|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krpelji u proleće
30.3.2014 10:58:36   
ivaMark
Nato, nemamo ljubimca i jos smo na spratu...Mislim da smo ga mi pokupile negde.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Krpelji u proleće
23.5.2014 10:07:16   
ivaMark
Poludecuuuu, za ova dva meseca J je pokupila tri krpelja koja su joj se zakacila i jednog koji je bio na njoj (nije stiogao da se zakaci), danas idem pod hitno da kupim repelnt, postala sam opsednuta, samo je zagledam.

A pre neki dan mi u gradu, i zasvrbi mene nesto iznad leve (.) kad ja pogledam ono krpelj ogroman se zakacio user posted image , doslo mi je da vristim na sred ulice. I krenem da ga odvijam (kao sto su mm objasnili u hitnoj) a on se koprca i uvija jos vise... Uzas, uzas...

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Krpelji u proleće
23.5.2014 12:15:21   
nata11
IM opet user posted image E bas vas hoce user posted image

_____________________________





(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Krpelji u proleće
23.5.2014 12:19:27   
Misha i Ljisha
IvaMark pa gde vi zivite? kako vas bas tako napadaju te napasti?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Krpelji u proleće
23.5.2014 13:21:46   
Janncica
Iva najboljeje da isprskate dvoriste sa necim za krpelje. kesica kosta 300 dinara,traje 15 dana zastita.Ubi me sad ne znam kako se zove,a pre neki dan mm prskao. Isprskajte i beton i drvece,sve.I nju ne pustajte napolje 8 sati posle prskanja.
Veruj mi i ja sam od kako su na J prosle godine dva puta bili zakaceni,totalno opsednuta sa njima.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Krpelji u proleće
25.5.2014 11:37:24   
ivaMark

IZVORNA PORUKA: nata11

IM opet user posted image E bas vas hoce user posted image


Bas je hoce user posted image

Dana kada sam pisala prethodni post kupim nekakav sprej u DM protiv komaraca (deluje 8sati) i ujedno protiv krpelja (deluje 4sata), uvece izadjemo i vidim ja komarci se odbijaju bukvalno, lete oko nas ali ni jedan da sleti. Super, pomislim.... tako ce biti i sa krpeljima. Sutradan mm izvede J prepodne u dvoriste (u kolicima je bila)... namazem je po rukama, nogama, stomaku, kosi i lice joj nisam mazala (ipak je mala)... udju u kucu i mm joj primeti na LICU krpelja malog, pa poludela saaaaaaaam... tako da Janncice, moracu da te poslusam i kupim nesto da celo dvoriste sredimo (to mi nije padalo na pamet) Luuuudiiiiiim user posted image

Ljisho, zivimo na selu, okruzeni sumama.... ali sto je mnogo...mnogo jeeeeeee.......

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Krpelji u proleće
25.5.2014 12:30:37   
Misha i Ljisha
Joj pa i ja zivim na selu, na salasu. Ali iskreno i kerove redovno pregledamo i nemaju. A nismo ni prskali ove godine (prosle godine jeste moj tata) Nemam pojma sta da kazem bas mi je strasno sto ih ima toliko i ja sam opsednuta njima ali pu pu pu nijednog jos niko nije zakacio

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Krpelji u proleće
25.5.2014 13:41:24   
Janncica
Iva samo OBAVEZNO i drvece isprskajte.Padaju sa njih.


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Krpelji u proleće
25.5.2014 17:55:36   
vikiveki
Ja ima sreću pa mi ova dva sina nisu toliko podložna krpeljima kao ćerka...ona dok je bila mala napadali su je krpelji kada god bi otišli negde na selo,kako je rasla tako su se krpelji manje lepili na nju.sada je situacija znatno bolja

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Krpelji u proleće
12.6.2014 12:39:31   
Peace*
Bila mi sveki u utorak, kaže izašlo joj nešto baš na ožiljku od CR, da mi pokaže ako se ne gadim, da vidim dal znam šta je.
Pogledala, meni je izgledalo kao da je neka dlaka zagnojila, mada, više je ličilo na viseći mledež.
Rekla sam joj da ide kod dr, da nemam pojma šta je.
Danas je bila, i bio je krpelj.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Krpelji u proleće
12.6.2014 17:03:52   
ivaMark
Peace, ne verujem....
Debilni krpelji..

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Krpelji u proleće
12.6.2014 20:10:31   
Didy
Mi smo Sofiji vadili krv zbog ujeda krpelja, tj. testirali je na lajamsku bolest. Imala je vrednost 17, a gornja granica je 16. user posted image Reče nam doktor da verovatno nije ništa, ali da ponovimo za 10 dana. Kao, nisu to baš precizne analizi i reagensi. user posted image Ne znam šta da mislim...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Krpelji u proleće
3.8.2014 17:23:34   
Didy
Ponovili mi analizu na Higijenskom zavodu, kad ono IGM 80,5, IGG nornmalan i zatraži dr western blot test, uradimo ga i negativan. Pao mi je kamen sa srca, baš sam se bila uplašila kad sam videla da je IGM toliko visok i to još dobijemo rezultate tog dana kad smo kretali na more. Srećom, sad je sve ok.

< Poruku je uredio Didy -- 3.8.2014 17:24:45 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Krpelji u proleće
3.9.2014 8:43:52   
Trcosava
Žene, mama mi negde pokupila krpelj. Ne bi je vodila kod lekara za to. Da li smem sama da vadim? Vidim da se nasisao malo krvi.

Izvadila sam ga - izašao je ceo bravo ja user posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 3.9.2014 9:08:54 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Krpelji u proleće
3.9.2014 10:45:52   
Olga75
sad ili odnesite krpelja na analizu ili pratite mesto ujeda
mada mozda je najbolje kod dr da dobilje sve ono sto se dobija nakon te gadosti
mada , ja sam do sada imala srece , mene krpleji jako vole ( vole me i buce al to je druga prica ) imala sam ih dobroh 4 - 5 puta , cak sam i u pupku imala jednog - pojma nemam kako
i nista ne bese pupupu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Krpelji u proleće
16.3.2015 12:26:25   
Misha i Ljisha
Mame ajte dajte savet imam kritican deo dvorista u kojem psi vecito pokupe krpelje. na nesrecu moja D takodje voli tuda da se smuca. Htela bih u tom delu dvorista da posejem ili posadim neko bilje koje tera krpelje. Gledah na netu i neki savetuju pelin. Ima li koja mama iskustva? Neven i bosiljak ih nece oterati. A lavande imam malo. mada kazu da je lavanda protiv komaraca.

eh da a ako prskate dvoriste sa kojim sredstvom prskate?

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 16.3.2015 12:27:11 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Krpelji u proleće
16.4.2016 0:16:08   
dijana1*
Veceras posle kupanja kod testisa sam videla krpelja. Otisli smo na Institut za majku i dete i izvadili su ga. Sutra treba da ga odnesem na VMA na analizu.
E sada mene brine to sto mi je dr rekao da se proveri da li je dete primilo AT vakcinu.
Vakcinacioni centar u BL sutra ne radi a knjizica mi je u BL. Poslacu mamu da mi uslika knjizicu. Ali do tada da vidim sa vama. Da li je to redovna vakcina?
Da naglasim da je rodovno vakcinisan i primio je 4 doze pentaxima i MMR.
Sezona je ocigledno krenula, DOBROOO uvece pregledajte decu.
Mrvica moja malauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Krpelji u proleće
16.4.2016 0:21:52   
choopa choops
Di ja mislim da je ta u sklopu DTP ili samo DT...Da je ovo T-tetanus.

AT je antitetanus je li?

Edit: Po ovome bi trebalo da ste primali KLIK

Ali nisam sigurna, provjerićeš u knjižici.

Mi do sada nismo imali susret sa krpeljima, nadam se da nećemo ni ubuduće.

< Poruku je uredio choopa choops -- 16.4.2016 0:25:16 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Krpelji u proleće
16.4.2016 14:17:50   
Sanjalicaaa
Dijo, ako ste sve vakcine uredno primili zaštićeni ste. G se na jesen opekao dok smo bili na odmoru. Isto su nam proveravali i bili smo zaštićeni. Tada samo mmr još nismo bili primili.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Krpelji u proleće
16.4.2016 15:50:52   
ivaMark
Zene a kakve veze ima tetanus sa Lajmskom bolescu ili i od krpelja moze da se zaradi tetanus? Nije mi bas najjasnije? Mislila sam da kod nas vakcina vezana za krpelje nw postoji u redovnom programu, neka me neko ispravi?

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Krpelji u proleće
16.4.2016 20:08:30   
Sanjalicaaa
Pretpostavljam da je razlog to što se krpelji hvataju za životinje koje u sebi mogu da nose bakteriju koja izaziva tetanus.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Krpelji u proleće
18.4.2016 16:01:12   
dijana1*
Iva ocigledno da moze cim su mi rekli da proverim u DZ.
Dete je uredno vakcinisano a u pentaximu se nalazi tetanus tako da smo sigurniuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Krpelji u proleće
18.4.2016 21:41:17   
nikiteki
Ovde kod nas ima dosta krpelja kazu sve me strah jer deca se igraju sve po travi

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Krpelji u proleće
4.6.2016 16:38:35   
Mariya
H je zaradila krpelja na Tari. Bio je tako mali da ga nisam mogla uhvatiti pincetom, a mi na vrhu planine u nedođiji...tako da je provela noć sa njimuser posted image i izvadili su ga tek sutradan u ambulanti. Sestra ga je "ošamutila" benzinom, uhvatila ga pincetom i polako vukla istovremeno okrećući suprotno od kretanja kazaljke na satu. Onda je stavila oktenisept na ujed i rekla da pratimo mesto ujeda i da se javimo našem pedijatru.
Naša dr je rekla da pratim mesto ujeda,ukoliko sr pojave promene u vidu crvenila ili koncentričnih krugova onda ćemo ranije,ukoliko ne bude promena,za 6 nedelja će joj se izvaditi krv i poslati serum na testiranje. Rekoh joj da smo sačuvali i krpelja ali kaže dr da nema potrebe,em je slanje krpelja komplikovana procedura,a osim toga,nije ni sigurnauser posted image Najsigurnije je testirati dete. I tako sad čekam 5 nedelja i pratim deteuser posted image

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Krpelji u proleće
4.6.2016 16:59:29   
World
Citam svuda da se ne smije nista stavljati na krpelja, nego samo da se izvadi pincetom, jer ako je zarazen, onda 'povrati' boreliju u krv direktno.. A niko to ne radi, cak ni zdravstveni radnici. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Porodjaj posle klasicne operacije vanmatericne trudnoce
JelenaAr

Drage zenice Kako ste se porodile posle klasicne operacije vanmatericne trudnoce? Proslo je godinu dana, operacija je bila hitna, odstranjen je jajovod i rez je kao kod carskog porodjaja.

Prirodno (100%)

Carskim rezom (0%)


Ukupan broj glasova: 2

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here