|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Golišava deca
23.7.2012 22:47:52   
Sashica82
Mi smo mali i naravno - bez gaća. Moja jetrva je svom klincu od nepunih godinu dana oblačila kupaće gaće. A kod nas na plaži dve babe i dvoje još manje dece! ne kapiram...

Ne znam, ja kad vidim kupaće za baš malu decu, mene to asocira kao da ih teramo da pre odrastu. Mislim, ima li išta gluplje nego dvodelni kupaći za male devojčice! Kao da joj govoriš da treba da ima nešto da to popuni.

Sad razmišljam ovako: go, dok sam ne pokaže da se stidi da bude go. Recimo...

I anegdota: pre par godina, sa prijateljima koji imaju, tada dvogodišnju devojčicu, išli na plažu. Ona u kupaćim gaćicama. Kad smo stigli, svi skidamo šorceve, tunike... Ona gleda, i skida gaćice. Da bude kao i ostali user posted image

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Golišava deca
24.7.2012 9:05:04   
NadaR
Miloš nosi gaćice jer se stidi . On ,npr od početka zatvara vrata kad je na wc-u , napolju mora da piški iza najdaljeg drveta pa nema veeze koliko će trpiti do tamo. Nisam ga forsirala , čisto je takav . user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Golišava deca
24.7.2012 23:09:04   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tash


Nije navikao... možda, ali je stvar u tome da ja ni ne bih pokušala da ga naviknem na to jer mislim da nije prikladno nakon 5te godine.


Pa sigurno si mu govorila da to nije u redu, ili pokazivala nekim primjerom ili šta ja znam...
Od nekog je morao da nauči jeluser posted image
Mislim, svako odgaja dijete na svoj način.
Moj Roko recimo nema pojma o toj vrsti stida, ne primjećuje ni mene da sam gola odnosno ne pridaje važnost tome ali zna da muški i žene imaju različite piše i sike i to je sve.
Mada, na plaži recimo nosi gaćice (nosim ih i jauser posted image ), kad je bio manji nosio je onaj pampers za kupanje da se ne bi ukakio ili upiškio na plaži, znači iz higijenskih razloga.
Ustvari eto istog smo mišljenja, bar što se tiče javnih mjesta, ni ja nemam odgovor zašto bi trebali biti goli mada meni je to svejedno stvarno ili da vidim golo dijete ili odraslu osobu, njihova stvaruser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Golišava deca
24.7.2012 23:10:29   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nada RR

On ,npr od početka zatvara vrata kad je na wc-u , napolju mora da piški iza najdaljeg drveta pa nema veeze koliko će trpiti do tamo. Nisam ga forsirala , čisto je takav . user posted image



To je instikt, mislim da sva djeca to rade dok su još u peleni sakriju se obično kad kake a poslije pogotovo.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Golišava deca
24.7.2012 23:19:33   
Anoniman
Od nekog je morao da nauči jeluser posted image



Da, od mene, napisah. user posted image Nisam ga opterećivala razlikama među polovima, sam je uočio.
I nemam problem sa tim, i u principu nemam problem ni sa golom decom, nije mi lepo, ali me baš briga - da kažem tako. Nego me samo zanimalo vaše mišljenje.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Golišava deca
25.7.2012 8:39:58   
Anoniman
Moja deca se ne kupaju zajedno i ne kupaju se golisava . Mislim da to nema nikakve veze sa slobodom , pogotovo deo o zajednickom kupanju dece , mislim da je roditeljima tako lakse, a sto moja deca nisu slobodna ako ih kupam odvojeno i ako imaju parce krpe na guzi ako su na plazi user posted image Nose kupace gace oduvek , Petra je i prosle godine imala kupaci , mrzim kad devojcica sedne negde i kad joj se onako otvori koka , ako razumete sta pricam , to sam videla par puta i na mnooogoo velikoj deci i bilo mi je grozno ! Andreju sam takodje nametnula kupace gace ali nikad nisam o tome sa njim raspravljala niti je on , ako hoce da ih promeni na plazi , imao problem i stideo se , naprotiv , vrlo je slobodan i pred drugovima a i pred drugaricama iako ponovo oblaci gace , znaci naucen je na njih a ne na golotinju bar dok je dete . Pedofili me oduvek traumiraju i ne zelim da im koka moje devojcice privlaci paznju , lakse mi je da je zamisljaju nego da je vide . user posted image
Da napomenem , ja sam nudista i sa golotinjom nemam problem , samo imam problem sa golotinjom dece jer smatram da roditelji treba da njihovu intimu sacuvaju do dana kada ce oni sami pozeleti da se kupaju goli a ne da se toga stide dok pokazujemo albume sa letovanja njihovim drugaricama ili momcima / devojkama .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Golišava deca
25.7.2012 13:51:42   
Anoniman
Mislim da to nema nikakve veze sa slobodom , pogotovo deo o zajednickom kupanju dece , mislim da je roditeljima tako lakse,


Kod mene je tačno to.
Marko voli da se kupa sa Lukom, ali Luka često negoduje jer u vreme Markovog kupanja ide Lukin omiljen crtani, pa nekada popustim, ali to je za mene više posla. Ovako za 10min obavim sve, a onako to traje pola sata.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Golišava deca
25.7.2012 14:30:05   
minavb
Vanja nosi kupace gace, a nosio ih je i prospe godine preko pelena. I ovako mu jedva izvadim pesak iz guze, kako li bi tek bilo da se valja go po plicaku.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Golišava deca
25.7.2012 14:31:11   
minavb
Vanja nosi kupace gace, a nosio ih je i prospe godine preko pelena. I ovako mu jedva izvadim pesak iz guze, kako li bi tek bilo da se valja go po plicaku.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Golišava deca
25.7.2012 15:16:38   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: ribizla
imam problem sa golotinjom dece jer smatram da roditelji treba da njihovu intimu sacuvaju do dana kada ce oni sami pozeleti da se kupaju goli a ne da se toga stide dok pokazujemo albume sa letovanja njihovim drugaricama ili momcima / devojkama .


Ovo si tako lepo rekla, mislim da upravo u tome stvar. Ako mu ja nametnem da nosi kupaće gaćice od malena to ne znači da se on sutra kad odraste neće kupati go na nekoj plaži sa devojkom user posted image to je već njegov izbor.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Golišava deca
25.7.2012 19:00:48   
LillyT
Na moru sam Lari uvek oblačila one pelene za kupanje, a ove godine će imati kupaće gaće. Ni ja ne volim golu decu, a posebno gole bebe na plaži i u moru, posle kojih plaža liči na kanalizaciju.

Nošenje gaća mi je prvenstveno stvar higijene.

< Poruku je uredio LillyT -- 25.7.2012 19:01:14 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Golišava deca
26.7.2012 4:17:00   
vukosava
Moje dete se nije jos kupalo na plazi ali kad budemo isli nabavicu pelene za plazu i gacice preko njih. Nema nijednu golisavu sliku niti nameravam da je slikam tako. U zemlji sam gde su nasima u Kaliforniji oduzeli decu na nekoliko meseci zbog nekih takvih slika dok se brat i sestra kupaju zajedno. Ovde se na to skroz drugacije gleda i necete nikad videti golo dete na plazi. A ni tudje dojke, ni toga nema.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Golišava deca
26.7.2012 9:30:43   
Anoniman
A zašto preko pelena za vodu oblačite gaćice? Meni su te pelene baš slatke, šarene, kao kupaće gaće. user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Golišava deca
26.7.2012 10:20:07   
snješka
IZVORNA PORUKA: Tash

A zašto preko pelena za vodu oblačite gaćice? Meni su te pelene baš slatke, šarene, kao kupaće gaće. user posted image


I mene zanima? I kako li je djeci sa to dvoje na guzi user posted image Znam da nisu debele, ali opet mi nekako..hm..user posted image

< Poruku je uredio snješka -- 26.7.2012 10:22:06 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Golišava deca
29.7.2012 1:31:23   
nenja22
smatram da roditelji treba da njihovu intimu sacuvaju do dana kada ce oni sami pozeleti da se kupaju goli a ne da se toga stide dok pokazujemo albume sa letovanja njihovim drugaricama ili momcima / devojkama .


o ovome baš razmišljam ovih dana... i moram da porazmislim još user posted image
u stvari, ono što se pitam je da li dete, tj. kasnije mlada osoba, može eto samo od sebe da razvije stid od golog tela, ako tako nije vaspitavano. nekako mi se nameće da ne, pa mi onda i ovaj momenat nije vododžeći, a opet nisam sigurna, tj. prosto, u psihologiji, postoji li taj neki momenat kada se dete počne stideti svog tela, kao što se stidi drugih osoba recimo? mada ni to koliko bih rekla nije obavezno, nego je donekle stvar karaktera?
prosto, pitam se, da li je takav osećaj urođen, tj. da je neka neminovna faza u odrastanju? neki psiholog ovde da se ubaci, mene bi baš zanimalo? user posted image



_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Golišava deca
29.7.2012 8:20:16   
minavb

IZVORNA PORUKA: Tash

A zašto preko pelena za vodu oblačite gaćice? Meni su te pelene baš slatke, šarene, kao kupaće gaće. user posted image

Nama nisu lepe. Pored toga sto ne volimo da nam dete trci golisavo, ne volimo ni da trckara u peleni. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Golišava deca
29.7.2012 10:19:19   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: nenja22

smatram da roditelji treba da njihovu intimu sacuvaju do dana kada ce oni sami pozeleti da se kupaju goli a ne da se toga stide dok pokazujemo albume sa letovanja njihovim drugaricama ili momcima / devojkama .


o ovome baš razmišljam ovih dana... i moram da porazmislim još user posted image
u stvari, ono što se pitam je da li dete, tj. kasnije mlada osoba, može eto samo od sebe da razvije stid od golog tela, ako tako nije vaspitavano. nekako mi se nameće da ne, pa mi onda i ovaj momenat nije vododžeći, a opet nisam sigurna, tj. prosto, u psihologiji, postoji li taj neki momenat kada se dete počne stideti svog tela, kao što se stidi drugih osoba recimo? mada ni to koliko bih rekla nije obavezno, nego je donekle stvar karaktera?
prosto, pitam se, da li je takav osećaj urođen, tj. da je neka neminovna faza u odrastanju? neki psiholog ovde da se ubaci, mene bi baš zanimalo? user posted image



Mislim da moze. Recimo ni mm ni ja se nikada nismo skrivali, niti sam po kuci forsirala da se istog casa obuce, nije ni dugo bio go, a ipak, luka jeste stidljiv.

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Golišava deca
29.7.2012 10:57:23   
nenja22
a sigurno da može, nego se pitam, kao što napisah, da li je obavezna faza? kao recimo oralna po frojdu, na to sam mislila? user posted image

a da, zaboravih i da dodam, a sad gledam kostu, pa se setih, moje dete je recimo po ovim vrućinama zaista vidno srećnije kad je golišavo, nego kad ima makar i one pamučne pelene, ili čak samo gaćice na sebi...ujutro kad ustanemo, skinemo mu noćnu pelenu i često je po kući golišav, sav srećan trčkara okolo i ume i te kako da se buni kad krene oblačenje (ne ono ranije uobičajeno neartikulisano bunjenje, nego lepo gura ruku koja mu se mota oko dupeta i cima pelenu sa sebe)

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Golišava deca
29.7.2012 19:59:25   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Tash

A zašto preko pelena za vodu oblačite gaćice? Meni su te pelene baš slatke, šarene, kao kupaće gaće. user posted image


Nemam pojma pravo da ti kazem nisam se jos udubljivala u tematiku, nismo se jos kupali na plazi a onako sam usput videla pelene za plazu pa sam pretpostavila da se nesto preko oblaci. Nemam pojma. Uglavnom golu je necu nigde voditi.

Ja mislim da nije ovde pitanje stida nego pitanje borbe protiv pedofila, decu zasticuju tako sto ih sakrivaju. Nema ni toplesa. Mislim da je vise do konzervativnije sredine. Ovde neces videti (*)(*) ni na Tvu, ni na kiosku a kamoli na plazi. Pa sa tim ni golu decu.

Mislim da je to vise zbog izopacenih ljudi a ne do decije razvojne psihologije. A i do higijene ako dete jos uvek ne kontrolise besiku i stolicu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Golišava deca
30.7.2012 1:59:44   
gagana83
Bas sam skoro diskutovala sa drugaricom na ovu temu.
Ja sam bila zapanjena kada sam proslog vikenda na jezeru videla gole klince kako se igraju na plazi. Dve mame sa cetvoro dece od kojih dvoje starijih, decak i devojcica imaju oko 6-7 godina. Onaj deckic trci a pisa mu landara tamo vamo... Bas mi je bilo grozno. Verovatno vec idu u skolu a seckaju se goli po plazi.
Razumem do godinu - dve, sve kasnije mi je krajnje neukusno.
Moje dete sad nosi kupaci, cak i kada se kupa u dvoristu, u svom bazencetu.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Golišava deca
7.8.2012 15:09:55   
lanajelena
Moji od prvog kupanja u bazenu,plazi nose kupace gace,meni je tako lepse,ne volim da niko gleda u njihova gola tela,sto se tice kupanja nekoliko puta sam ih okupala zajedno jer nisam imala mnogo vremena da ih posebno pirkam ali ne praktikujem to jer su decak i devojcica(Dusan jos to ne konta ali Lana da)

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 96
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here