|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.9.2009 22:59:37   
marince1
Mi danas uzeli ovo auto sediste,ali nismo sigurni kako se montira u autu user posted image
Prilicno je povoljno,a i lepo izgleda.
Jel moze pomoc ko i ma slicno ili isto?

user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Masnica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.9.2009 23:02:26   
Anoniman
To ja zovem jaje, i montirala sam ga pojasom za vezivanje tako da je jedan deo pojasa išao ispod detetovih nogu, da faktički gura ka naslonu sedišta, a drugi deo sam provlačila iza leđa detetu (sa spoljne stranice jajeta), bilo je predviđeno da se tu uglavi u neke plastike.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.9.2009 23:06:40   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

To ja zovem jaje, i montirala sam ga pojasom za vezivanje tako da je jedan deo pojasa išao ispod detetovih nogu, da faktički gura ka naslonu sedišta, a drugi deo sam provlačila iza leđa detetu (sa spoljne stranice jajeta), bilo je predviđeno da se tu uglavi u neke plastike.



da,da,ima neke plastike,ali ne kod nogu,nego sa strane i to sto kazes iza ledja.
Pokusacu ujutru,jer ako sad probudim mm da sidje i proba auto sediste,skocice mi na glavu user posted image user posted image user posted image
Hvala user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.9.2009 23:08:55   
Anoniman
Možda je išlo i sa strane, pa uglaviš sa jedne strane, pa detetu preko krila, pa sa druge strane, a drugi pojas iza leđa... hmmmm... davno je bilo! Čak se više ni ne sećam koliko dugo sam ga vozila naopačke na sedištu (pošto sam ga vozila na prednjem).

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 10:19:16   
Anoniman
a da li moze neko da mi kaze do kada se koristi sediste za auto, tj. do kada dete sedi u sedistu?

(odgovor članu olovka)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 10:22:29   
Trcosava
trinny ne znam za srbiju, ali ovde primećujem da dete baš duuugo mora da bude u sedištu - dok ne preraste ono najveće.

za marince i tashu - jel niste dobile i ono što ide ispod jajeta??????


< Poruku je uredio Trcosava -- 20.10.2009 10:23:41 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 10:25:04   
Anoniman
Ispod jajeta? Ne.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 10:28:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trinny

a da li moze neko da mi kaze do kada se koristi sediste za auto, tj. do kada dete sedi u sedistu?


mm i ja nismo uspeli oko toga da se dogovorimo. user posted image

Naime, Luka ima nešto iznad 3 god, i još uvek je u AS ako idemo on i ja sami. Ako mm vozi, Luka normalno sedi na sedištu, baš kao i ja.

No, mm reče pre koji dan "Treba nam novo AS", a ja user posted image user posted image user posted image , kaže "Novi zakon će biti da deca do 12-te godine sede u AS"... dobro me fras nije lupio, jer smatram to totalno besmislenim. (No, ja imam malo iskrivljeno mišljenje o AS... )
Sve u svemu, još to veče je neko demantovao tu njegovu izjavu, ali uopšte ne mogu da se setim šta su nam rekli do koje godine će trebati da sedi u AS, da li rekoše 6-7? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 10:38:08   
Trcosava
svašta! mi smo uz kolica dobili i jaje i to što ide ispod jajeta, pa se prvo to prčvrsti pojasom, na dva mesta čini mi se i onda iza jajeta pozati se zakači pojas. Nema da mrdne sedište
evo otprilike kako to izgleda
user posted image

a ovako izgleda kad se stavi i jajce
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 10:42:04   
Anoniman
Da, nisam to imala, niti sam ikoga videla da to koristi. Napisala sam gore kako sam ja vezivala jaje (onako kako je nacrtano na onoj nalepnici na jajetu).

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 10:45:14   
Trcosava
pa šta znam, meni deluje praktično, pogotovo ako skidaš jajce, samo pozadi otkačiš sa jajeta i na klik ide gore jaje
mm već montirao tu bazu, a jajce smo sklonili za sada

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 10:46:30   
Anoniman
Da, ako ga vadiš jeste praktično. Ja jaje nisam vadila iz auta.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 10:47:12   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Trinny

a da li moze neko da mi kaze do kada se koristi sediste za auto, tj. do kada dete sedi u sedistu?


mm i ja nismo uspeli oko toga da se dogovorimo. user posted image

Naime, Luka ima nešto iznad 3 god, i još uvek je u AS ako idemo on i ja sami. Ako mm vozi, Luka normalno sedi na sedištu, baš kao i ja.

No, mm reče pre koji dan "Treba nam novo AS", a ja user posted image user posted image user posted image , kaže "Novi zakon će biti da deca do 12-te godine sede u AS"... dobro me fras nije lupio, jer smatram to totalno besmislenim. (No, ja imam malo iskrivljeno mišljenje o AS... )
Sve u svemu, još to veče je neko demantovao tu njegovu izjavu, ali uopšte ne mogu da se setim šta su nam rekli do koje godine će trebati da sedi u AS, da li rekoše 6-7? user posted image


Kod nas do 5 godina u AS a do 12 dijete mora sjediti na zadnjem sjedistu!

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 10:52:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa


Kod nas do 5 godina u AS a do 12 dijete mora sjediti na zadnjem sjedistu!


Aha, vidiš - možda on to onda nije dobro čuo, pa malko pomešao. user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 10:59:14   
Trcosava
Koliko se ja sećam inače je da mora na zadnjem sedištu do 11-12 godina (znam da sam ja kao mala jedva čekala da napunim 11 god da sednem napred user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image )

a kad gledamo sedišta ovde, uglavnom piše po kg, pa nećem lupam godine (a ni zakon baš ne znam najbolje)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 11:19:45   
Anoniman
pitam, jer nesto ne bih da gomilam sedista bzvz ako ne moram... ali ne verujem nesto da ima neko univerzalno, koje mogu kako sada, tako i do 5-te godine da koristim, jel?

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 11:23:14   
Anoniman
Ne verujem.

Luka je iz jajeta prešao u ovo nasleđeno, staro je 20 godina otprilike user posted image , i i dalje nema nikakvih problema. Nije mu malo. I baš sam gledala po radnjama ova sedišta za kao stariju decu, imam utisak da su manja od njegovog...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 11:26:16   
Anoniman
Mozda sam priglupa, al sta je to jaje?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 11:29:24   
Trcosava
trinny evo šta ima da se kupi
user posted image

kako dete raste - tako se skida deo po deo sa sedišta dok na kraju ja mislim ne ostane samo donji deo (tj da dete bude malo više)

piše da je namenjen deci od 8 meseci do 12 god - tj od 9kg -36kg
svakako do godinu dana možeš u onoj velikoj korpi ili jajetu user posted image

jaje je ono što se nalazi slika na početku teme



< Poruku je uredio Trcosava -- 20.10.2009 11:30:32 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 11:37:52   
Anoniman
izgleda da cu morati ipak prvo da joj kupim nesto za sad, jer cu stalno ja da je vozim sama na preglede, a kasnije kad preraste, kupujem novo... do koliko je to meseci 13kg?

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 11:38:06   
Anoniman
Evo naše nasleđene AS. Slika je od pre nekih godinu dana, ali Luka i dalje tako sedi u njoj. Mislim, ne štrči nikuda, iako je narastao u visinu.

Videćete da je vezan preko ramena i oko struka pojasevima sa AS, a pojas iz auta mu ide iza glave (to vidite) a drugi deo preko struka, i time je stolica fixirana za sedište.

user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 11:39:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trinny

do koliko je to meseci 13kg?


To je individualno. Luka ima 3 godine i 3 meseca i 12kg. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 11:45:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Trinny

do koliko je to meseci 13kg?


To je individualno. Luka ima 3 godine i 3 meseca i 12kg. user posted image


A pa ok, ja sam se nesto preracunala u glavi bzvz... nervira me sto su sve te stvarcice, koje su inace neophodne, tako skupe... kako samo zaradjuju na deci! grrrrrrrrrr

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 11:45:57   
Anoniman
Ja ono jaje uopste nisam koristila, krenula sam da ga vozim sama kad je imao 6 meseci i tada smo kupili ovo sediste
user posted image
A sto se kilaze tice apsolutno je individualno, Nesa je sa 12 meseci imao 11kg, ova slika je kad je imao 10 meseci. Taj unutrasnji deo sedalice se vadi pa moze i kad poraste.
Bila je oko 10.000


< Poruku je uredio Nedja -- 20.10.2009 11:46:29 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 11:50:26   
Anoniman
Ja sam Luku vozila u jajetu do godinu dana. Kada već nije mogao da stane, onda sam odlučila da je dosta. user posted image  Jaje sam pozajmila od drugarice, eno sada se porodila, to je treće dete za redom u jajetu. user posted image  Vozila sam Luku sama od starta, samo što sam ga dosta dugo vozila na prednjem sedištu jer je na zadnjem urlao, što je meni odvlačilo pažnju od vožnje, stalno sam se okretala, dodavala nešto, i onda sam shvatila da ćemo tamo izginuti. Prebacila sam ga na prednje sedište, i onda je sve bilo genijalno. On me je video, nije plakao, ja se nisam okretala i nisam bila nervozna.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here