|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Opekotina vrelom vodom
13.1.2009 18:23:16   
stella
hvala vam drage moje.user posted image user posted image

Juce smo sami previli.a sada cekamo da se mala lijencuga probudi,jer je kasno zaspala,pa da opet previjemo.Nije ni glasa pustila,samo je malo mlatarala nonama i jdeva smo je sahvataliuser posted image
Kazu da je najbolje jekoderm i ljiljanovo ulje da ne ostane oziljak.Mada mogu sve kreme koje imaju dosta vitamina d u sastavu.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Opekotina vrelom vodom
14.1.2009 0:42:00   
kumara
Ne znam da li za malu decu moze Jomelop. On je dobar i za rane, opekotine, a i oziljke. Ja za njega znam da je najbolji.

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Opekotina vrelom vodom
14.1.2009 2:30:11   
Milica#n
Draga stella zaista me pogodila tvoja prica, ali najbitnije je da je sve dobro i da je Hanica tako hrabra.user posted image
Nemoj osecati krivicu,ponekad mi se cini sto vise pazimo to se ruzne stvari vise dogadjaju.
Sad u periodu oko 2 godine stvarno moramo biti oprezni sve ih zanima a ne znaju sta je opasno.
Budi hrabra kao tvoja devojcica

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Opekotina vrelom vodom
17.1.2009 1:20:13   
stella
Hvala drage moje.user posted image user posted image
Isli smo u dom zdravlja i oni su joj ocistili kozu okolo.Ostala samo nova koza,crvena.Previjamo mi svaki dan,mazemo jekoderm.Nije primila vakcinu,kaze dr sacekacemo do kraja mjeseca.


_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Milica#n)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Opekotina vrelom vodom
17.1.2009 1:21:07   
kumara
Dobro je, bitno da zarasta!

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Opekotina vrelom vodom
9.1.2011 21:44:02   
Anoniman
user posted image

Nije vrelom vodom, ali neka ga u ovoj temi.

Luka je pomazio vrelu ringlu. Nije to uradio nikada, ni kao bebac, nego tek sada sa 4,5god! Urlao je kao magarac. Stavili smo leda, namazali jekoderm, i stavili zavoj kao psihološki momenat. Nema ništa, malo je crveno.

< Poruku je uredio Tash -- 9.1.2011 21:45:20 >

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Opekotina vrelom vodom
9.1.2011 21:47:31   
minna
Dobro je da nije strasno, procice!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.3.2018 13:45:47   
Dora89
Kod opekotina, ukoliko je crveno ili ima plik, prvo hladite pod hladnom vodom 10-ak min, pa stavite alu-foliju preko, pa preko nje tkaninu. Alu-folija će sprečiti dodatno isušivanje kože. Kad se stabilizuje, dobar je Šaljićev melem za opekotine.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.3.2018 13:49:32   
mama Jo
Meni su rekli da, cim se opecem stavim malo ulja na to user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.3.2018 13:58:34   
Anck Su Nmaun
Prvo hladnom vodom to za ulje sam cula, mada ja Jekoderm stavljam.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.3.2018 16:24:57   
Sarav
E ovako. Moja S je sa 9 meseci umočila ruku u vrelu kafu. Prvo su joj tri prsta bila samo crvena i hladila sam joj ruku 15 min pod česmu. Mislila sam da je to to ali su se do uveče formirale bule na sva 3 prsta. Mišljenja hirurga su vrlo oprečna što se tiče bušenja bula, ovaj kod kog smo mi išli je imao stav da se ne ljušti ništa 72h ako su mehurovi zatvoreni i ne curi ništa zato što ima vremena da ispod krene epitelizacija. Nama su bule spontano pukle 3.dana tako da joj je tad sterilnom gazom oljuštio sva 3 prsta. Previo je vazelinskom gazom i ništa nismo dirali do sledeće kontrole za 3 dana. Kad joj je tad skinuo zavoj sve je epitelizovalo samo je bila nežna i svetlija koža. Išli smo deset dana na sunčanje Zepter lampom i sad nakon više od 3 god nema nikakav ožiljak, a ja se vise i ne sećam koja je ruka bila u pitanju.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.3.2018 16:53:52   
Mala Elena
Jednom je E prosula kafu po sebi ali nije bilo posledica.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.3.2018 17:00:09   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Sarav

E ovako. Moja S je sa 9 meseci umočila ruku u vrelu kafu. Prvo su joj tri prsta bila samo crvena i hladila sam joj ruku 15 min pod česmu. Mislila sam da je to to ali su se do uveče formirale bule na sva 3 prsta. Mišljenja hirurga su vrlo oprečna što se tiče bušenja bula, ovaj kod kog smo mi išli je imao stav da se ne ljušti ništa 72h ako su mehurovi zatvoreni i ne curi ništa zato što ima vremena da ispod krene epitelizacija. Nama su bule spontano pukle 3.dana tako da joj je tad sterilnom gazom oljuštio sva 3 prsta. Previo je vazelinskom gazom i ništa nismo dirali do sledeće kontrole za 3 dana. Kad joj je tad skinuo zavoj sve je epitelizovalo samo je bila nežna i svetlija koža. Išli smo deset dana na sunčanje Zepter lampom i sad nakon više od 3 god nema nikakav ožiljak, a ja se vise i ne sećam koja je ruka bila u pitanju.



Petra je ispekla prste na rernu i imala je isto tako mehurove, ja sam mazala ali bi ona cim nesto dotakne taj Jekoderm skidala...sami su pukli, postali na tom mestu crvenije i onda se ljustilo. Dugo joj je smetalo...user posted image

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.3.2018 17:11:08   
Sarav
Duša.. user posted image Nadam se da joj nije ostao ožiljak ❤️

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Opekotina vrelom vodom
7.3.2018 17:18:47   
Mala Elena
Nije, hvala Bogu ali je bila jako nervozna user posted image

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 40
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here