|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dete kod psihologa
9.9.2014 9:36:01   
Peace*
ne znam, da li da prestanemo da pricamo price o devojcici Tari ili da joj jednostavno pricamo kako si Ti Tara isla/radila/bila? nisam nesto zabrinuta ali jesam zbunjena, ne bih da joj sputavam mastu i kreativnost a sa druge strane, cudno mi je da prica u trecem licu iako je dobro svesna da govori o sebi...


Ja bih razgraničila.

Možemo da pričamo o Tomi palčiću kom se nešto desilo u trećem licu jednine (lupila sam) i o Tari koja je ja/ti.

Iskreno, nisam sigurna da bih ja to ni primetila da se desi. user posted image Tako da ni ja ne mislim da je potrebno ići lekaru.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: dete kod psihologa
9.9.2014 9:39:38   
Anarunika
Moj mlađi sin govori za sebe ja. Ali kada treba da kaže da je radio nešto sa nekim onda kaže Mi. Na primer, mi i bata smo, mi i tata smo itd... inače dosta dobro govori.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: dete kod psihologa
16.9.2014 19:30:35   
milicicak
Sedam dana kasnije user posted image
Mnogo redje prica o sebi u trecem licu i vise nije devojcica Tara nego samo Tara user posted image posle par dana pricanja ti si isla/uradila/bila pocela je sve vise da koristi zamenicu JA. I sad sama prica pricu o devojcici Tari (to nam je postao ritual za uspavljivanje, prvo ja pa ona prica kako je isla u zooloski vrt) ali kaze ja sam isla, tamo sam videla...
Hvala vam svima na savetima i podrsci user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: dete kod psihologa
16.9.2014 19:38:33   
branki*
eto,bas mi je dragouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: dete kod psihologa
16.9.2014 19:41:13   
Torbica
Nisam ni sumnjala, bravo!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: dete kod psihologa
16.9.2014 23:26:53   
Jeca.V
Ja bih samo dodala da je potpuno normalno da deca do treceg rodjendana govore o sebi u trecem licuuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: dete kod psihologa
16.9.2014 23:33:22   
Ivanka 75
Ja mislim da se deci uvek treba obraćati sa ti, ne u trećem licu, ipak oni treba da razgraniće pojmove, mentalnu gramatiku, ako počnemo da im se obraćamo njihovim ličnim imenom, npr, Pera treba da uradi to i to, umesto, ti treba da uradiš to i to, oni počnu da povezuju naš način izražavanja kao jedini pravilan, pa imitirajući nas greše a da toga nisu ni svesni.

A inače, moje dete je konačno počelo da govori "mama, meni se kaki/piški", dosad je bilo jednostavno "kaki!", "piški!"

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: dete kod psihologa
14.11.2014 10:57:24   
deciji_psiholog
Poštovani roditelji,
Ja sam dečiji psiholog,psihoterapeut,i radim sa decom sa ovim i sličnim problemima privatno u Beogradu na dve lokacije,Dorćolu i Košutnjaku. Ukoliko je neko zainteresovan za saradnju moj kontakt telefon je ******* Jelena.

EDIT: Reklamiranje je zabranjeno. Za reklamu se obratite administratoru portala.
Ukoliko je neko od korisnika zainteresovan može Vam se obratiti privatnom porukom
Hvala.

moderator Modessty RR


< Poruku je uredio Modessty RR -- 14.11.2014 11:04:09 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: dete kod psihologa
15.11.2014 12:35:06   
Anarunika
Moj Ika i dalje govori Mi i... misleći na ja i (bata, tata,mama...). Ja uopšte to ne doživljavam kao problem.

(odgovor članu deciji_psiholog)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: dete kod psihologa
6.3.2015 14:49:51   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Moj Ika i dalje govori Mi i... misleći na ja i (bata, tata,mama...). Ja uopšte to ne doživljavam kao problem.


Ni ja ne bih na tvom mestu.Vidi se da ste jedna velika slozna porodica user posted image a verujem da je svestan svog identiteta....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: dete kod psihologa
6.3.2015 20:48:36   
Anarunika
Sada ga dugo nisam čula ,odnosno nisam obratila pažnju ali mislim da je prešao na ja. Možda ima veze i sa razumevanjem ega li tako nešto. Nemam pojma znam samo da mi je bilo jako slatkouser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: dete kod psihologa
6.3.2015 20:58:00   
veselicaa
Anarunika nema tu nikakvih probelma,cesto deca pricaju "mi" umesto "ja".Sto kaze Mila bliski ste kao porodica i to je lepo.Kako raste postaje svesniji sebe kao osobe a i postaje samostalniji pa ce poceti da prica "ja"

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: dete kod psihologa
7.3.2015 11:10:29   
mila83
Sad je mozda postao svesniji sebe,da nije samo deo zajednice koju cini porodica,pogotovo kada je bez vas u vrticu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: dete kod psihologa
7.3.2015 12:18:54   
veselicaa
Upravo to,kada su u drustvo najvise postaju vise svesni toga da su samostalni.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: dete kod psihologa
7.3.2015 14:15:41   
Anarunika
Verovatno sve to ima veze, a i raste dete, prelazi na nove nivoe.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: dete kod psihologa
29.9.2016 14:32:55   
Tiziana
Da li neko moze da preporuci dobrog decijeg pshologa u Beogradu. Privatno ili drzavno.
Hvala.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: dete kod psihologa
29.5.2018 11:17:08   
IvanaSK RR
Ja treba ove nedelje da zakazem kod psihologa u sklopu sistematskog pregleda. Bas me interesuje sta ce reci psiholog.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: dete kod psihologa
15.6.2018 11:01:01   
IvanaSK RR
Napisah u temi logopeda, al aj i ovde.. U okviru sistematskog sa dve godine imamo i pregled kod psihologa.
Pitanja koja mi je postavljala i posmatrajuci Andreu dosla je do zaključka da je sve kako treba. Misli da bi trebala da vezuje tri reci, ali je ne bi cudilo da uskoro pocne sama sve pricati. Ukoliko se to ne desi do septembra da dodjemo kod nje.
Jedno od pitanja "da li voli da se penje po stvarima" kaze "ne morate odgovoriti, vidimo iz prilozenog" a maca sve vreme skace po meni, jos samo sto mi se na glavu nije popelauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: dete kod psihologa
15.6.2018 16:02:00   
mama Jo
user posted image Maca prakticno demonstrirala user posted image

Vidis, kod nas nema sa 2 godine pregled koji ukljucuje i psihologa, tek sa 3, koliko sam ja upucena.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: dete kod psihologa
15.6.2018 16:11:01   
Ana RR
Maca carica user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: dete kod psihologa
15.6.2018 16:13:10   
emicaa
pa maca da skrati boravak tamo sve pokazala user posted image
Ovde toga nema,dijete ide paihilogu samo ako ima neki problem pa pedijatar uputi.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: dete kod psihologa
15.6.2018 16:44:10   
IvanaSK RR
Emice, pretpostavljam da bi je ona ostavila samu da smatra da ima potrebe. Mala je jos, ovo su vise pregledi da se saznaju informacije od majke i da malo vidi deteuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: dete kod psihologa
15.6.2018 17:37:17   
mama Jo
Meni je to skroz dobro, to sto imaju ti pregledi kod psihologa. Aj pisi sta vas je jis pitala 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: dete kod psihologa
15.6.2018 17:48:19   
IvanaSK RR
Ja sam se borila sa Andreom, jedva sam je slusalauser posted image
"Da li dete pokazuje prstom kada nesto hoce"
"da li uzvraća kontakt ocima"
"da li ste nekad pomislili da ne cuje dobro"
"da li izvrsava naredbe, odnesi ovo, donesi ono.."
"da li se okrece glavom kada i vi okrenete glavu zbog neke situacije"
"da li trazi vasu paznju"
"da li uzvraca pogled, osmeh"
Toga se otprilike secam...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: dete kod psihologa
15.6.2018 18:05:03   
IvanaSK RR
Mama Jo, bila su skoro sva ova pitanja, kopirala sam iz teme Autizam

IZVORNA PORUKA: dunja RR



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo mojih odgovora, dosta se razlikuju od degu, na neka pitanja nisam odgovorila sa da ili ne jer nisam imala u upitniku od dr, pa nisam sigurna kako da odgovorim.

1) Da li Vaše dijete uživa kada ga ljuljate, kada sjedi na Vašem koljenu i njišete ga? DA
2) Da li Vaše dijete pokazuje interes za drugu djecu? DA
3) Da li se Vaše dijete voli penjati, (na primjer po nameštaju stepenicama)? DA
4) Da li Vaše dijete uživa u igranju skrivača (ili kada ste skriveni pa provirite i kažete buu)? DA
5) Da li se Vaše dijete ikada igra na način da se pretvara na primjer da razgovara preko telefona ili se brine o lutkama ili nešto slično? NE
6) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom kada nešto želi? NE
7) Da li Vaše dijete koristi pokazivanje kažiprstom da pokaže interes za nešto? NE
8.) Da li se Vaše dijete primjereno igra s malim igračkama (autići ili kocke), ne da ih samo ispušta, okreće ili stavlja u usta? NE
9) Da li Vam dijete ikada donosi predmet samo da Vam ga pokaže? NE
10) Da li Vas dijete gleda u oči dulje od par sekundi? DA
11) Da li se ikada čini da je Vaše dijete preosjetljivo na zvuk, buku? (zatvara uši) NE
12) Da li Vam se dijete osmjehuje kada vidi Vaše lice ili Vaš osmijeh? DA
13) Da li Vas dijete imitira? (npr, kada napravite neki izraz lica ili pokret) DA
14) Da li Vaše dijete reagira na svoje ime kada ga pozovete? DA
15) Ukoliko pokažete na igračku na drugoj strani sobe, da li će dijete pogledati u tom smjeru? NE, TJ. ON POKUŠAVA DA PROVALI ŠTA POKAZUJEM ALI NE ZNA DA ISPRATI PRST DO KRAJA
16) Da li Vaše dijete hoda? NE
17) Da li Vaše dijete istovremeno gleda u stvari koje Vi gledate? PONEKAD
18) Da li Vaše dijete radi neobične pokrete rukama? NE
19) Da li Vaše dijete pokušava privući Vašu pažnju na svoju aktivnost? NE
20) Da li ste se ikada pitali da li Vaše dijete ima problema sa sluhom? NE
21) Da li Vaše dijete razumije što drugi govore? NE ZNAM
22) Da li Vaše dijete ponekad gleda u prazno ili hoda okolo bez svrhe? HM, DA, PONEKADA NAPOLJU, ILI KAD JE UMORAN, U KUĆI NE
23) Da li Vaše dijete gleda u Vaše lice da provjeri koja će biti Vaša reakcija na nešto nepoznato? PONEKAD








_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here