|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ostvare...
11.6.2013 11:10:49   
jovana j
Drage mame i tate,
Razmisljala sam da otvorim ovu temu, jer se ispostavilo da i nije tako lako naci forum na internetu gde bi se mogla razmenjivati iskustva nas koji smo kao mali bili usvojeni. Meni je ta tema posebno interesantna jer sam i sama usvojeno dete. Od mog rodjenja proslo je 30 godina i tek sam sada uspela na neki nacin skupiti hrabrosti pre svega i snage da uradim nesto po pitanju pronalazenja svojih korena.
Taj put odveo me je prvo do Zvecanske koju sam zvala i trazila da mi se dostavi moj dosije. Bila sam prijatno iznenadjena njihovom, pre svega kompetentnoscu, pa onda i ljubaznoscu, kao i time sto su mi kopije poslali u inostranstvo i nisu zahtevali da dodjem licno, sto bi za mene bio problem.
Nedavno sam (tacnije pre samo nedelju dana) i pronasla br.telefona svoje bioloske majke i pozvala.. to je bilo tek iskustvo. Pripremila sam se ja psihicki za taj tel.razgovor i imala sam unapred vec par scenarija u slucaju da se ne javi ona, pa u slucaju da se javi neko od njene eventualne nove porodice, pa u slucaju da ona vise ne stanuje tamo i na kraju u slucaju da se ona javi.
Tako da svakako moj savet onome ko pozeli to da uradi je da se dobro pripremi za razgovor. Imacu jedan link sa interneta da postavim koji mi je tu bio jako od pomoci, u slucaju da neko bude zainteresovan za isto.

Toliko od mene za sada i nadam se da ce se naci neko ko ce da prica sa mnom na ovu temu... Dobrodosli su i roditelji usvojitelji koji zele da postave pitanja, da komentarisu itd.

Srdacno,
Jovana

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 12:58:12   
Peace*
izvini ako sam indiskretna, a šta se desilo kada si pozvala? Jel razgovor tekao kako si se nadala? Kako se sada osećaš?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:04:22   
minnica
Ja nisam usvojena i nemam u bližoj okolini nekog ko jeste. Želim sam da kažem kako mi je divno što si voljna da podeliš svoje iskustvo, jer ono može biti dragoceno i onima koji su usvojeni i onima koji usvoje decu. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:13:19   
jovana j
Nisi indiskretna, na prvom mestu ne bih otvarala ovu temu da nisam mislila da delim svoje iskustvo... user posted image Meni je i cilj da podelim svoje i da mozda naidjem i na necije iskustvo kako bi i meni bilo lakse, jer se trenutno osecam poprilicno pogubljeno.
Pa naci tu zenu bilo je nezamislivo i neocekivano lako! Prvi broj telefona koji sam pozvala bio je njen i ona se javila! user posted image Koliko god da sam ja bila pripremljena na svakakve moguce varijante, opet je to bio sok za mene. Razgovor sam pocela na taj nacin da sam je pitala za njen datum i god.rodjenja da li je tacan (taj koji sam ja saznala), kad mi je odgovorila potvrdno, onda sam bila sigurna u njen identitet.
Sledece sto sam je pitala bilo je da li je u mogucnosti da razgovara na samo sada i ako nije da bih je ja nazvala,ako za to postoji mogucnost, nekom dr.prilikom kad to njoj bude odgovaralo. I na to mi je rekla da moze da prica i naravno pitala me o cemu se radi. (pri tom tu jos nije nista naslucivala)
Potom sam joj rekla da se radi o jednoj privatnoj stvari i onda je ona opet pitala da kazem sta je, bas je bila znatizeljna...
E tada sam je ja pitala da li joj datum rodjenja (rekla joj moj datum) nesto znaci ili ne? Ona se tu ucutala, zanemela je... i onda sam je opet pitala da li joj taj datum znaci nesto, pa sam joj rekla da ako joj ne znaci nista, da se izvinjavam i da je necu nikad vise ni zvati ni kontaktirati i da je to za mene skroz ok i tako... onda sam i ja vec bila u frci i pocela da joj govorim o tome kako sam saznala i kada i da sam sada konacno skupila hrabrosti da uradim nesto po tom pitanju i tako... i onda je zena proplakala narednih 40-ak min koliko smo pricale user posted image
U sustini je bilo ok sto sam zvala i ona je kaze prizeljkivala da je ja nadjem, ali i nije se nadala da ce joj se to desiti i tako. Od tada je proslo nedelju dana i sinoc je ona mene zvala... a ja sam tako pogubljena... mislim ona je ipak jedan potpuni stranac za mene i tako se i s jedne strane bojim i frka mi je ... ma ne znam...
Nije bas jednostavno. Ona mi je govorila kako me moli da joj oprostim i kako je to grozno sto je ona uradila, ali da je morala... to stoji i u dosijeu, da je otac njen bio alkoholicar i da bi bilo svasta da je saznao za trudnocu i tako... taj njen tadasnji decko je ostavio i nije imala kud, a imala je nepunih 18 god kad me je rodila.

... sta reci ...

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:14:59   
jovana j
Hvala ti minnice! user posted image
Ja na isti nacin razmisljam, upravo to da i onima koji zele i koji imaju usvojenu decu, da im bude od koristi da cuju jednu od prica iz mora... user posted image
IZVORNA PORUKA: minnica

Ja nisam usvojena i nemam u bližoj okolini nekog ko jeste. Želim sam da kažem kako mi je divno što si voljna da podeliš svoje iskustvo, jer ono može biti dragoceno i onima koji su usvojeni i onima koji usvoje decu. user posted image



_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:19:45   
lanajelena
user posted image kakva prica,bitno je da nije izgubljeno vreme za vas dve imate mnogo toga da nadoknadite a i da uzivate zajedno,bitno je da je zelja obostrana user posted image

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:21:34   
Olga75
Jovana svaka cast na hrabrosti user posted image
mozda cu biti indiskretna ali kakav je sad tvoj odnos prema tvojim usvoiteljima ? da li su ti oni pomagli da je pronadjes , da li su mozda povredjeni time sto si odlucila da nadjes biolosku majku ?
izvini molim te ako sam bezobrazna

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:23:33   
Peace*
Želim ti svu sreću u produbljivanju odnosa sa biološkom majkom. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:24:48   
vonavoj
uh.kakva prica!user posted image
jel ima sad porodicu?

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:28:26   
tijatija
a joooj rasplaka me user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:35:55   
jovana j
Nijedno pitanje nije indiskrecija, tako da nemojte da mi se izvinjavate vise! user posted image Tema je zato tu da i vi koji ste znatizeljni mozete sloooobodno da pitate sve sto vas zanima , stvarno to mislim user posted image

Olga, tebi sada da odgovorim... moji mama i tata ne znaju nista. Ja sam sada zena koja ima svoju porodicu, svoj posao, jednostavno svoj sam covek i ja njih jako dobro poznajem. Pre desetak godina, malo vise, secam se da sam mozda imala 17 ili 18, sam u vise navrata pokusala da im se obratim u smislu da li je to njima ok ako bih ja eventualno nekad bla, bla... medjutim to njima nije bas bilo ok i ne zameram im ja uopste, samo mi je zao sto nemam s te strane podrsku.
Oni su na neki nacin i matori sada i mnogo manje tolerantni i bojim se da se to ne bi shvatilo na pravi nacin, nego da bi samo dodatno stvorilo probleme, sto mi ni najmanje ne treba. Tako da sam odlucila da to svoje zadrzim za sebe , svog muza i dve drugarice...

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Jovana svaka cast na hrabrosti user posted image
mozda cu biti indiskretna ali kakav je sad tvoj odnos prema tvojim usvoiteljima ? da li su ti oni pomagli da je pronadjes , da li su mozda povredjeni time sto si odlucila da nadjes biolosku majku ?
izvini molim te ako sam bezobrazna



_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:38:18   
minnica
Ja sam se user posted image . Nadam se da ćete jednog dana uspeti da imate neki prijateljski odnos.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:43:46   
jovana j
Ona je imala rodjenu sestru koja je na zalost umrla prosle god. od raka, koja nije imala porodicu, a ni ona sama nema vise dece i nije se nikad ni udavala... Ziva joj je mama doduse, tata alkoholicar je naravno umro. Kaze da joj je to toliko upropastilo zivot (to sto je morala da me ostavi) , da i nije vise smela da radja, kaze da je bukvalno to posle bila kao neka blokada... Moja i njena perspektiva su mnogo sada razlicite, ja to ne dozivljavam na isti nacin kao ona... ali mogu vam reci da sam dobro potresena i u soku jos uvek. user posted image
S jedne strane mi je drago sto je sve ispalo ok i sto ona hoce da se upoznamo i da mi bude kako je rekla prijatelj, kad nije mogla drugo... s druge strane sam pogubljena jer sam se i sama ja pripremala na najgore: da ce da me otera u tri lepe **,da ce da se pravi kao da nema pojma o cemu pricam, da cu da saznam kojesta strasno, jezivo i grozno... e na takve stvari sam se ja pripremala psihicki, nisam se pripremila na to da ce da bude ok i da ce da joj bude drago sto sam je nasla.
I sada... to produbljivanje odnosa... s jedne strane ne zelim sebi da komplikujem zivot, s druge bi naravno volela da je upoznam i tako... Koliko je normalno cesto da se cujem s njom, koliko je normalno da se zblizim s njom ako procenim i ako ispadne da je ona ok??? To su sve neka pitanja koja me muce i tako...user posted image
Razmsljala sam i da mozda nadjem nekog psihologa ili prosto nekog terapeuta za razgovor da popricam sa nekim ko moze da mi da neki konkretniji savet da bih se ja osecala bolje...


_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:45:05   
jovana j
user posted image user posted image user posted image
Ja sam jos u soku, nisam jos nijednu suzu pustila u vezi sa svim ovim... Da li je to cudno?!
IZVORNA PORUKA: minnica

Ja sam se user posted image . Nadam se da ćete jednog dana uspeti da imate neki prijateljski odnos.



_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:47:32   
Peace*
Razmsljala sam i da mozda nadjem nekog psihologa ili prosto nekog terapeuta za razgovor da popricam sa nekim ko moze da mi da neki konkretniji savet da bih se ja osecala bolje...


Mislim da bi to bilo sasvim u redu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:52:00   
minnica

IZVORNA PORUKA: jovana j

user posted image user posted image user posted image
Ja sam jos u soku, nisam jos nijednu suzu pustila u vezi sa svim ovim... Da li je to cudno?!
IZVORNA PORUKA: minnica

Ja sam se user posted image . Nadam se da ćete jednog dana uspeti da imate neki prijateljski odnos.




Pa, naravno da nije. I sama kažeš da si još u šoku i osećanja su pomešana i haos u glavi. I ja mislim da je neki terapeut dobra ideja. Ako ništa drugo, posavetuješ se sa nekim ko je potpuno neutralan i može biti objektivan.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:55:32   
Trcosava
Jovana nije čudno ni malo što ne pplačeš, jer to je za tebe NN osoba, osoba koja te je rodila, ti roditelje imaš.

Ne osuđujem ja nju ovim, da se razumemo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:57:43   
Ana RR
Jovanice moja mila user posted image user posted image ljubim te do neba, samo da znaš da mi puno nedostaješ user posted image

Mnogo mi je drago što si se odlučila na ovaj korak jer smatram da si na neki način popunila taj deo sebe koji je bio prazan, ipak si našla svoj koren. Kakav god bio odnos među vama, a meni deluje da bi zaista mogla da budeš prijatelj sa njom, značiće i tebi i njoj. Možeš samo da zamisliš u kakvom je tek ona šoku, primila je poziv od divne, mlade žene, koja je njena ćerka. Mislim da ona gori od želje da te upozna.

Svu ti sreću želim, ljubi mi puno, puno, puno našeg lepog drugara user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 11.6.2013 13:59:38 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 13:58:39   
Anoniman
Joj Jovana i mene si raspalakalauser posted image user posted image user posted image
nekako mi je teska ta situacija, ne znma sta d ati kazem.... valjda kada covek ima dete o svemu drugacije misli,...

(odgovor članu minnica)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 14:02:39   
dunja RR
Jovana, i mene si rasplakala, hvala ti na ovoj priči user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
11.6.2013 14:21:21   
jovana j
user posted image user posted image user posted image evo svima jedan zagrljaj pre svega za reci podrske!!! Nisam ni sumnjala da necu naici na podrsku ovde... Divne kao i uvek!!! user posted image
Ostaje mi da vidimo da li ce da se pojavi neko od nas ko ce imati neku svoju pricu... user posted image to bi bas bilo lepo!

_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
21.6.2013 17:39:49   
Georgina88
Pozdrav svima,

nova sam na ovom sajtu, ali zeljna tudjeg iskustva, a i pomoci, ukoliko je to moguce.
Procitala sam Jovaninu pricu, vrlo je dirljiva... i svaka cast na hrabrosti!

Elem, imam 24 godine i pre 5 godina sam saznala da sam usvojena. Prihvatila sam tu informaciju koliko toliko zdravorazumski, ali bih slagala kada bih rekla da me ne kopka (s vremena na vreme), kako da dodjem do informacija o svojim bioloskim roditeljima.
Postoji problem sto sam usvojena 88.godine, na podrucju stare Jugoslavije, pa moje jesto rodjenja vise ne pripada Srbiji.
Imate li ideju kako bih mogla da dodjem bar do nekih, uvodnih podataka?
Obratila sam se nadleznima u Zvecanskoj, rekli su mi da se moram obratiti centru za socijalni rad u mestu odakle sam, dali mi br.telefona i adresu... i onda je usledilo jedno veliko razocaranje... pozvala sam, javila se jedna LJUBAZNA teta, pitala me odakle zovem, ja kazem i Srbije... TU TU TU... Slusalica mi je bila spustena... user posted image user posted image
Tada sam se rastuzila i poklekla u zelji za traganjem. Medjutim, od tada je proslo 2 godine, i ponovo mi se pojavila zelja da saznam nesto... A treba mi savet... KAKO?

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
21.6.2013 19:17:53   
vukosava
Jadna zena stvarno. Gledala sam ovde u SAD neku emisiju o majkama tinejdzerkama. I jos mi je u glavi jedna od njih. 16 godina, usvojeno dete i ona. Roditelji joj nisu dali da zadrzi dete. Ona je plakala celu emisiju, molila ih da joj ne oduzimaju dete. Mesecima ih je ubedjivala. Ja mislim da je tvoja majka jedna veoma hrabra zena koja ti je podarila zivot. Jer dobro znamo sta se desi sa 100 000 bebica godisnje u Srbiji cije majke smatraju da im ta deca ne trebaju u zivotu a da i ne treba da zive. Mislim da nema nista teze nego oprostiti se od svog deteta. A ocigledno je da ona to nije prebolela cim se nije udavala i imala jos dece. U nasem muskom drustvu gde muskarci imaju svu moc nad zenama pa i nad svojom decom mene to uopste ne cudi da se neke koje jos uvek nemaju od cega da zive opredele za nesto tako. Samo su one retke, mnogo su cesci abortusi u takvim situacijama.

A roditelje moras znati koji su ti bioloski, recimo ovde u SAD nas uvek pitaju kod lekara kakve su porodicne bolesti, koliko je ko dugo ziveo i slicno.

(odgovor članu Georgina88)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
21.6.2013 19:48:28   
Dani.kv
Jovana mnogo sam srecna zbog tvoje mame i tebe. Zelim vam da ostvarite bliskost i da tvoja mama ipak oseti malo topline u svom zivotu.
Ja sam imala drugaricu koja je saznala da je usvojena tek kad se javila mogucnost incesta. Secam se da je bilo strasno za sve a narocito za devojku od 18g

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Usvojeni ste? Vasa iskustva i zelje i ost...
21.6.2013 19:59:17   
dunja RR

Georgina baš mi je žao.

Nadam se da će se Jovana javiti, iako je imala imala drugačije iskustvo mislim da ti ona može dati pravi savet.
Srećno mila!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Georgina88)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here