|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 10:09:34   
mama micki
Nemam pojma šta bih ovde dodala. user posted image user posted image Ja sam dve nedelje sedela u vrtiću dok se dete nije adaptiralo, i meni se čini da tim vaspitačicama uopšte nije lako, ja decu obožavam, ali taj posao nikad ne bih mogla da radim. Jedno plače, drugo zove mamu, treće se ukakilo, kada deca jedu, vasptačica hrani svako dete koje nezna samo da jede, pošto je u pitanju mlađa jaslena grupa...a onda počnu da se čupaju, udaraju, pa opet vrištanje...Ponavljam ja imam lepo iskustvo sa vrtićem. Plaćam mnogo i naravno da mi ne bi bilo svejedno da vidim da mi je dete prljavo, usrano i sl. ali stvarno ima mnogo dece i treba sve postići.
IZVORNA PORUKA: serpica

Evo misljenja jedne VASPITACICE:
U svakom poslu pa tako i u nasem postoje izuzeci,nisu sve vaspitacice iste i nece se svaka polomiti oko vas i vaseg deteta,od nekih vaspitacica ce dete imati strah i nece hteti u vrtic,medjutim samo cu izneti par stvari ( ne u odbranu vaspitacica ) po standardu za predskolsko vaspitanje i obrazovanje u najmladjoj vapitnoj ( jaslenoj ) grupi ne bi trebalo da bude veci broj dece od 16,u srednjoj 20 a u predskoloskoj 26.
Da li znate da je taj broj dece uveliko presisao standard,u grupi imamo po 38 dece a jedna vaspitacica u smeni.Zajedno su samo sat vremena u vreme rucka.Mnogo je samo da pazis da se ne povrede a kamoli sta drugo.Ako je dete usrano i ne presvuceno ne znaci da vaspitacica nije htela da ga presvuce mozda samo nije stigla,ponekad kuci ne mozemo da obuzdamo dvoje dece a kako je u vrticu sa 35 recimo? Bacene smo u vatru i o tome niko ne raspravlja,nije to opravdanje daleko bilo,ali budimo ljudi,pa i kod kuce vam dete nije uvek cisto,zdravo i vaspitano.
A to da vaspitanje polazi iz kuce nije tacno,svaki roditelj svom detetu misli i zeli najolje i vaspitava ga najbolje sto ume.Znam mnogo primera gde su roditelji intelektualci,materijalno stabilni deci pruzili najbolje skole i vaspitanje a deca krenula stranputicom.Jedan od tih primera je momak koji je ubio nisliju a ciji su roditelji poznati sudije niskog opstinskog suda. Dete sam roditelja sa srednjom skolom koje nije islo u vrtic a kome su moralna nacela usadjivana od malih nogu,uopste ne mislim da je obrazovanje roditelja presudno u formiranju licnosti deteta.
Moja deca su krenula u vrtic sa 18 meseci,bile su bolesne prvih par meseci i to je sasvim normalno,tako se stice prirodni imunitet,nikad prehlada nije uzela maha,hvala bogu zdrave su i nikad nisu bockane..znam decu koja ne idu vrtic a non stop su po domovima zdravlja...



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 10:15:16   
Maslacak15
Kao sto je najveci broj fizickih povreda dogadja kod kuce, mnogo su vece sanse da se povredite secuci hleb nego da vas zgazi tramvaj tako se i daleko najveci broj psihickih trauma dozivljava u krugu porodice. I o tome se ovde mnogo diskutuje kako zastititi decu i poboljsati kontrolu, a postovati privatnost porodice. Svi pricaju uvek o nepoznatom ciki koji vreba decu van skolskog dvorista a doktori kazu da je u ogromnom broju slucajeva onaj ko zlostavlja dete otac, novi partner majke ili cak i sama majka. Eto juce u Srbiji dete je moralo da gleda kako joj otac ubada majku nozem u vrat. Jel tu kriv vrtic??
To je naravno ekstremni primer, deca se u vrticu sigurno susrecu sa drugim tipom socijalne interakcije nego kod kuce, nekad ce ih neko gurnuti ujesti itd, ali to je deo odrastanja i ne znam sta znaci nespremni. I kako ce to da im pomogne, kad dodju sa pet godina i onda ih ujede neko... Da naravno lakse nam je, zelimo da se otarasimo deceuser posted image . Ne nego razlicito gledamo na stvari.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 10:15:35   
Trcosava
Meni je sve jedno da li moja najbolja drugarica ima diplomu ili ne.
Stoji da onaj koji ima 8 razreda osnovne škole nema ultra mega giga znanje da detetu prenese,ali rekla si - zato služi škola.
Ali osnove lepog ponašanja nemaju veze sa školom. Bio ti nk, pk, ili dipl. ing.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 10:23:04   
mama micki
Moguće je! Ipak, zbog toga postoji period adaptacije, ako dete mesec dana plače i odbija da ostaje u vrtiću, onda treba sačekati, ili produžiti adaptaciju, ali pre ili kasnije deca se naviknu na kolektiv. Što se tiče ovog drugog pitanja, da li je lakše, ja ne bih baš tako gledala na to. Šta da rade mame koje moraju da rade a nemaju nikog da im pomogne oko čuvanja dece? Možda one ne misle da je to najbolje rešenje ali nemaju drugi izbor. Čak i one mame kojima je tako lakše potpuno razumem. Svakoj od nas treba malo vremena za sebe i zato se slažem sa onim što je napisala Lu. Svaki roditelj želi samo najbolje za svoje dete. Niko neće dete prisiljavati da ide u vrtić ako mu to ne prija, zato što mu je tako lakše!
IZVORNA PORUKA: superm

A, da li mislite da mogu da se dogode i traume ukoliko dete koje je premalo i nespremno gurate po svaku cenu u kolektiv? Zato sto su mame ubedile sebe da je tako najbolje? Ili im je tako lakse?


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 10:41:48   
tijatija

IZVORNA PORUKA: Lu


IZVORNA PORUKA: Maslacak15
Dete radnika iz fabrike po svoj prilici ostaje radnik u fabrici. Ne zato sto su deca glupa naravno, nego zato bivaju vaspitana na taj nacin i imaju rupe u obrazovanju dok ne bude prekasno za intervenciju.




a jooj maslacak ne pravim se pametna ali ima mnogo primera ( nas jedan prijatelj ima zavrsen ekon. fakult. kao i njeg brat i sestra ) a otac i majka samo osmogodisnju skolu user posted image a moj svekar i svekrva isto sa fakultetima a oba sina i cerka samo sa srednjomuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 11:16:47   
Maslacak15
Znam Lu, ali mi smo bili zemlja socijalizma i on je doneo dosta dobrih stvari. Izmedju ostalog i to da je drustveno raslojavanje bilo mnogo manje. I moja baba i deda su bili pastiri nepismeni u hrvatskoj pa mi je otac dogurao do profesora univerziteta. Ali je ziveo u drustvu koje je to omogucavalo uz naravno njegov licni napor. Takvih primera ima mnogo vise u Srbiji nego u Nemackoj veruj mi iako smo zemlja koja je svasta pregrmela. Da ne odlutamo od teme, mislim da je rana socijalizacija i pedagoski rad sa decom vazna komponenta da se pomogne roditeljima. Ne da se oni zamene, samo je jedna mama, ali da bi deca imala poredive uslove za odrastanje u intelektualnom smislu. I sto je porodicni pedigre skromniji to je bitnije za tu decu da im se pomogne. Eto sastavni deo price mog oca je i da je morao da ode od kuce sa 10 godina, i zivi kod strica jel prosto u selu gde su stanovali nije bilo vise od cetiri razreda osnovne skole. Sigurno je ostao uskracen za majcinu ljubav, ali je redovni profesor u Beogradu a njegovi vrsnjaci iz zaseoka su ostali polupismeni a potom postali i izbeglice nazalost.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 11:33:22   
bea83

IZVORNA PORUKA: superm

A, da li mislite da mogu da se dogode i traume ukoliko dete koje je premalo i nespremno gurate po svaku cenu u kolektiv? Zato sto su mame ubedile sebe da je tako najbolje? Ili im je tako lakse?


Mnogo veću traumu može da pokupi u krugu porodice, npr. od urlanja frustrirane mame koja jedino brine o ukakanim gaćama i dvoumi se da li da kuva gulaš ili paprikaš

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 11:37:11   
Maslacak15

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Znam Lu, ali mi smo bili zemlja socijalizma i on je doneo dosta dobrih stvari. Izmedju ostalog i to da je drustveno raslojavanje bilo mnogo manje. I moja baba i deda su bili pastiri nepismeni u hrvatskoj pa mi je otac dogurao do profesora univerziteta. Ali je ziveo u drustvu koje je to omogucavalo uz naravno njegov licni napor. Takvih primera ima mnogo vise u Srbiji nego u Nemackoj veruj mi iako smo zemlja koja je svasta pregrmela. Da ne odlutamo od teme, mislim da je rana socijalizacija i pedagoski rad sa decom vazna komponenta da se pomogne roditeljima. Ne da se oni zamene, samo je jedna mama, ali da bi deca imala poredive uslove za odrastanje u intelektualnom smislu. I sto je porodicni pedigre skromniji to je bitnije za tu decu da im se pomogne. Eto sastavni deo price mog oca je i da je morao da ode od kuce sa 10 godina, i zivi kod strica jel prosto u selu gde su stanovali nije bilo vise od cetiri razreda osnovne skole. Sigurno je ostao uskracen za majcinu ljubav, ali je redovni profesor u Beogradu a njegovi vrsnjaci iz zaseoka su ostali polupismeni a potom postali i izbeglice nazalost.

Cini mi se na osnovu diskusije ovde a i nekog mog licnog iskustva u krugu rodbine i prijatelja da u tom smsilu dolazi do negativnog trenda kod nas. Znaci nesto sto je do pre 10 ili 15 godina bilo sastavni deo nazeg zivota i smatralo se najnormalnijim a to je pohadjanje jaslica i vrtica odjednom je nazadno i nepozeljno. I pojavljuje se taj model nekakvih tradicionalnih vrednosti, zena koja sedi kuci i odgaja decu itd... Ja sam jako ponosna na svoju zemlju i svoje poreklo i verujte mi iako je u pitanju brdoviti Balkan mi smo u mnogim stvarima kad je pitanje prihvatanje zena u drustvu mnogo progresivniji nego Nemacka na primer i zao mi je da se te pozitivne tekovine dovode u pitanje. Svako moze da odluci da sedi kuci, ja mislim da je steta i po meni sto je najvaznije, a o cemu diskutujemo nije najbolja stvar za decu. To je sve sto sam zelela da kazemuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 11:38:39   
mama micki
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: bea83


IZVORNA PORUKA: superm

A, da li mislite da mogu da se dogode i traume ukoliko dete koje je premalo i nespremno gurate po svaku cenu u kolektiv? Zato sto su mame ubedile sebe da je tako najbolje? Ili im je tako lakse?


Mnogo veću traumu može da pokupi u krugu porodice, npr. od urlanja frustrirane mame koja jedino brine o ukakanim gaćama i dvoumi se da li da kuva gulaš ili paprikaš


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 11:43:25   
Anck Su Nmaun
Jooj da ne citiram ovo ali BEA user posted image user posted image

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 11:44:39   
Didy
Ja sam za vrtić. Moji su oboje krenuli s 2 godine. Stefan se malo teže adaptirao, a Sofija bez problema, nit je plakala, nit je bila bolesna. Ali oni su prosto potpuno različiti tipovi. On nije prilazio deci ni na igralištu, ni u dvorištu zgrade, a ona je uvek bila otvorenija. I on je bio bolešljiv, ona ništa (da kucnem u drvo). Mislim da bi bio pravi pakao s njegovom adaptacijom kad bi krenuo u predškolsko da nije išao u vrtić.
Moja deca ne kupe iz vrtića ružne reči, Stefanu je vrhunac ružne reči - Hoćeš da ti prdnem? I čak i to zna da ne sme da govori. Često pričamo na temu da li deca pričaju ružne reči i on sam kaže da je to ružno i da se ne sme govoriti. Uopšte nisu agresivni, naprotiv, ne znaju ni da se brane.
Mislim da puno radim sa njima kod kuće, sa oboje, ali se radujem kad donesu punu fasciklu radova na kraju godine i kad čujem da su išli na predstavu, na ekskurziju, na izlet... Jednom me je Stefan pitao za ćerku moje drugarice koja ne ide u vrtić kad će ona krenuti i tu se povela priča kako ona ne ide, pa sam ga pitala da li bi on voleo da ne ide u vrtić, na šta je on kategorično rekao - Neeee! Ja volim vrtić i svoje drugare. Sofija dva dana nije išla kad je bila bolesna i preplakala je što bata ide, a ona ne. To mi je dovoljan znak da im je tamo lepo.
Hajde da uporedim moju kumu koja ima stav da deca treba da budu uz majku koliko dugo mogu. Ona je diplomirala pravo i ne želi da radi dok deca ne napune 10 godina. Pored toga finansijski teško žive, podstanari su, imaju kredite, ali ona ima svoje prioritete. Poštujem. Imaju tri dečaka, po godinu i po razlika između njih. Igraju se zajedno, bliski su, faktički ona ima mini vrtić u kući i ne možemo reći da deci fali socijalizacija. Naravno da to nije isto kao u vrtiću, ali je druagčije kad je jedno dete samo kod kuće, a kad ih je troje s malom razlikom u godinama. Ona s njima stvarno puno radi, posvećuje im se koliko može i stigne i ne bih rekla da su deca nevaspitama i zapuštena. Ali da su agresivni, jesu i to baš jako. Moj zaključak - agresivnost nema veze s tim da li dete ide u vrtić ili ne. Druga strana priče je da ona u toku pre podneva obavlja sve kućne poslove - raspremanje kuće, kuvanje, veš, sve što ima, to radi u toku pre podneva dok se deca sama igraju. Meni je onda mnogo smislenije poslati decu u vrtić gde će neko stvarno imati vremena da se bavi njima, a ti da za to vreme pozavršavaš sve što imaš od obaveza i kad ih uzmeš iz vrtića možeš im se potpuno posvetiti.
Treća strana priče, moja lična, je da ja ludim ako se bavim samo decom i kućom, moram i mozak da uposlim i da radim ono što sam završila i za šta sam se školovala, drugačije uopšte nisam ispunjena. Ne smatram to manjkom ljubavi prema deci, već prosto nečim što mene ispunjava. Moja kuma nema taj problem, njoj ne fali da radi ono za šta se školovala, ona bi volela da jednom nađe posao gde se malo radi, a dobija fina plata.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 11:49:02   
Torbica
Ja sam zabezeknuta sto se Ljisha uvredila?! user posted image I opet, zao mi je, evo jos jednom javno izvini za to sedi, iskreno, apsolutno nije imalo nikakvu negativnu ideju nego cinjenicu da si kuci i mozes da cuvas svoje dete! Mene posao hvala Bogu ceka, pa iako sam mogla bebca da ostavim ovu godinu, nisam, jer nemam ideju kako bih ga ubacila, zato sto je jedina sansa regularnim putem upis u mladju jaslenu grupu. Evo o najmladjem, krenuo je sa 14 meseci. A to sto idemo vec treci put kod istih sestrica je srecna okolnost, predivne su, zaista! Deca su mi 2008, 2010 i 2012 godiste pa se tako namestilo. Kaze mm da cemo ih sad izneveriti, nema dalje, hehe... A da vam ne pricam da u mladjoj jaslenoj grupi ima upisano 38 dece!!!! STRASNO!!! Prisutnost je oko 20 dece, a i to je puno. I opet, dete mi je nahranjeno, naspavano, presvuceno, nasmejano, uvek u igri kad dodjem, i ja skidam kapu tim zenama kako sve postizu, ma orden im treba dati, iskreno. Toliko ljubavi, truda, brige, nemam reci. Kad moje dete iz mog narucja pruza ruke sestrici kad ga predajem, dalje nista ne moram da kazem. A kad ga uzmem, kosica mu mirise na neku od njih! user posted image
Ja jesam pozitivan lik i nemam konflikte, ako mi se neko ne dopada, ispostujem osnovno civilizovano ophodjenje i kraj. I sad mi recite da li je slucajno to sto u TRI SOBE, dakle 7 vaspitacica (u jaslenoj imaju trecu pomocnu) su sjane, dobre, brizne, pune ljubavi i paznje? Koliko je do nas samih? Nisam videla da one ikoga zanemaruju, bez obzira sto sam ja sa svima ok?
Ljisho draga, napisi koju, nemoj da mi uzmes za zlo sto napisah...
Eto drage zenice, kad nesto nije u redu, treba menjati, kao Mod, slazem se skroz, isto bih postupila, ali bas me Bog pogledao!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 12:02:01   
Didy
Zaboravila sam napisati da sam i ja isto zadovoljna vaspitačicama. Nikad mi deca nisu bila ni musava, ni upišana, ni prljava, ni raspasana, što se toga tiče, svaka im čast kako uspeju sve da postignu. I bila sam sa Sofijom na adaptaciji, videla sam i kako rade i koliko je čisto.
I htela sam još reći da to za socijalizaciju pre 3. godine isto nije tačno iz mog iskustva. Sofija je kao krpelj prema Stefanu, samo za njim ide. Slažu kocke, prave staze, igraju s eplišanim životinjama zajedno, prave predstave, bojaju, crtaju... Ako smo na nekom rođendanu u igraonici, sve isto radi kao i starija deca, učestvuje u igricama i poštuje pravila.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 12:23:31   
Tiziana
Mozda nije odgovarajuca tema i molim moderatore da ga prebace ako postoji odgovarajuca tema,ali zelim da podelim sa svima vama jedan zanimljiv text.

http://www.detinjarije.com/zasto-fantasticni-roditelji-podizu-depresivnu-decu/

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 12:34:52   
Olga75
evo nesto razmisljam , ja sam u vric isla pre skoro 40 godina i to me je mama odvela u pola sest ( onda se radilo od rujne zore ) i kuci dovela oko 15
nikakve adaptacije , vamo - tamo
mozda nas roditelji nisu dovoljno voleli pa su nas davali u ruke kojekome , ne znam
izes ga da l mi nesto fali , ono mozda mi i fali
ali ja definitivno ne radim sa njom kao vaspitacica a njoj treba taj red - znaci sad se igramo neko vreme , skupljamo igracke , sad su aktivnosti - razmotaj svoj tepih i tako
mozda je malo konfuzno ovo sto sam napisala
alii ja stvarno mislim da ako imam dete nisam se dezintegrisala kao Olga i pretvorila u mamaOlgu i samo nju

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 13:30:44   
superm

IZVORNA PORUKA: bea83


IZVORNA PORUKA: superm

A, da li mislite da mogu da se dogode i traume ukoliko dete koje je premalo i nespremno gurate po svaku cenu u kolektiv? Zato sto su mame ubedile sebe da je tako najbolje? Ili im je tako lakse?


Mnogo veću traumu može da pokupi u krugu porodice, npr. od urlanja frustrirane mame koja jedino brine o ukakanim gaćama i dvoumi se da li da kuva gulaš ili paprikaš

Bea, draga, nisu sve mame psihopate. Ne znam kakve ti primere imas u okruzenju, ali postoje i normalne mame.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 13:35:34   
Sanchy
Jeste u tri,evo moja mama i ranije pa smo onda skoro pola dana zajedno a danas?Ja ne znam kako vi radite ,ocigledno imate neka idealna radna vremena ali ljudi u mom okruzenju rade do cetiri,pet popodne ,decu im uglavnom rodbina uzima iz vrtica i dok dodju kuci imaju nekih dva sata sa detetom pred spavanje..Na zalost tako je u Srbiji...mozda neko smatra da je to dobro,ja ne smatram i situacija u osnovnim skolama danas potkrepljuje moju tvrdnju..Sve sto Maslacak prica vazi u teoriji i ne za Srbiju..A kad citam sta pisete,kako su deca zdrava,kako su vrtici cisti,klopa super,higijena na nivou ,deca se super slazu ja se stvarno pitam zivim li ja uopste u Bg??user posted image ..Pozdrav svima,sreca pa imam fleksibilno radno vreme,pa mogu da budem vise sa detetom kuci jer brzo ce i on odrasti...

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 13:40:11   
dijana1*
Definitivno vrticuser posted image
Meni je samo zao sto sam ga upisala sa 3,5 a ne sa 2-2,5 godine. Previse je bio samnom, babama i dedama. Vodila sam ja njega i u igraonice i parkove ali to nije to. Prvo on tu decu ne poznaje,a ne moze prici kao indijanac i igrati se sa njima opusteno.
Redovno pricam sa tetom i ona mi kaze da ce njemu trebati vremena da se uklopi u kolektiv. Decu bukvalno ne primecuje on samo ganja odrasle da se sa njima igra jer je na to naucio. E zato mi je zao sto ga nisam upisala dok je bio manji.
Moja kuma ima sina 12 god. Jos uvek mu brise dupe kada kaki. To dete nikada nije islo u vrtic samo mama,mama i mama. Izgleda skroz izgubljeno. Umesto da se igrao sa vrsnjacima on je bio na kompjuteru .

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 13:40:33   
Olga75
pa to ne mozes da promenis ako imas posao ides da radis jer svi treba da jedemo i platimo racune
i dete raste i ima sve vece prohteve i moras da radis i tako to ide , odraslo se majkumu
znaci ili dete u vrtic ili platiti dadilju ili baba&deda servis to je to
jako malo zena ovde ima tu srecu da bude sa detetom do ne znam koje godine jer to zeli , uglavnom imaju tu nesrecu da su ostale bez posla jer su zatrudnele i porodile se
a to nije stvar izbora nego muke

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 13:43:14   
superm

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Mozda nije odgovarajuca tema i molim moderatore da ga prebace ako postoji odgovarajuca tema,ali zelim da podelim sa svima vama jedan zanimljiv text.

http://www.detinjarije.com/zasto-fantasticni-roditelji-podizu-depresivnu-decu/

Dobar tekst.
I dalje mislim da deca pre 3. god ne treba da idu u kolektiv, jer za isti, sustinski nisu spremni. To je stvar psihologije a ne prezasticivanja.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 13:45:29   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Jeste u tri,evo moja mama i ranije pa smo onda skoro pola dana zajedno a danas?Ja ne znam kako vi radite ,ocigledno imate neka idealna radna vremena ali ljudi u mom okruzenju rade do cetiri,pet popodne ,decu im uglavnom rodbina uzima iz vrtica i dok dodju kuci imaju nekih dva sata sa detetom pred spavanje..Na zalost tako je u Srbiji...mozda neko smatra da je to dobro,ja ne smatram i situacija u osnovnim skolama danas potkrepljuje moju tvrdnju..


nazalost ovo je istinauser posted image
i stalno se pitam kako se ljudi organizuju koji rade do 5 a dete im ide u vrtic. Dok dodju kuci, dok rucaju, istusiraju se ..... gde je tu igrauser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 13:51:13   
Tiziana
Zivis u BG i u BG postoje drzavni vrtici koji su cisti,u kojima se sa decom radi,o kojima se vodi racuna. Iznenadili bi ste se kad bih vam rekla sta moj cetvorogodinji sin zna,odnsono o cemu su im sve vaspitacice pricale,cemu su ih naucile itd..
Naravno da nista nije idealno,uvek moze jos bolje i bolj i bolje...
Ovo pisem potpuno bez namere da bilo koju majku ubedimim da treba da da dete pre 3.godine u vrtic,naprotiv, ako su odlucile da ne ide i ne treba da ide,kao sto sam ja odlucila da moji idu i cvrsto stojim iza toga da je to za njih dobro.
Sto neko ranije rece bitno je da ste vi i vase dete u svemu tome srecni i zadovoljni.
I ja sam misljenja da babe i dede ne treba da gaje decu,oni su tu da deci pruze nesto drugo,a dadilju ne bih ni uzela u razmatranje.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 13:51:17   
Torbica
Mm radi od 6 i 45 - 14 i 45. Deca su mi kuci u 15h, cak i kada ja radim. Tada ih on podiže. Tako da evo ima izuzetaka!
Olga, haha, dezintegrisala, jooooj! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 13:53:24   
Tiziana
Ja moju decu kupim u 5h,odnosno moj muz,ja dodjem nesto kasnije,ali sve se stigne. Bitna je samo volja i zelja :-)

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 13:53:36   
Modessty
ja nisam išla u vrtić jer me čuvala baka. I moj brat i ja smo išli samo u predškolsko i nismo plakali kad smo kretali u školu i bili smo odlični đaci. Mama i tta su nas odlično pripremili za školu i voleli smo da idemo.
I da napomenem - moja mama je radnik u fabrici - bila. :Brat završava GAF a ja radim na fakultetu. Samo da poreknem teoriju da mame koje nemaju fakultet loše ili nedovoljno dobro uče i vaspitavaju decu. Što doduše ovde nije tema!

Ja jesam za vrtić, ali ono što sam u svom predhodnom postu htela da kažem je da nije samo državni vrtić -vrtić. Danas bar imamo veći izbor nego nekad naše majke.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Nije se vratila kući iz škole. I neće se v...
Pre nego što kreneš da upireš prstom u druge, možda ipak da ga staviš na čelo.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here