|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
9.2.2014 0:46:30   
Azra_
Uf, i ja sam baš nepozitivna. Kao Hitler sam! Što je najgore, dete je sasvim ok za sada, bez nekih ispada u ponašanju i nema potrebe da ga tako tretiram. E sad, kad se ja tako priberem i kažem sebi sad ćemo lepo, polako, nešto tolerišem, probam da shvatim šta mu u trenutku zasmeta ili ga iritira, on odmah oseti da sam ˝omekšala˝ i krene to da koristi. Iskuliram i taj deo, ali ako ne odustane, vraćam se na staro! MM jako retko vikne, a ja?! Strašno! Smo mi megafon fali.:-(

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
11.2.2014 10:47:52   
Didy
Poručila sam "Pozitivnu disciplinu od A do Š". user posted image Jedva čekam da stigne pa da je iščitam.user posted image Moram malo da dobijem svežih ideja, nekad se baš nađem u ćorsokaku.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
11.2.2014 12:40:56   
Torbica
Didy, cim mi popusti koncentracija, vuce me ono gadno staro... ali ne dam se. Knjiga je divna, ne mozes da je ostavis kad pocnes da citas. Prenesi utiske svakako!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
11.2.2014 15:27:22   
superm
ko je izdavac te knjige? bas da je procitam kada je toliko hvalite...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
11.2.2014 16:38:10   
Sanjica26 RR
I ja sam uzela knjigu I polako je cituckam. Bas mi je pomogla za neke stvari. Sutra cu sebe da castim knjigom od 0 do 3. Tako nesto.
Superm izdavac je Leo Komerc.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
11.2.2014 17:52:23   
Didy
IZVORNA PORUKA: Torbica

Didy, cim mi popusti koncentracija, vuce me ono gadno staro... ali ne dam se. Knjiga je divna, ne mozes da je ostavis kad pocnes da citas. Prenesi utiske svakako!


Naravno. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
12.2.2014 21:37:42   
Didy
Stigla, stigla, stigla. user posted image user posted image user posted image
Torbice, ideš li u subotu na seminar u NS? Videla sam sad da ima, zanima me da li si ikada bila, kako ti se sviđa i koliko košta.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
12.2.2014 21:54:34   
New Mom
Kosta 3000 din, traje 6 sati (ceo dan). Kako je ne znam, al jedna od predavaca je psiholog cija predavanja i edukacije Torbi i ja ne propustamo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
12.2.2014 22:48:47   
Didy
Hvala, NM. Baš sam se nešto zagrejala za pozitivnu disciplinu.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
13.2.2014 0:59:28   
Torbica
IZVORNA PORUKA: Didy

Stigla, stigla, stigla. user posted image user posted image user posted image
Torbice, ideš li u subotu na seminar u NS? Videla sam sad da ima, zanima me da li si ikada bila, kako ti se sviđa i koliko košta.

Evo rece NM!
Trening je interaktivan kroz bezbroj situacija, nije ono pasivno sedis i slusas predavanje. Psihologa jako dobro znamo i u proteklih godinu ipo puno mi je pomogla i znam da ce trening biti ekstra. user posted image Isla sam kod nje na program od 6 nedelja, Biti i ostati povezan sa detetom, na nekoliko predavanja, a ove godine se NM i ja druzimo sa njom jednom mesecno na Mama klubu. Na ovakvom treningu nisam bila, jesam na edukaciji koja se isto placala - Sta ti porucuje moj temperament. Od ovoga ocekujem spektakl, ali bukvalno!user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 13.2.2014 1:00:32 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
15.2.2014 22:14:58   
Torbica
Evo utisaka, kao sto sam ocekivala - i bi mi! user posted image
Stvarno jako uigran tim psihologa, pedagoga i sociologa, tri su a kao jedna. Trening jako interesantan, interaktivan, koristan, primenljiv, konkretan i smislen. Jos sabiram utiske i "prepakujem" u glavi.
Zana posto se znamo kaze da ja za neke stvari ocekujem 100%, pa me je pozvala na individualan razgovor sledece nedelje radi fokusa da stavimo na papir sta smo sve uradile od pocetka. Izgleda da sam previse samokriticna user posted image jer ja stalno govorim da moze jos bolje.... Ne obracajuci puno paznje na ono sto je uradjeno/promenjeno/primenjeno. Tako da cu na jedan brain storming kod nje, jedva cekam! Doduse, jesam temeljna, a ovde se toliko puno mogucnosti otvara i stalno mi se cini da iako idem lepim tempom, kaskam.. E, jos jedan od razloga sto mi se cela ova prica jako svidja je upravo ovo - povratna reakcija, strucna. Bila sam na nekoliko individualnih i uvek sa njih izasla bogatija. user posted image
Trening vredi svaku paru, ustvari nema tih para kojima bi covek mogao da kupi svoj mir i da nadje resenja svojih dilema i problema, pogotovo u ovako oset_ljivoj sferi koja se tice uzasno vazne stvari - odnosa sa decom i ucenja dece disciplini. (nikako disciplinovanje dece, velika je razlika)

< Poruku je uredio Torbica -- 15.2.2014 22:16:14 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
15.2.2014 22:19:01   
MTS064
Mozes li nam nesto vise reci o samom treningu?
Kako izgleda, sta se radi, ko sve ucestuje, jel ima deo tipa pitanja-odgovori, o cemu se govori svih 6 sati?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
15.2.2014 22:35:30   
Torbica
Prvih sat ipo je uvodno promo predavanje uopste o konceptu pozitivne discipline, i njenim postulatima i osobenostima. Koje su razlike i zasto bi roditelji trebali da razmisljaju na ovaj nacin. Odnos postovanja obe strane - i roditelja i dece i cilju da u svakodnevnoj komunikaciji uvek budu ispostovane obe strane. Taj deo je promo, besplatno.
Ovaj drugi deo se bavi konkretno alatkama koje ova disciplina koristi, o kojima ne vredi da ti pisem dok ne procitas knjige. Moje iskustvo kao nekoga ko knjige ima vec godinu ipo i vraca im se, a sto i na treningu kazu - tj odgovor zasto ici na trening kad sve vec pise je - sve OSTALO ima u knjigama. Disciplina se uci izmedju redova i taj drugi deo prvo objasnjava jako pristupacno kako funkcionise ljudski mozak u stanju stresa i kod dece i kod roditelja, koji su mehanizmi i gde i kako mozemo uticati i prevenirati upadanje u greske. Sve ovo jako razumljivo ilustruje emocije nas i dece, i kad je vreme za odredjene akcije a kada nije. Svi mi gresimo, normalno, ali kada znamo gde, mnogo je lakse ciljano resavati dileme. Sto ja radim unazad godinu ipo.
Konkretne alatke o kojima smo pricali su - pozitivni tajm aut (koji je potpuno suprotan klasicnom tajm autu), tocak izbora, znatizeljna pitanja, pohvala vs. ohrabrenje, poster rutina, zagrljaj. I najvaznije kako biti blag i odlucan u ISTO vreme.
Sve ovo kroz jako puno primera, igre uloga i zadataka kroz radionice gde imas priliku da osecas emocije koje dete oseca u pojedinim situacijama. Proletelo je, ali bukvalno.... user posted image Nadam se da sam uspela bar malo da docaram!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
15.2.2014 22:58:23   
Torbica
Imate na FB stranicu - Pozitivno vaspitanje, koju mozete citati jer nije na Friend Request, samo like. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
15.2.2014 23:07:52   
MTS064
I ja imam knjige vec jako dugo i bas sam im zahvalna i sto ti kazes, vracam im se iznova i iznova.
Smatram da je u knjigama sve jako lepo i razumljivo objasnjeno, tako da stvarno ne znam sta se radi na tim treninzima sem da se mozda prepricava knjiga?

Koliko je bilo roditelja?
Mozes li postaviti konkretnu situaciju-pitanje i da od predavaca dobijes odgovor kako reagovati u toj situaciji?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.2.2014 8:44:33   
Torbica

IZVORNA PORUKA: MTS064

I ja imam knjige vec jako dugo i bas sam im zahvalna i sto ti kazes, vracam im se iznova i iznova.
Smatram da je u knjigama sve jako lepo i razumljivo objasnjeno, tako da stvarno ne znam sta se radi na tim treninzima sem da se mozda prepricava knjiga?

Koliko je bilo roditelja?
Mozes li postaviti konkretnu situaciju-pitanje i da od predavaca dobijes odgovor kako reagovati u toj situaciji?


Na promo predavanju nas je bilo 17-18, a na celom treningu 12.
Upravo, stalno se govori o konkretnim problemima - od histerije, problema sa jelom/spavanjem, bacakanja zarad kupovine i sl. Svakodnevne problem situacije. A veruj mi, ne pise bas sve u knjigama iako su one odlicna pomoc a to vidis kad dodjes na trening. Pogotovo prvi deo, a i objasnjenje zasto reagujemo kako reagujemo, tzv. mozak na dlanu vase ruke, to ne pise nigde, a esencija je svega. Probaj da nadjes na YouTube predavanja Jesper Jula i Daniel Siegela, oni takodje govore o tome. POzdrav

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.2.2014 15:01:50   
MTS064
Vidim da imas troje dece, da li je bilo pitanja bas vezano za resavanje problema izmedju troje dece, onih svakodnevnih, sitnih a i krupnih carki izmedju njih troje?

Da li su spominjali tzv "sindrom srednjeg deteta"?



(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.2.2014 15:55:49   
Torbica
Da,Bilo je pitanja vezanih za resavanje svakodnevnih situacija sa dvoje i više dece.
O sindromu srednjeg deteta nismo pricali jer je meni srednje dete najlakse, u svakom smislu. user posted image
Meni je sjajno sto po potrebi mogu otici i odem na individualni razgovor gde imam punu paznju jedan na jedan. user posted image Nikad mi nista ne ostane nedoreceno i neobjasnjeno. Pitanje je samo koliko mi vremena treba da pretocim reci u praksu! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.2.2014 0:16:31   
MTS064
Hvala, Torbice.

Posto vas je bilo 12, pretpostavljam da si ti bila jedina sa troje dece, pa onda je malo i bezveze da se govori o srednjem detetu.

Individualne razgovore placas?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.2.2014 11:45:00   
Didy
Ja sam došla skoro do polovine knjige i baš mi se dopada. A primećujem i promene u mom ponašanju prema deci - mnogo sam smirenija i ne reagujem više burno skoro ni na šta. A kad izgovorim nešto ili odreagujem kako ne treba, tog trena se setim da je moglo drugačije, bolje, pa ih zagrlim. Vidim i da su se oni smirili, mnogo ređe imaju ispade besa, histerije, ređe se između sebe otimaju za igračke... Baš mi je tebalo nešto ovako.
Sigurno ću posetiti i seminar uskoro, odlično zvuči, ali ovog puta smo u finansijskoj stisci zbog mora i novog auta, pa režemo troškove svuda gde može.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.2.2014 14:11:10   
Torbica

IZVORNA PORUKA: MTS064

Hvala, Torbice.

Posto vas je bilo 12, pretpostavljam da si ti bila jedina sa troje dece, pa onda je malo i bezveze da se govori o srednjem detetu.

Individualne razgovore placas?

Naprotiv, bilo je roditelja koji imaju skroz malu decu pa se pricalo i o tim problemima. Nekima su bili potrebni saveti za skolsku decu. Saveti se svakako baziraju na istim principima i svima su korisni, bez obzira na uzrast i broj dece. I da ponovim - nije mi bilo bezveze da pricam o srednjem detetu nego nemam sta da pricam o njemu kad je meca dobric. user posted image
Ne, ne placam individualne razgovore, obavljamo ih u Savetovalistu za porodicu. user posted image A imam pravo da idem i svaki dan, ako treba, kako mi je i receno.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.2.2014 14:27:14   
bea83
Upravo dodjoh da čujem utiske sa treninga user posted image Nisam još pribavila nijednu knjigu (koju mi prvu preporučujete od a do š, ili 0-3 godine?) pa razmišljam imali onda smisla da idem na trening bez prethodno pročitane literature. Ima 8.marta u Beogradu, i baš mi se ide

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.2.2014 14:55:18   
Torbica
Bea, na vreme si krenula da se pripremas za izazove. user posted image Dobar deo roditelja knjige kupi na treningu. (po povoljnijoj ceni nego u Knjizari, imaju dogovor sa Leo komercom) Neces pogresiti ako odes na njega, u tom slucaju ce ti knjige bolje leci jer ces vec imati predznanja. Uradi po svom osecaju, ako ti se ide - otidji.
Preporucujem ti knjigu od 0-3 jer ova od A-S je za vecu decu.

< Poruku je uredio Torbica -- 17.2.2014 14:56:43 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.2.2014 15:00:49   
big mum
Gdje ima da se nabavi ta knjiga,ko je izdavač i da li postoji u PDF izdanju.Živim u RS i nemam mogućnosti da idem na seminare.
HVALAuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.2.2014 15:42:32   
Torbica

IZVORNA PORUKA: big mum

Gdje ima da se nabavi ta knjiga,ko je izdavač i da li postoji u PDF izdanju.Živim u RS i nemam mogućnosti da idem na seminare.
HVALAuser posted image

http://www.leo.rs/pozitivna-disciplina-za-predskolce.html
Imas tri knjige, ne znam za isporuku u RS. Pisi im! Ne znam za pdf.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here