|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 9:08:05   
Shishica
Ako mene pitate kineski je korisniji od veronauke.


Pa sad..... ne bih rekla, ali to je visa filozofija, a i velika rasprava :D

Samo sam pomislila.. AHA, polako i lukavo nastavljaju osvajanje celog sveta..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 9:14:37   
Anoniman
Meni je i domaćinstvo/tehničko ili nešto slično tome korisnije od veronauke, ustvari, sve mi je korisnije od nje, zna se gde se uči veronauka.To je moje mišljenje. Ali svakako, da mogu ja da biram za svoje dete, veronauka ili bilo koji jezik - kineski, arapski, turski, svahili - birala bih jezik.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 9:40:21   
hanka
Cista glupost

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 9:44:27   
Anoniman
Meni ne smeta , ne znam samo da li ce biti obavezan ili ce ucenici moci da biraju izmedju nekoliko jezika koji zele da uce ? Recimo moje dete zeli engleski i francuski a necije engleski i kineski ?

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 9:46:52   
*Alexx*
Jezici su bogatstvo user posted image Ako bih birala da dete ide na nemački ili kineski, izabrala bih nemački, iz prostog razloga što nam je Nemačka bliža pa je verovatnije da će tamo otputovati. Kineska kultura mi je jako zanimljiva, i volela bih da, ako nekada u životu odem u Kinu, da znam da kažem bar "zdravo" na kineskom. Ja sam učila ruski kao drugi jezik u srednjoj školi, i sad mi je jako žao što mu nisam posvetila više pažnje. Naravno, sve sam zaboravila.
Zašto ste protiv kineskog jezika? Kamo sreće da u okviru škole možemo da upišemo dete na koji god jezik zaželimo.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 9:47:38   
Anoniman
U vreme kad smo mi išli u školu nisi mogao da biraš sem da promeniš školu. Mislim da je princip do sada promenjen pa će u skladu sa njim biti i ovo, kao i za ostale jezike.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 9:56:39   
minavb

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Ako mene pitate kineski je korisniji od veronauke.

To svakako.

Sinoć mi je muž objašnjavao zašto-biznis, biznis i samo biznis. Nema veze sa izborima, kinezima u Srbiji, već samo sa mudrim uticajem iz Kine, da se ostvari što više mogućnosti za razumevanje i osvajanje evropskog tržišta postepeno i sigurno. Kažem vam, procene su da će zemlje BRIKa ( Brazil, Rusija, Indija i Kina) vladati svetom i svetskim tržištem.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 10:03:13   
hanka
Pa protiv sam sto nasa deca ne znaju ni srpski mada to i nije nesto bitno jer im nesto nece ni trebati pitanje je koliko cemo kao zemlja opstati i gde ce ona ziveti
Drugo toliko je srozana prosveta i sa mnostvo glupih programa da nam samo jos kineski fali,deca idu na privatne casove engleskog i drugih jezika jer se nista ni ne nauci u skoli a sad jos i to.Pruzi mu osnovno obrazoanje,kasnije usmeri a jezik ako zeli i kad zeli neka uci ili ostvaruje ambicije svojih roditelja.Mozda ce trebati onima koji rade u smrdljivim kineskim radnjama

Ako je vec tako zasto se onda ruski polako povlaci iz programa ili zasto kinezi polako odlaze iz srbije?

< Poruku je uredio hanka -- 15.3.2012 10:06:31 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 10:09:48   
Anoniman
hanka bas si ostra , pa sta fali raditi u kineskim radnjama ? Sta uopste fali kinezima ?

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 10:10:38   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: ribizla

hanka bas si ostra , pa sta fali raditi u kineskim radnjama ? Sta uopste fali kinezima ?


Što volim kad imam istomišljenika na forumu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 10:16:28   
hanka
Ne fali im nista.hrana im je odlicna ali brate mnogo smrde user posted image
Nisam ja protiv ucenja bilo kog jezika,nek svako uci sta mu volja samo mislim da nasem skolstvu treba malo vise ozbiljnosti i promene u drugom pravcu

< Poruku je uredio hanka -- 15.3.2012 10:17:06 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 10:18:18   
Anoniman
Kinezi odlaze iz Drbije jer nam je kupovna moć takva da ni kod Kineza više ne kupujemo. Ali Da će kineski biti od koristi, biće jer će saradnja sa Kinom biti osnva 90% poslovanja u Evropi.

Inače jezici jesu osnovno obrazovanje. Pojam pismenosti je izmenjen dosta u proteklih nekoliko decenija, pa se sad onaj ko ne zna engleski i ne koristi računar vodi kao nepismen. Kako je znanje engleskog sada stvar elementarne pismenosti, za bilo kakvo napredovanje u poslu neophodno je znanje minimum još jednog korisnog jezika a ja verujem da uskoro neće biti korisnijeg od kineskog.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 10:19:52   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: hanka

Ne fali im nista.hrana im je odlicna ali brate mnogo smrde user posted image
Nisam ja protiv ucenja bilo kog jezika,nek svako uci sta mu volja samo mislim da nasem skolstvu treba malo vise ozbiljnosti i promene u drugom pravcu


No coment!

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 10:22:07   
hanka
Pa sta ce im onda saradnja sa nama kad nemamo para.
Mi smo bas neka napredna nacija

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   [Obrisana poruka]
15.3.2012 10:23:20   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 10:23:25   
Anoniman
U mojoj srednjoj je postojala opcija da se uči kineski, naravno, fakultativno, i njih desetak iz moje generacije ga je učilo. Dvoje iz mog razreda je otišlo u BG da studira kineski, drugarica se udala i napustila faks, drugar zavrsava. Zasto da ne i u osnovnoj, pod uslovom da je izborni predmet, i da mozda prve godine ocena ne uti;e na prosek, dok dete ne vidi kako mu ide. Meni kinezi ne smetaju, smetaju mi kreteni, kojih ima medju svim nacijama. Ako njihove radnje smrde, ne udjes, i gotovouser posted image

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 10:23:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: hanka

Pa sta ce im onda saradnja sa nama kad nemamo para.
Mi smo bas neka napredna nacija


Da mi trabamo njima učili bi oni srpski, pošto ooni trebaju nama mi ćemo da naučimo kineski.

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 10:28:48   
minavb
IZVORNA PORUKA: hanka

Pa sta ce im onda saradnja sa nama kad nemamo para.
Mi smo bas neka napredna nacija

Nismo mi njihov cilj aman. user posted image Ovde imaju veliki uticaj, u Nemačkoj nikakav. Lakše je da se preko nas infiltriraju na novo tržište. Da imaju nekakv uticaj u mađarskoj, tamo bi se uvodio kineski u škole.

< Poruku je uredio minavb -- 15.3.2012 10:31:20 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 11:29:28   
viking
Od kumova mojih roditelja ćerke uče kineski u školi, odlično im ide, vrlo su zadovoljne, idu i neka takmičenja. Meni je to super, jezik je neviđeno bogatstvo.
U Obrenovcu se u jednoj školi uči finski. Ponoviću - meni je to super!

Inače, imam drugaricu koja je završila kineski, ima dosta posla.

< Poruku je uredio viking RR -- 15.3.2012 11:30:32 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 11:34:28   
hanka
Slazem se,ali smatram da ne treba biti obavezn predmet i ne u osnovnoj skoli

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 11:37:30   
Lilla
Sto vise jezika znamo, vise vrijedimo. Nije lose znati ni kineski, ali ne treba preopteretiti djecu osnovce u tolikoj mjeri da im postane mucenje ici u skolu, to moze negativno da se odrazi i na kasnije skolovanje. Kada su vec odlucili da ga uvedu, treba da ostave mogucnost da djeca sama izaberu da li ce da ga uce ili ne, nikako da bude obavezan.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 11:39:01   
Sanchy
Pa i nece biti obavezan pise lepo fakultativan a u osnovnoj je bolje da se pocne jer je naucno utvrdjeno da mladja deca bolje usvajaju nove jezike,izmedju ostalog...i vec sam napisala drugarica je zavrsila kineski jezik i proputovala je na konto toga ceo svet,a u buducnosti tek, onaj ko ga bude znao taj ce samo tako prosperirati...

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 11:39:14   
viking
U vesti i piše da će biti fakultativan, zar ne?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 11:39:56   
Anoniman
A zašto ne kineski kao obavezan u osnovnoj školi? Što je ruski ili nemački bolji ili gori od kineskog ili se možda zalažete za ukidanje drugog jezika u potpunosti? Nisam baš dobro razumela.

(odgovor članu Lilla)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kineski od ponedeljka u 32 škole u Srbiji
15.3.2012 11:40:27   
minavb

IZVORNA PORUKA: viking RR

U vesti i piše da će biti fakultativan, zar ne?

Piše.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here