|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nega koze ruku
13.10.2013 16:45:02   
Torbica
Zene, sa cime negujete ruke? Meni je ovo rak rana! Imam jako osetljivu kozu, i s obzirom da sam svaki dan u kuhinji, lako se suse i pogotovo palac i kaziprst desne ruke mi stradaju. Odnedavno koristim rukavice.. Nema koju kremu nisam probala, Nivee, Atrix, Balea, nijedna mi nije resila problem! a jos imam masinu za sudove...Ali dzaba, ako ogulim povrce bez rukavica, ruke grozne.... Pisite!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 16:48:01   
NadaR
Iskreno , meni najvise pomaze ona stara Medicinska 48.

Ne znam ima li kod vas zagrebacki melem . On je isto super .


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 18:45:38   
isidora88
i ja imam taj problem, meni su em suve ruke, em sam sklona ekcemima meni pomogne mesavina sinoderma i galsana, kad nema ekcema onda samo galsana inace mi koza jako puca, a za negu izmedju atrix, mada nikad mi nisu savrsene rukeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 18:51:21   
viking
I moje ruke su suve toliko da je to strašno. Dermatolog mi je pre godinu dve rekao da imam ruke osobe od 50 godina. Do sada mi se najbolje pokazala Vichy krema, lepo hidrira, nije masna i divno miriše. Trenutno korsitim Neutrogenu Anti Ageing, ali mi se ne sviđa, lepljiva je.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 19:05:49   
Olga75
ja sam od dermatologa dobila neku kremu "za noc "napravili mi u apoteci i super
al je masnaaa i tako ja pre spavanja namazem i ruke su mi ono opsluzene
inace imam problem sa suvom kozom , toliko suvom da mi puca do krvi na svakom prevoju , grozna mi je koza uopste

< Poruku je uredio Olga RR -- 13.10.2013 19:06:18 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 19:33:12   
Anoniman
i ja imam veliki problem sa rukama, a koristim rukavice za pranje sudova, al' ne mogu rucak da kuvam u njima. ako kojim slucajem ne kuvam nedelju dana, pocnu da se oporavljaju (ali kad se to desava). koristila sam i neku preskupu kremu (mislim 18 e) po preporuci dermatologa, ali mi nije resila problem.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 19:43:46   
Sanchy
Ja sam mislila da sam medju retkima koji imaju tako veliki problem sa rukama,,,suve,ekcem,pucaju haos....e u poslednje vreme mi se stanje bas popravilo,nocu mazem lily kremu za ruke ,ima 3% uree a preko dana alverde neven i sea puter...neverovatno da mi je nesto bas pomoglo inace sam probala masu krema

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 20:03:47   
isidora88
e zaboavih da kazem sta mi je oporsvilo kozu da mi ne puca na prevojima(jer meni je pucalo do krvi, sve sam rane imala) eucerin 10%uree, to je krema za stopala, ali je koristim za ruke, uvece namazen i ujutru je oza divna, samo sto je ne mazem preko dana jer stalno nesto radim pa mi smeta

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 20:19:08   
Sanchy
I meni je pucala do krvi,svakodnevno,i bolele su me ruke,,ove dve kreme sto sam napisala gore su mi bas pomogle,evo danima nikakvih rana a ni crvenila a pri tom su i vrlo povoljne

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 20:26:19   
Olga75
meni ni jedna krema koja se prodaje ne pomaze
mora da bude bas ta po receptu inace su mi ruke onako hrapave i ljuste se a nije u pitanju nedostatak Avit
mislim i stopala su mi grozna ( tamo mi je koza tvrda ko djon , ja je mogu makazama seci po par mm da uopste ne osetim toliko je zadebljala ), takva mi je koza , prave mi se zuljevi kad malo jace uhvatim noz
ma sva sam osetljiva cudo jedno user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 20:38:28   
Lula i Andrej
Za hladnije dane mi je najbolja Eucerin sa 5% uree (sa plavim cepom). Mada, ruke su mi se potpuno oporavile tek kada sam pocela da koristim rukavice.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 20:40:37   
dunja RR
I meni Oldži, ranije sam i sekla sa makazama a sada sa Titania nožićem jednom u deset dana, posle namažem Mella cosmetics melem za pete, i bude super.
IZVORNA PORUKA: Olga RR

meni ni jedna krema koja se prodaje ne pomaze
mora da bude bas ta po receptu inace su mi ruke onako hrapave i ljuste se a nije u pitanju nedostatak Avit
mislim i stopala su mi grozna ( tamo mi je koza tvrda ko djon , ja je mogu makazama seci po par mm da uopste ne osetim toliko je zadebljala ), takva mi je koza , prave mi se zuljevi kad malo jace uhvatim noz
ma sva sam osetljiva cudo jedno user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 21:08:09   
Rosita
Meni su nakon porodjaja ruke bas otisle u haos. Kad ih perem trista i jedan put. Posebno su osetljive na tecne sapune, samo dr plant mi prolazi, ostalo ih susi i peruta. Ranije sam ih lako oporavljala, sad ne stizem da mackam, namazem uvece al slaba vajda.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 21:22:53   
Torbica
Zenice divne ste! user posted image
Sanchy, hvala! Oldzi, baci receptic ako uspes procitati sta pise. user posted image Hvala i Isidori i Kseni, imala sam i ja neku Baleu sa ureom, DM-ovu, nije mi resila problem, mozda je treba mazati 5 puta dnevno...pih, ja se cesto setim toga uvece, kad je vec prosao dan!
Mislim, kad pogledam tu ispucalu kozu palca i kaziprsta, muka me uhvati! A kad me cera pita - sto ne lakiras nokte!!!! Taman kao prava cigancura! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 21:40:47   
jole82
Meni jedino pomaze "Specijalna glicerinska krema"..ono bela tuba/kutija sa crvenim slovima...doduse meni ne pucaju bas do krvi...
Meni je i posao takav da dnevno promenim minimum 20 pari hir. rukavica, onih sa talkom i svaki put i pre stavljanja i posle skidanja perem ruke do laktova uz obavezno koriscenje dezdermana/deziderma koji ludacki susi kozu, pa na to jojs navuces rukavice sa talkom, a ruke ti se znoje dok radis...
Napisah sve ovo cisto da vidite sta moja koza trpi...a kod kuce necu da pominjem...svi znate poslove..
I kazem samo glicerinska krema...mackam je i na poslu po malo na kriticne delove jer je masna i naravno ne mogu uvek, ali obavezno kad legnem nacopam ruke i ujutru je koza opet normalna...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 21:46:44   
Lula i Andrej
Setila sam se, za zaceljivanje je odlicna LRP Cicaplast Baume B5.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 21:47:12   
milicicak
Ja koristim Pantenol za redovnu negu, Flogocid kad ruke krenu da mi hrapave, kad koza pocne da puca Hiperurea krem, grozno pece ali cuda cini (dobra je i iz razlogasto moze da se preko dana maze u tankom sloju samo na ona mesta koja su kriticna)
Jole, ja sam mislila da je dezderman zabranjen...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 21:50:48   
jole82
Kako mislis zabranjen? Gde?

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 21:54:42   
milicicak
Mislim da je preporuka da se vise ne koristi kao dezinfekciono sredstvo jer izaziva svasta nesto na kozi...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 21:58:39   
little_one
Uh i ja imam problem sa rukama, najcesce sa nadlanicama....suva koza i peruta se i vidim da je to najvise zbog vode...preko ljeta mi npr koza ruke super i pocinjem da povezujem to svoje stanje sa nedostatkom vitamina d u zimskim mjesecima...user posted image mada nista ne mora da znaci...preko ljeta se bas rijetko sjetim namazati ruke i iako su stalno pod vodom, bas cesto perem ruke a i sudopera me nije stedila (do skora) ali cim dodje jesen, krene problem. Kod mog dragog se pojavi bas ko ekcem izmedju prstiju na rukama, i bude jako suvo i puca i jaaaaaaako boli.

E sad, krema sa postocima uree jako pomaze....opet sve zavisi od osobe do osobe, ali za suhu kozu urea je super...baleina ta sa ureom mi nije losa bila...mada pravu stvar, da mi sredi kozu ruke za bukvalno pola sata je ona sto Nada kaze....obicna 48mica...ja je zovem radnicka krema user posted image Namazem u debelom sloju i pustim kozu da upija...i to sredi kozu jako brzo....

48-mica

< Poruku je uredio little_one -- 13.10.2013 22:01:20 >

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 22:00:45   
jole82
Preporuka ne znaci i zabranu...user posted image
Jel ti mislis generalno na denzifekciono sredstvo tog tipa da je zabranjeno ili konkretno na nekog proizvodjaca...posto vise njih pravi to sred. za dezinf ruku...
Izvinite za off, al ovo me bas zanima user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 22:06:16   
Moiraina
Ja imam neku Vichy kremicu i super je, prilično je gusta i masna, ali se brzo upije... mada namažem je jednom u dva dana kada/ako se setim. Češće namažem Linola Fett kremu (jer nju koristim za bebca zbog ekcema, pa kad njemu mažem namažem i ruke user posted image ) i takođe mi odgovara... Inače nemam problem sa kožom ruku, osim zimi jer ne volim da nosim rukavice, nerviraju me užasno...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 22:09:47   
Štetica
Ovo mi je bila rak-rana do pre 5 godina. Suva ispucala koza i ekcemi. Za ekceme nema sta nisam probala,silne pare dala i dermatolozima i apotekama ali mi nista nije pomagalo na duze staze. Flogocid mast mi je pomogla po tom pitanju,ekcema vise nema,jedino mi se jos pojave ako operem sudove sa Mer deterdzentom(kod sveki).
A za suvu i ispucalu kozu mi je jedna baka odala tajnu,zena u 70 godina ima kozu kao da joj je 20.
Uvece namazem ruke najobicnijim jestivim uljem i uvaljam u kuhinjsku so. Uvijem ruke u kuhinjske ubruse i tako drzim 15-20 minuta,i operem vodom(bez sapuna,tecnosti...). Koza bude meka odmah,a posle 10-15dana su neki trajniji rezultati. Sad to radim 1-2× sedmicno i koza mi je super meka,a da i rukavice koristim jedino kad ribam kupatilo,ovako nikada jer nemam osecaj u njima. Ovo isto radim i sa petama i posle toga onaj nozic i kamen za pete.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 22:30:13   
milicicak
Jole, znam samo da je koleginica koja je jako dugo koristila dezderman dosla jedan dan i rekla da se to vise ne koristi jer je toksicno i kancerogeno i da je zelenu bocicu demonstrativno bacila u kantu. Valjda je negde procitala nesto, a mozda je i istripovala... ja samo bas dugo nisam cula da se dezderman koristi pa sam pomislila da ima logike u njenoj prici

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nega koze ruku
13.10.2013 22:35:17   
jole82
Aaa OK... Tnxuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Torbe M&M - unikat u originalnosti
Reč, dve o tome kako nas mašta i kreativnost ispune i donesu satisfakciju... Predstavljamo vam umetničku radionicu Torbe...
DECU ZIMI KUPATI jednom u TRI DANA
Decu ne treba kupati svaki dan, pogotovo ne zimi, dovoljno je jednom u tri dana. Svakodnevno se jedino održava higijena ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here