|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fina motorika podstiče govor
31.7.2009 22:41:05   
stevajela
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

i šta ako dijete spava s majkom .... šta sa tim ???????????? ne kontam zaista, za šta je štetno...samo nemoj molim te reći za psihičko zdravlje  


Ovo sada sto cu napisati rekla mi je dr Sonja Basic,nacelnik novosadskog razvojnog savetovalista,pedijatar cija je uza specijalnost psihomotorni razvoj deteta.
Znaci postoje 4 osnovna i prva stepena u osamostaljivanju deteta,a to su:
1. Otsecanje pupcane vrpce
2. Samostalno spavanje
3. Prestanak sisanja
4. Skidanje pelena

Osim otsecanja pupcane vrpce,za ostale korake nije bitan redosled,bitno je da se ispune do nekog perioda od 2,5-3 godine.Ako nesto od toga izostane, dete gobi na samopouzdanju i osamostaljivanju,sto svakako nije dobro za njega.
Ja sam sa Matijom otisla kod ove dr zbog govora.kada smo usli prvo sto me je pitala je sa kim spava,pa tek onda sve ostalo.
Spavanje dece sa roditeljima u krevetu prvo nije higijenski,pa onda estetski,jer mama treba da spava sa tatom,a ne sa detetom.Sve to vodi da jednog dana tata zavrsi u drugoj sobi,sto je lose i za brak.Od devojcica se prave emotivke,a od decaka edipovci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Fina motorika podstiče govor
31.7.2009 22:49:14   
Lu
IZVORNA PORUKA: stevajela

jer mama treba da spava sa tatom,a ne sa detetom.Sve to vodi da jednog dana tata zavrsi u drugoj sobi,sto je lose i za brak.


Ja stvarno nemam pojma kakve veze ovo ima sa govorom ali se slažem sa ovim djelom u potpunosti!
Meni je grozno kada muž bude izbačen iz bračnog kreveta a imam takvih primjera oko sebe,gdje mama spava čak sa više djece u krevetuuser posted image
Djetetu se ne može desiti ništa loše ako spava u svom krevetu u svojoj sobi imama ga čuje ili kroz otvorena vrata ili preko bebifonauser posted image
Ovo je svakako za drugu temuuser posted image

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Fina motorika podstiče govor
31.7.2009 22:50:26   
simke
Stevajelo jeste offtopic ali moram da te pitam da nisi slucajno sa Novog naselja?Mozes odgovoriti i u temi kafana na balkanu(naravno ako zelis)user posted image

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Fina motorika podstiče govor
31.7.2009 22:53:36   
stevajela
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: stevajela

jer mama treba da spava sa tatom,a ne sa detetom.Sve to vodi da jednog dana tata zavrsi u drugoj sobi,sto je lose i za brak.


Ja stvarno nemam pojma kakve veze ovo ima sa govorom ali se slažem sa ovim djelom u potpunosti!
Meni je grozno kada muž bude izbačen iz bračnog kreveta a imam takvih primjera oko sebe,gdje mama spava čak sa više djece u krevetuuser posted image
Djetetu se ne može desiti ništa loše ako spava u svom krevetu u svojoj sobi imama ga čuje ili kroz otvorena vrata ili preko bebifonauser posted image
Ovo je svakako za drugu temuuser posted image

Lu procitaj na 1 strani 3 poslednja posta.Nema veze sa govorom,ima veze sa pedijatrom koji se interesuje za motoriku i daje savete roditeljima i sa onim koji to ne radi.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Fina motorika podstiče govor
31.7.2009 23:08:44   
Lu
Da,znam sad na šta misliš...ali je meni ova  tema otišla u krivom smjeruuser posted image

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Fina motorika podstiče govor
31.7.2009 23:30:46   
stevajela
Pa da jeste.Ali nista strasno normalno je to,ne moze se samo usko pisati,mora covek imati neku sirinu,malo odstupiti pa se opet vratiti.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Fina motorika podstiče govor
1.8.2009 9:01:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: stevajela


Spavanje dece sa roditeljima u krevetu prvo nije higijenski,pa onda estetski,jer mama treba da spava sa tatom,a ne sa detetom.Sve to vodi da jednog dana tata zavrsi u drugoj sobi,sto je lose i za brak.



Sa ovim se slažem (boldovanim). Međutim, naš tata nikada nije otišao u drugu sobu, spavali smo svo troje zajedno. Pre par meseci je Luka počeo da spava sam u sobi, kupljen mu je pravi krevet umesto krevetca, tako da, kada se ujutru oko pola 7 probudi, on pređe kod nas u krevet. I dalje se dešava da po nekada dođe da spava sa nama u krevetu i celu noć.

Moram da kažem da smatram da neke stvari dođu same od sebe, i da mislim da ako se nešto na šta dete nije spremno forsira - da to ne utiče dobro na dete.
O ovom spavanju smo pisale ovde: Kako dete odvići od spavanja u bračnom krevetu? KLIK

Stevajelo, preporučujem ti da nađeš još jednu temu: Koliko slušate pedijatra?

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Fina motorika podstiče govor
23.7.2012 13:34:43   
tijatija
Neznam dali sam na dobroj temi ako nisam neka me mederadori prebace u odgovarajucu user posted image
Cerka u okotbru puni 3 godine , razume sve, prica ali jaaako nerazmljivo sto i ja mislim da nije normalno za taj uzrast. Oko mene pricaju da se <mazi> mada ja nebi rekla da je to slucaj jer po meni dete koje se mazi zna da izgovara reci pravilno samo se mazi pa prica kao beba. U ovom nasem slucaju M nezna drugacije samo tako kako prica. Neznam kako bi vam taj govor opisala nesto ka ccccc da joj je svaka trugo ili trece slovo C. Jako me strah od toga pre par mesaci mi je rekla pedij. da je rano za bilo sta da trebam cekati jos godinu dana user posted image
Znaci ona ce biti tad 4 a sa 6 se krece u skolu user posted image
Ide u vrtic, druzeljubiva je .Bila je sa je sa svekijevcima na selu 10 dana juce je stigla nista je nerazumem user posted image ocajna sam zbog toga, zbog nje ne buducnosti, primetila sam da mi svekrva tako prica sa njom par puta sam joj spomenula pa mi se kune da nije tako i naravno odma naljuti ja stvarni neznam sta da radim user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Fina motorika podstiče govor
23.7.2012 13:39:54   
Olga75
pogledaj i DETE KOD PSIHOLOGA , mozda ti tema pomogne

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Fina motorika podstiče govor
26.7.2012 11:00:13   
Yula
tijatija, sincic od moje drugarice vec ima 3 godinice i jako lose prica. Zapravo, on prica ali potpuno nerazumljivo na nekom svom jeziku, a ono malo reci sto zna izgovara potpuno nepravilno. Uopste ne pokusava da sastavlja recenice. Rekla bih da se oni mnogo ne brinu oko toga, mada mi drugarica kaze da se bas trudi oko njega da mu ponavlja i prica pravilno. Ja mislim da ce on progovoriti lepo, samo je pitanje vremena i bice malo natezanja. Oni su doduse u visejezickoj sredini, ali oni kuci govore iskljucivo srpski, jedini kontakt sa francuskim je u parkicu i na TV-u. Ne znam kakva je tvoja cera, ali ovaj malisan je hiperaktivan i mislim da je to jedini razlog sto ne govori, jednostavno ga to ne zanima i od silne jurnjave ne stize da se koncentrise i na govor.

Moj svekar je navodno progovorio sa 4 godine! Sada ne mozemo da ga ucutkamo, a tako i moja komsionica, do 4 nista nije pricala, a sada mala vodi glavnu rec user posted image Mada, ja sam od onih roditelja koji nista ne prepustaju slucaju i verujem da bih okrenula i nebo i zemlju dok ne resim problem.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 8:18:55   
branki*
*****MOTORIKA I GOVOR SU POVEZANI*****
Proučavajući razvoj dečjeg nervnog sistema, posebno razvoj govora, fiziolozi su otkrili veliko stimulativno značenje funkcije ruke.Fiziolozi su utvrdili i sledeću zakonitost: kad razvoj pokreta prstiju odgovara uzrastu, razvoj govora je takođe normalan, ali kad razvoj fine motorike zaostaje, zaostaje i razvoj govora.Psiholozi preporučuju roditeljima da od najranijeg uzrasta počnu s vežbama i govorno-ritmičkim igrama. Pored toga što su veoma zabavne za bebu, služe kao prva ritmička i muzička stimulacija i podstiču budući razvoj govora. To su ujedno vežbe razvoja sluha i percepcije prostora, osećaja za tempo i ritam, vežbe fine i grube motorike, kroz koje se stiče kontrola čitavog tela.
*****VEŽBAJTE PRSTIĆE*****
Fiziolozi smatraju da vežbe s bebinim prstićima treba početi od najranijeg detinjstva. Blago milovanje, masiranje i razgibavanje prstića možete da radite već sa šestomesečnom bebom. Veoma dobre vežbe mikromotorike i govora su stare razbrajalice, tipa „Mama, mama, šta je, šta je, došli gosti...“ ili pitalice za svaki prstić redom, kao „Šta radi ovaj prstić?“ Pesmice koje roditelj peva ili recituje pružaju detetu akustičku i ritmičku stimulaciju, a bebe treba podsticati da mašu rikama, tapšu...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 10:04:35   
Misha i Ljisha
user posted image evo moja je primerak da razvoj fine motorike kod nje uopste nije podstakao govoruser posted image . Tasi tasi je rano naucila, tucam tucam secera, znakovni jezik, od godinu dana crta krugove evo sa dve zna cica glisu da nacrta a govor.... bolje da ne pocinjem. Mislim "prica" ona ali je to i dalje vrlo nerazumljivo i veoma malo. Tek da iskaze neke svoje potrebe i to je to. Kad recitujemo ja moram da kazem npr sklupcao se mali pa ona kaze jez pa tu mirno pa ona kaze paja i td. Tako recituje i eci peci pec i sedi zaba sama i sve ostale pesmice koje sam je ucila. Znaci samo poslednju rec. Ali zato zenska vezba stojanje na jednoj nozi i pokusava da se ne pridrzava i da balansira. Znaci u sport cu da je dam a ne na neku lingvisticku sekcijuuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 10:11:07   
branki*
ljiso,bice to dobro,samo je ti podstici i budi sa njom,kao sto jesi...imate li bocke?daj joj da bocka.ili uzmi zrna kukuruza ili pasulja,pa neka ubacuje u flasu,vrlo je bitan taj tzv pincet hvat,odnosno hvat kaziprstom i palcem.ona komunicira sa tobom,ima razumevanje,razume tvoj govor,iskazuje donekle svoje potrebe,socijalna je....
a,kazi mi,je l pokazuje prstom ono sto hoce ili sto je je interesuje?imate li zajednicku paznju,tj da dolazi kod tebe i da se pohvali necim sto joj je interesantno ili da zajedno gledate slikovnicu?je l ste isli kod logopeda nekog?

< Poruku je uredio branki RR -- 17.3.2015 10:12:52 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 10:14:18   
Misha i Ljisha
ajoj Branki "sitniš" joj je omiljeni. Imamo kasicu prasicu pa vadimo i ubacujemo novcice kao blesavi igracke iz kinder jaja, kamencice sa mora sto smo doneli prebira pasulj sa mnom kad ga kuvam redovno i td. Ja prosto mislim da je ona nezainteresovana za pricanje. Kad nam dodju gosti ona valjda ni ne bekne. Jako malo prica, najvise naravno sa mnom ali i to je obicno kazem ti onako samo sta njoj treba i krajuser posted image . Jede sama pije sama, taj pinceta zahvat je savladala ihaaj davno sa devet meseci je jela sama prsticima, sad naravno koristi pribor i lepo jede (ako hoce da jede ako ne onda se igra sa hranom). Bas mi je specificna.

nismo bili kod logopeda i ja sve mislim rano je napunila je dve godine u janurau. A da dolazi da se pohvali, trazi kad ne zna da izgovori kaze "ovo mama daj ovo". Ma cista lenjost zeno draga.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 17.3.2015 10:16:02 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 10:16:25   
branki*
mozda joj nije na odmet neki logoped,ali sigurna sam iz tvoje price da je ona daleko od nekog ozbiljnog problema.je l imas utisak da razume sta joj pricas ili ne?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 10:42:27   
Misha i Ljisha
ma sve ona razume. Ne nosi pelene od kad je napunila godinu i po, zna koja joj je leva a koja desna noga, gde joj se nalazi mladez, ma delove tela (i pazuh i butkice i obraze i lakat i kolena ma sve sve), skoro pa da se sama kupa, zna da se obuje kad hoce, zna i da se skine kad hoce (ali to uglavnom nece). Mislim spisak svega sta ona zna je bas bas dugacak al ne zna da pricauser posted image . Ili npr sve joj je na J. kad mi kaze daj ruku ona kaze daj juku, ide moj brat i ona ga vidi i kaze ide juka (ide ujka) ahhaha i tako stalno moram da mozgam u kontekstu sta je mislila. npr skači, gaće i kolači joj je sve toliko slicno da se uvek pitam sta mi pricauser posted image


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 10:54:41   
branki*
ma,nema veze,posle ce se doradjivati ta artikulacija glasova odredjenih,to je laksi deo,bitno da ona prica,nema vze za pocetak kako.je l bese voli da ide u vrtic?cini mi se da voli...neka ide sto cesce,pogotovo ako voli da bude sa vrsnjacima.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 11:01:17   
Brand new mama
Miso,mislim da prerano brines,jer ona prica.Za mog M. mi i sad treba ponekad prevodioc sa klngonskog da bi skapirala sta hoce.A dr kaze da nije jos frka.Vidjecu posle rodjusa da def krene kod logopeda.Ali on sad puni 4.Njemu je sjajno razvijena gruba motorika,ali on recimo,nije lud za igricama koje razvijaju finu...A ovdje ne mogu da nadjem bockalice.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 12:03:00   
Misha i Ljisha
Da Branki voli da ide u vrtic sutra ce ici najavila sam je. Sad kad krene prolece i kad bude manje virusa cesce cu je voditi u vrtic. Plus cu ja imati gomilu posla na salasu pa cisto da budem brza a ne i nju stalno da maltretiram da sve sa mnom radi.
BNM znam ja da preterano brinem al kako smo ona i ja ovde same valjda joj ja nisam "razgovor" razumes? Mislim ja je razumem bez da mi ona nesto kaze i onda ni nema potrebu da mi prica. Sve je to vadjenje kljestima iz usta. Sto kaze Branki treba da ide u vrtic ako nista drugo tamo svoje potrebe ni ne moze drugacije da iskaze nego govorom i treba u gomili dece da se bori za svoje mesto. Ovde je ona uvek jedina i prva. A i pocela je sad da ulazi u fazu moje moje sto me izrazito zivcira cak je jedan dan dzedzala u cosku 10 min jer je bratancu mladjem sve otimalauser posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 12:43:05   
Maslacak15
Miso vreme je da ti opet kazem da se ne brinesuser posted image . Ja bas nesto i nisam ubedjenja o vezi fine motorike i govora osim eto u smislu da svaki rad sa decom podstice generalno njihov razvoj. To lepo na moja dva primera. Znam da je N=2 i statisticki to nije nesto al kod njih ne korelise uopste. :) Stariji je sto se grube motorike puzanja i prohodavanja tice bio isto super ne tako kao mladji ali hodao je sa okruglo 10 meseci. Ali sve na temu crtanje, bojenje, secenje makazicama, kolazi igranje papirom itd je jedan veliki no go i dan danas. Nema strpljenja niti ga zanima. Mislim da je mladji cak u tome bolji od brata iako nema ni dve godine. Pomalo je i seprtlja iako je rano prohodao. Ali je doktor nauka za pricu i ja svakim danom uvidjam sve vise u kojoj meri. I dobila sam do sada bar 6 primedbi od razlicitih vaspitacica sto njegovih sto onih koje dodju na zamenu koje ne mogu da otkriju " gde se ovo dete gasi" i on ih ubi pricom ozbiljnom smislenom. A dvojezican je. I srpski mu je super. I evo oce da gleda pepa prase na engleskom hahaha Eksplicitno to trazi i samo cekam dan kad ce poceti da mi priopstava stvari na engleskom. Mladji je motoricki fenomen. I grube i fine motorike. Prohodao sa 9 meseci, krece se iskljucivo trcanjem, skace, pentra se gde neces, ume da baca i hvata loptu, da otvori zatvori flasu i pije iz nje, case bez prosipanja, da jede viljuskom kasikom , da obuce cipele i jaknu da gura bicikl na dva tocka ( bez pedala) itd itd itd. Crtanje ga zanima, drzi olovku bolje nego brat itd itd da ne davim vise. I u odnosu na brata je pravi mali TUTA. On prica i napreduje i super je socijalno komunikativan "dobar dan dovidjenja svima cak i u tramvaju :)" baci pet, ima fond na oba jezika. Ali je to minimalno rafinirano. Nema jos recenice osim " mama daj mleko" " bata kupa" " obici jaknu" itd znaci plafon dve reci zajedno. Ja se ne brinem uopste posto mislim prica fond mu je sigurno oko 200 reci sto je u okviru normale za decu od 2 godine ( puni u aprilu dve godine) ali je evidentno da mu prica nije jaca strana. Narocito ako mu je brat merilo. Mozda mucenik ima nesrecu sto ja imam starijeg u glavi a on nije tako ni los. Ali u svakom slucaju kod nas fina motorika i uopsteno receno motorika nije vezana za uspeno savladjivanje govorauser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 12:48:28   
Brand new mama
To sam i ja htela da kazem-M. je motoricki super razvijen,ali on ne prica nesto posebno.Imao je fond od 200 reci,druzeljubiv je itd,ali recimo,isao je u vrtic godinu dana i ja nisam skapirala da li on zna nemacki.Zasto-jer nije govorio u vrticu.Onda je dosao nas prijatelj kod nas i mali je poceo sa njim da prica.Pravilne receniceuser posted image .A u vrticu tad samo "Nein,Ja".Ali zato sad u drugom prica-cak i brata tuzika vaspitacicamauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 13:00:37   
Maslacak15
sad citam detalje... Ma sto je najgore moj mladji jeste zainteresovan za bas finu motoriku. I bas vaspitacice koje su imale kontakta sa obojicom su fascinirane koliko su razliciti. Pre neki dan su pravili "uskrsnju korpu" i dekorisali je. Cesto rade sa plastelinom, razni oplici " basteln- kako se to uopste kaze na srpskom hahahahaha" . Sve to on oce i dobar je u tome i koncentrisan za razliku od starijeg kojeg zanima samo da nekog regrutuje da to sve uradi za njega. Menadzerski stil :) Ali eto do sada mu nije pomoglo da pronadje tajnu elokventnog izrazavanjauser posted image A smotani brat vergla li vergla i deli svoje cenjeno misljenje na sve moguce teme.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 17.3.2015 13:01:05 >

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 13:05:01   
Misha i Ljisha
pa to vaspitacice u vrticu kazu isto da je moja d neprikosnovena za sve sto treba da se odradi, plastelin, crtanje, bojenje ona u tome uziva. ali govor jok. Znas kad sam joj dozvolila i makaze da koristi da secka papir. Ritam pesme oseca najstrasnije ako je lagana ima prefinjene pokrete ako je brza bas se trudi da prati ritam ma sve sve ali eto tuta muta. Nece da prica to je moja konstatacija. user posted image A ono sto kaze je presmesno. Npr za pingvina kaze pigig, za sivu foku kaze iba joka, za žito kaze žica, ma smesna je jako je smesna. Šišmiš kaze šišbiš a lepo npr kaze miš. Ima ona fond super ali ne sklapa ona meni neke recenice osim sto si navela kao tvoj sinak "daj jok" "idi tamo" i sta ja znam

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 13:09:02   
Maslacak15
kod nas je pingvin... mingu

a recenica je mama mingu dash :):) Da mu pustim crtac PINGU inace strava je ako niste culi potrazite na youtubeu ... samo ukucajte pingu

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Fina motorika podstiče govor
17.3.2015 13:09:31   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Znam da je N=2 i statisticki to nije nesto al kod njih ne korelise uopste. :) Stariji je sto se grube motorike puzanja i prohodavanja tice bio isto super ne tako kao mladji ali hodao je sa okruglo 10 meseci. Ali sve na temu crtanje, bojenje, secenje makazicama, kolazi igranje papirom itd je jedan veliki no go i dan danas. Nema strpljenja niti ga zanima.


Nešto slično je i sa mojim D do sad. Prohodao sa 11.5, prilično spretan što se grube motorike tiče, crtanje, držanje olovke, bilo šta tog tipa ga ne zanima ni malo, knjigama je fasciniran, obožava čitanje... ali sam i ja tome doprinela jer su to upravo stvari koje mene fasciniraju ili ne, dakle model majke. Psihološki, motorika i govor jesu u vezi. I evoluciono- upotreba ruke, prstiju, rad jer stvorio čoveka, govor. Elem, moj trenutno lepo priča, za finu motoriku je skroz nezainteresovan.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here