|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cheese cake
3.8.2014 21:47:49   
viking
Ni ja ne volim te čiz kejkove sa plazmom, ako ti treba imaš odličan recept na prvoj strani za kolač za testom i pravim filom sa švapskim sirom
IZVORNA PORUKA: ksena

ja obozavam cheese cake, ali vise volim kad je ispod ono kao neki biskvit, a ne ovo sa mlevenim keksovima.

sto se sireva tice, mislim da najcesce u receptima koriste mascarpone, ricotta ili philadelphia.

Kora se napravi tako što se otopi maslac pa se ulije u mlevenu plazmu,doda se med,umeša i nabije se u kalup. Beli fil se pravi tako što se umuti slatka pavlaka sa krmfiksom,a posebno se umuti mascarpone sa šećerom u prahu,pa se sve sjedini i prelije preko kore.


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Cheese cake
5.8.2014 19:16:35   
Trcosava
Taj cizkejk ja probah prvi i jedini put u izvedbi zlaove i nije bilo šanse da ga pojedem, mislila sam da ću da povratim. Koristila je slovenačku 'skutu' ili ti kako Guppy reče da je to naš mladi sir. Ta dva se ne mogu porediti. Naš mladi sir ima nekakav ukus. Iz skute voda curi, bljaaaaaak ma sad mi se gadi. Kad dobijemo tu domaću skutu ja od toga pravim samo kiflice.

E sad, kad bi mi neko napravio pravi čiz, možda bi mi se i svideo. Nemam problem sa 'slanim/kiselim' u tortama.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Cheese cake
5.8.2014 21:05:00   
viking
Ne znam šta je skuta, ali mislim da uopšte ne pričamo o istoj stvari :) Čiz nije slan.

< Poruku je uredio viking RR -- 6.8.2014 12:49:18 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Cheese cake
6.8.2014 10:06:32   
gagana83

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Taj cizkejk ja probah prvi i jedini put u izvedbi zlaove i nije bilo šanse da ga pojedem, mislila sam da ću da povratim. Koristila je slovenačku 'skutu' ili ti kako Guppy reče da je to naš mladi sir. Ta dva se ne mogu porediti. Naš mladi sir ima nekakav ukus. Iz skute voda curi, bljaaaaaak ma sad mi se gadi. Kad dobijemo tu domaću skutu ja od toga pravim samo kiflice.

E sad, kad bi mi neko napravio pravi čiz, možda bi mi se i svideo. Nemam problem sa 'slanim/kiselim' u tortama.

Ama bre, Cheesecake nije slan, sir koji ide u njega nije slan :)

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Cheese cake
6.8.2014 11:39:21   
branki*
ja se nikad nisam usudila da pravim ovo,sve m se cini komplikovano,ali planiram,jer sam jela kod drugarice i mnooogo mi se dopalo,odlican kolac.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Cheese cake
6.8.2014 12:42:19   
New Mom
Ovaj sto sam ja stavila je vrlo jednostavan, nema kuvanja, pecenja, gotovo za 10-15 minuta.
I uopste nije slano! Ne znam sta ste vi probali al cizkejk je kiselkasto sladak.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Cheese cake
7.8.2014 18:17:04   
Anoniman
Naleteh na neki recept pa da ga okacim cokoladni cheese cake

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Cheese cake
7.8.2014 18:18:46   
Sanjica26 RR
New Mom i Torbice koji nemasni sir ste uzimale? Pravicu u subotu u za godisnjçu braka.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 16.2.2018 21:33:12 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Cheese cake
7.8.2014 20:56:47   
Torbica
Ja sam uzela na merenje u Idei, rekla sam da mi treba mladi neslani za Cheese cake. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Cheese cake
11.8.2014 16:04:02   
Sanjica26 RR
Pravila u subotu. Fantasticno. Momci koji su bili sa bratom su pojeli vise od pola. Sad mi mm kaze da pravim opet ako mi se toliko jede.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Cheese cake
11.8.2014 16:06:41   
Ivanka 75
Ja stavljham Ella sir, 0% masnoće, i kolač ispadne baš super. Umesto želatina stavljam DR Oetker-ov učvršćivač za šlag i bude baš kremasto.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Cheese cake
16.2.2018 20:51:46   
nata11
Neki isprobani recept za ciz kejk koji se pece?

_____________________________





(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Cheese cake
17.2.2018 16:16:32   
veselicaa
Ja pravim samo one koji se ne peku.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Cheese cake
18.2.2018 11:08:38   
nata11
Ja sam Veselice za te specijalista, sivma pravim ali bih sada neki u fazonu NY.

_____________________________





(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Cheese cake
18.2.2018 11:53:41   
veselicaa
Gledaj onda na stranim kulinarskim sajtovima,tamo ces naci najbolje recepte.Imas sad i video recepte,ne mozes da pogresis.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Cheese cake
18.2.2018 12:05:03   
nata11
Na stranim sajtevima koriste sireve kojih kod nas nema u ponudi. A domaci recepti su u fazonu "kolac se pece 2 sata" ????

_____________________________





(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Cheese cake
18.2.2018 12:43:52   
veselicaa
Koji sirevi?Philadelphia ima kod nas.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Cheese cake
18.2.2018 13:23:34   
Duškić
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja stavljham Ella sir, 0% masnoće, i kolač ispadne baš super. Umesto želatina stavljam DR Oetker-ov učvršćivač za šlag i bude baš kremasto.



Ovako i ja i krem fix ubacim.
A da ima da se kupi i maskarpone i ostali sirevi i svasta ali kostaju od 600din pa ...
To mi je skupo. A volim leti i stalno pravim deci.
Obicno crveni mix voca ili sta imam domace.

< Poruku je uredio Duškić -- 18.2.2018 13:25:27 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Cheese cake
18.2.2018 15:45:42   
Ana RR
I ja pravim sa Ella sirom i slatkom pavlakom, fenomenalan je.

Nato, ja sam jela taj NY cheese, utisak je kao da jedeš sladak sir sa jajima user posted image meni je bzvz. Ali ukusi su različiti, možda bi tebi bio sasvim ok.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Cheese cake
18.2.2018 16:20:54   
Sanjica26 RR
Ja pravim sa ala kajmakom. Takav mi je recept i nikad nisam menjala. Moj zet je juce probao moj cizkejk i sto puta pohvalio i rekao da mu se na drugim mestima nije uopste svideo.user posted image Toliko je bio dobar da smo ga celog nas cetvoro smazaliuser posted image
Gde god sam jela cizkejk nisam zadovoljna. Uvek stede na sastojcima. Stavljaju neke zamene.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Cheese cake
18.2.2018 16:25:22   
veselicaa
Ja pravim sa abc krem sirom i polimarkovom slatkom pavlakom.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Cheese cake
18.2.2018 17:17:56   
Ana RR
A vidiš, meni se ne dopada sa Ala kajmakom. On mi ima jači miris i npr Marko ga jede namazanog na krekere. Svako ima nešto svoje user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Cheese cake
18.2.2018 20:03:43   
nata11
I ja obozavam sa ala kajmakom. Uvek sa njim pravim. Mascarpone mi je preskup.
Ja bih bas da probam Ana :)

Ma kakva philadelhia Ves imaju oni neke sireve koje ne mogu da prevedem i nabavim, neke neutralne. Nit je mozarela nit mascarpone.

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Cheese cake
18.2.2018 21:44:55   
Ana RR
Nato, pretraži strane sajtove, kod nas nećeš naći dobar recept za takav cheesecake. Imaj na umu da se naša slatka pavlaka razlikuje od njihovog heavy whipping cream-a, ja sam ga tamo često koristila za kafu jer je nekako fin i gust. Sour cream bi u prevodu bila kisela pavlaka ali to nema veze sa našom kiselom pavlakom. Isto važi i za sir. Tako da sigurno nećeš dobiti ništa slično pravom NY style Cheesecake-u ali jbg, to je što je. Evo jedan sasvim fin receptić klik

< Poruku je uredio Ana RR -- 18.2.2018 21:45:47 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Cheese cake
18.2.2018 22:17:50   
jess021
Nato, odlican recept za taj cheese imas kod Rudolfa na onom sajtu 24h kitchen. Ja sam pravila, odlican je. Ako nadjem, okacicu link.
Cheese
Nasla:)

< Poruku je uredio jess021 -- 18.2.2018 22:23:20 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here