

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Krpelji u proleće
29.8.2013 21:48:38   
mejlo
to je zastita da ako se dobije lajmska-ne moze da dodje do encefalitisa ili neke teske klinicke slike..mislim da je vredi primiti..

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Krpelji u proleće
19.3.2014 10:56:35   
Didy
Sofija juče pokupila krpelja negde na Dunavu. user posted image Uopšte nismo išli na travnate površine, pretpostavljam da je pao s drveta, pošto joj se bio zakačio na ušnu školjku. Srećom, primetila sam ga brzo, bio je veličine kao glava čiode. Mahinalno sam ga zgrabila i iščupala, tek posle mi je došlo do svesti da ga nije trebalo dirati. Uspela sam celog da ga izvadim, mm je posle pregledao, a ni na koži se ništa nije videlo, čak ni mesto gde je bio. Pozvala sam odmah dečju, rekli su mi da dođem ujutro kad bude radio naš izabrani lekar. user posted image
Bili smo jutros, nema crvenila, poneli smo čak i krpelja doktoru. Rekao je da dođemo za mesec dana da izvadimo krv, a da u međuvremenu pratimo da nema crvenila.
Nadam se da će sve biti u redu, jer sam ga primetila relativno brzo, dva, najviše dva i po sata je mogao biti zakačen i bio je baš mali, jedva se video.
Moraću da kupim neko sredstvo kao preventivu da mažem decu jer često idemo u prirodu i na izlete. Ovo nam je prvo iskustvo s krpeljima, nadam se da ih neće biti više. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mejlo)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Krpelji u proleće
29.3.2014 9:43:21   
ivaMark
Sinoc pre bebinog kupanja na krevetu ja vidim krpelja...ogromnoooog, nemam pojma odakle smo ga donele, fuj.... Nisam mogla da spavam posle, sve me zivo svrbelo.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Krpelji u proleće
29.3.2014 16:43:13   
nata11
Da nemate ljubimce Iva, mozda je od njih.

_____________________________





(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here