|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
22.3.2019 16:48:52   
Rosita
Sa našom dr nisam se precizno dogovorila, samo pomenula, ali mi liči na to taman do 15 m biće sve istestiran, daćemo do 15 m do kad se daje. Hvala svima :*



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1826
   RE: MPR (MMR) vakcina
22.3.2019 17:08:27   
Sanidej
Primili posle 2. rodjendana

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1827
   RE: MPR (MMR) vakcina
22.3.2019 17:12:27   
vocicana
Rosi, slazem se sa Miliciak, ali svakako, najvaznije je da dete nema alergiju na belanac, jer je baza vakcine od njega. Samo da uhvatite ritam da je zdrav, odmah idi da ga vakcinises.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1828
   RE: MPR (MMR) vakcina
22.3.2019 17:24:14   
Maslacak15
Mi se vakcinisali prekjuceee😀kao rodjendanski poklon.


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1829
   RE: MPR (MMR) vakcina
22.3.2019 17:31:09   
mama Jo
I mi smo isto obavili jos pre vise od mesec dana, ma onda kad je trebalo, proslo je bez ikakvih reakcija...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1830
   RE: MPR (MMR) vakcina
22.3.2019 20:20:32   
Maraj
Meni je L imao reakciju na mmr nekih 10-ak dana nakon. Pisala sam vec ovde u temi

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1831
   RE: MPR (MMR) vakcina
31.5.2019 14:16:17   
Rosita
Zakazala sam N za sledecu sedmicu, sa 14 meseci.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1832
   RE: MPR (MMR) vakcina
1.6.2019 8:59:01   
bebilule
M je primio sa dvije godine. Imao je reakciju isto kao L posle 10 dana. Ali nista strasno, deset_ak tackica.


Inace, u nasem malom gradicu prijavili epidemiju. 15 slucajeva oboljelih od morbila, klinaca. U susjednoj opstini jos toliko. Zausnjake niko i ne spominje, a ima i njih... 
Pricala sam s jednom mamom cija kcerkica je dobila. Oni nisu nijedno dijete vakcinisali. U fazonu, sad sam jos sigurnija da sam bila u pravu sto nisam dala, nista strasno, pregurala ih je kao i varicele. Reko ok, preguralo tvoje dijete, hvala bogu, zdravo i pravo. Sta je s onom osjetljivijom djecom koja imaju vec nekih problema i koja, i da hoce, ne mogu biti vakcinisana. Hoce li ih oni pregurati...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1833
   RE: MPR (MMR) vakcina
1.6.2019 13:41:13   
Rosita
Ne znam, sve se dovodi u pitanje, svi pametuju. Zubarka me pita da li sam za fluor kad radi detetu zalivanje jer neki su roditelji protiv pa pravi drugi ispun. Ma! Inače, i ja sam starijem sinu dala malo kasnije ali jedva sam uhvatila da je zdrav, jedva. Zato mislim da je bolje pre vrtića.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1834
   RE: MPR (MMR) vakcina
1.6.2019 15:21:02   
Maraj
Bebi...user posted image ...katastrofa... sto bi neki rekli, "primitivci"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1835
   RE: MPR (MMR) vakcina
1.6.2019 21:39:40   
Maslacak15
Glupost je neunistiva. Kako je bolje biti bolestan, Pa makar i Malo bolestan od uopste ne biti bolestan??na stranu sto naravno sto je to dalje sirenje zaraze i deca koju Su njena deca zarazila ko zna kako Su prosla. Neznam sta je bila U pravu? Ana CE primiti sledece nedelje i drugu turu. Ovde se daje mmr dva puta sa godinu Dana i razmaku od samo dva meseca i onda nema revakcinacije pred skolu.

 Ja eto kao majka troje dece neznam sta Su boginje niti Mi je i jedno dete imalo bilo Koje boginje. I nenmislim da Sam nesto propustila😂

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1836
   RE: MPR (MMR) vakcina
7.6.2019 10:49:41   
Rosita
N je danas dobio mmr, rekoše od 7-15 dana reakcije, nadam se da ih neće biti. Stariji sin je imao blagu T, ali on je i kasnije dobio.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1837
   RE: MPR (MMR) vakcina
7.6.2019 11:00:32   
bubulence
Rosi bitno je da ste primili, ne mora da znaci da ce imati reakciju... Moja starija cerka je imala uzasnu reakciju, mladja bas nikakvu... Nadam se da cete proci kao mi drugi put... 


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1838
   RE: MPR (MMR) vakcina
7.6.2019 13:21:30   
pari
Nama danas dr rekao sa godinu i po da primi...tako sam i sa M otprilike...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1839
   RE: MPR (MMR) vakcina
7.6.2019 15:55:58   
Rosita
Ja sam htela da dete primi dok je duže u kontinuitetu zdravo. Juriti se sa vrtićem, putovanjima i odlagati, nisam htela ovaj put. Sad je kod N u kartonu nalepnica mmrprovax, a kod D je bila priorix.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1840
   RE: MPR (MMR) vakcina
7.6.2019 16:08:12   
pari
Dobro si uradila Rosi. Meni T nece jos 1 god u vrtic pa zato

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1841
   RE: MPR (MMR) vakcina
7.6.2019 18:53:11   
Maslacak15
Reakcije Su burnije U proseku kod starije dece. To je pokazano- i Jos jedan od XYZ razloga da se ne odlaze. Mi cemo sledece nedelje i drugi Put. Na prvu turu nije reagovala da sam primetila.


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1842
   RE: MPR (MMR) vakcina
7.6.2019 18:57:11   
pari
Maslacak, kad je po tebi najbolje da se primi?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1843
   RE: MPR (MMR) vakcina
7.6.2019 19:14:09   
Rosita
Da se ispravim, mmr vax pro, to proizvodi merck, a priorix neko drugi, nije ni bitno nego mi zapala za oko druga etiketa. Nama još pentaxim+ sinflorix ostaje za avgust.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1844
   RE: MPR (MMR) vakcina
7.6.2019 19:31:32   
Maslacak15
izmedju 12 i 15 meseci. ja iskreno ne vidim ni jedan logican razlog da se odlaze.....jasno mi je da mnogi lekari to u Srbiji cine, ali ja nisam shvatila zbog cega niti mislim da je medicinski opravdano. A kad cujem onu " ajde ipak da sacekamo da progovori" ukinula bi im diplomuuser posted image . Sta onda treba ocekivati od roditelja kad lekari pricaju takve price.... Moja A je primila 20. marta, dan pred prvi rodjendan a decaci jos ranije posto ovde moze da se primi sa navrsenih 11 meseci a mi imamo proaktivnog pedijatra. i onda drugi put posle dva meseca. Trebalo je sad vec da primi 25. maja ali sam ja bila na sluzbenom putu a muz nije stigo da se izorganizuje sa svo troje da je odvede. Videcu od nedelje da skoknemo da primi.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1845
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.6.2019 10:17:31   
pari
Videcu da joj dam mmr na jesen svakako jer ce sad primiti prevenar u junu, pola jula i avgust smo u Americi pa taman onda u septembru mogu,imace 15 meseci

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1846
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.6.2019 11:08:23   
Maraj
Pari zasto prevenar da primi?
Zar ona nije primila sinfloryx vakcinu?

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1847
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.6.2019 16:22:04   
pari
Prevenar je isto pneumokokna vakcina. Ona je tu primila prvi put,pa treba sad opet...tj.trebalo je jos davno nego je bila bolesna,a posle smo bili u Americi i eto...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1848
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.6.2019 21:29:24   
Rosita
Ja sam očajna na šta liči koža mog N nakon mmr- a. Mislila sam da je od vrućine. Više ne mislim. Jako se nerviram jer nema poboljšanja. On je belo, oset_ljivo dete, atopijske konstitucije. Eto. Možda je ovo i ekcem. Nemam iskustva. Do petka ga moram voditi dermatologu.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1849
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.6.2019 21:41:08   
bubulence
Rosita, hajde mi slikaj i posalji u pp. Moja Ema je dobila osip posle mmr, sada sam se set_ila. Tada smo bile u bolnici zbog teske upale pluca, pa su mislili da je osip posledica alergije na neki od lekova, ali se ispostavilo da nije. Zakljucili su (nekoliko doktora) da su i osip i upala pluca posledica mmr, smatrali su da nije bila potpuno zdrava kada je primila vakcinu i da joj je onda sama vakcina dodatno srozala imunitet. Organizam nije mogao da se bori i tako se ispoljilo. Sve je proslo kada smo popravili imunitet a to je trajalo mozda i 3-4 meseca... 


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here