|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
15.1.2014 12:13:39   
Anoniman
zeksi, verovatno tako treba kako ti kazu, jer nekako mora biti to pokriveno. a bolje da odes i da nabavis to nego da posle imas komplikacija.

(odgovor članu zeksi)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
24.3.2014 9:19:52   
ivaMark
Trco, evo temeeee user posted image

Doduse kod mene se ne radi o putovanju vec o prebivalistu deteta user posted image
Predam u Mup za jmbg i pitam za prebivaliste sta i kako: treba saglasnost drugog roditelja. Znaci, za jmbg mi nisu trazili saglasnost a za prijavu jesu.
Eto, cisto da javnem sta je bilo user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
24.3.2014 9:53:41   
Trcosava
Ivo, sjajno. Crnjak je što sam ja otvorila temu, a zaboravila kako se zove user posted image

Sad sam i čitala šta se dalje pisalo.

Po jednoj strani mi je normalno da ne traže saglasnost za izvođenje deteta iz zemlje u slučaju biometrijskog pasoša jer može da se prati.

Pisah onomad, pa ću i sad - dakle poenta je u zemlju U KOJU SE PUTUJE.

Na mojoj saglasnosti nije pisalo da je saglasan da mogu da izađem iz Slovenije, već da je saglasan da je UVEDEM U SRBIJU.



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
24.3.2014 9:58:40   
ivaMark
Ma to samo oni sto su smisljali te propise znaju smisao toga user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
9.12.2015 1:49:30   
bojana92
Ni ja ni suprug jos nismo isli negde preko sa decom,niti zajedno.Kad bi deca otisla sa tatom,ne znam kako bi izdrzali jer su navili na mene,jer smo zajedno po ceo dan.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
5.6.2016 23:22:30   
Anarunika
E nas ovo čeka ako sve bude išlo po planu. Moraću dobro i na vreme da se raspitam kako ide to putovanje sa jedim roditeljem. već sam čitala na netu ali ko zna šta od toga važi. Ako neko zna neka piše.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
5.6.2016 23:28:13   
Mala Elena
Kada se putuje za CG treba ta saglasnost overena u sudu ili se varam ?
Anarunika , ti zelis sama da ides sa decom negde?
Moj zet je vodio sina u Pariz i moja sestra nije davala nikakvu izjavu jer kad su pitali rekli su im da ne treba..user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
5.6.2016 23:34:35   
Mariya
Saglasnost treba u slučaju da su roditelji razvedeni,da je u toku brakorazvodna parnica,kada su roditelji u nekom sudskom postupku. Ako ste vi u braku i jedan od roditelja vodi negde dete ili decu,za to ne treba saglasnost majke.
Drugi slučaj kada treba saglasnost je kada vodite tuđe dete,tada vam treba pisana i overena saglasnost roditelja da vodite njihovo dete u inostranstvo.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
5.6.2016 23:34:59   
serpica
IZVORNA PORUKA: Anarunika

E nas ovo čeka ako sve bude išlo po planu. Moraću dobro i na vreme da se raspitam kako ide to putovanje sa jedim roditeljem. već sam čitala na netu ali ko zna šta od toga važi. Ako neko zna neka piše.




Znam ja,
idete oboje u opstinu,mesnu kancelariju ili sud tamo vam daju prvo da platite takse za svako dete posebno mislim da je oko 500 din po detetu,sa tom placenom priznanicom i izjavom supruznika koji ostaje kuci ( u izjavi se pise ovako: ja----------- saglasan sam da moja zena/muz moze da vodi dete u tu i tu zemlju u periodu od do,potpis i br licne karte ) oboje se potpisujete u knjigu,oni vam overaju tu saglasnost i sa tim putujes,ti ili suprug,bez toga ne mozes da predjes ganicu sa decom
izjava se pise u dva primerka jedan ostaje njima drugi nosis sa sobom,obavezno imena dece da se navedu i njihovi maticni brojevi.recice ti sve u opstini kad budes isla.

< Poruku je uredio serpica -- 5.6.2016 23:36:31 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
5.6.2016 23:37:27   
serpica

IZVORNA PORUKA: Mariya

Saglasnost treba u slučaju da su roditelji razvedeni,da je u toku brakorazvodna parnica,kada su roditelji u nekom sudskom postupku. Ako ste vi u braku i jedan od roditelja vodi negde dete ili decu,za to ne treba saglasnost majke.
Drugi slučaj kada treba saglasnost je kada vodite tuđe dete,tada vam treba pisana i overena saglasnost roditelja da vodite njihovo dete u inostranstvo.




Treba obavezno,mi smo u braku i moj muz je morao da da saglasnost kad sam vodila dete van zemlje.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
5.6.2016 23:38:10   
Mala Elena
Aham Mariya, pa to onda ima logike.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
5.6.2016 23:40:55   
serpica
Nama su u opstini i u supu rekli da bez obzira da li smo u braku ili ne obavezna je saglasnost drugog roditelja jer su imali slucajeve da majka/otac tako odvedu dete bez znanja ovog drugog. mm je tri puta davao saglasnost za najstariju cerku kad smo putovale.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
5.6.2016 23:43:39   
Mala Elena
Ali mozda opet zavisi u koju zemlju se vodi dete sto je Trca gore napisala. Za Francusku nije trebalo zaista, sestra mi je pricala.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
5.6.2016 23:45:11   
serpica
Stvarno ne znam,ja kako sam cula da traze svuda na granici,ako aae putuje avionom onda tek traze...mi smo isle u grcku.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
6.6.2016 0:28:53   
Mariya
IZVORNA PORUKA: serpica

Treba obavezno,mi smo u braku i moj muz je morao da da saglasnost kad sam vodila dete van zemlje.


Ako niste u sudskom postupku, ti imaš pravo da svoje dete vodiš gde god hoćeš. To je praksa od pre 15-20 godina,zaostala, isto kao što su i vojna lica morala da traže dopust kada bi putovali u inostranstvo. Danas se to više ne traži.
Evo L i ja smo prošle nedelje putovale za Mađarsku. Niko živi mi nije tražio saglasnost mog supruga. Kad otvori pasoš i vidi imena,valjda mu je jasno da je to moje dete. Imam pravo da ga vodim gde god hoću.

< Poruku je uredio Mariya -- 6.6.2016 0:32:01 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
6.6.2016 0:35:46   
choopa choops
Slažem se sa šerpicom. Mislim da su pravila svuda jednaka. Ja bar dva puta mjesečno idem sa djecom preko granice u HR, a oni su sad u EU. Godinama mi nisu tražili saglasnost, a onda su mi pretprošli put tražili. Ja sam (kod nas u CG) vadila u MUPu, ne sjećam se tačno ali čini mi se da se uzmu tri formulara, popune, i roditelji se potpišu i predaju papire. Čim budu gotovi ode se tamo na lice mjesta, opet oboje roditelja, potpišu i onda vam daju jedan list-punomoć da možete da vdite djecu van zemlje.
Znači možda njoj nisu tada tražili, ali je taj papir obavezan, samo je pitanje da li će na granici da ga traže na uvid ili ne. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
6.6.2016 6:38:58   
serpica

IZVORNA PORUKA: Mariya

IZVORNA PORUKA: serpica

Treba obavezno,mi smo u braku i moj muz je morao da da saglasnost kad sam vodila dete van zemlje.


Ako niste u sudskom postupku, ti imaš pravo da svoje dete vodiš gde god hoćeš. To je praksa od pre 15-20 godina,zaostala, isto kao što su i vojna lica morala da traže dopust kada bi putovali u inostranstvo. Danas se to više ne traži.
Evo L i ja smo prošle nedelje putovale za Mađarsku. Niko živi mi nije tražio saglasnost mog supruga. Kad otvori pasoš i vidi imena,valjda mu je jasno da je to moje dete. Imam pravo da ga vodim gde god hoću.




Nismo u sudskom postupku niti bilo sta slicno,papir je obavezan a ko sto rece Chupa neko moze a i ne mora da trazi,u svakom slucaju ako ti potraze taj papir a ti ga nemas neces moci da predjes granicu to je sigurno,imala si srece da ti nisu trazili. Pa ne otimaju decu samo razvedeni roditelji imas svakakvih danas. Uglavnom taj poso oko te saglasnosti ne traje duze od pola sata a opet si mirna gde god da krenes,sto bi sebi stvarala dodatne komplikacije ako ne moras.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
6.6.2016 6:46:32   
serpica
Mariya evo:

Dete koje poseduje biometrijsku putnu ispravu Republike Srbije, može da putuje sa jednim od roditelja ili trećom osobom. Pisana saglasnost može biti potrebna prilikom kontrole graničnih organa države u koju se putuje ili preko čije teritorije se tranzitira.
Situacije su različite i ne može se predvideti reakcija granične policije. Naime, može vam se dogoditi da vam jednom traže dozvolu na primer, oca ukoliko vodite dete preko granice a drugi put, da vam pisanu dozvolu niko ne traži. To se zove saglasnost roditelja za putovanje dece u inostranstvo i možda je bolje imati papir uz sebe. Roditelj koji daje dozvolu može potpisati ovu saglasnost u Službi za overu potpisa u gradskoj upravi ili policiji. U gradskoj upravi ona košta 380 din kada potpisuje jedan roditelj ili 760 kada potpisuju oba (u slučaju da baka i deka vode decu na more).
U Ministarstvu unutrašnjih poslova kažu, međutim, da zakon ne predviđa obavezu posedovanja saglasnosti ukoliko dete putuje samo, sa pratiocima ili s jednim roditeljem. Radi se o Zakonu o prelaženju državne granice i kretanju u graničnom pojasu koji ovako nešto ne reguliše već samo obavezu posedovanja važeće putne isprave.
Ono što, međutim, ostaje nepoznanica jeste činjenica da u MUP-u sugerišu da je poželjno posedovati pismenu saglasnost roditelja, pre svega zbog sve učestalijih kriminalnih pojava, poput trgovine decom i sl. Na taj način se pojednostavljuje i skraćuje procedura kontrole prelaženja granice. Ono što je možda važnije jeste činjenica da je u nekim zemljama tranzita ili destinacije saglasnost potrebna.
Potvrda, odnosno izjava o saglasnosti roditelja za putovanje može da se dobije u ambasadi zemlje koja to traži ili na šalterima opština i sudova.



_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
6.6.2016 6:52:18   
isidora88
Mene samo zanima sta im znaci pisana saglasnost koja je na srpskom jeziku? Ok to na nasoj granici, ali otkud madjar, englez, francuz... zna sta tu pise?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
6.6.2016 6:57:56   
serpica
IZVORNA PORUKA: isidora88

Mene samo zanima sta im znaci pisana saglasnost koja je na srpskom jeziku? Ok to na nasoj granici, ali otkud madjar, englez, francuz... zna sta tu pise?




Dovnjo je da vide pecat/overu od strane nadleznog organa.
ja sam uvek za to da sve sto moze da se uradi i uradi se,nikada ne bih rizikovala da krenem na put i da me vrate ili ne daj boze privedu i ispituju da traumiram i sebe i dete.
A i uvek ta saglasnost moze da se prevede na njihov jezik.

< Poruku je uredio serpica -- 6.6.2016 6:58:29 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
6.6.2016 9:59:33   
Mala Elena
Svasta! Pa moj sestric od 4g putovao avionom sa ocem i pre toga isao u mup, rekli mu da to vise nd treba, da je to zastareo zakon.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
6.6.2016 11:28:15   
isidora88
Ja isto znam da treba saglasnost, samo sto je skoro niko ne trazi, ali imaju pravo da vas vrate sa granice ako vam traze a vi je nemate.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
6.6.2016 11:38:08   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Anarunika

E nas ovo čeka ako sve bude išlo po planu. Moraću dobro i na vreme da se raspitam kako ide to putovanje sa jedim roditeljem. već sam čitala na netu ali ko zna šta od toga važi. Ako neko zna neka piše.

Treba ti saglasnost od drugog roditelja da dete predje granicu overena u sudu

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
6.6.2016 22:59:03   
Anarunika
ME neću ja putovati nego mm.
Overićemo mi tu saglasnost neću da se igram. A to što ga ne traže ,bravo za njih, eto koliko se trude da smanje otimanje i nestajanje dece.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dete na put sa jednim roditeljem
6.6.2016 23:01:27   
serpica

IZVORNA PORUKA: Anarunika

ME neću ja putovati nego mm.
Overićemo mi tu saglasnost neću da se igram. A to što ga ne traže ,bravo za njih, eto koliko se trude da smanje otimanje i nestajanje dece.





user posted image tako i ja razmisljam nista ne kosta a znaci ako je potraze,kazem vam meni su sva tri puta trazili i ponasali se kao da je normalno to sto traze.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here