|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poklon za vencanje
20.6.2014 22:31:52   
anci kv
uh,šta znam. Ali realno mislim da je mnogo

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Poklon za vencanje
20.6.2014 22:32:34   
milicicak
Mislim da je ok 50e, cvece i pice za takve situacije. 100e je mislim mnogo, al to opet zavisi od mnogo faktora. Mi najcesce nosimo koverte, sta je unutra zavisi od toga koliko smo bliski sa mladencima i koliko smo novca dobili od te i te familije za svadbu (sto mene licno mnogooo nervira al nam je lakse zbog roditelja)

< Poruku je uredio milicicak -- 20.6.2014 22:35:27 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Poklon za vencanje
20.6.2014 22:39:06   
branki*
kazacu mu sutra da je po meni maksimum i realno negde 7000 da da,neka kupi cvece i pice i to je to.a,on kako hoce.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 10:03:51   
Didy
Mi isto idemo na svadbu kod sestre mm, dalja sestra, uopšte se ne posećujemo, ne viđamo, čak me ni ne prepozna na ulici. On isto planira da da 100 evra. Ne mešam se. Meni jeste malo glupo, pošto idu i njegovi roditelji i njegova sestra s mužem i svako će dati po 100 evra, to je 300 evra ukupno. Šta znam, meni je to nekako malo preterano, ali opet ponavljam, neću da se mešam, njegova familija.
I, da, ja nikad ne gledam ko je nama koliko dao za svadbu. Koliko imamo, možemo, hoćemo, toliko damo. Nama je nekako 100 evra "tarifa". I uglavnom svima dajemo novac. Nekad se desi da imamo manje, da je neka frka tog meseca, pa damo 50. Mislim da smo rođenoj sestri mm dali 300 za svadbu, ali ubijte me, možda i nije bilo toliko. Meni je novac toliko nebitan da uopšte ne pamtim takve stvari, niti mi je palo na pamet da pravim spisak od koga smo koliko dobili u svadbi. Ako će neko da zameri, nek zameri, ja se time uopšte ne opterećujem.


< Poruku je uredio Didy -- 21.6.2014 10:07:03 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 10:13:32   
bubulence
slazem se sa didy, nismo pravili spisak koliko smo od koga dobili jer mi ne pada na pamet da se merim sa nekim. drugarima i daljoj rodbini nosimo od 50 do 100e, zavisi kakav nam je mesec. blizoj rodbini malo vise ili pitamo sta im treba. sada mi se zenio rodjeni brat, nista nismo dali ali sada kad se preseli uzecemo ves masinu jer im to treba a i nama je lakse na rate...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 10:16:52   
Olga75
ja kad idem na svadbu obicno racunam , znaci ta vecera koju cemo pojesti kosta oko 25 eura pa puta tri znaci to je 75 eura i ako dam 100 eura poklonila sam 25
i onda gledam kod koga idem , sta jos od mamipara obicaja ima i tako to user posted image
kriza stisla , mora da se racuna

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 10:22:04   
Didy
IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja kad idem na svadbu obicno racunam , znaci ta vecera koju cemo pojesti kosta oko 25 eura pa puta tri znaci to je 75 eura i ako dam 100 eura poklonila sam 25



Tako nešto i mm računa, s tim što mi nikad ne vodimo decu, ali svakako on ne voli kad damo samo 50 evra, jer kaže toliko košta večera za nas dvoje. Ali kad je frka, šta da se radi.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 10:32:06   
nata11
Branki i ja mislim 50-60 e + cvece i pice i ono ti izadje na toliko.

_____________________________





(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 10:32:21   
bubulence
e da, zaboravila sam da kazem da NIKADA ne dajemo pare maldencima koji na pozivnici naznace da se to donese za poklon. ono kada precrtaju poklone i naznace da im trebaju pare. do sada sam dobila 4 takve pozivnice, u jednu svadbu nisam htela da idem, u ostale 3 sam odnela poklon.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 10:47:33   
nata11
user posted image Bubulence moja pozivnica je to imala ali je bila u skroz saljivom fazonu i svi su dosli i sto je jos bitnije svi su odusevljeni bili pozivnicama. U istom saljivom fazonu je bila i zahvalnica i salvete sa nasim imenima. Nisam nikada razmisljala da bi neko trebao da se uvredi zbog precrtane pegle i serpe na pozivnici.
E sad to je bilo pre skoro 4 god. tada je bilo aktuelno. Sada je vec vise dosadilo.

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 10:53:58   
branki*
ne znam,mi uvek dajemo novac,to im je najpotrebnije,pa oni neka odluce sta ce da kupe.
npr,na tu svadbu ide i sestra mog muza sa svojim muzem i dvoje dece,oni daju 200 evra.ja kad sam juce cula,meni je to bilo suludo.da idem i ja sa mojim muzem(bozu ne bismo vodili)nekako mi je logicno da damo 100 evra,ovako ide on sam,meni je to onda nekako puno.
ima fore do 3 sata da vidi sta ce i koliko.

< Poruku je uredio branki -- 21.6.2014 10:55:01 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 11:04:16   
milicicak
Mi uglavnom dajemo novac osim ako mladenci ne kazu sta im tacno treba i nemam nista protiv pozivnica sa naglasenom kovertom. I uvek kupujem fensi cvece (sreca pa imam dobrog cvecara na pijaci). Dajemo onoliko koliko smo bliski kada idemo kod nasih prijatelja (od 50-500e), kad idemo po rodbinskim kombinacijama dajemo kako se dogovorimo sa roditeljima (uglavnom oko cifre koju smo mi dobili). Jeste glupo je tako gledati, al je meni zivot laksi.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 11:06:52   
bubulence
Nato jedna od pozivnica je npr bila od koleginice koja nam je naglasila da obratimo paznju na to sto pise i to ni malo saljivim tonom.
druga je bila od jednog brata, koji je samo doneo pozivnicu a onda njegova mama zvala da kaze da su oni to stavili da ne bi bilo glupih poklona jer su oni previse fini i sa previse ukusa pa je tesko potrefiti sta im se dopada a i stan im je sredjivao arhitekta tako da se nesto sto mi mozemo da kupimo tu ne bi uklopilo ( mi smo spremili 150e, kao i moji roditelji a brat 100e a dobili su mikser ni malo jeftin ali namerno mikser i sliku). za druge dve pozivnice nam je isto bilo naglaseno.
meni je npr ok kada neko kaze, nama trebaju pare jer hocemo to i to da uradimo ali vi najbolje znate sta i koliko mozete. i naravno da dobiju pare.
a npr jedna drugarica me je zamolila da ne budu pare jer kaze proci ce joj svadba a nece dobiti ni jedan poklon i htela je da ima nesto za uspomenu od mene i druge grugarice. kupile smo im dormeo bade mantile, odneli da se izvezu njihovi inicijali i prelepu posteljinu za bracni krevet.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 11:16:38   
bubulence
milicicak ja ne gledam koliko nam je ko dao iz razloga sto nismo svi u istoj finansijskoj situaciji. npr ujak mm nam je dao cini mi se oko 1000e, mi ne mozemo toliko dati kada se njegov sin bude zenio. ali se zbog toga necu osecati bzvz. isto tako mi je brat od tetke kupio super secka (1500din), ja sam mu rekla da mi to kupi jer sam znala da je u groznoj finansijskoj situaciji a meni je to trebalo. kada se on vencao (nije pravio svadbu) mi smo njemu odneli 150e jer smo tada toliko mogli.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 11:26:34   
milicicak
I ja se bubulence potpuno slazem sa tobom, zato i napisah da mi je to vracanje poklona glupo. Al je meni za te nebliske familijarne okolnosti lakse da razmisljam tako, em nemam problema ni sa mojim na sa roditeljima mm, em mi nije bitno. Samo sto svima volim da kupim lepo cvece user posted image
A ljudima sa kojima smo bliski dajemo koliko imamo i ne gledamo sta i kako smo dobili.
Skoro smo hteli da nekim prijateljima za vencanje poklonimo voznju balonom al smo odustali, bilo nam je preskupo u tom trenutku...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 11:34:44   
bubulence
a da, cvece je i kod nas obavezno user posted image . u svadbi sam dobila mnooogooo cveca i tome sam se najvise obradovala

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 11:47:30   
Verolina
Ja nisam merodavna, ali u principu uvek racunam da pokrijemo mesta i da bude jos odgore. E sad, to varira 50-100 eura. To je kod svadbi koje su mi manje bitne. Bratu sam dala 500 eura, odnosno, platila sam im nedelju dana boravka na Kipru za medeni mesec. Moj muz je insistirao na tome, jer je buraz platio moje goste na nasem vencanju i dao nam 500 eura. Mi nismo mogli toliko, ali smo se ispruzili koliko smo dugacki. Svoj blizoj rodbini nikada nismo odneli manje od 200 eura.
I da, ja uvek nosim pare. Uopste ne zelim da mozgam da li ce moj poklon da zavrsi u nekom podrumu jer se nekome ne dopada. primer, za nase mladence mi je stara kuma donela lampu koju sam videla u Home centru i kosta 8000 din. Jos stoji neotpakovana, jer mi se uopste ne svidja. Ne podnosim narandzastu boju i strasno mi je kic, ali mi je sa jedne strane zao da je dam drugom jer je poklon od nje, a sa druge, kako bre da poklonim taj kiceraj nekomeuser posted image . I tako ona skuplja prasinu.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 11:51:02   
tijatija

IZVORNA PORUKA: bubulence

e da, zaboravila sam da kazem da NIKADA ne dajemo pare maldencima koji na pozivnici naznace da se to donese za poklon. ono kada precrtaju poklone i naznace da im trebaju pare. do sada sam dobila 4 takve pozivnice, u jednu svadbu nisam htela da idem, u ostale 3 sam odnela poklon.

Cula sam za takve svadbe ali ih nisam dozivela. To mi je iskreno user posted image Ja ne mogu da razumem, kako neko ladno moze reci , dodji te mi na svadbu i donesite to, to, to, ili kupite peglu, mikser user posted image ili jos gore daj te PARE. Ovde u CG su takvi obicaju da se mlada casti ako ides na svadbu sa muske strane (castis po mogucnosti koliko ste bliski sa njim rodbinski ili prijateljski) a ako ides sa zenske strane nosis poklon. Na svabu dajemo 50 ili 100 ( nikad 60.70.30.20 ) a za kumstvo 200 e i sve sto ide uz to , burme i ostalo kakvi su tu kod nas obicaji...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 11:53:43   
tijatija
i da... nisam na glasila da kod nas svadbe traju od 14-(19-20h) ja mislim da je sasvim OK poci nekom sa 50e

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 12:00:58   
bubulence
ma ok je otici na svadvu i sa 10e ako nemas vise. na svadbu se valjda zovu ljudi koji su ti dragi i bez kojih ne zelis da ti prodje tako bitan dan a da li ce mi nesto doneti ili nece me ne zanima.
ne svidja mi se kada cujem ono ‘uh valjda cemo ispaltiti svadbu‘ . e pa nemoj je praviti i gotovo ako ti je bitno da je isplatis.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 12:06:27   
Verolina

IZVORNA PORUKA: bubulence

na svadbu se valjda zovu ljudi koji su ti dragi i bez kojih ne zelis da ti prodje tako bitan dan a da li ce mi nesto doneti ili nece me ne zanima.
ne svidja mi se kada cujem ono ‘uh valjda cemo ispaltiti svadbu‘ . e pa nemoj je praviti i gotovo ako ti je bitno da je isplatis.

user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 12:12:05   
branki*
jeste,ali to se ovde sve gleda,ko je koliko dao i sta doneo.
da ne spominjem vlaske svadbe i gastarbajterske ovde po kraju,gde ide kamera i snima sta dajes,a pokloni se cak i dizu uvis da ih kamera sto bolje uslika..pa,das novac za kicenje,pa ide neka mladina pogaca,pa 100 cuda,,,

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 12:38:37   
NadaR
To snimanje poklona , pecenih gica sa sve jabukom je bilo ranije I kod nas .user posted image Srecom , zamro taj obicaj!



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 12:45:07   
nata11

IZVORNA PORUKA: branki

jeste,ali to se ovde sve gleda,ko je koliko dao i sta doneo.
da ne spominjem vlaske svadbe i gastarbajterske ovde po kraju,gde ide kamera i snima sta dajes,a pokloni se cak i dizu uvis da ih kamera sto bolje uslika..pa,das novac za kicenje,pa ide neka mladina pogaca,pa 100 cuda,,,


Joj Branki mi to doziveli. Sestra mm je udata u selo oko Negotina i odemo ne kod njene nego kod prijatelja jednih, mi lepo spremili kovertu zalepljenu kad krenu kamera i pevac sa mikrofonom i mladencima od gosta do gosta i cita naglas: Od Branki 100e, od nate 200e i tako redom.user posted image

Ja uvek dajem novac jer sam bila u situaciji kao i Verka. Ujka mi je doneo drvenu lampu, rucni rad, kosta garant preko 100e koju ja u zivotu ne bih stavila u sobu kamo li pa odnela nekome. Izvolte novac pa kupi sta ti treba.

_____________________________





(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Poklon za vencanje
21.6.2014 12:57:35   
branki*
IZVORNA PORUKA: Nada RR

To snimanje poklona , pecenih gica sa sve jabukom je bilo ranije I kod nas .user posted image Srecom , zamro taj obicaj!



haha,e pa,mi jos odolevamo modernizacijiuser posted image

< Poruku je uredio branki -- 21.6.2014 12:59:23 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here