|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plakanje u snu
25.10.2014 7:12:55   
Misha i Ljisha
Evo mi smo ove nedelje cak dva puta imali to najstrasnije plakanje u snu. Ne mozes je smiriti, otima se, ljuti se kad je bukvalno dotaknes. Ma strasno nesto. Za ne pozeleti roditeljima. U tom bunilu njenom mm i ja vise nismo znali sta da radimo, pa smo je umivali da bi je rasanilli da prestane da place. Medjutim ni to nije uspelo. Sinoc smo cekali tako pored nje da prestane da vristi, i onda je u jednom trenutku samo rekla "mamaaaa uzi" (pri tom sam ja to pokusavala sve vreme ali nije htela da je uzmem i ljutila se najstrasnije uz vrisku i dreku) i kad sam je uzela i drzala u krilu neko vreme tek se onda smirila.

Kako se povela rasprava u temi "Razgovori roditelja" o decijem budjenju, moram eto da kazem roditeljima da cija se deca ne bude i koji nisu iskusili bilo sta slicno: Blago li se vama! Ali nemojte govoriti kako ste naucili decu da spavaju celu noc i kako je to samo stvar "treninga". Sta biste vi uradili da vam dete od 3 meseca ili eto od skoro dve godine bukvalno vristi u krevecu nakon zaspivanja? Ne biste ga utesili? Ignorisali biste dete koje vristi iz sveg grla kao da ga kolju jer Boze moj, nema nocnog budjenja? Ljuti me iskreno to i ne mozete govoriti mamama da se to moze saseci i da to treba da rade.

Napominjem evo vec po ko zna koji put, nisu u pitanju deciji strahovi jer se bebe ne boje niceg. Ukoliko dete ima vise od tri godine i budi se u placu tek se to racuna u decije strahove. Verujte informisala sam se na sto strana. Znaci sazrevanje CNS kod neke dece prosto ide ovako i ta deca tokom REM faze se bude u najstrasnijem placu i nista ih ne moze smiriti, utesiti, vi kao roditelj mozete samo da gledate svoje dete kako iz nepoznatih razloga place nasjtrasnije. I opet kazem kako se REM faza produzava i kako sazreva CNS i budjenje se pomera i polako iscezava.Nismo eto dugo imali "epizode" ali ove nedelje cak dva puta.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Plakanje u snu
25.10.2014 7:38:52   
Trcosava
Evo moja već ve noći plače u snu. Uopšte nije svesna, pogleda ona nas ali neutešno jeca. Dođem, tešim, mazim i na kraju izađem. Ona posle nekog vremena prestane. Ujutru se naravno ničeg ne seća.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Plakanje u snu
25.10.2014 7:51:52   
Ana RR
Ljišo, Marko je imao faze sa tim plakanjem u snu i stvarno je bilo strašno. Bio je mali, ne sećam se tačno koliko je imao, možda između godinu i po, dve godine. Isto tako vrišti, plače, ali kao da nije svestan i ništa ne dopire do njega. Baš mi je to bilo strašno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Plakanje u snu
25.10.2014 13:13:49   
choopa choops
Sinu se desi tu i tamo, ali ćerka...to je horor nekad user posted image Ona tako vrisne, da ja umrem od straha svaki put, često stenje, plače...I naravno, u tom trenutku je nesvjesna svega. Kad je ujutru pitam šta se dešavalo, ona kaže da je loše sanjala.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Plakanje u snu
25.10.2014 13:32:19   
degu
Ljišo oni koji to nisu doživeli nemaju pojma o čemu pričaš. Disciplinovati dete koje plače u snu je meni ravno disciplinovati mesečara da ne mesečari, ili vaspitati dete koje priča u snu da ćuti jer se noću ne priča ili mi je jednako konroli šta će dete sanjati. Mislim to nema veze sa životom, dete nije svesno da plače u snu i nije bezobrazno, ni krivo da je možeš naučiti da to ne radi. Najgore je što smo potpuno nemoćni, možemo samo da pokušavamo da ih utešimo. Nama je ovo na žalost postalo redovno, svaku noć, nekad više, nekad manje. Nekad uspem da je utešim a da je ne dižem, al zadnje 2 noći je vrištanje užasno. Preksinoć mi se ispovraćla od plakanja i tek onda se probudila i smirila user posted image Sinoć je držim, ona se otima, vrišti, ne regisrtuje me i hvala Bogu pa mogu da joj dam da sisa, inače bih je isto tako gledala a da ne mogu ništa da joj uradim. Nekad mi čak i ujutru pre buđenja tako plače, al se tad lakše probudi i smiri. Znači ne radi se o dečijoj histeriji, ona meni nije plaćljiva beba, bar ne još uvek, smeje se ceo dan, baš je mila i umiljata. Od 2 meseca se uspavljuje sama, al eto kod nas horor nastupa tek kad zaspe user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Plakanje u snu
25.10.2014 14:14:58   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha



Kako se povela rasprava u temi "Razgovori roditelja" o decijem budjenju, moram eto da kazem roditeljima da cija se deca ne bude i koji nisu iskusili bilo sta slicno: Blago li se vama! Ali nemojte govoriti kako ste naucili decu da spavaju celu noc i kako je to samo stvar "treninga". Sta biste vi uradili da vam dete od 3 meseca ili eto od skoro dve godine bukvalno vristi u krevecu nakon zaspivanja? Ne biste ga utesili? Ignorisali biste dete koje vristi iz sveg grla kao da ga kolju jer Boze moj, nema nocnog budjenja? Ljuti me iskreno to i ne mozete govoriti mamama da se to moze saseci i da to treba da rade.





Slazem se sto posto. Niko se ne budi od vrucih kolaca i place neutesno iz hira, podici i tesiti pod obavezno ako se to desava, to je moja poruka i iskustvo. Ni na sta se nije navikao, kad ga prodje uzrok loseg spavanja spava najnormalnije. Kad opet ima neki los period, opet sam tu. I nocne podoje je sam izbacivao. Uprkos tome sto vecina mama misli i govori suprotno , ovo je moj stav i iskustvo i sa drugim bih isto ovako.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 8:17:43   
degu
Ljišo ima li kakav recept da se ovo plakanje makar ublaži? Ovo nam je postalo bukvalno tortura svaku noć. Legnem je, zaspe, posle pola sata se budi i vrišti i tu računam da plače budna i ajd tu je nekako smirim i za 10, 15 min ide plakanje u snu koje mi se čini da je sve gore user posted image sinoć nikako nisam uspela da je smirim, ili sam ja nervozna pa se uspaničim kad je smirujem ili više ni sama ne znam šta. Ako joj dam da sisa, smiri se zaspe al kao da sve opet kreće iz početka i za 10,15 min ponovo i tako se vrtimo u krug kao teletabisi. Dudu neće, to bi mi bio spas, al nema šanse. I kad konačno prođe ta faza plakanja posle spava bez problema, do prvog buđenja za sisanje koje je i dalje posle 2 ili 3 sata user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 8:25:54   
Modessty
degu da joj nije zapušen nosić? Mogla bi da probaš da je podigneš na neki jastuk, i to da joj gornji deo tela bude na jastuku a guza i nogice dole. Čisto da je malo uzdigneš. Nešto je muči čim plače svaku noć. Mogu da budu i grčevi u stomaku.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 8:29:28   
milicicak
Degu, ja sam mini bubu pustala da spava na meni. Namestim se u polulezeci polozaj da mi bude udobno, nju stavim na grudi i tako lezim sa njom u polumraku... Pomagalo je i kod plakanja i kod grceva i kod refluksa...
I sadvtako spavamo kad joj je zapusen nos :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 8:31:18   
degu
Nije Mod, čistim joj nos pred spavanje uvek. I ja sam mislila da je nešto boli, steže, al na kraju smo došli do toga da prosto mora da prođe ta faza sna u kojoj vrišti i posle bude ok, al dok vrišti je strašno. Sve mislim možda su zubi, jer se dešava u zadnjih mesec dana, a zadnjih par dana je baš užasno. Počela je lošije i preko dana da spava, glođe rukicu jako i sve što uhvati u ruku. Nekad kako "zagrize" se rasplače al inače je vesela beba. Nisam pametna stvarno user posted image
Mico probaću i to, tako smo i mi spavali dok su bili grčevi, a sad ne znam šta je, al mislim da je ovo što Ljiša piše, sazrevanje CNS-a, samo su neka deca manje, neka više oset_ljiva, jer ona kad se probudi iz tog njenog "košmara" je sasvim normalna

< Poruku je uredio degu -- 5.11.2014 8:36:07 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 8:32:30   
Modessty

IZVORNA PORUKA: degu

Ljišo oni koji to nisu doživeli nemaju pojma o čemu pričaš. Disciplinovati dete koje plače u snu je meni ravno disciplinovati mesečara da ne mesečari, ili vaspitati dete koje priča u snu da ćuti jer se noću ne priča ili mi je jednako konroli šta će dete sanjati. Mislim to nema veze sa životom, dete nije svesno da plače u snu i nije bezobrazno, ni krivo da je možeš naučiti da to ne radi. Najgore je što smo potpuno nemoćni, možemo samo da pokušavamo da ih utešimo. Nama je ovo na žalost postalo redovno, svaku noć, nekad više, nekad manje. Nekad uspem da je utešim a da je ne dižem, al zadnje 2 noći je vrištanje užasno. Preksinoć mi se ispovraćla od plakanja i tek onda se probudila i smirila user posted image Sinoć je držim, ona se otima, vrišti, ne regisrtuje me i hvala Bogu pa mogu da joj dam da sisa, inače bih je isto tako gledala a da ne mogu ništa da joj uradim. Nekad mi čak i ujutru pre buđenja tako plače, al se tad lakše probudi i smiri. Znači ne radi se o dečijoj histeriji, ona meni nije plaćljiva beba, bar ne još uvek, smeje se ceo dan, baš je mila i umiljata. Od 2 meseca se uspavljuje sama, al eto kod nas horor nastupa tek kad zaspe user posted image


Sad pročitah ovu tvoju rečenicu. Degu definitvno je nešto muči. Bilo bi dobro da je ispartiš kad se usapva. Da vidiš kad kreće to plakanje.
Nama se dešavalo da Danila nismo mogli i po pola sata da probudimo. TO je jezivo! Prvi put kad se desilo hteli smo da ga vodimo u hitnu! Od kad pije terapiju za alergiju, lepo spava noću i uopšte se ne budi niti plače u snu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 8:37:50   
Modessty

IZVORNA PORUKA: degu

Nije Mod, čistim joj nos pred spavanje uvek. I ja sam mislila da je nešto boli, steže, al na kraju smo došli do toga da prosto mora da prođe ta faza sna u kojoj vrišti i posle bude ok, al dok vrišti je strašno. Sve mislim možda su zubi, jer se dešava u zadnjih mesec dana, a zadnjih par dana je baš užasno. Počela je lošije i preko dana da spava, glođe rukicu jako i sve što uhvati u ruku. Nekad kako "zagrize" se rasplače al inače je vesela beba. Nisam pametna stvarno user posted image


Onda joj pred spavanje namaži neki gel za desni i daj joj eferalgan ili paracetamol ili Panadol baby. Probaj tako pa da vidiš da li će biti promene.

Ono što je Milicicak napisala za spavanje - i to je kod nas pomagalo. Uspava mi se u rukama, onako polusedeći pa ga spustim na krevet tek kad čvrsto spava. Ti nju ne možeš staviti da sedi, ali je možeš držati tako da bude više uspravna nego da leži

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 8:40:08   
degu
E to Mod, znači ne možeš da je probudiš, ona je u bunilu tada. Pa uz nju sam svaku noć, spava mirno nekih pola sata i onda vrisak i nekad uspem odmah da je umirim sa maženjem i ššš, a nekad nema šanse, vrišti dok je ne dignem, čak i tako je retko umirim jer baš ne registruje da sam to ja i tek se smiri kad joj dam da sisa, al opet je ne mogu hraniti svakih 15 minuta.

Probaću i paracetamol ako je stvarno bol u pitanju, evo čitam i da bol može da podstakne ružne snove pa da zato vrišti. A uspava mi se na rukama svakako jer sisa, a probaću da je držim malo duže, da joj ta faza sna prođe u mojim rukama ako će biti bolje.

A da je jezivo, jezivo je user posted image

< Poruku je uredio degu -- 5.11.2014 8:43:03 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 8:43:04   
milicicak
Degu, neka deca jednostavno sve prezivljavaju nocu, mini buba se i dalje budi u placu ili sita isprica sa nama i samom sobom kad ima uzbudljiv dan :)
A sigurno je u pitanju sazrevanje CNS-a, svako dete to prozivi na drugaciji nacin :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 8:43:24   
Modessty
Ne možeš joj davati tako često jer će onda da bljucka. Ponudi joj vodicu. Cucla tu ne rešava problem.
Nama je Danilo imao već 2 godine i nešto kad je krenulo. To je bilo stvarno jezivo! Kad priđeš da ga pomaziš i kažeš mu da su tu mama i tata, da se ne plaši, on se otima ijjoš više vrišti, udara nogama, a lice mu je u paničnom strahu. Jao ne volim ni da se sećam. Spas je bio d aga sasvim probudimo što pre. Jednom smo ga maltene tuširali u kupatilu. Jedva smo ga probudili.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 8:46:13   
degu
Mico prihvatila sam ja tu teoriju najviše, al opet baš svaku noć da se ponavlja, nevezano za to koliko je bio uzbudljiv dan i kad je sama sa mnom ceo dan. Mada ko zna šta sve može opteretiti njen mozak. Ona sve jako prati šta radimo, svaki pokret isprati dok peglam npr, perem sudove, jedem, pijem, ložim vatru. Znaš kad pogleda u svaki predmet koji dodirnem i celokupnu radnju upija.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 8:48:39   
degu
IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Ne možeš joj davati tako često jer će onda da bljucka. Ponudi joj vodicu. Cucla tu ne rešava problem.
Nama je Danilo imao već 2 godine i nešto kad je krenulo. To je bilo stvarno jezivo! Kad priđeš da ga pomaziš i kažeš mu da su tu mama i tata, da se ne plaši, on se otima ijjoš više vrišti, udara nogama, a lice mu je u paničnom strahu. Jao ne volim ni da se sećam. Spas je bio d aga sasvim probudimo što pre. Jednom smo ga maltene tuširali u kupatilu. Jedva smo ga probudili.



Baš to što opisuješ, neku noć sam probala tiho da joj pevušim, još se više rasplakala. Ništa, pokušaću sad paracetamol i kal gel sam uzela, možda preko dana dentokid da uzmem, sko su zubi u pitanju.

< Poruku je uredio degu -- 5.11.2014 8:49:11 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 8:53:59   
Modessty
Probaj baš pred spavanje da joj daš paracetamol. A ako krene da se budi i plače, probaj da joj masiraš desni sa calgelom. JAvi nam kako je prošlo

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 10:40:43   
Misha i Ljisha
Paracetamol nece delovati (probaj ali sumnjam), ona je isuvise mala da joj krecu zubi. To je tako Degu nazalost, nemam neki pametan savet. KAd se uspava nemoj nista da radis narednih 20 min jer probudice se sigurno. sto kazes pomno prati svaku radnju, njima je svaki dan uzbudljiv a i kako ne bi bio kad je sve novo. Nama se redovno svako vece to desavalo skoro do godine, od godine se proredilo i sad je retko eto od kad sam pisala se nije desilo. Znaci pre dve nedelje zadnji put. Ja nisam svaki put davala da siki, ali sam je uvek drzala i obraz uz obraz govoreci "tu je mama". Kolko je to njoj pomagalo nemam pojma. Moguce da se probudi i ako ne podrigne nakon sikanja. Ustvari to kad se desi smiri se odmah nakon podrigivanja a neutesan plac je prosto ta REM faza sna kad prozivljava dan. Tu nema leka. user posted image


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 10:55:54   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

degu da joj nije zapušen nosić? Mogla bi da probaš da je podigneš na neki jastuk, i to da joj gornji deo tela bude na jastuku a guza i nogice dole. Čisto da je malo uzdigneš. Nešto je muči čim plače svaku noć. Mogu da budu i grčevi u stomaku.

Da je nosic u pitanju budila bi se po celu noc, isto tako i da su grcevi ili gasovi u stomaku, pa kao i to da su zubi. Znaci da je nesto boli budila bi se vise puta u toku noci a ne samo nakon zaspivanja. Ti periodi ce tek da dodju, ovo budjenje nema veze sa bolovima. Mozda kazem samo mozda je muci ako nije podrignula nakon sisanja, a ako je to slucaj onda je nakon podoja drzati na sebi sve dok ne podrigne

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 11:21:41   
degu
Uh to je trebalo izdržati...user posted image
Mislim da se kod nje sve pomešalo, jer je postalo mnogo gore, do pre par dana sam se baš lako nosila sa tim i uspevala sam jako brzo da je uljuljkam, al ovo sad je jezivo. Juče sam se prvi put uplašila da nećemo uspeti da je smirimo. Dešava se i da podrigne u toku tog plača, al to ne rešava problem.
Hvala vam žene, pokušaću sve pa makar da se vratimo na ono kako je bilo na početku kad mogu da je smirim brzo i ja ću biti zadovoljna user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 11:28:11   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

degu da joj nije zapušen nosić? Mogla bi da probaš da je podigneš na neki jastuk, i to da joj gornji deo tela bude na jastuku a guza i nogice dole. Čisto da je malo uzdigneš. Nešto je muči čim plače svaku noć. Mogu da budu i grčevi u stomaku.

Da je nosic u pitanju budila bi se po celu noc, isto tako i da su grcevi ili gasovi u stomaku, pa kao i to da su zubi. Znaci da je nesto boli budila bi se vise puta u toku noci a ne samo nakon zaspivanja. Ti periodi ce tek da dodju, ovo budjenje nema veze sa bolovima. Mozda kazem samo mozda je muci ako nije podrignula nakon sisanja, a ako je to slucaj onda je nakon podoja drzati na sebi sve dok ne podrigne


Ljišo ne mora da znači da bi se budila celu noć. I moj Danilo se nije budio celu noć, već samo jednom. U stvari nije se ni budio već vrištao u snu. Nakon takve epizode spavao bi mirno do jutra. Evo Nikola sinoć zaspao, zapušio mu se nos užasno pa ga probudio oko 2. Očistismo nosić, ugrejah ga, malo se poljuljasmo i on zaspao i spavao do jutra. I to iako mu se nakon nekog vremena opet zapusio nos.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 11:31:01   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: degu

Ljišo ima li kakav recept da se ovo plakanje makar ublaži? Ovo nam je postalo bukvalno tortura svaku noć. Legnem je, zaspe, posle pola sata se budi i vrišti i tu računam da plače budna i ajd tu je nekako smirim i za 10, 15 min ide plakanje u snu koje mi se čini da je sve gore user posted image sinoć nikako nisam uspela da je smirim, ili sam ja nervozna pa se uspaničim kad je smirujem ili više ni sama ne znam šta. Ako joj dam da sisa, smiri se zaspe al kao da sve opet kreće iz početka i za 10,15 min ponovo i tako se vrtimo u krug kao teletabisi. Dudu neće, to bi mi bio spas, al nema šanse. I kad konačno prođe ta faza plakanja posle spava bez problema, do prvog buđenja za sisanje koje je i dalje posle 2 ili 3 sata user posted image


Ovo se i nama sinoć desilo, ali na 45 minuta se budio, celu noć. Potpuno smo smlavljeni i mm i ja. A S je sada opet zaspao.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.11.2014 11:32:19 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 12:04:55   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Ljišo ne mora da znači da bi se budila celu noć. I moj Danilo se nije budio celu noć, već samo jednom. U stvari nije se ni budio već vrištao u snu. Nakon takve epizode spavao bi mirno do jutra. Evo Nikola sinoć zaspao, zapušio mu se nos užasno pa ga probudio oko 2. Očistismo nosić, ugrejah ga, malo se poljuljasmo i on zaspao i spavao do jutra. I to iako mu se nakon nekog vremena opet zapusio nos.

ali tvojNikola se probudio u 2 ujutru. Znaci ako se nosic ocisti pre sikanja (mada ja nisam skapirala da nosic ikom ovde curi), beba sikanjem jos lepo proguta slince koji se nalaze u korenu nosa i nos je prohodam bar neko vreme. Njena devojcica se budi svako vece 15 min nakon zaspivanja. To nema veze sa nosem. Da je opet u pitanju grejanje i suv nosic zbog toga, lako se resava soljom na radijatoru ili mokrom pelenom, ali opet se ne bi probudila odmah nakon 15 min vec tamo pred jutro kad bi se nosic vec skroz osusio. Takodje tu fitobalm moze mnogo da pomogne. Prosto mislim da njeno dete kao i moje nema u tom smislu fizickih smetnji. Tj ne boli je nista.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Plakanje u snu
5.11.2014 12:11:50   
Modessty
jao kod nas nije bilo lakog rešenja. Malo nam pomagao crni luk ali i to ne dugoročno. Ma nek degu proba sve! Ništa je ne košta.

I sad se set_ih. Interesantno da se nama Danilo budio tj plakao u snu svake ponoći! Uspavao se u 9, 10 ili 11, sve jedno! On u 12 počne da plače u snu, da se vrti , baca....

< Poruku je uredio Modessty RR -- 5.11.2014 12:13:14 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 stvari koje deca uvek pamte o roditeljima
Neki trenuci stvaraju uspomene. Njihove uspomene kojih će se verovatno sećati ceo život.
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Click Here