|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
16.6.2014 14:08:16   
Didy
Ja moram da priznam da je meni pozitivna disciplina mnogo pomogla. Retko kad moram da pretim ili vičem, mnogo manje ih pritiskam i uglavnom se oko svega dogovaramo. Prestala sam da insistiram po svaku cenu da urade nešto što zaista nije bitno u tom trenutku i sve ide nekako lakše. Ranije sam i ja kao Azra reagovala kad neće da poslušaju, ali sad nekako pokušavam da ih razumem (mm uvek kaže - Ti im uvek nađeš opravdanje zašto su ovakvi ili onakvi). Logično je da neće da idu na spavanje i da zato ne slušaju. Ja pustim malo i da neće, odnosno uvek se trudim da krenem malo ranije da ih spremam i ostavim malo vremna i za to "razvlačenje". I onda ili oni sami dođu ili bude nešto na foru - Hajde donesi mi npr. onu igračku, pa da se obučemo. Ili kažem - Hajde da se obučemo, pa da izabereš knjigu koju ćemo čitati pre spavanja. Prestala sam silu da koristim u 90% slučajeva. Desi mi se zaista kad sam umorna ili neraspoložena ili me baš žestoko iznerviraju, ali to je sad postalo tako jako, jako retko, da i kad se desi, onda kažem - Izvini što sam vikala. I onda ih zagrlim i osetim da ima mnogo više efekta nego kad se ne izvinim.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.6.2014 1:11:00   
Azra_
Apsolutno se slažem da je dogovor jako bitan. I ako deca u nama vide samo neki autoritet, ništa nismo napravili. Ja sam i pre upoznavanja sa pozitivnom disciplinom, skapirala da na finjaka prođe mnogo bolje svaka neugodna situacija. Ako počnem da vičem i njačem, ode sve u peršun. Ništa. Dete je jednostavno sve neposlušnije, ja sve nervoznija i tome nema kraja. I sve to stoji, ali me nekad stvarno dovede do ludila da bih lepo, umesto tih dogovora i pregovora, kada me ne posluša i ne dođe kada ga pozovem, uzela čašu ledene vode i polila ga... No, neću o tome, ovo je pozotivna disciplina.

Didy , koju si ti prvo knjigu čitala? Ja imam ovu ¨od A do Š¨. Dete ima 2,5god, pa ne znam koju da kupujem i gde više spada.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.6.2014 9:02:51   
Didy
Azra, ja imam samo tu od A do Š, druge nisam čitala, čak ni nju nisam do kraja, ne stižem nikako. Ja sam više zbog Stefana uzela, on je posebna cvećka. S njim ti treba i konjskih živaca i hiljadu taktika. Ali da kucnem u drvo, sve bolje funkcionišemo. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.6.2014 14:59:35   
Azra_
Ja ne mogu da se žalim, zaista. Generalno, dete mi je dobro, zahvalan karakter za vaspitavanje, ali baš kad tako dobra deca, na koju mi roditelji naviknemo, krenu da budu neposlušna, mii se izbezumimo. Moj sestrić pravi katastrofalne gluposti, mojoj sestri je to normalno, reaguje ako pokušava da skoči sa terase ili gađa ljude šoljicama u glavu. Meni je nekako uobičajeno da mi je dete dobro pa ga i za najmanju neposlušnost i dečji hir kritikujem. Znam da preteram, moram to da nekako rešim i da shvatim da je on ipak dete.

< Poruku je uredio Azra_ -- 17.6.2014 15:03:12 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.6.2014 16:24:43   
Didy
Stefan nije nemiran, ni neposlušan, već prilično komplikovan i vrlo emotivan, pa s njim moraš baš pažljivo "rukovati", bez ikakve prisile i agresije, a opet nekako postaviti granice.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
17.6.2014 18:22:58   
big mum
Moja Sofia je po prirodi dosta živahno djete,koje je stalno u pokretu.Ne drži je mjesto.Dosta je tvrdoglava i svojeglava.Djete koje stalno nešto zahtjeva ,propitkuje.Traži objašnjenja za svaki pojam ili pojavu koju ne razumije.Zahtjeva potpun i precizan odgovor, ne zadovoljava se površnom objašnjenju.
Djete koje voli da skače,trči ,priča.Djete koje voli da je u centru pažnje ali je vrlo emotivna.Pomalo egocentrična.
Dosta je teška i sa njom treba polako mada mi to u zadnje vrjeme bas i ne uspjeva

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
14.7.2014 23:09:04   
superm
Nabavila sam knjigu od A do S. Vrlo zanimljivo I prakticno.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
15.7.2014 13:22:59   
Torbica
Da, potpuno obrce koncept, kako mi inace gledamo na stvari...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
5.8.2014 18:07:44   
superm
Dakle, ova knjiga je fenomenalna. Citam je iznova, sada sa suprugom. Npr, ne uspeva nam uvek da se dogovorimo oko odlaska na spavanje, tj, da uspostavimo odredjenu rutinu. Ova knjiga i prakticni saveti su nam pomogli. Posto je nas stariji sin kreativac, ideja o pravljenju plakata o rutinama koje cine odlazak na spavanje je pun pogodak!
E, sad... sta da radim sa mladjim sinom, ne znam... Ako imate neki savet... Torbi, mame, help!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 10:15:21   
Torbica
A sta je konkretan problem sa mladjim?
Oko spavanja, ja se pomazim sa svakim detetom i posle samo sustim shshshshhshshhs... Dosledno i nepokolebljivo. I ono "volim te, pomazicemo se i vreme je za krevet, imam i ja dusu.." Niko od ovih mojih troje ne pravi problem jer ja kazem, ljudi, gooootova sam, nemojte da se svadjamo...

< Poruku je uredio Torbica -- 6.8.2014 10:16:00 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 10:50:32   
superm
Problem je u tome sto mladji sin ima 13 meseci. Sve sam pokusala, SVE. Ali, usao je u neku fazu, tipa, sad cu da vas mucim po dva sata dok ne popadate...user posted image Stvarno ne znam sta da radim. Sve rutine obavim, kupanje, podoj, mrak u sobi, njemu se vidno spava , ali kao da se bori protiv sna.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 10:57:10   
Torbica
Dok god cupkate oko njega, radice vam to. Znaci, obavim svu rutinu i kazem, sad ce detence da spava, lepe snove ti zelim... Zatvaram vrata i dovidjenja.. Ako jako vice, dodjem/pomazim/odem. Ne podizem iz krevetica.. Pozitivna ima onaj princip - blag i odlucan u isto vreme. Dakle, volim te ali odgovor je ne.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 11:24:04   
superm
Problem je u tome sto Švrća spava u krevecu. Kada je uynemiren, baca se po istom i ja se onda bojim da se ne povredi. Zato ga iznova ili uzimam u ruke ili ka kada se podigne spustim i tako sinoc barem 20 ak puta.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 11:28:56   
Torbica
Cista manipulacija. Naravno, radi po svom osecaju. Ali prosto je, oni nam bacaju udice, pitanje je na sta se pecamo, a jako su mudri da procene i pomisle - aha, mama reaguje na ovo, to cu ponavljati. Moje nijedno dete nije imalo prilike za tako nesto, jer ugasim svetlo i onda stavljam u krevetac. Pa evo, sve otezem sa najmladjim, napunio je 2 god, spava u kreveticu, nikad se nije bacao, ako krene da ustaje, samo kazem mirno, leeezi dole! user posted image Ma ja sam grozna, ali ja ne mogu drugacije da funkcionisem.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 11:40:48   
superm
Nisi groznauser posted image . Postupas pravilno. Moj problem je što u nekim situacijama nisam dovoljno čvrsta i naravno mali mudraci to osete. Probaću da stegnem srce i budem čvršća gde treba i koliko treba.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 11:44:21   
superm
Lepo je navedeno u knjizi da je jako važno da deca nauče da ne mogu uvek da dobiju ono što žele i da je u redu da budu zbog toga uznemireni i da će svakako preživeti. Ma, sjajna je knjiga...

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 13:27:44   
Misha i Ljisha
Iskreno uvek citam sta ovde pisete ali se ne oglasavam jer nisam kupila knjigeuser posted image . Verovatno cu ih kupiti ali koliko vidim svi mi prirodno vec znamo sta je to pozitivna disciplina samo sto oni daju "trikove" kako sve to odraditi. Eto kaze superm pravljenje plakata i sl (gledala sam bas neku emisiju gde psiholog objasnjava upravo tako neku metodu). U svakom slucaju uvek je strpljenje na testu. Tj nase strpljenje. Ja eto bez knjige mogu reci da ne brojim do 10 ali eto imam metodu da izadjem iz prostorije i udahnem ili slicno.

Sto se tice borbe za spavanje superm. Tj za ne spavanje. Ko sto rece Torbica nijedno dete nece da ide na spavanje. Ja verujem da postoje "laksa i teza" deca po tom pitanju. Evo npr moja sestra od strica nije ni pod razno htela da spava, dok je njen rodjeni brat kd bi bio pospan uzeo sam svoje cebe i i kaze "bata paja". Isti roditelji a dve totalne suprotnosti. Milica je cak jednom prilikom kao mala dobila batine od moje strine jer nije htela da ide da spava (mozda je imala malo jace od godine).

Bez obzira sto ima rituale mislim da se moramo dovijati na raznorazne nacine, ako imamo dete eto kao moja D ili ta moja sestra. (moja D se bori protiv sna svim silama). Dok bebac ne poraste i postane razuman da mu lepo objasnis kao sto to kaze Torbica svojoj deci mislim da ces morati na razne nacine da se dovijas ili da pustis da se isplace. Ja sam protiv toga (zna Torbica hehehe). E sad znam za slucaj jedne mame koja je pustila da se dete isplace i dete joj je plakalo do 4 ujutru user posted image . I to po tom sistemu, vratis se, pomazis, izadjes. Prosto mislim da i tu treba da postoji granica i ne odustaju sva deca bas lako da njacu samo pola sata pa cao. Ali opet dopustiti da place dete celu noc je meni katastrofalno. A sta ako imas takvo dete??? Ja se kladim da bi moja isto drekala ma kakvi do 4 do 6 ujutru user posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 13:48:21   
Torbica
Ljisho user posted image ti si pametna zena, tu nema dileme.
A istina jeste negde na pola, fakat. I kao i u svemu imati meru. Ali, kad smo mi smireni - i oni se smire.. Ako ta mama vristi u sebi i ne radi to iz licnog ubedjenja da tako treba, nema sile da to upali. Nema tu, rekla je Ljisha, Torbica, Superm, ili koja god, nego ako radimo nesto to treba da radimo zato sto verujemo u to. Sa decom ne pali pretvaranje, uverila sam se puno puta. Kao ono - glumim da sam cool a ustvari puuuucam, e, onda na moju facu cerka kaze - mama, jesi dobro? user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 13:57:50   
Misha i Ljisha
da upravo treba biti smiren. Ja tacno vidim po sebi kad sam npr u pms-u vidim da nemam strpljenja i onda kazem mm preuzmi. Prosto znam da bih se i smirila ja za koji minut ali bi me opet njen najmanji ispad iznervirao do ludila. Tako da kad sam takva mm mora da preuzme situacijuuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 14:00:38   
superm

IZVORNA PORUKA: Torbica

Sa decom ne pali pretvaranje, uverila sam se puno puta. Kao ono - glumim da sam cool a ustvari puuuucam, e, onda na moju facu cerka kaze - mama, jesi dobro? user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 14:02:23   
Torbica
To ti je ono - Lekaru, izleci se sam... Ako ne umemo sebe da obuzdamo, dzaba sve knjige ovog sveta.
Meni je u samokontroli najvise pomoglo sledece - Ne, ona to nikad ne radi namerno, dete se zaista tako oseca, tvoj je zadatak da smiris situaciju.... Dok nisam krenula kod psihologa, bila sam ubedjena da me namerno provocira u nekim situacijama..
I da, ima jos jedna sjajna knjiga - Podizite svoju decu bez podizanja glasa!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 14:05:39   
Torbica

IZVORNA PORUKA: superm


IZVORNA PORUKA: Torbica

Sa decom ne pali pretvaranje, uverila sam se puno puta. Kao ono - glumim da sam cool a ustvari puuuucam, e, onda na moju facu cerka kaze - mama, jesi dobro? user posted image

user posted image user posted image

Ma bukvalno zbunjena faca!!! user posted image Konta da nesto nije ok... E, onda, kazem - jap... Iznervirala sam se sto si uradila to i to..Ili vec. Samo iskreno. Ako muljamo, onda im dajemo primer da je ok muljati.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 14:19:47   
superm
Tako je, sa decom mora iskreno da se nastupa. Ja se svom starijem sinu uvek izvinim zbog glupih reakcija. Dobro je kada deca nauče da kažu izvini i da to stvarno misle. Ali to moraju da dobiju i od nas.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 15:17:07   
big mum

IZVORNA PORUKA: Torbica

To ti je ono - Lekaru, izleci se sam... Ako ne umemo sebe da obuzdamo, dzaba sve knjige ovog sveta.
Meni je u samokontroli najvise pomoglo sledece - Ne, ona to nikad ne radi namerno, dete se zaista tako oseca, tvoj je zadatak da smiris situaciju.... Dok nisam krenula kod psihologa, bila sam ubedjena da me namerno provocira u nekim situacijama..
I da, ima jos jedna sjajna knjiga - Podizite svoju decu bez podizanja glasa!



Ali kako obuzdati sebe,kad sam non stop napeta.Otkako je Sofka prestala sa vrtićem oboje su non stop samnom.24h/dan.Mm je jako rjetko kod kuće.
Nemam vremena za sebe,nemam svojih 5 min da napunim baterije.
Već sam navela da je Sofi jako tvrdoglavo ali osjetljivo djete.Pomalo egocentrična i ne priznaje svog brata.Rjetki su trenutci kad se ona lijepo igra sa njim.U većini slučajeva ga odbacuje,tjera od sebe.
Sa psihologom sam razgovarala i rekao je da je ona jednostavno takvo dijete koje želi pažnju samo za sebe.
Stalno joj ponavljam da mora da ga štiti da mu pokaže kako da se igra ,kupa ,oblači.Ali ona to ne želi.
Prvo joj lijepo kažem objasnim,ne želi da posluša,počne da vrišti.Znam da bi bi trebala da odreagujem smireno ali ne mogu,počnem da galamim.
I sve se vrti u krug.

Naravno postoje i oniu rjetki trenuci možda 1-2x mj kad ih mm odvede napolje.I kad se vrate onda je to-to.Odmorim se,imam strpljenja.I djeca to osjete te i ona budu mirnija.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pozitivna disciplina - tri fenomenalne kn...
6.8.2014 22:11:01   
Torbica
user posted image nije lako, i niko nije savrsen... Ja nekad kazem - danas mi nije dan. Ali sam naucila da zaustavim vrzino kolo jer od toga nema nikakve koristi, ni za njih ni za mene.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here