|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 11:53:36   
Anoniman
A jaoj, kako je besav maji! Presladak jeeeeeee...
Uh, ja vec moram sad da uzmem, jer smo samo danas mogli sa tatom prvi put na kontrolu, ali posto puno radi i ne moze puno da izostaje, moracu ja da je vozim stalno kod doce...
nego, pravimo babine oko 01.11. pa bi mogli, ako nas neko pita sta nam treba da kazem da nam to uzmu, a, sta mislite? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 11:59:13   
Trcosava
ona slika koju sam ja postavila je ovde oko 220€, a što se tiče male bebe (za jaje) kad gledam autosedišta isto izbacuje i one velike korpe, pa ako to imaš sa kolicima možeš i u tome, s tim da bi onda to moralo na zadnje sedište, a može da se desi da imaš problem kao Tasha.... pogledaj ako imaš od nekog da pozajmiš jaje, ili da kupiš polovno
mi sve imamo to za početak sa kolicima...tako da kad preraste onda će ići na red ono sedište koje sam već gledala (ako i njega ne uzmemo polovno)
btw nije ti loša ideja za babine user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2009 12:01:17   
Anoniman
Pa dobili smo kolica koja se jednostvna i nemaju nikakve dodatke, tako da cemo morati da se snadjemo za sediste... a posto do 02.11. ne idem nigde sa bebom (tad imamo snimanje kukova), onda mogu i da sacekam babine, pa da predlozimo nekom (ako me iko pita sta nam treba) user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
2.11.2009 15:00:12   
Lu
U Bih od sutra tek stupa na snagu zakon o obaveznom korištenju autosjedalica od dana rođenja do 5.god. odnosno do 150 cm visine djeteta!
Da li u Srbiji postoji ovaj zakonuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
2.11.2009 15:04:50   
Anoniman
Verovatno. Kod nas od 1.dec stupa na snagu zakon o sigurnosti na putevima, verovatno u sklopu njega ima nešto vezano i za to. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
2.11.2009 16:57:20   
Trudi
Lu, znači kod nas u BiH će se sad beba iz bolnice iznositi u autosjedalicama, a ne u onim korpama?
To je super, jaje sjedalicu sam nabavila, a tu korpu za nošenje nisam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
2.11.2009 22:30:00   
Donnie Brasco
IZVORNA PORUKA: Trcosava

trinny evo šta ima da se kupi
user posted image

kako dete raste - tako se skida deo po deo sa sedišta dok na kraju ja mislim ne ostane samo donji deo (tj da dete bude malo više)

piše da je namenjen deci od 8 meseci do 12 god - tj od 9kg -36kg
svakako do godinu dana možeš u onoj velikoj korpi ili jajetu user posted image

jaje je ono što se nalazi slika na početku teme




Joj ja sam uzeo nesto ovako kao sa slike!Ali nisam znao da je za starije bebe. Relja je imao 2 mjeseca kad sam ih vozio na neki pregled, i sav vazan dosao sa tim sjedistem u kolima, i ona kad je prevrnula onim krupnim ocima, sve je bilo jasno.. Ispao sam idiot, a htio sam samo najbolje.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.11.2009 15:56:26   
Anoniman
Ja sam tek sad saznala da postoje auto sedishta za bebe od 0-1 godine i onda treba kupiti drugo sedishte za dete od 1 do chini mi se 7-me godine....

Nemam pojma ni koje sedishte da uzimemo....jel postoje mozda neka sedishta za blizance? U nekim katalozima sam gledala neka sedishta....i pishe da autosedishte za bebu mora obavezno da bude na sredini zadnjeg sedishta....a kako onda smestiti blizance??? Ne mogu oba na sredinu user posted image user posted image user posted image

I josh neshto.... da pitam mame koje imaju decu koja su izrasla autosedishta za bebe....tj koje imaju decu stariju od godinu dana.... dal bi mozda i po kojoj ceni prodale svoje autosedishte....ukoliko misle da im nece trebati? user posted image Ovo naravno na pp pishite user posted image

(odgovor članu Masnica)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.11.2009 16:06:38   
Dora
Draga, autosedište za bebe od 0-1 god. se montira nasuprot sedištu, tj. da beba gleda u naslon sedišta i montira se na mestu koje ima pojas za vezivanje pošto se sedište vezuje tim pojasom. Tako da pozadi možeš montirati praktično 3 bebi sedišta. Nisam čula da postoji za blizance. Posle ide sedište od 1 god do 3 god, pa onda od 3-7 godina. Po novom zakonu sedišta će morati da imaju deca do 3 god, ali ja se pitam nije li opasno dete posle 3 god. vezivati običnim pojasom? Naravno da jeste. Na zapadu se u sedištima moraju voziti deca sve do 12 godina!user posted image I to postoje jasni propisi o načinu vezivanja deteta koji se strogo kontrolišu. Ja sam moja sedišta razdelila ali imam dva za moju decu koja su sasvim ok i sedeće u njima još dugo, dugo...
P.S. Roditelji, budite odgovorni, vezujte se u autu i vezujte decu, nikada njihovu sigurnost ne prepuštajte slučaju!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.11.2009 16:37:08   
gagana83
Nisam znala da se montira suprotno od sedistauser posted image
Evo naseg koje je islo u paketu sa kolicima
user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.11.2009 16:48:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Draga, autosedište za bebe od 0-1 god. se montira nasuprot sedištu, tj. da beba gleda u naslon sedišta i montira se na mestu koje ima pojas za vezivanje pošto se sedište vezuje tim pojasom. Tako da pozadi možeš montirati praktično 3 bebi sedišta. Nisam čula da postoji za blizance. Posle ide sedište od 1 god do 3 god, pa onda od 3-7 godina. Po novom zakonu sedišta će morati da imaju deca do 3 god, ali ja se pitam nije li opasno dete posle 3 god. vezivati običnim pojasom? Naravno da jeste. Na zapadu se u sedištima moraju voziti deca sve do 12 godina!user posted image I to postoje jasni propisi o načinu vezivanja deteta koji se strogo kontrolišu. Ja sam moja sedišta razdelila ali imam dva za moju decu koja su sasvim ok i sedeće u njima još dugo, dugo...
P.S. Roditelji, budite odgovorni, vezujte se u autu i vezujte decu, nikada njihovu sigurnost ne prepuštajte slučaju!!!



Ovo shto sam boldovala....to su mi rekli da moze da se kupi u jednom sedishtu....a mislim da je i ovde u temi pisano o tome....

E sad....uz kolikca koja planiramo da kupimo netjemo dobiti tu korpu....tako da moram da kupim 2 autosedishta....a jedno koshta 10-11 000 din user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.11.2009 18:00:57   
gina
Smeshkice, mi nismo imali ta mini auto sedista tzv. jaje. Snalazili smo se i bez njih u samom pocetku. Kad su devojcice napunile 5 meseci, sedista smo postavili u najoboreniji polozaj i montirali ih u auto. Kupili smo dva sedista za decu od 0-19kg a tu ti se uklapaju deca do 2 godine minimalno. Probali smo da u sedistu vozimo i devojcicu od dve godine i moze bez problema. Takva autosedista mozes kupiti za 5-6.000 dinara ako nisu neka jako markirana (imas gomilu tipa Bertoni, Chipolino, Remi...). Ne mora se autosediste montirati na sredini sedista na kolima!!! Otkud? Sediste se montira tako sto mora da stoji na sredini jedne zadnje klupe gde imate pojaseve na kolima.
Kakav god auto da imate bez problema se smeste dva autosedista na zadnjoj klupi u autu. Nama je bio problem jer imamo i decaka od 10 godina pa je Skoda Fabia bila mala za svo troje pozadi. Zato je morao da padne veci auto user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.11.2009 18:04:21   
Anoniman
Ja se brinem zbog tog novog zakona....da nas ne upecaju bez autosedishta...Al dobro....za to imam josh puno vremena fore....kolica mi se nekako bitnijim sad chine...user posted image

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
12.12.2009 15:48:27   
cicko
Mene muci to autio sediste... Kako se montira i gde se postavlja u slucaju da u kolima na zadnjem sedistu nema pojaseva za vezivanje? Ja imam starog Juga i uopste mi nije jasno sta da kupim, a iskreno pitala sam par prodavaca bebi opreme i nista im ne verujem. Da li je neko montirao auto sediste (yaza novorodjence) u Juga?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
12.12.2009 16:23:26   
cicko
Gagana, kako ste fiksirali to sediste- nosiljku u kola? Nama su rekli da se to samo UGLAVI izmedju dva sedista sto je meni malo cudno...


IZVORNA PORUKA: gagana83

Nisam znala da se montira suprotno od sedistauser posted image
Evo naseg koje je islo u paketu sa kolicima
user posted image


(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
12.12.2009 16:28:44   
Lu
Cicko imaš proreze  za pojas sa strana,svaka sjedalica se mora vezati za sjedište auta,inače nema svoju funkciju. 

< Poruku je uredio Lu RR -- 12.12.2009 16:29:30 >

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
12.12.2009 16:29:58   
cicko
Ja u Jugu nemam ugradjene pojaseve na zadnjem sedistu


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Cicko imaš proreze  za pojas sa strana,svaka sjedalica se mora vezati za sjedište auta.


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
12.12.2009 16:35:14   
Lu
Neko je ovdje pisao ili na onoj temi o novom zakonu,da je u juga dao ugraditi pojas baš zbog sjedalice...ne znam ako samo staviš onako to ti nije ništa,nikakva sigurnost isto kao da ga staviš u onoj običnoj korpi/nosiljki.
Sad ću da potražim ko je to radio...

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
12.12.2009 17:00:09   
cicko
user posted image


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Neko je ovdje pisao ili na onoj temi o novom zakonu,da je u juga dao ugraditi pojas baš zbog sjedalice...ne znam ako samo staviš onako to ti nije ništa,nikakva sigurnost isto kao da ga staviš u onoj običnoj korpi/nosiljki.
Sad ću da potražim ko je to radio...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
12.12.2009 17:53:52   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Verovatno. Kod nas od 1.dec stupa na snagu zakon o sigurnosti na putevima, verovatno u sklopu njega ima nešto vezano i za to. user posted image


Ne sme se voziti dete do 3 godine bez auto sedista i dete ispod 12 godina na prednjem sedistu.

mi imamo ovo jaje ,ali i dalje neznamo kako se montira user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
12.12.2009 18:30:12   
gagana83
IZVORNA PORUKA: cicko

Gagana, kako ste fiksirali to sediste- nosiljku u kola? Nama su rekli da se to samo UGLAVI izmedju dva sedista sto je meni malo cudno...


IZVORNA PORUKA: gagana83

Nisam znala da se montira suprotno od sedistauser posted image
Evo naseg koje je islo u paketu sa kolicima
user posted image



Pitacu muza kad dodje kuci posto nemam pojma kako je namestiouser posted image .A sigurno ne tako da se samo uglavi izmedju sedista.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.12.2009 11:40:36   
Flame
Mi smo prvo sedište za bebu do 13kg pozajmili.
I kada je već došlo vreme da razmišljamo o kupovini sledećeg sedišta za dete, ja sam uradila "temeljnu studiju" o tome šta je nama neophodno u budućnosti.
Prva i naravno osnovna stavka je bila bezbednost deteta. Ali zatim slede udobnost, lakoća postavljanja i sl.
Mi imamo situaciju da nam je bilo neophodno sedište koje bi sa lakoćom mogli prebaciti iz jednog automobila u drugi, jer nam ćerka često ide kod bake i deke ili sa ujakom negde,
a za to nam nikako nije trebao isofix ili nešto što se teško montira u automobil. Mogli smo da razmišljamo i o kupovini više od jednog sedišta, ali to bi značilo da imamo više jeftinijih varijanti manje bezbednog sedišta.
A još jedna stavka je ta što je i po težini moralo da bude lagano, da baki ne bude teško!
Moja je ideja, i bez ovog novog zakona, da se dete što duže vozi u sedištu, ma najmanje do desete godine. Ali kako u našim kolima, tako i kod ujke i kod strica i kod baka i deka.
Naravno da je odluka pala na Kiddy! I to Comfort Pro, koji je za dete od 9 do 36 kg.
Razmišljali smo da li da idemo do inostranstva da ga kupimo ili da čekamo da nam ga neko donese. I našli smo ga u Beogradu!!!
Skuplje je nego "napolju" 40ak evra, ali mnogo više bi smo platili put samo do Segedina!
Mi smo oduševljeni! Svaki dinar vredi bezbednost i udobnost za naše dete! I lakoća postavljanja!
Ja više ne moram da razmišljam da li je deka dobro namestio sedište u kolima i da li je ona dobro privezana! To je tako jednostavno uraditi, da nema greške! Od sada znam da je jednim potezom i dete i sedište namešteno baš kako treba!
To zaista nema cenu!!!
Nije reklama, već zaista topla preporuka!
http://www.bebolog.co.rs/Kiddy.html
http://www.kiddy.de/gb/comfort-pro-funktion
http://www.kiddy.de/gb/company-video



_____________________________

Isidora - Lolica 21.12.2008.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.12.2009 15:29:40   
Lu
Super sjedalica Flame,kao i tvoj način razmišljanjauser posted image

(odgovor članu Flame)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.12.2009 15:53:15   
anajid
Au sto je ovo nesto dobro,isplati se i kupiti kad toliko dugo mozes koristiti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.12.2009 16:36:23   
Dora
user posted image Dva klinca se pola sata dvoume između audija i poršea! Teta pet puta premešta sedišta iz auta u autouser posted image i to sa ljupkim osmehom (mada da se ne lažemo, ni ja ne bih skidala osmeh da imam ta dva autauser posted image )... Inače, reklama je super, sedište takođe...zaista bezbedno...user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here