|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: mame jednog deteta
7.2.2013 14:10:40   
Snelle
A zašto bi se mame jednog deteta razlikovale od mama više dece? Ja sam stava da ako su roditelji normalni, pri čemu pod normalnim smatram da nisu od onih koji svoje dete gledaju kao Boga, gde detetova reč nije iznad roditeljske, gde roditelji tačno postave granicu koje dete ne sme da pređe, itd. onda nema nikakve opasnosti da će dete izrasti u jednu pravu, zdravu i socijalno normalnu ličnost. Dakle, nema veze da li je vaše dete jedinac/jedinica ili ne, ono će biti onakvo kakvim ste ga vi vaspitali ili onakvo kakvim ga je društvo napravilo, ako dozvolite da društvo kreira ličnost vašeg deteta a ne vi sami.

< Poruku je uredio Snelle -- 7.2.2013 14:11:49 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: mame jednog deteta
7.2.2013 14:12:54   
Olga75
pa onda je moguce da je problem u meni i mom shvatanju vaspitanja

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: mame jednog deteta
7.2.2013 16:35:51   
Lu
IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja sam svesna da je moj odnos prema mom detetu sasvim drugaciji od odnosa koji je imala moja mama kad me je vaspitavala
i sad je pitanje da li je i ona uradila dobar "posao " jer eto je ne znam kako da se postavim
mada , mozda sam ja jedna od retkih koja to priznajem user posted image

sad vi ste stekli utisak da je ona deriste koje cupa scvoje igracke iz tudjih ruku , koje visi meni na ledjima i otkud ja znam
nije


Ti sad kritikuješ i vaspitanje svoje mame i svoje, a ona je tebe vaspitavala drugačije nego ti svoju ćerkuuser posted image
Ne znam stvarno Olga zašto sumnjaš u svoj odgoj djeteta?
Ne želim da potcjenjujem tvoje osjećaje i tvoj instikt da nešto tu ne štima ali meni se čini da si previše zabrinuta zbog ne toliko bitnih stvariuser posted image
Ako je zverčicino najveće zlo što neda svoje igračke, pa heeeej nek neda, ne možemo svi biti široke rukeuser posted image

A ovaj drugi dio, ja mogu za sebe reći da mi nije palo na pamet takvo razmišljenje, ja sam stekla dojam da ti želiš da budeš "bolja" majka nego što jesi, da tvoje dijete bude "bolje" nego što jeste.
Da, svi mi želimo da nam djeca ne budu sebična ali ne mora to da bude pod svaku cijenu, ajmo polakouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: mame jednog deteta
7.2.2013 19:06:08   
Agripina
Olga, što Lu kaže, ne davanje svojih igračaka nije najgora stvar na svijetu, a nisam stekla utisak da je derište. Razumjela sam šta si htjela da kažeš. Pa šta i ako je maza? I moja je već sad strašno razmažena, jedino dijete u kući, baba i djed je stalno nosaju i ispunjavaju sve želje, a ja se teško borim s tim, jer mi ih je žao, pošto su ostali željni djeverove djece koju su jako rijetko viđali i bilo im je mnogo toga uskraćeno kad je unučad u pitanju. Već sad vidim da ću zbog toga imati problema kasnije, ali slaba sam na njih, jer su zaista divni ljudi i obožavaju je, a i ona njih. Eto, i ja priznajem da ne znam kako da se postavim. user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: mame jednog deteta
15.2.2013 4:48:11   
Modessty
Moj sin je trenutno jedinac, ali izgleda da neće tako i ostati. Moraće da nauči da deli. Ali ne po svaku cenu.
Ja imam problem druge vrste, ako mu neko uzme neku igračku iz ruku, kada smo kod nas kući, on onda plače i pekmezi se. Nije mi jasno zašto jednostavno ne uzme igračku nazad nego se nama žali?! U vrtiću i u parku nije takav.
Postoje stvari koje ne voli da deli. Na primer njegov omiljeni auto, omiljeni nindža, omiljena lopta... I ja mu to ne branim. Kad nam dodju deca i kad neko od njih uzme njegovu omiljenu igračku ja im lepo objasnim da je to samo Danilovo. Sve drugo može ali crveni micubiši je samo Danilov. Mislim da ima pravo da odluči šta od igračaka želi da deli sa drugima a šta ne. Hoće naravno da nekad ne da neku igračku koju kad je sam i ne gleda, e to mu ne dozvoljavam. Pa ta deca koja dodju moraju sa nečim da se igraju. Sam je odlučio šta se sme a šta ne. E pa ne dam mu da menja odluku tek tako.
Takodje zavisi ko nam je došao. Sa nekom decom se igra bez problema, bez suza i bez tuče. A sa nekima se uvek raspravlja oko nečega. Recimo on mnogo voli svoju sestru od ujaka, ali njihova igra je uvek ovakva: izgrel se i izljube kad se vide, onda se igraju lepo 2 min, pa sledi svadja i plakanje nekih 10 min, pa onda jurcaju po kući i vrište od smeha, pa onda opet tuča oko nečega, pa kad se rastaju plaču što se rastaju... user posted image user posted image

< Poruku je uredio Modessty -- 15.2.2013 4:49:47 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: mame jednog deteta
15.2.2013 8:07:42   
Trcosava
Evo mame jedinice i za sada jednicom user posted image

Od malena sam delila, volela sam društvo i uvek žalila što nemam brata ili sestru. Moje dete od samog starta deli stvari, nema nikakve omiljene igračke koje bi otimala iz ruku - SVE daje. Možda mi se to malo i ne sviđa, jer mislim da bi trebala da više misli na sebe user posted image
S druge strane, mi joj uvek govorimo da treba da deli i u vrtiću kad ponese neku igračku uvek se pohvali kako su svi delili sve.
Kao mala, družila sam se sa dve sestre, jedna je mlađa od mene godinu dana, druga četiri. Njih dve su se uvek svađale, čak su se jednom posvađale koja će da spava pored mene user posted image mlađa je sela starijoj na vrat, umalo da je uguši. Sećam se i tada da sam im govorila kako trebaju da se vole i da budu zahvalne što imaju jedna drugu. Moja drugarka ima ćerkicu par meseci mlađu od moje, mala otima i što je njeno i što je tuđe user posted image pokušavaju da to promene... Ali sa Anom se uglavnom lepo igra.
Ana je još mala, ima vremena da je učim kako da ceni sebe.
Ne mislim da grešim.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 15:18:49   
Olga75
evo danas : moja jedinica vs trojke
ko mi je kriv sto se ne razmnozavam ko ameba je li i treba da imam takvih problema user posted image
elem danas dosla po zver u vrtic i napolju su ajde rekoh da je pustim da se jos malo igra i onda baaam
boza koji je trojka ( woohoo al me bole ) joj otima loptu uz opasku : imas loptu kod kuce i ode da se igra sa sestrom sa kojom se zver igrala , vaspitacica ulazi unutra jer je situacija neprijatna , marija krece da place , ja odlazim : ajmo kuci a ona glupava jadinica krece : ocuuuu da se igraaaam i otrci od mene do njih , oni joj naravno ne daju loptu a meni je srce puklo
i onda , boli me kiton da li je ok ili nije e onda sma pukla i rekla joj : MARIJA TI SI JEDINICA JER JE MAMA HTELA SAMO TEBE DA VOLI I SVE DA TI DA A ONI NISU !!!!!!
deca su me gledala totalno u cudu ali ja sam ponovila : da ja samo nju volim , najvise a vasi roditelji moraju da razmisljju koga vise vole i ko je bolji
i briga me da li sam ih povr3edila
ako njihovi roditelji ne mogu da ih nauce ljubomori , naucicu ih ja user posted image
i da , briga me za sve komentare !!!


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 15:26:27   
Janncica
user posted image user posted image Olga kraljice user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 15:31:50   
Tiziana
Ja necu da te kritikujem,ali hocu da kazem da nisu sva deca koja imaju brata ili sestru takva, sta vise najcesce ta deca vuku decu jedince da se sa njima igraju, a druga stvar, kad imas dvoje/troje,vise dece, ne biras koga vise volis i ko je bolji.ljubav se umnozi,potpuno ih podjednako volis i smatras da je svako od njih najbolji na svoj nacin..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 15:34:38   
Olga75
Tiziana , znas koliko me briga , ni malo
moje dete nema zaledje kod vrsnjaka koji su fakat bezobrazni
i bas me briga da li ce da bude skandal ili ce ta deca da budu osakacena
uopste
imaju roditelje koji ih nisu naucili lepom ponasanju i toleranciji
i eto boli me briga !

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 16:27:16   
Trcosava
Olga, to su deca.

I jako je ružno što si to uradila, pogotovo deci. Deca nisu kriva, krivi su roditelji. Da hoćeš nešto da postigneš - rekla bi roditeljima.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 16:29:45   
Olga75
ponovo , briga me
i nije prvi put pa ako niko ne reaguje ok

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 16:33:07   
Olga75
i da eto da dodam: sta bi vi uradile ?
da , da , cekale roditelja a to se ponavlja i ponavlja i niko ne regauje aham
i dqa ponovim briga me
treba da se razmnozim u 17 primeraka pa kao , moze nam se ???
aham
neka mi maltretiraju dete , neka je nek place pa ona je jedinica ionako cemo njene roditelje da skinemo one tamo godine
doooobro

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 16:33:46   
Trcosava
Ali onda ne kapiram čemu to pisanje u ovoj temi?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 16:40:40   
Olga75
zasto pisanje ovde ?
zato sto imam samo jedno dete koje se susrece recimo sa tim da je braca i sestre povredjuju , guraju iz igre , otimaju stvari
eto na moru , brat i sestra i zver , kao igraju se zajdeno i odjednom , mariji je otet racunar , brat i sestra otrcali , ona jadna trci za njima , stize ih oni je odguruju , kikocu se i onda sta ?
tad sam uzela racunar
ali ovo je u vrticu , tamu su majke mu ga nabijem svi isti
ili nisu ?
moja zato sto je jedinica je razmazena ? incidentna ? pekmezi se ?
pa nece biti !!!

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 16:44:30   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Olga RR

zasto pisanje ovde ?
zato sto imam samo jedno dete koje se susrece recimo sa tim da je braca i sestre povredjuju , guraju iz igre , otimaju stvari
eto na moru , brat i sestra i zver , kao igraju se zajdeno i odjednom , mariji je otet racunar , brat i sestra otrcali , ona jadna trci za njima , stize ih oni je odguruju , kikocu se i onda sta ?
tad sam uzela racunar
ali ovo je u vrticu , tamu su majke mu ga nabijem svi isti
ili nisu ?
moja zato sto je jedinica je razmazena ? incidentna ? pekmezi se ?
pa nece biti !!!


Jesu isti. ŠTa misliš, da Ana to nije doživela? Jeste, naravno da jeste. I dalje se to dešava. Ono što ja imam na to da kažm ANI je da uzme ako hoće da se igra. Jedino kada ja reagujem je da svojim očima vidim da je neko udara, a vaspitačice to ne vide - tada kažem tom detetu da to nije lepo. I to je sve od mene.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 16:48:50   
Olga75
pa eto ovo sam ja SVOJIM OCIMA VIDELA i SVOJIM USIMA CULA
i nisam ih ja rodila troje da sad ne znam kako cu i sta sa njima
moje dete je moja stvar
a vaspitacica ce dobiti sutra jer je usla unutra i nije se pojavila dok mi nismo otisle
a tudja deca da maltretiraju moje , koje sam jedva rodila i koje je jedva ostalo zivo
pa nece da moze pa da im je bog ujak !

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:06:46   
Torbica
Olga, groznoooooooo! Ja moje naprasim, ali bukvalno ako su prema nekome grubi, sto ja iskreno nisam videla. Moja placipi....ka se rasplace ako joj neko uzme nesto, ne preduzima nista. Niti sam ja videla dosad da je prema nekome bezobrazna na taj nacin. Zna samo svog brata da izaziva ponekad "ja imam ovo a ti nemas..." Generalno ovakvih problema nemam iako ih imam troje, paaa nekad sam imala jedno..... user posted image Meni moja dodje i pozali se, to smo imale nekoliko puta, odmah mi prilazi i kaze sta je - a ja odem do tog deteta i pitam gde su mama i tata da popricam sa njima. I to je to. Ova dvojica su jos mali da bi imali ovakvih problema. E, ono sto si dobro uocila to je da oni koji su u srodstvu uvek imaju drustvo, pa ako im se neko prikljuci, moze, a i ne mora. Potpuno te razumem i ja bih isto reagovala u tom smislu a vaspitacica bi videla svoje, bezobrazluk user posted image
Inace, u petak na igralistu kaze meni cerka - ona devojcica ide za mnom, prati me...Pa rekoh, dobro, hoce da se upozna pa da se druzite! Ali ona je DEBELA!!!! user posted image Popi...ela sam! I rekla, pa sta, ti nosis naocare, zamisli sad lepo da neko kaze, ti si corava, nosis naocare, necu da se igram sa tobom, kako bi ti bilo. Ljudi, ceo dan sam bila u rebusu, naopako, diskriminacija, to najvise mrzim, jer su mene ugnjetavali kao malu, bas zbog naocara.... Ma sledeci put ce me zapamtiti, samo da cujem nesto slicno....nadam se da je naucila lekciju....ceo dan sam joj samo o tome drvila...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:13:15   
Olga75
ma Torbice , prosle godine su joj isto tako otimali igracke i ona ogrebe decaka i onda skandal : psiholog , pedagog klinci - palci
a kad je ona bila izgrizena , usta joj razbijena nikom nista
pa ne moze !!!!
ako ste gospoje radjale , brinite , vaspitavajte , ucite tu svoju decu il ce neko drugi da uzme stvar u svoje ruke
a sa vaspitacicom ce sutra da bude svasta i to odmah ujutru pa ako primetim i najmanju netoleranciju prema M pa ne bih joj u kozi bila
nisam ja svoje dete na ulici nasla i necu samo ja da budem repata i ucim ne smes , nije lepo i blablabla
ako ona nesto ne sne , bogami nesmeju ni drugi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:21:44   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ako ste gospoje radjale , brinite , vaspitavajte , ucite tu svoju decu il ce neko drugi da uzme stvar u svoje ruke



Skroz si u pravu draga, tako i treba, zato i govorim da sve preko ovo troje ne bih fizicki mogla. Ovo smatram da mogu i potpisujem da se bavim sa njima maksimalno. I ako nesto nije u redu - ma ja bih moje rodjeno samo tako naprasila, nema veze sto je moje. Sto se i desilo u startu na igralistu, sa otimanjem igracaka...Protekcije nema, mene su gnjavili i ja kad vidim da neko nekog maltretira padne mi roletna...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:25:06   
Olga75
ma i ja moju sredim kad vidim da se ne ponasa kako treba
ali mi se sad ucinilo da je problem bas u tome sto su oni trojke a ona jedinica user posted image
mislim , ona je svakako " uskracena " sto je sama jos treba neko da joj staje na muku i pri tom nema nikog da je zastiti ?
pa nije ok i sutra ce sa vaspitacicom a i sa mamom trojki biti svasta

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:25:33   
Ivanka 75
dok nisam imala dete govorili su mi "nemas dete, nisi kompetentna, ne znas".
Sad kad imam opet mi kazu "ti imas samo jedno dete (a ona su, po defoltu, razmažena, sa čim se ja uopšte ne slažem), ne razumes kako je imati više dece".
I šta sad, da ja pustim da druga deca kinje moje dete samo zato što nem sa kim u kući da se tuče i svađa oko igračaka, da se juri, gađa krompirima (kao što smo moja sestra i ja radile), zato što nema ko da je grebe kod kuće, gura, grize pa i to da nauči, pa kad izađe u vrli beli svet sve to lepo pokaže na drugoj deci.
Ne, u vaspitanju smo svi isti, i oni koji imaju 1 i oni sa 3+ dece (deteta, kako se već kaže).
I ako dete plače za igračkom to je zato što je voli i što je njegova a drugo osiono dete mu je otelo bez razmišljanja i ne pitajući da li može da je uzme (što naravno dovodi u pitanje vaspitanje te dece od strane roditelja), i što je moje dete u mirnom okruženju naučilo da i da deli i da se menja a drugi to ne umeju svoju decu da nauče ili jednostavnu puštaju da priroda odradi svoje.
I ne dam nikome za pravo da su jedinci i jedinice drugačiji od dece koja imaju braću i sestre, svi su oni isti, mi kao roditelji pravimo greške u vaspitanju dece, a ako ih ne uočimo ili ih negiramo i ignorišem, jadni mi.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:26:23   
Figaro88
Letos smo ja i A bile u parku i dve devojcice su se igrale(sestre),A im prilazi i samo ih pita A sta to crtate(kredom po trotoaru),one ustaju i jedna krece prema A uy pitanje sta hoce kao da ce da je gurne.Vidim kako je A povredjena,vidim da ta mala ide ka njoj i rekla sam toj devojcici-Nemoj da si je pipnula ili cu i ja tebe,glas mi je bio takav da se i A prepala,kao da nije moj,a meni se srce slamalo ybog nje i eto tako sam reagovala.Kao sto kazes-jedva sam je rodila,drugog vec godinu i nesto nema,a moyda nece ni biti i bar kada sam ja tu niko je nece pipnuti,povrediti ma koliko ja ispala yla,beyobrayna bas me briga.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:31:57   
Snelle
Ja smatram da to apsolutno nema veze da li je dete jedno ili ima brata, sestru....to je sve do samog deteta, tj njegovog karaktera. Moje iskustvo Olga je baš suprotno od tvog, mom detetu će pre igračku da otme dete koje nema nikoga i koje je naučilo da ni sa kim ništa ne deli nego ono koje ima brata ili sestru. Moje dete je takvo da ne zna da se izbori za sebe nego odmah dolazi kod mene i plače, traži da ja odem i uzmem njenu igračku nazad. Ja jezik polomih da treba ona sama da ode i da uzme/otme svoju igračku, ali ne vredi, njoj to ne dopire do ušiju. I nisam pametna šta raditi u toj situaciji - ne želim da joj ja rešavam tzv probleme jer sutra neće znati da se izbori sama, a ja neću biti uvek pored nje niti želim da joj uvek ja pomognem, a sa druge strane ako joj ne pomognem ona će plakati jer fakat sama neće prići tom detetu i vratiti igračku. Šta biste vi uradile?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:34:55   
Ivanka 75
Snelle, naša deca su relativno mala i tek uče kako da se snalaze u okruženju, ali za 2 godine, kad budu imali po 5 godina već će znati tačno šta rade, i tu će najviše isplivati karakter deteta, vaspitanje i okruženje u kom odrasta.
Naše je da im trubimo svaki dan kako da se bore za sebe dok ne počnu to i da rade.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here