|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plakanje u snu
6.2.2015 11:25:35   
degu
Ostala sam dužna na ovo temi da napišem da je naše plakanje, vrištanje u snu zapravo značilo da imamo problem, tj alergiju na pkm. Pretpostavljam da je imala tihi refluks jer stalno je imala kiselkast zadah, nije često bljuckala, povraćala al moglo se desiti nekad da povrati. Verujem da je mučila kiselina, da se zato toliko izvijala, otimala. U početku to plakanje u snu se javljalo samo u prvoj rem fazi, pa kad nju preguramo dalje je super spavala. A onda je počela da plače u svakoj rem fazi, više je bilo nemoguće smiriti je. Dok je u mirnoj fazi sna, spavala je al čim dođe do rem faze tu je buđenje, bolovi i stvarno je bio haos i ne daj Bože nikom. Od kad sam ja na bezmlečnoj dijeti desi se ponekad da zakenjka, nekad i da zaplače ali onog strašnog vrištanja odavno više nema hvala Bogu. Negde sam čitala da u REM fazi dolazi do izražaja ono što ih muči, tako da je kod nas to bio slučaj. I dalje ona loše spava i dalje se budi nekad i svakih pola sata, al to je verujem sad već pomalo i navika, a i dalje je to moja princeza na zrnu graška user posted image

< Poruku je uredio degu -- 6.2.2015 11:37:45 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Plakanje u snu
6.2.2015 19:22:51   
Rosita
Sve ce to proci user posted image . Samo budi uz nju kao i do sad, i ja sam to prosla, a sada sam jos sigurnija da radih pravu stvar sto ga ne pustah da place i podizah! Sto posto.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Plakanje u snu
1.3.2015 13:08:52   
mila83
Ja nisam imala puno iskustva sa plakanjem u snu,sa svojom decom, bilo je,ali jako retko i ne u kontinuitetu. desavalo se(i sada sa Teodorom) da se malo vrti i pomalo drekne u snu, pa nastavi spavati, pa posle nekog vremena opet..ali ja to povezujem sa zubicima,kod Mime je tako bilo a cini mi se i sada kod Teodore, zubici donje jedinice samo sto nisu izasle,mnogo gricka i trlja desni o glodalice, o rukama da i ne pricam...pa mislim da je to kod nje povezano sa izbijanjem zubica.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Plakanje u snu
1.3.2015 22:09:13   
veselicaa
Mislim da svako dete prodje kroz ovu fazu.Uglavnom se desava kada imaju puno desavanja u toku dana pa im se uzbudjenje koje oset_e preko dana prenese i na san.Moja S je cesto plakala u snu,ali se ona cesto i smeje pa se nikada nisam nesto preterano zabrinula.Samo bih je drzala za rucicu,pricala joj polako i ona bi se umirila.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Plakanje u snu
1.3.2015 22:22:18   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Mislim da svako dete prodje kroz ovu fazu.Uglavnom se desava kada imaju puno desavanja u toku dana pa im se uzbudjenje koje oset_e preko dana prenese i na san.Moja S je cesto plakala u snu,ali se ona cesto i smeje pa se nikada nisam nesto preterano zabrinula.Samo bih je drzala za rucicu,pricala joj polako i ona bi se umirila.


Da,bude i toga, to mislim da znam daprepoznam jer povezem ako je taj dan bila u grupi ljudi,ili izlozena nekoj buci, ili se previse uplasila neceg ili radovala necemu...
I moji su se cesto osmehivali u snu,nista lepse .....Zato moj potpis i jeste takav kakav je,izmedju ostalog....

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Plakanje u snu
1.3.2015 22:24:29   
veselicaa
Ako je u toku dana bilo vise stresa onda se javi to plakanje a ako se dete ceo dan smeje onda se osmeh javlja i u snu,mada ne mora da znaci.Moja S.se bas uzivi u sve,i u plakanje i u smejanje pa se nisam cudila sto to prenese i na san.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Plakanje u snu
2.3.2015 14:56:32   
Rosita
Da li je neko koristio ili sta mislite o koriscenju masti od jazavca za kasalj, i vidu mazanja obloga? Ne znam sta da mislim, drugarica se kune u to...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Plakanje u snu
2.3.2015 16:19:29   
Rosita
Jao izvinite, ne znam kako sam ovde pisala?! Pogresila sa telefona! Molim prebacite u "decji kasalj".

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Plakanje u snu
10.3.2015 13:41:04   
acalukic
imaju oni te faze od protoka viska informacija to hoce nista cudno nije strasno

(odgovor članu Nina14)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Plakanje u snu
10.3.2015 19:31:05   
Bibilib
Moje dete je nocas tako vrisnulo u snu da je i mene uplasio...kada sam ga ujutru pitala zaboravio je sta je sanjao....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Plakanje u snu
10.3.2015 19:33:16   
veselicaa
Desava se Bibilib nista strasno.Verovatno zbog nekog dogadjaju u toku dana,mozda zbog nekog crtaca ili sta vec.Ako se ne seca znaci da nije bilo bas strasno i da ne treba da se brines.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Plakanje u snu
10.3.2015 19:46:18   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Desava se Bibilib nista strasno.Verovatno zbog nekog dogadjaju u toku dana,mozda zbog nekog crtaca ili sta vec.Ako se ne seca znaci da nije bilo bas strasno i da ne treba da se brines.


i ja isto mislim,tako je i kod nas bilo.Sad se i sete sta su sanjali,pa mi ispricaju.Ali nemaju cesto takve snove,hvala Bogu .

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Plakanje u snu
10.3.2015 19:52:33   
Bibilib
Pa ni njemu se ne desava cesto ali eto presece me u pola noci,nekad se seti a nekad ne,a sigurno je nesto sto mu se desi tokom dana ili sto gleda na TV-u samo sto u njihovim glavama nije uvek kao sto vide ,oni razmisljaju i zamisljaju sta bi bilo,kad bi bilo.....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Plakanje u snu
14.3.2015 7:18:59   
emicaa
Teodora je počela često,uključujući i sinoć plakati u snu,onda počne mlatit nogama kao da se otima,probudi se i opet zaspi i posle 15 minuta opet isto.To se dešava možda jednom-dva puta sedmično.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Plakanje u snu
14.3.2015 11:06:33   
degu
mogu biti zubici,a moze biti da sanja , prozivljava dan,posebno ako je bio uzbudljiv

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Plakanje u snu
14.3.2015 12:08:37   
emicaa
Degu i ća pomislim da su zubići ali nema nijednog na vidiku,uspjela sam joj pregledati desne i ništa.A nešto ne vjerujem da su snovi jer je to cjelu noć,zar je moguće da cjelu noć čim ponovo zaspi nastavi sanjati.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Plakanje u snu
14.3.2015 13:32:33   
anita
Moje bebe su stare mesec ipo dana i desava se pogotovo srednjoj devojcici da place u snu,ponekad i vrisne. Uzmem je u narucje da je smirim,ona nastavlja da spava kao da se nista nije desilo. Od njih troje najcesce ae kod nje desava.Ne znam od cega bi moglo da bude. Sta je uzrok?

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Plakanje u snu
14.3.2015 13:36:22   
branki*
anita,mozda grcevi ili nezrelost centralnog nervnog sistema.desava se vecini beba,nije nista strasno.ljubi ih!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Plakanje u snu
14.3.2015 14:48:33   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: emicaa

Teodora je počela često,uključujući i sinoć plakati u snu,onda počne mlatit nogama kao da se otima,probudi se i opet zaspi i posle 15 minuta opet isto.To se dešava možda jednom-dva puta sedmično.


Emice, Kosta jos uvek place u snu. Svaku noc ili kenkavi ili place. Do 2-3 i nekako izgura u krevecu ali posle nema sanse moram ga prebaciti kod sebe. Zaplace , ja ga pomazim uz ssssss i prestane . Tako par puta do jutra.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Plakanje u snu
14.3.2015 23:47:30   
Modessty
Danilu i Nikoli se dešava da se tako bude uz plač kad ih nešto boli ili im je zapušen nos. Danilo jepar puta plakao u snu jer mu je bio baš uzbudljiv dan.

< Poruku je uredio Modessty RR -- 14.3.2015 23:50:51 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Plakanje u snu
15.3.2015 8:52:59   
emicaa
Sinoć je plakala ali će nosić bio u pitanju,očistila sam ga i spavala je samnom jer osim što blizina mame sve liječi lakše diše kad joj je glava uzdignuta

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Plakanje u snu
15.3.2015 10:13:10   
degu
i meni se T sinoc i budila svaki cas i plakala u snu,sve mislim zubici,vise ne znam ni sama. Sad ce 9 meseci a ona se budi na pola sata sat svaku noc. Gubim nadu da ce ikad poceti da spava.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Plakanje u snu
16.3.2015 7:32:11   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: degu

i meni se T sinoc i budila svaki cas i plakala u snu,sve mislim zubici,vise ne znam ni sama. Sad ce 9 meseci a ona se budi na pola sata sat svaku noc. Gubim nadu da ce ikad poceti da spava.

user posted image

I na kraju kad ti odspava 13 sati u cugu neces znati gde se nalazis od tolikog sna. ja se secam kad se moja cera tako uspavala odmah sam odletela do kreveca da vidim jel diseuser posted image . Ma sve ce to biti ok. I moja se i dalje budi ali verujem da cemo imati sve vise i vise tih epizoda spavanja celu noc.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Plakanje u snu
16.3.2015 8:01:46   
emicaa
Ljišo kad je T prvu noć prespavala bez budjenja dva puta sam ustajala da provjerim jel diše user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Plakanje u snu
16.3.2015 8:06:40   
degu

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: degu

i meni se T sinoc i budila svaki cas i plakala u snu,sve mislim zubici,vise ne znam ni sama. Sad ce 9 meseci a ona se budi na pola sata sat svaku noc. Gubim nadu da ce ikad poceti da spava.

user posted image

I na kraju kad ti odspava 13 sati u cugu neces znati gde se nalazis od tolikog sna. ja se secam kad se moja cera tako uspavala odmah sam odletela do kreveca da vidim jel diseuser posted image . Ma sve ce to biti ok. I moja se i dalje budi ali verujem da cemo imati sve vise i vise tih epizoda spavanja celu noc.

Ma idi, pozlilo bi mi od 4 sata u cugu

user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
5 stvari koje deca uvek pamte o roditeljima
Neki trenuci stvaraju uspomene. Njihove uspomene kojih će se verovatno sećati ceo život.



Click Here