|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 19:44:19   
Didy
Hvala, Torbice! user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 20:46:39   
Moiraina
Ja nikako da kupim onu od 3-6 godina, a već smo uveliko u toj kategoriji. Ali knjižice su stvarno super (imam 0-3 i A do Š), baš su mi što se tiče nekih stvari promenile način razmišljanja.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 20:54:01   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Didy

Hvala, Torbice! user posted image

Ma nista!
Ukucajte na FB - Pozitivno roditeljstvo i Pozitivno vaspitanje. Te stranice uredjuju tri dame od kojih sam jednu jako dobro upoznala i koja me jako lepo vodi kroy celu pricu, psiholog Zana Erdeljan. (radi u Savetovalistu Radosnog detinjstva i vodi brojne mini treninge i edukacije, sluzbeno i privatno) Evo, vec godinu ipo, i opet uvek jos nesto novo sazri, negde mi se izbistri, nesto skontam ali dok primenim..Uglavnom ogromnog prostora za rad ima uvek. Sad jedva cekam sledecu subotu, edukacija od 6 sati, hehe, od 10-16h. Imate na FB jako lepo opisano i objasnjeno. Iskreno, knjige su fenomenalne, ali konkretna pomoc kroz moje probleme i primere ne znam da li bih resila samo sa knjigom. Mislim da ne bih. user posted image Videcete na FB, imaju i sajt.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 20:55:37   
Didy
Torbice, je l mogu preko fb da im se postavljaju konkretna pitanja?

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 20:59:22   
superm
Da li jeneko citao ' Kako odgajati sinove'?
Zanimljivo. Preporucujemuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:01:08   
Moiraina
Ja imam knjigu Kako vaspitati sjajne dečake, ne znam da li na tu misliš ili neku drugu. Isto je jako dobra.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:07:10   
superm
Ne, bas se zove Kako odgajati sinove... australijski psiholog je autor Stiv B.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:08:46   
Didy
Ja sam čitala tu "Kako vaspitati sjajne dečake", ali mi nije ništa posebno. Čitala sam je pre nekoliko godina i iskreno, uopšte se ne sećam ničega.user posted image
"Porodični bukvar" mi se baš dopao, pisala sam davno na nekoj temi o njemu.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:09:24   
Torbica
Znas kako, oni stalno postavljaju razne statuse pa se tu komentarise i naravno upucuju te na programe/edukacije. Mozes dosta toga uhvatiti korisnog ali za nesto specificnije, reci ce ti verovatno - tad i tad imamo na tu temu, bla bla. No, meni znace puno te njihove postavke jer te stalno opominju (ne direktno naravno) na osnovne principe i pomazu mi da ostanem u materiji kroz svakodnevnu komunikaciju sa decom. Jer svi se mi zaboravimo... fakat. Krenem i ja da dizem glas i nije nam svaki dan sjajan, normalno. Ali trudim se koliko mogu.
Knjigu Kako odgajiti sinove sam dobila na poklon ali nisam jos stigla da je procitam. Doci ce na red. user posted image
A sa Porodicnim bukvarom sam krenula u ovu pricu, cak i upoznala Milicu i dopisivala se sa njom. Pomogla mi je u startu a onda sam vise koristi nasla u Pozitivnoj disciplini, programima i predavanjima koje vodi Zana.

< Poruku je uredio Torbica -- 8.2.2014 21:11:06 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:11:14   
Didy
IZVORNA PORUKA: superm

Ne, bas se zove Kako odgajati sinove... australijski psiholog je autor Stiv B.


E, ovu sam bila samo prelistala i čitala fragmente, onako na preskoke i isto mi se nije dopala. Nekako mi je previše američki fazon, ne znam. Nije mi blisko bilo nimalo. Možda je problem u meni, ja sam, kanda, neko veliko zakeralo.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:19:36   
Didy
Evo šta sam pisala 2011. o "Porodičnom ukvaru" u temi MODERNE METODE ODGOJA

IZVORNA PORUKA: Didy

Da li je neko čitao "Porodični bukvar" od Milice Novković? Ja sam došla negde do pola i mogu vam reći da ima dosta zanimljivih iskustava i saveta. Ona se zalaže za stvaralačko vaspitanje. Nema prisile, agresije, fizičkog kažnjavanja, ucene, podmićivanja, kupovanja dece... Protiv je ovog zakona o zabrani fizičkog kažnjavanja dece, jer smatra da postoje situacije gde moraš tako odreagovati, gde puka priča ne pomaže. Smatra da se mora znati red (kad, kako, zašto), ali sve je prožeto pozitivnim osećanjima, emocijama i podsticajima. Malo je kompleksnija tema, pa da sad ne bih banalizovala, preporučila bih je onima koji su zainteresovani.
Ne slažem se apsolutno sa svim što piše, ali ima mnogo korisnih i logičnih saveta.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:21:59   
serpica
"Kako odgajati sinove"user posted image ja ne mogu da verujem sta cujem a jel ima "kako odgajati cerke"? Posto je po meni to mozda bolje za procitatiuser posted image
Salu na stranu,jako je lepo imati neki prirucnik koji ce ponekad resiti neku nedoumicu ili pomoci u nekoj situacij,ja licno u te knjige ne verujem,svako dete je prica za sebe,kao i svaki roditelj,tako da ono sto vazi kod mene ne znaci da vazi i kod tebe i tvog deteta,zatim,kriterijumi su razliciti kod svakoga od nas,kao i principi,ne moze mene neka knjiga da ubedi da uradim nesto ako ja znam da to kod mog deteta nece da upali,cak moze da izazove kontraefekat. Mislim da treba da osluskujemo svoju decu,da se trudimo da ih razumemo i stavimo se u njihov polozaj,da ponekad mi budemo deca da bi mogli da shvatimo kako se osecaju.Tu nam ne moze pomoci nijedna knjiga,jer nigde nije napisano ono sto ustvari pise u ocima nase dece.Eto...odoh malo u off,ali ne zamerite.

< Poruku je uredio serpica -- 8.2.2014 21:22:36 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:24:39   
Torbica
Ja sam Milicu komentarisala u temi Histerija, ne mogu sad da trazim, ali u principu se slazem sa Didy. I dobila sam par lepih saveta od nje licno, ne mogu da kazem, par mejlova smo razmenile. Kad sam naisla na Zanu, jednostavno, ona gadja u centar, nalazi uzroke, povezuje jako dobro i svi njeni saveti su do sada gadjali u centar. Pa sam sve nadalje resavala uz njeno savetovanje.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:27:16   
Moiraina
Ima knjiga Kako vaspitati sjajne devojčice user posted image
Meni se Pozitivna disciplina dopala baš zbog toga što poštuje to da ne postoji neko univerzalno pravilo, da sve zavisi od slučaja do slučaja, ali natera te da preispitaš sebe i svoje reakcije i ponašanje (tačno sam uvidela gde sam grešila). Mislim da je to zapravo knjiga o vaspitavanju roditelja user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:33:38   
Didy
Šerpice, pa naravno. Ja tačno znam šta kod moje dece može da upali, a šta ne. Tačnije, šta kod njega, a šta kod nje može da prođe, pošto su skroz različiti, pa nemam isti pristup prema njoj i prema njemu. Ali neki saveti su zaista zlata vredni, moram da priznam. I ne mislim da se iko naučen rodio, pa i po pitanju odgoja dece. Ja volim da pročitam dosta, ali primenjujem selektivno, tj. samo ono što ja smatram da je dobro.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:35:11   
Torbica
Serpice, Moiraina, upravo to!
Pozitivna ti pruza podrsku sta je ispravno i kako reagovati i uvek naglasava tu univerzalnost i specificnost svakog deteta i spone dete-roditelj. Zato mi se i svidja, sto ucis da postujes decu, da gledas bas njihovim ocima i da se stalno stavljas u njihovu kozu sto retko ko radi. I jedan divan moto sto sam naucila na programu - Konekcija pre Korekcije!!! Povezivanje sa detetom i razumevanje istog, bez toga nista. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:38:44   
serpica

IZVORNA PORUKA: Torbica

Povezivanje sa detetom i razumevanje istog, bez toga nista. user posted image




Ovo su nas ucili na faksu,to je bila recenica kojom su nam pozeleli dobrodoslicuuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:41:21   
Torbica
Serpice, divno! Ja nazalost nisam to znala i uvek sam se pre svega ovoga postavljala kao neko ko ima moc.... user posted image Sad mi je to straasno.....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 21:52:45   
superm
Isto tako mislim da se zena- majka vremenom menja. Ja sam posle rodjenja drugog deteta postala mnogo takticnija i smirenija. I ja i svi oko mene to primecujemo. Sada sam super mamauser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 22:06:24   
Didy
IZVORNA PORUKA: superm

Isto tako mislim da se zena- majka vremenom menja. Ja sam posle rodjenja drugog deteta postala mnogo takticnija i smirenija. I ja i svi oko mene to primecujemo. Sada sam super mamauser posted image


A ja mislim da je kod mene baš obrnuto. Otkako balansiram na dva fronta mislim da imam mnogo manje živaca i manje strpljenja, zato i tražim nešto da me malo trgne i vrati na kolosek.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 22:08:26   
superm
Didy, ouser posted image nda ti treba trece dete!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 22:09:13   
superm
Ozbiljno, ne salim se.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 22:12:31   
Didy
IZVORNA PORUKA: superm

Didy, ouser posted image nda ti treba trece dete!


Moram pre toga da poradim na strpljenju, inače će nastati još veći haos.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 22:14:19   
superm
Kada te dete iznervira, izbroj polako do deset, pa onda reaguj.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
8.2.2014 22:18:12   
Didy
IZVORNA PORUKA: superm

Kada te dete iznervira, izbroj polako do deset, pa onda reaguj.


Nije samo to i nije tako prosto. Npr. uhvatila sam sebe da bih sve na brzinu da uradim s njima i onda ih forsiram da žure i stalno opominjem. Bojim se da ću im stvoriti frustracije. tako neke stvari.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here