|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravopis
28.2.2016 21:00:07   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ma progurtaću i bez apostrofa i bez razmaka, samo da ne bude ono 'jeR ideš beše sutra na pregled'' user posted image

SAmocitiraću se - previše viđam ovu grešku.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Pravopis
28.2.2016 21:03:26   
vonavoj
Uzasuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Pravopis
28.2.2016 22:27:54   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ma progurtaću i bez apostrofa i bez razmaka, samo da ne bude ono ''jeR ideš beše sutra na pregled'''' user posted image

SAmocitiraću se - previše viđam ovu grešku.


user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.2.2016 22:31:00 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Pravopis
28.2.2016 23:10:04   
dunja RR
Ja pravim jednu grešku, koju pokušavam da iskorenim. U početku uopšte nisam primećivala da je izgovaram (iako znam da nije ispravno), a sada polako postajem svesna, i uglavnom prvo kažem pogrešno, pa u sekundi ispravim - kažem svo vreme, a treba sve vreme.

Trco,i meni jeR bode oči.

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.2.2016 23:15:08 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Pravopis
28.2.2016 23:42:05   
dijana1*
To i meni bode oci.
Pre dva dana sam u jednoj grupi mama iz BL napisala dobronamerno da se pise-kaze Poliklinika umesto Poluklinika, pojedine mame se uvredile i u fazonu su kakve veze sada to ima, bitno je da se razumemouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Pravopis
29.2.2016 8:19:55   
jess021
Ja sam resila da batalim.
Toliko sam se nervirala kad vidim koliko su ljudi nepismeni. I sad primecujem, ali samo predjem preko toga.
Videla sam na fb dobru ilustraciju, slika Vuka Karadzica, a ispod pise Ma pisi kako hoces, zabole me kuser posted image vise.
Dijo, pa kao da je bitno poli ili polu, ma to je istouser posted image

< Poruku je uredio jess021 -- 29.2.2016 8:22:58 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Pravopis
29.2.2016 8:28:31   
emicaa
I meni od jer diže kosa na glavi,mislim tu ne treba da bude ljutnje,tako da ako i ja pravim greške ispravite me,osim da gutam slova.To mi radi tablet user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Pravopis
29.2.2016 8:29:46   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: emicaa

I meni od jer diže kosa na glavi,mislim tu ne treba da bude ljutnje,tako da ako i ja pravim greške ispravite me,osim da gutam slova.To mi radi tablet user posted image

Tebi tablet guta slova, ja ih permutujem. Kad neću da gledam šta pišemuser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Pravopis
29.2.2016 8:42:20   
emicaa
Na tastaturi zadnja slova ne prihvati uvjek iz prve a ja nemam naviku da prekontrolišem šta sam napisala user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Pravopis
29.2.2016 10:21:22   
dunja RR
Meni su super oni bilbordi po gradu, na kojima piše kako je pravilno nešto reći/napisati. Da nije tih bilborda ne bih ni znala da je to "svo vreme" nepravilno.
I da je "obzirom na" isto nepravilno (pravilno je s obzirom). To sam odmah ispravila, i prihvatila, ali s obzirom user posted image da dnevno pošaljem preko 50 mailova, ma i preko 100 mailova, zbog posla, moram da vodim računa, ali ipak često primetim da ljudi i dalje pišu obzirom. Treba se malo više voziti po GSPu user posted image , tu ima najviše tih korisnih bilborda.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Pravopis
29.2.2016 10:48:10   
World
Nama je profesor u srednjoj skoli ispirao mozak bas sa tim 'sve' vreme, tako da sam htjela-ne htjela zapamtila user posted image , a to 'obzirom' sam prvi put pocela primjecivati kad sam pocela da radim u nekoj firmi gdje je bilo bas dosta korespondencije, dotad je sve bilo S obzirom na nesto.. vole ti tako neki ljudi da zvuce pametnije.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Pravopis
29.2.2016 11:30:52   
dunja RR
Ček, ček, pa i jeste pravilno "s obzirom" :)
Ja sam ranije pisala "obzirom", dok nisam videla bilbord, pre neke 2-3 godine user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Pravopis
29.2.2016 11:32:28   
dunja RR
A recimo, na bilbordu piše da je pravilno "evro" a ne "euro", meni to "evro" zvuči rogobatno pa i dalje koristim euro iako znam da nije pravilno. A možda i zato što mi je lakše da izgovorim, jer imam zube kao zec :D

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.2.2016 11:33:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Pravopis
29.2.2016 11:33:39   
serpica
Da,svo vreme nije pravilno,a u decijoj recitaciji ide tekst "koja ce sa njima biti celo vreme"
zar je to pravilno?user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Pravopis
29.2.2016 11:39:37   
Ana RR
Evro je kod nas pravilno jer mi kažemo eVropa. I ja često kažem euro jer mi lepše zvuči ali se ispravim user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Pravopis
29.2.2016 11:41:31   
World

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ček, ček, pa i jeste pravilno "s obzirom" :)
Ja sam ranije pisala "obzirom", dok nisam videla bilbord, pre neke 2-3 godine user posted image


Ma da, to sam i htjela da kazem, ali se ne izyrazih kako treba. user posted image

Sve je bilo normalno s obzirom dok nisam vidjela da ljudi pisu to pogresno obzirom, uglavnom u nekim poslovnim krugovima.

I kod nas je uobicajeno euro, rijetko ko kaze evro. Ali niko ne kaze Europa..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Pravopis
29.2.2016 11:43:16   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: World

I kod nas je uobicajeno euro, rijetko ko kaze evro. Ali niko ne kaze Europa..



Na Ringeraja.ba pišu Europa, samo da znaš ;)

To neki novi jezik ..bolje da ne kažem šta mislim..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Pravopis
29.2.2016 11:48:42   
jess021
Evo mene opet, iako rekoh da sam batalila.user posted image
Svo ili sve, euro ili evro..to mi je neprimetno naspram tog cuvenog jer/jel, sumljam, neznam, preDpostavljam, precednik, lerna, flizider....
Ono sto mi je jos neverovatnije je to da su to greske koje prave mladi ljudi cak i sa visokim obrazovanjem.
Pa kako ste uopste popunili prijavu za fakultet???!
Sad sam verovatno i bezobrazna, ali morala sam to napisati.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Pravopis
29.2.2016 11:50:03   
World
MI kazemo Evropa. I zato smo na ringeraji.rs. user posted image

Europa je bilo sasvim uobicajeno za hrvatsko govorno podrucje.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Pravopis
29.2.2016 11:52:54   
jocajaca
Meni najviše bode oči negacija glagola koja se piše zajedno I superlativi koji se pišu odvojeno e to me baš živcira. Što se tiče ovih prepiski na forumima, fb I ostalim internetskim bespućima tu ne obraćam naročito pažnju na to ko kako piše jer tu većina pravimo greške počev od velikih slova pa dalje.
Što se tiče ringeraje.ba oni pišu na bosanskom jeziku I tu je pravilno Europa kao I u hrvatskom. E sad ne bi da komentarišem te novonastale jezike user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Pravopis
29.2.2016 11:53:15   
Ana RR
Jess user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Pravopis
29.2.2016 11:58:42   
jocajaca
IZVORNA PORUKA: World

MI kazemo Evropa. I zato smo na ringeraji.rs. user posted image

Europa je bilo sasvim uobicajeno za hrvatsko govorno podrucje.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Pravopis
29.2.2016 12:00:22   
emicaa
Sad kad ste došle i do te teme meni se čini da nekad govorim/pišem Evropa a nekad Europa user posted image
Što se tiče tačke ili velikog slova na to ne obraćam toliko pažnju,bar ne ovde.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Pravopis
29.2.2016 14:39:56   
choopa choops
Šta reći? Koju posluku porati?

KLIK



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Pravopis
29.2.2016 15:21:44   
Ana RR
Choopo, videla sam to u novinama.. strašno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here