|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Golišava deca
23.7.2012 11:46:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Ali kupanje dečaka i devojčice mi nije jasno. Eventualno mogu da razumem ako su blizanci, ili pak do preioda kada starije napuni 3-4 god, ali dalje ne.


Volela bih da negde nađem taj članak, ja sam o tome čitala u jedom priručniku za roditelje još pre nego što sam i Mihajla imala... Naime, poenta je u spoznaji različitosti između dva pola, savladavanja nesigurnosti i izgradnji samosvesnosti kod dece... Članak je bio baš dugačak i ovo je bio samo jedan deo. U svakom slučaju, akcenat je bio na tome da se deca ne razvijaju samo mentalno i fizički, već i seksualno (da me neko pogrešno ne shvati-ne govori se o incestu, već o spoznaji) i to od samog rođenja, svidelo se to roditeljima ili ne. Zato se dečaci igraju sa svojim pišama još pre prve godine, devojčice traže od mama da im sa 2 godine obuku gornji deo kupaćeg i sl... Moje drugarice ćerka nije imala ni tri kad je naglas komentarisala ko ima kolike grudi-jer je to primetila da se razlikuje user posted image To je prosto u ljudskoj prirodi....

< Poruku je uredio n i n a -- 23.7.2012 11:47:33 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Golišava deca
23.7.2012 11:46:47   
lesica
Ja L oblacim kupace gace,stavise ima i jednodelni kupaci (ali to je samo za javnost-citajte bazenegde neminovno ima mnogo dece i roditelja,pa da ne moram svima da objasnjavam zasto su joj grudi uvecane-a znate i sami koliko mnogo ljudi voli za zabada nos gde mu nije mesto) Meni je bezveze da vidim decu cak i od dve godine gologuze,uvek mi kroz glavu prolete moje "morske" fotke i to koliko sam se stidela toga kad sam malo porasla... A na pitanje zasto je to bilo tako,moja mama mi je dala glup odgovor: Sta ima veze,bila si mala.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Golišava deca
23.7.2012 11:58:41   
Anoniman
Ne razumem Nina i dalje. Luka je još pre par godina savladao razlike na muškom i ženskom tel, i ne znam kako bi to moglo pozitivno uticati na njega da se grli sa golišavom devojčicom. Baš bi bilo dobro da nađeš taj text jer je meni to i dalje neshvatljivo.
Trenutno je u fazi "Mene nervira što žene imaju takve sise, ne dopadaju mi se", na to sam ja rekla "Mili, ja sam vas dvojicu dojila, ni nema šta preterano da ti se dopada na mojim sisama. Kada budeš porastao i našao devojku koja nije dojila, dopadaće ti se." user posted image


< Poruku je uredio Tash -- 23.7.2012 11:59:46 >

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Golišava deca
23.7.2012 12:02:50   
lesica
user posted image Luka kralj!!!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Golišava deca
23.7.2012 12:10:05   
Anoniman
Dobro ti sad pominješ krajnosti-deca od 7 godina gola na plaži............ Ne znam, jedino sledeći put da pitaš njihove roditelje.

Ja govorim o kupanju dece različitog pola u kadi-jer i na to si postavila pitanje user posted image Članak ne znam kako da nađem na netu, jer sam čitala u knjizi koja nije moja..... Ali suština je manje više to- da nije pogrešno, šta više poželjno kupati decu različitog pola zajedno. Naravno to ne traje doveka, i ne moraju da budu blizanci (u čemu je razlika blizanci ili koja godina razlike user posted image ). Ni moja prijateljica ne kupa svoju decu zajedno jer je među njima 8 godina razlike, ali se njena ćerkica kupa sa mojim sinom (6 meseci razlika) i obe smo sa tim ok. Ona više neće rađati, a ja još ne znam šta čekamo.... U svakom slučaju, kupa ću ih skupa do škole što je po meni ok.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Golišava deca
23.7.2012 12:10:16   
Anoniman
ja nemam nameru da M na plazi bude golisa, ni zbog cega drugog nego zbog higijene. nije to more bas tako cisto, a pesak jos manje. sad ce biti u pelenama, a kasnije u kupacem. a za kupanje u kadi, pa nemam pojma, sigurno se nece kupati sa nama, a bracu i sestre na znam ni da li ce imati, tako da...

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Golišava deca
23.7.2012 12:12:40   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Tash
"Mili, ja sam vas dvojicu dojila, ni nema šta preterano da ti se dopada na mojim sisama. Kada budeš porastao i našao devojku koja nije dojila, dopadaće ti se." user posted image



user posted image posle ove rečenice sigurno mu je sve bilo jasnije user posted image

Ja se sećam jednog jedinog zajedničkog kupanja mene i moje sestre, ja sam imala skoro 9 godina a ona još nije imala godinu dana, ja sam u kupaćem bila u kadi, mama je krenula da nju stavi pored mene i dok je spuštala u kadu ova mala bezobraznica se upiškila u vodu user posted image tu se kupanje završilo user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Golišava deca
23.7.2012 13:22:23   
Anoniman
Ja govorim o kupanju dece različitog pola u kadi-jer i na to si postavila pitanje user posted image


Jesam, i ok je tvoj odgovor.

Ne pričam ja o krajnostima jbt, pa kažem ti da su na slici dečak i devojčica od 6 god...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Golišava deca
23.7.2012 13:41:34   
madre
IZVORNA PORUKA: Tash

Možda zvuči kao da se raspravljam sa vama, nije mi to cilj zaista, nego, volela bih da dobijem neki konkretan argument zašto roditelji ne obuku detetu kupaće gaće. user posted image

ja ne volim da nosim mokar kupaci, jako mi smeta, a da bih uvek bila suva na plazi treba mi bar 13 komada (ali ga nosim, naravnouser posted image )jedini razlog koji mi pada na pamet moze biti da ne zele da deca budu u mokrom kupacem, a njima jednostavno nije moguce oblaciti suv jer non stop ulaze i izlaza iz vode.

< Poruku je uredio madre -- 23.7.2012 13:42:07 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Golišava deca
23.7.2012 13:41:41   
snješka

IZVORNA PORUKA: n i n a

IZVORNA PORUKA: Tash

Ali kupanje dečaka i devojčice mi nije jasno. Eventualno mogu da razumem ako su blizanci, ili pak do preioda kada starije napuni 3-4 god, ali dalje ne.


Volela bih da negde nađem taj članak, ja sam o tome čitala u jedom priručniku za roditelje još pre nego što sam i Mihajla imala... Naime, poenta je u spoznaji različitosti između dva pola, savladavanja nesigurnosti i izgradnji samosvesnosti kod dece... Članak je bio baš dugačak i ovo je bio samo jedan deo. U svakom slučaju, akcenat je bio na tome da se deca ne razvijaju samo mentalno i fizički, već i seksualno (da me neko pogrešno ne shvati-ne govori se o incestu, već o spoznaji) i to od samog rođenja, svidelo se to roditeljima ili ne. Zato se dečaci igraju sa svojim pišama još pre prve godine, devojčice traže od mama da im sa 2 godine obuku gornji deo kupaćeg i sl... Moje drugarice ćerka nije imala ni tri kad je naglas komentarisala ko ima kolike grudi-jer je to primetila da se razlikuje user posted image To je prosto u ljudskoj prirodi....


Ja bih samo da dodam, jeste ne radi se o incestu nego o spoznaji, ali ne u tom smislu da djeca od rođenja znaju kojeg su pola. Djeca bez obzira na pol vole da dodiruju svoje genitalije jer im to predstavlja zadovoljstvo, ne kao odraslim nego im je prosto zadovoljstvo. Posebno na uzrastu od nekih dvije godine. A djevojčice traže gornji dio kupaćeg, jer vide svoje mame i sve ostale tet na plaži da nose gornji dio kupaćeg. I uglavnom djeca od dvije-tri godine znaju kojeg su pola, jer im to mi kažemo i objasnimo.
I ne nisam protiv zajedničkog kupanja do nekog određenog uzrasta, nekih 4-5 godina i dalje nema potrebe, ai nekako mi to bezveze vidjeti.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Golišava deca
23.7.2012 13:47:02   
red3lilu
Kupanje dece u kadi - dokle god ima mesta da svi stanu, a da ostane i dovoljno vode ne vidim zašto ne?user posted image
Najmoćniji trenutci koje pamtim iz svog detinjstva su kod tetke gde imam 2 brata i sestru, pa nas teta lepo sve smoči u kadu, nasapuna, našamponira i jedno po jedno tušira i izbacuje napolje, počev od najstarije sestre, pa braća i ja kao najmlađa sam ostajala zadnja, ma ionako sam bila razmažena pa mi je bila potrebna "posebna" pažnja... Nije mi to neki bauk, i sve zavisi od zrelosti dece i načina na koji su oni naučeni i vaspitavani od roditelja...

Golišava dečurlija na plaži - to mi je isto OK. Bili smo na moru kad je Nidžan imao pune 2 godine, naravno da je imao kupaće gaće koje je nosio isključivo ukoliko bi se igrao u šljunku na plaži, zbog sitnih kamenčića koji pored ostalog znaju i da peckaju kad se zagreju na suncuuser posted image , pa da šteta bude manja... U ostalim trenutcima je bio gologuzan, nema lepše slobode...

Kontam da klinci, kako sazrevaju, počnu i sami da insistiraju na pokrivanju kada povežu genitalije i seksualnost, dokle god ne pokazuju stid u prisustvu drugog golaća ne vidim zašto bi ih odrasli trebali sputavati "pravilima"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Golišava deca
23.7.2012 13:50:05   
Anoniman
Kupaće gaće peckaju???? user posted image
Sloboda jer si golišav???? user posted image
Pravila su tu da se ne poštuju??? user posted image

Definitivno mi se čini da ni jedan argument za mene neće biti valjan. user posted image

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Golišava deca
23.7.2012 13:53:52   
Anoniman
ŠLJUNAK pecka kad se zagreje!!! user posted image user posted image user posted image

Joj, red ja se već počela brinuti za sebe i mm-ispade da smo jedini koji puštamo dete golišavo u prirodu user posted image
I ja mislim da je najlepše biti raskomoćen kad je žega... Ja evo po kući upravo šetam samo u grudnjaku i gaćama i baš mi lepo!!! user posted image
A zamisli kako je mališanima koji su upravo ostavili pelenu-joj, pa jedva čekaju da budu gologuzi! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Golišava deca
23.7.2012 13:54:46   
madre
ni mojuser posted image user posted image
je l tebi smetaju tvoje mokre gace? da li znas da su mokre gace strasnooo podlozne za skupljanje raznoraznih bakterija?
da se razumemo, bogi nosi gace na plazi, dok seta i dok sedi na pesku, kad ga stavim na lezaljku da ga susim, skidam i gaceuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Golišava deca
23.7.2012 13:55:01   
snješka
user posted image Tash, red je rekla da kamenčići peckaju.
A djeca obožavaju kad su golišava, to je ok, ali meni je ružno vidjeti dijete od tri godine golo.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Golišava deca
23.7.2012 13:56:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: n i n a

ŠLJUNAK pecka kad se zagreje!!! user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image


Pa eto, i ti imaš gaće, što ih ne skineš?

Ja se recimo osećam neprijatno bez gaća, čak i kada sam sama. Prosto mi ne prija. I moja deca čim im skinem pižamu (ili šta već), traže gaće.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Golišava deca
23.7.2012 13:59:16   
madre
a ko ovde seta bez gacauser posted image user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Golišava deca
23.7.2012 14:00:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: madre

ni mojuser posted image user posted image
je l tebi smetaju tvoje mokre gace? da li znas da su mokre gace strasnooo podlozne za skupljanje raznoraznih bakterija?
da se razumemo, bogi nosi gace na plazi, dok seta i dok sedi na pesku, kad ga stavim na lezaljku da ga susim, skidam i gaceuser posted image


Gaće mi ne smetaju, od ove godine mi smeta gornji deo, i njega menjam. Gaće ne, nikada.

Dok smo na plaži, Luka van vode provede sve zajedno pola sata (uspem 2x da ga ubedim da sedi po 15min na suncu). Mokre gaće sa njega skidam u kadi kad smo već u hotelskoj sobi.
Marko... Pa ni Marka nisam presvlačila jer su mu gaće suve za 10min. Ako duva vetar, onda skinem gaćice, umotam ga u peškir, kad se osuši, obučem mu druge, suve gaće, a ove prebacim na suncobran da se osuše.

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Golišava deca
23.7.2012 14:00:42   
snješka
Iskreno i meni je neprijatno kad sam gola, neprijatno bi mi bilo i da imam npr. trenerku, a da nema gaće, ali ne bismo se trebali porediti sa djecom. Djeca žive onako kako ih mi naučimo. Tako da Tash, i moja S odmah traži gaće, ali samo zato jer sam ja uvijek insistirala da odmah se obuče. Ona je mala, to stoji, ali mi je bezveze da hoda gola pred dedom ili ujakom npr. A na plaži, pa ne znam, ja djeci uvjek nosim nekoliko kupaćih i tako da su uvijek suvi. A nekad odemo do sobe bez da ih presvučem, osuše se jako brzo.

< Poruku je uredio snješka -- 23.7.2012 14:04:16 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Golišava deca
23.7.2012 14:01:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: madre

a ko ovde seta bez gacauser posted image user posted image


OFF, znate li vi koliko žena ne nosi gaće jer im se oslikavaju pod suknjom pa im se ne dopada kako izgleda?

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Golišava deca
23.7.2012 14:02:43   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash
Pa eto, i ti imaš gaće, što ih ne skineš?

Ne volim da sedam na nameštaj gologuza user posted image Mislim, ja tu stolicu koristim i da se popnem u papučama na nju da dohvatim što mi visoko, na kauč mi sedaju gosti, koji su pre toga seli koje gde...

Ali kad se okupam (ako nije zima) šetam nude i po pola sata! user posted image I stvarno prija

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Golišava deca
23.7.2012 14:04:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: n i n a


IZVORNA PORUKA: Tash
Pa eto, i ti imaš gaće, što ih ne skineš?

Ne volim da sedam na nameštaj gologuza user posted image Mislim, ja tu stolicu koristim i da se popnem u papučama na nju da dohvatim što mi visoko, na kauč mi sedaju gosti, koji su pre toga seli koje gde...

Ali kad se okupam (ako nije zima) šetam nude i po pola sata! user posted image I stvarno prija


A plažu na kojoj ti dete sedi prvo usisaš? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Golišava deca
23.7.2012 14:05:18   
madre
IZVORNA PORUKA: Tash

Pa eto, i ti imaš gaće, što ih ne skineš?


pa nije to bas takouser posted image
ti kada ti se pripiski juris neki javni wc, a marku kad se piski skines mu gace, kao sakrijete se iz nekog drveta mozda i tu piskiteuser posted image tu su velike razlike. sa lukom je verovatno isto tako. ja ti ne kontriram samo pokusavam da ti pomognem da shvatisuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 23.7.2012 14:06:27 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Golišava deca
23.7.2012 14:05:19   
snješka

IZVORNA PORUKA: Tash


A plažu na kojoj ti dete sedi prvo usisaš? user posted image



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Golišava deca
23.7.2012 14:07:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: madre

IZVORNA PORUKA: Tash

Pa eto, i ti imaš gaće, što ih ne skineš?


pa nije to bas takouser posted image
ti kada ti se pripiski juris neki javni wc, a marku kad se piski skines mu gace, kao sakrijete se iz nekog drveta mozda i tu piskiteuser posted image tu su velike razlike. sa lukom je verovatno isto tako. ja ti ne kontriram samo pokusavam da ti pomognem da shvatisuser posted image


Ma znam da mi ne kontriraš, ni ja tebi ne kontriram, prosto mi je smešno koliko različito razmišljamo.
Moram da primetim da ja radije piškim u žbunju nego u javnom wc-u, to mi je skroz fuj. Činjenica da je da Marku ni žbun ne tražim. user posted image

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here