|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stalni zubi
2.6.2020 11:27:22   
branki*
Mom sinu je tek sa 7 ispao mlečni zub prvi .i sad sa 9 ima gomilu mlečnih. Od pasti vademekum za decu ili iz lidla za decu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Stalni zubi
2.6.2020 12:34:11   
Mirko Svirko
Mi smo uzeli vademecum deciju ali 6+. Ona decija kao da mu i ne cisti zubice. Vidim naslage.

A i on sam onako sklopi ruke i dune i kaze meni ne mirise 😂😂😂

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Stalni zubi
2.6.2020 13:17:35   
flamingos
Ne razumem Branki.Anđela vademekum koristi i super su joj zubići,zdravi.Inače,rano su joj se svi mlečni izmenjali.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Stalni zubi
2.6.2020 15:03:41   
Mirko Svirko
Flamingos, Branki je napisala koju pastu koriste. Ne da su od paste ispali.

Mom sinu jos nijedan ni da mrdne.Mada ima jako lepe i zdrave zubice.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Stalni zubi
2.6.2020 16:18:38   
branki*
Hahaha. Da,ja nisam stavila zarez,pa je ispao nesporazum.

Nije od pasti ispao zub,paste su ok,sve su mi iste te za decu,manje više. 


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Stalni zubi
2.6.2020 16:34:57   
flamingos
Ha,ha,šta znači zarez.Gledam šta bi?😀Jeste,bitno je da dečica peru zubiće.Sad-pasta ko pasta.


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Stalni zubi
3.6.2020 20:01:42   
ivaMark


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Mi smo uzeli vademecum deciju ali 6+. Ona decija kao da mu i ne cisti zubice. Vidim naslage.

A i on sam onako sklopi ruke i dune i kaze meni ne mirise 😂😂😂



Mirko...moj L je isto imao vidne naslage posle pranja i to smo resili zamenom cetkice...uzeli smo onu sa bas tankim dlacicama a sada koristi elektricnu. 
Kakva su vam iskustva sa tim cetkicama?

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Stalni zubi
4.6.2020 9:02:02   
Mirko Svirko
Nemamo elektricnu cetkicu. Ali imamo dve koje naizmenicno koristimo. 

Ma ja mislim da je od vademecum paste one 0 - 6.Kao da nije ni prao. Sa ovim 6+ malo je drugacije ili sam ja utripovala.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Stalni zubi
4.6.2020 10:04:05   
flamingos
Ni mi ne koristimo električnu.Redovno ih menja i to je to.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Stalni zubi
19.11.2020 18:53:54   
dunja RR
Da li se nekom desilo da stalni zub nikako da izađe? Mlečni je ispao pre više od pola godine.

Ja ću više izludeti, jer nam je dr dala rok do kraja novembra, a evo ga kraj već, ako ne izađe, da snimamo u decembru.

S je u pitanju, njemu su početkom ove godine krenuli da ispadaju mlečni, ispalo mu tada 3-4 zaredom, i negde u maju ja mislim su mu ispala oba keca, levi stalni je brzo iznikao (ima neki MIH na sebi, vrlo malo pa mažemo tut mus, deluje mi da se skoro saniralo, ali ako se ne izgubi skroz, kaže dr ima druge neke varijante, otom potom, nije ništa strašno, više estetski), ALI...leva jedinica nikako da izađe, evo već pola godine, vidi se da je ispod desni, opipamo je ali ne izlazi već dugo.

Znam da ima slučajeva da nekada fale stalni zubi, ali tada fali zametak, i nikada se to ne dešava kod jedinica. Strah me da ne ostane sa rupom, bez keca, jer ni dr nije jasno šta se dešava, a kod privatnika mi se nešto ne vodi sada. Ne znam ni kod koga bih. Evo dok kuckam pade mi napamet da pitam sestru moje knjigovođe, ona radi kao sestra u jednoj dobroj zubnoj ordinaciji, ali za odrasle .,sada ću da je pozovem ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.11.2020 18:54:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Stalni zubi
19.11.2020 19:24:48   
dunja RR
Čule smo se, kaže da ima ćesto takvih slučajeva, dolaze joj deca, pa im nekada secnu desne i zub krene, a ima slučajeva da na istom mestu rastu 2 zuba (prekobrojni, jedan više nego što treba), i ad jedan drugog blokiraju, i ako budemo snimali to će se videti, i srediti, sve se kaće sredi, da ne brinem.

Nije čula nikada da kec ne postoji, to se deša sa drugim zubima, ali sa kečevima ne, kao što nam je i naša dr rekla.

I za Tut mus kaže da je odličan, ali da ako mogu, probam da nabavim preko nekoga iz Švajcarske, kvalitetniji je, mada kaže i naš nije loš.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Stalni zubi
20.11.2020 1:12:23   
Mirko Svirko
Nama je prvi zubic ispao par dana pre 1.septembra.

Donji kec. A juce je ispao drugi zubic. Drugi donji kec.Posle par dana nam je taj prvi zubic izasao.A sada ovaj drugi zubic...Uh, dok nije ispao ja nisam primetila da je novi izbio i to ukrivo nekkako vise ka unutrasnjosti vilice.I sada sto kaze Dunja,  ne ide mi se kod zubara, ali nadam se da ce se sam pomeriti.Dunja, ja moram da pitam, sta je to tut mus?Mozda, treba malo da se secne i da krene zubic.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Stalni zubi
20.11.2020 11:28:08   
dunja RR
Mirko, i nama su tako skroz ukrivo na unutra krenuli ovi novi, donji kečevi, ali evo baš sam sada pogledala, potpuno su se ispravili sami od sebe, ne brini!

Tut mus je neki gel koji mažemo uveče na sve zubiće ali najviše na keca i šestice jer su oni posebno podložni toj demineralizaciji. Namažžemo psrtom i stoji 10 minuta pa isperemo, on valjda u sebi ima fluor i još neke minerale, pa jača zub, a ujedno izbeljuje te flekice koje se pojave zbog demineralizacije (to stomatolozi zovu MIH).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Stalni zubi
20.11.2020 15:23:50   
Mirko Svirko
Hvala, Dunja.

Da li ja mogu da kupim taj gel, bez recepta?Jer i njemu su kutnjaci mislim da petice onako sa nekim tackicama i rupicama, mislim da je bas to i rekla zubarka.Ali nije mi spomenula gel.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Stalni zubi
20.11.2020 15:34:28   
emicaa
Dori su do sad ispale donje jedinice i gornja lijeva.Donje dvice joj se klimaju i gornja desna jedinica.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Stalni zubi
20.11.2020 15:53:10   
dunja RR
Ne treba recept, ali možda je bolje da prvo pitaš zubarku, nama je baš ona preporučila, ali se kupuje bez recepta, oko 2.000 rsd je. I nema baš svuda, ja sam našla u apoteci Laurus, kod Hrama Svetog Save.

IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Hvala, Dunja.

Da li ja mogu da kupim taj gel, bez recepta?Jer i njemu su kutnjaci mislim da petice onako sa nekim tackicama i rupicama, mislim da je bas to i rekla zubarka.Ali nije mi spomenula gel.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Stalni zubi
21.11.2020 10:11:09   
ivaMark
Da vam javim da ne brinete za donje jedinice, one tako krecu...ne pitajte kako znam user posted image

Naravno, J su krenule tako sa unutrasnje strane a mlecne jos nisu ispale i ja luda odmah kod stomatologa i to u dezurnu, hhahaha..kaze dr: Nista ne brinite, to tako treba, one rastu tako i guraju mlecne. sada je sve na svom mestu.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Stalni zubi
21.11.2020 11:54:15   
emicaa
Iva, Dori  su isto tako rasle 😁 ali stomatolog je rekao da nije siguran dal ce se ispravit.Jedna je jos malo ukrivljena



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Stalni zubi
21.11.2020 12:35:07   
ivaMark
Moj L isto ima jedinice donje naslagane jednu na drugu ali takav mu je raspored 😁 ima mali razmak medju zubima, na mamu 😎 ja jedva konac proguram.. uglavnom, one tako rastu, iznutra ka spolja.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Stalni zubi
2.6.2021 10:24:38   
Maraj
Sinoc se L pozali da ima kuglicu u ustima. Ja pogledam, a ono iza mlecnih donjih jedinica krenuo stalni zub. Njemu do sad nije ispao ni jedan mlecni zub, a stalna jedinica krenula iznutra.
Sta da radimo? Kako ce se rasklimati ova mlecna?

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Stalni zubi
2.6.2021 10:58:18   
Ana RR
Maraj, mom Marku su sve jedinice tako izbijale. Ne brini, rasklimaće se a stalni zub će se posle lepo namestiti u vilici. Možeš da ga odvedeš kod zubara čisto da mu pogledaju ali nama je naš savetovao da sačekamo da se mlečni dobro rasklima, a ne da ga vadimo na silu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Stalni zubi
2.6.2021 13:49:29   
Sanjica26 RR
I Sofi se to redovno desava. Bas mora da bude dobro raskliman i da se izvadi. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Stalni zubi
2.6.2021 21:47:10   
mama Jo
Ja sam bas pre nedelju dana pisala da se i nama isto desava, krenula stalna jedinica a mlecna nije ni pocela da se klima. Danas smo zbog toga bili kod zubara i izvadila joj je mlecnu... Bas smo svi bili u cudu, ali kaze da je dosta daleko i da se ne bi krivila bolje da izvadimo

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Stalni zubi
3.6.2021 7:09:49   
Maraj
Mama jo... stvarno user posted image
Pa bas se sada dvoumim, sta da radim, L je i druga jedinica mrenula, jedna do druge. A mlecne su jos tu. Mozda da zovem zubara, da pitam

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Stalni zubi
3.6.2021 7:10:41   
Maraj
Kako su joj vadili? Jel joj to prvi odlazak kod zubara? Jel se uplasila?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here