|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uzimanje otisaka
2.12.2010 14:02:36   
Jeca*
user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Uzimanje otisaka
2.12.2010 15:52:12   
minavb
Nadjoh Baby Art stvarcice i najvise mi se svidja ram u koji ide otisak stopala i po fotografija za svaki mesec do prvog rodjendana. Jeste malo skuplje ali sta ima veze. Kupicu ovih dana pa da pravimo.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Uzimanje otisaka
2.12.2010 15:53:57   
Jeca*
jel gore u beogradjanci?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Uzimanje otisaka
2.12.2010 15:55:45   
minavb
Ista firma otvorila radnju u Ziriuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Uzimanje otisaka
2.12.2010 15:59:25   
Jeca*
stvarnoooooo????????'
auu koliko ja nisam bila u ziri onda
hvalaaa



_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Uzimanje otisaka
27.12.2010 1:40:29   
madre
evo mi smo sad uzeli otisak stopala nasoj bebi u gipsu i bas je super ispalo. i pored smo cackalicom ugravirali ime i datum, jako mi se dopadauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Uzimanje otisaka
2.2.2011 21:58:35   
Vika
Ja sam uzela otisak stopala i ručice za Radosnicu tako što sam našljapala jarko crveni ruž, a onda to premazala bezbojnim lakom za nokte i sasvim je o.k.user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Uzimanje otisaka
2.2.2011 23:04:00   
Nensi*
Bas sam danas htela da pitam da li neko ima ideju sta mogu da namazem bebi na stopalo i dlan da mu uzmem otisak,dobra ideja za karmin i lak user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Uzimanje otisaka
1.5.2011 23:08:26   
majka mara


kompleti za uzimanje bebinog otiska shakice

bice na grupovini trce nedelje maja,uz extra popust,kostace 770 dinara sa dostavom.
extra!
Obrisan link, za reklamiranje se obratite Dunji RR na ppuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 16.5.2011 9:44:24 >

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Uzimanje otisaka
11.5.2011 0:28:02   
madre
da li neko ima iskustva sa 3 d otiskom? meni izgleda skroz interesantnouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Uzimanje otisaka
15.5.2011 23:50:20   
majka mara
uzimanje 3D otiska je jos jednostavnije nego sa ovim klasicnim kompletima,jer kod klasicnog kompleta svakako moras pritisnuti bebinu rukicu (jer beba nece sama,naravno), nekad budu nesnosni,vriste kao da ces ko zna sta da ima radis,a cak ni nije zbog to g pritiska vec se plase nepoznatog,to mislim vazi za bebe koje su stvarno male pa ne mozes da im objasnis.
ja sam gomili dece uzimala,otiske,najtezi mi je bilo uzeti od drugaricinog sina,koji me cak i odlicno poznaje,ali sam se na kraju zapricala sa njegovom mamom,pa mi je zagoreo u rerni,uzas,i tako..ali dr.put bilo bolje

e da za 3D otisak, fora je, u vodi u koju trebas zamesas prah,da bude mlaka,ne hladna da se beba prepadne i najbolje kad spava inace da se koprca.ovako dok spava mazis ga po glavi i samo mu spustis nogu/ruku u masu i to je to za min/dva samo lagano izvuces i gotovo :)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Uzimanje otisaka
15.5.2011 23:54:36   
madre
hvala tiuser posted image
a, znas li gde da nabavim taj komplet?


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Uzimanje otisaka
21.6.2011 23:52:53   
mikica sa
ja sam kupila Baby Art gips da napravim otisak. dobijes i dascicu gdje ces ostaviti otisak (nesto kao da pravim statuu) ali me buni nesto. pise da nije preporucljivo za bebe ispod 36mjeseci user posted image . komplet se sastoji od nekog rozkastog praha koji pomijesamo sa vodom i tu stavimo rukicu ili nogicu dvije minute. nakon toga se to stvrdne i onda tu sipamo gips da dobijemo otisak. zna li neko nesto o tome i je li to isprobano vec? molim vas, treba mi savjet kako da to izvedem jer je on mali, tek 11 nedelja.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Uzimanje otisaka
22.7.2011 9:05:04   
majka mara
Zabranjeno je  reklamiranje na forumu!

< Poruku je uredio Lu RR -- 22.7.2011 9:12:12 >

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Uzimanje otisaka
15.8.2011 12:05:59   
Ognjena
Mi smo kupili u robnoj kuci Leto, a moze da se poruci i preko interneta i zove se Baby Memory Prints. Imaju razne varijante, od toga da im uzmete samo otisak pa da posle stoji na mini-postolju, do varijanti sa ramom gde ima mesta za otisak (ili dva otiska, sake i stopala)i fotografiju, zavisi sta vam se svidja ili, bolje receno, koliko imate parica da izdvojiteuser posted image Prodavacica mi rece da je garancija 10 godina a ja se zblanula, ona misli kako je to super a ja se razmisljam sta cu ako mi to napukne ili se slomi jos gore, pa ne mogu ga napraviti opet... Inace, moj beban ima tri ipo meseca i pre neki dan smo mu uzeli otisak, a na pakovanju pise da je netoksicno i napravljeno bas za bebe.

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Uzimanje otisaka
22.8.2011 23:09:34   
Zena a Mahatma
Evo da vidite kako lako možete sami to da napravite:

Šta Vam je potrebno:
1. šolja običnog belog brašna;

2. šolja najobičnije soli;

3. i šolja naj najobičnije vode drugačije poznate kao česmovača.

Cena 20-30din, e to je prava sitnica.

Pomešajte so i brašno i dodajte POLA šolje vode, po potrebi malo više. Izmesite dobro testo treba da je gusto, ja sam dodala još kašiku ulja, kažu da je tako testo elastičnije. Kad izmešate ostavite 30min da odstoji u zatvorenoj posudi. Nakon toga podelite u 3-4 kuglice i pritisnite da se spljošti u 1,5cm debljine, pa opet ostavite par minuta.

Ja sam posle trećeg puta shvatila da je najbolje da dete bude u sedećem položaju, odnosno da noga bude što opuštenija. Pritisnite stopalo o testo i gotovo, ako malo i zabrljate, možete izravnati površinu i ponoviti postupak.

Kada dobijete otisak koji želite uključite rernu na 120*C i ostavite par sati da se suši, treba skroz dobro da se osuši da bi Vam dugo trajalo.

Posle možete bojiti ili uramljivati, ja nisam htela i evo kako je meni ispalo (http://pravapomoc.wordpress.com/2011/08/21/otisak-bebinih-stopala/)

i ne zaboravite da javite kako je ispalo.

_____________________________

Kao mala sam verovala da ću promeniti svet. Možda je to smešno, ali ja i dalje duboko verujem da smo svi pomalo Mahatma. Zato kad odmaram od posla radim na svom sajtu, pokrenutog da pomogne ljudima sa životnim problemima.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Uzimanje otisaka
22.8.2011 23:14:24   
mikica sa
ja neki dan kupila Baby Art, komplet dodje ta masa od koje se uzimaju otisci za proteze i gips plus drveno postolje. napravila otisak i super je user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Zena a Mahatma)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Uzimanje otisaka
1.11.2011 13:25:04   
Ana RR
Kupili smo u Letu Baby Memory Prints, dupli ram, u jednu stranu ide slika a u drugu otisak. Međutim, meni je taj gips nešto tvrd, koliko god ga mesila. Ne znam kako da Marku utisnem šaku u to user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Uzimanje otisaka
1.11.2011 13:43:19   
Jeca*
a da probas na kratko u "mlaku" rernu...da se malo opusti, a opet da ne bude vruce da ne izgori rukicu?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Uzimanje otisaka
1.11.2011 13:57:02   
Ana RR
Pokušaću malo da ugrejem, barem na radijatoru (piše da ne sme u mikrotalasnu). Mislim, nije to tvrdo ali za bebu jeste, ipak treba malo jače utisnuti. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Uzimanje otisaka
1.11.2011 13:59:35   
Jeca*
ne znam, nisam to nikad drzala u ruci, ali ako treba samo malo da se pritisne, verujem da to nije problem, to je ionako samo sekundica

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Uzimanje otisaka
1.11.2011 14:04:06   
Ana RR
Probaćemo večeras. A moram da nađem Baby Art sa ramom u koji idu sličice od prvog meseca do godine dana + otisak user posted image mnogo mi se dopada.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Uzimanje otisaka
1.11.2011 14:18:21   
Jeca*
davnoooooo sam obecala da cu okaciti ovu sliku
ovo sad visi na zidu lukine sobe
ovaj bodic je nosio na svom prvom rodjendanu (mi smo mu napravili), a otiske sam mu uzela kod kuma u radnji na fotokopir mašini user posted image

user posted image

p.s. ovo je slikano cim smo doneli, jos je stajala folija na ramu user posted image  naravno da smo to poskidali user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Uzimanje otisaka
1.11.2011 15:11:05   
vukosava
U Americi je uzimanje otisaka ne samo buduca uspomena nego i za ne-daj-boze-nikom-da-se-desi situaciju kad otisci prsta trebaju za identifikaciju npr. kidnapovanog deteta. Jer ako neko pokupi necije dete (to najcesce bude jedan od roditelja mada moze i neko ko ne ne moze da ima dete npr. ili neko drugi), dete nakon nekog vremena moze da zaboravi roditelje. Ali otisci prsta se prepoznaju, pa se lako utvrdi cije je dete.

Zato ovde automatski uzmu i otiske stopala vecine dece u porodilistu (mada spada u uspomene, policajci ovo savetuju zbog drugih razloga pa je postalo obicaj), pa je mnogo lakse ako se desi "zamena" beba da se zna koja je cija bez DNK analiza. Ne kazem da im je to sva sigurnost, mnogo ima drugih nivoa, od RFID cipova koje nose bebe i mame u narukvicama, vrata na sve strane koja se automatski zakljucavaju, alarma koji se ukljuce ako se registruje taj cip dalje gde ne treba da bude itd.

Ne zelim da paranoicno zvucim, ali samo zelim da pomenem drugaciju svrhu otisaka, cisto da se ima u vidu.

< Poruku je uredio vukosava -- 1.11.2011 15:12:23 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Uzimanje otisaka
1.11.2011 15:19:18   
Vika
Divno Jeco!user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here