|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 14:48:31   
Anoniman
a ša to fali našem akcentu...osim šo ima viškauser posted image

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 14:49:28   
ivaj
IZVORNA PORUKA: OTI


i kad neko napise JEL? a pise se Je l''
(samo sto mene nekad mrzi apostrof da stavim user posted image user posted image )

mene nervira kad neko mesa jer i je l
na primer kaze:
1. Jer si bio juce kuci?
2. JA sam se ugojila jel sam bila trudna
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa

Ja u poslednje vreme kucam jednom rukom kad drzim teu i onda umem da pogresim u kucanju nekih slova ali tema je super...

Edukativna!!!

Nije problem ne znati, problem je NE HTETI znati


E OTI,pricam za druge nesto a sad se iznenadih kad videh da se je l' pise odvojenouser posted image  To sam skroz zaboravila.Znam da je skraceno od je li,pa mozda zato, zar ne?
Izgleda da su godine sedenja kod kuce ucinile svojeuser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 14:53:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

a ša to fali našem akcentu...osim šo ima viškauser posted image

Malo smo omašile temu..ali evo Vule da ti iskreno kažem meni je sarajevski naglasak najveći afrodizijak!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 14:55:03   
pepino
IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: pepino

Mene znaju zvati Jelanaaaa!!!!user posted image user posted image user posted image
sve je super dok nisi Jel'na...a moj svekar kao Rusi ,ne koristi vokativ nego nominativ,pa kada me doziva kaze isto Mil'ca!!tragedija...sada smo udaljeni 8 sati leta avionom i jos malo vise :):):)


Ma isto ti to dodje!Jos mi je gore ovo Jelana,vise nekako seljacki!user posted image
Imam drugu,radile smo kod istih gazdi prije par godina,ona ima blizu 40 godina i prica sve tako;Jelanoj,Draganoj,.....Ja je uvijek ispravljam,al sta bi,takva je kakva je!!!Kad nije do sada naucila,cisto sumnjam da ce od sad!user posted image
A od moje svekrve sam prvi put cula da kaze plavo mjesto pravo-user posted image user posted image
Nidje veze!!!user posted image user posted image user posted image Ja joj kazem plavo je boja,a pravo pravo,nema tu drugih rijeci koje ih mogu zamjeniti,al dzaba,njoj je to navika i sta bi joj!?user posted image
Kaze ,,Plavo sam se umorila,,user posted image user posted image Ja se valjam od smijeha

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 14:57:21   
Anoniman
Pepino, možda se mazi ... user posted image

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 14:57:57   
Anoniman
ima da smuntam Guppy da vam se glasovno uključujem direktno u program RR-a ili da kakvog čaršijanera nafatam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 15:00:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ima da smuntam Guppy da vam se glasovno uključujem direktno u program RR-a ili da kakvog čaršijanera nafatam user posted image

De nafataj ga što pre, ovaj moj počinje da radi 3. smene od ponedeljka ... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 15:04:40   
pepino
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Pepino, možda se mazi ... user posted image


Mejbi!!!user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 15:19:01   
jelena038
IZVORNA PORUKA: pepino

Mene znaju zvati Jelanaaaa!!!!user posted image user posted image user posted image
mene isključivo "jel'na" user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

e da i bosansko hercegovacko gutanje samoglasnika...kada mi kazu MIL'CE digne mi se kosa na glavi u pocetku nisam htela da se odazivam..a posle -nije mi bilo druge nego da kazem-A???


a ti, mil'ce, odgovaraš isto k'o šiptar kad želi da kaže: "izvinite, molim vas, nisam dobro čuo, da li biste bili ljubazni da mi ponovite ovo što ste maločas rekli?" user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 15:19:58   
anuksunamun
gde si bre zenoooooooooooooooo

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 15:23:10   
jelena038
evo me user posted image kuvam paprikas. ti?
nego, je l' i tvoj boske kad nesto objasnjava, za pravo kaze "ravno"? user posted image  

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 15:31:14   
Anoniman
NIŠLIJE imaju običaj da umesto npr.FALI MI 100 GR ŠEĆERA kažu HVALI MI....uh što sam ludela kad to čujem...user posted image

a moja bivša gazdarica (kad treba da nam se npr.nešto popravi u stanu) je imala običaj da kaže:ĆU POŠALJEM ČIKA MIKETA(čovek se zove Miki) DA VAM TO NAMESTI....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 17:31:13   
usamljena
Uvek, ali bas uvek, me je nerviralo kada neko DŽ i Č izgovara ili pise tamo gde mu mesto nije! Npr roDŽendan, kuČa, .... E to mi je bas ....
A pravopisna pravila menjaju skoro svaki dan user posted image   Dosadno im


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 22:06:40   
Nana*
E usamljena, moja drugarica to radi ali nesvesno. Jednostavno brka ta slova user posted image

A moj stric inace Lala, stalno vice kad idemo sa slave :" Ocete poneti torAta! " user posted image Meni je to tako simpaticno.

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: (Ne)pismenost
6.5.2010 22:09:22   
eni26
kad mi neko kaze da je "biJo" negde ....user posted image ili NAPISE "MOI "roditelji su te poz...
Dodje mi da ga roknem necim!

(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: (Ne)pismenost
7.5.2010 0:39:56   
Anoniman
Moram samo da skrenem paznju na jednu stvar iz uvodnog segmenta ove teme:
JEL- nije upitna rechca u srpskom jeziku... To je jedna od odlika naddijalekta normativno neprihvatljivog, ali greskom rasprostranjenog kod 99% govornika srpskog jezika....
To je u stvari skracenica od JE LI, koju ljudi pogresno pisu----umesto JE L', najcesce se pise JEL,  sto je pogresnouser posted image

(odgovor članu eni26)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: (Ne)pismenost
7.5.2010 0:40:51   
JULIE
Ja pizdim svako vece kad gledam ovaj Sekin reality i kad onim kandidatima govori:Ti bih,da li bih(obracajuci se sagovorniku)user posted image ...S obzirom da sam juznjakinja mogla bih o ovome da pisem do sutra-gledajte "Porodicno blago"i sve ce vam biti jasnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: (Ne)pismenost
7.5.2010 0:43:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JULIE

Ja pizdim svako vece kad gledam ovaj Sekin reality i kad onim kandidatima govori:Ti bih,da li bih(obracajuci se sagovorniku)user posted image ...S obzirom da sam juznjakinja mogla bih o ovome da pisem do sutra-gledajte "Porodicno blago"i sve ce vam biti jasnouser posted image user posted image user posted image


Maco, a sta treba covek da ocekuje od Seke Aleksic, kad nam tako pricaju advokati, lekari, ministri i politicari...user posted image

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: (Ne)pismenost
7.5.2010 0:47:40   
JULIE
I to sto kazes....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pravopis
7.5.2010 19:09:16   
Nana*
Hi devojke. Ja imam jedan predlog. Mozda da se ova tema nazove Pravopis ili slicno... Malo mi je ovo Nepismenost user posted image . Ja licno ne smatram nepismenim ljudima, one koji brkaju par slova, ili napisu zajedno ne znam...
Citiracu:

"Nepismenost
Izvor: Wikipedija

Nepismenost ili analfabetizam je nepoznavanje pisma, neupućenost u vještinu čitanja i pisanja. Kriterij po kojem se neka osoba svrstava u nepismeno stanovništvo različit je od države do države. Negdje se smatra da je nepismena ako ne zna čitati ili pisati. U nekim državama, kao što su Japan, Hong Kong i Gvajana, osoba se smatra nepismenom ako ne posjeduje osnovno obrazovanje. UNESCO svojom rezolucijom iz 1958. preporučuje da se nepismenima nazivaju ljudi koji ne znaju pročitati ili napisati jednostavan tekst u vezi sa svakidašnjim životom. Najviše je nepismenih u Aziji, najnepismenije je stanovništvo Afrike, jer pojedine države imaju veoma visoku stopu nepismenosti."

< Poruku je uredio Alexx RR -- 7.5.2010 21:15:10 >


_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pravopis
7.5.2010 21:15:46   
*Alexx*
Predlog usvojen user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pravopis
7.5.2010 21:48:29   
Nana*
Alexx mnogo si mi simpaticna, pogotovo zbog zakljuvacanja one teme juce user posted image

Ja se samo nadam da se i ostali slazu, samo sam dala predlog. user posted image

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pravopis
7.5.2010 21:52:10   
Anoniman
Evo ako je potrebno i ja se slazem! user posted image

(odgovor članu Nana*)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pravopis
7.5.2010 21:53:21   
*Alexx*
Prevrtljiva je ljubav prema moderatorima user posted image user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pravopis
7.5.2010 21:56:25   
Ellenica
Ja se takođe slažem.
Nije lepo nazivati ljude nepismenima zbog omanjih grešaka.
Tema bi trebala da bude korak u pozitivnom smeru
Tipa "Ako niste znali, sada ćete znati"
a ne pljuvanje po greškama drugih
kao da smo mi bezgrešni.
A moderatori ne moraju da se vole, ali moraju da se poštujuuser posted image



< Poruku je uredio Ellenica -- 7.5.2010 21:58:01 >


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here