|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
21.7.2014 10:47:33   
Cakana84
Prof dr Snežana Đurica i dr Jelena Todorović (obe su stručnjaci u oblasti interne medicine – endokrinologije) iz ordinacije Thyreo Medicus, izaćiće u susret svim Ringerajinim korisnicima koji imaju neka pitanja vezana za endokrinologiju, hematologiju, sterilitet i davati odgovore i savete.

Iskoristite priliku, pitajte stručnjaka sve što vas zanima u vezi vašeg zdravlja.

(odgovor članu pj76)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
22.7.2014 11:19:58   
Cakana84
Drage moje, iskoristite priliku da postavite pitanje doktorki i dobijete stručan odgovor.

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
22.7.2014 17:22:04   
isidora88
Postovani, ciklusi su mi bili redovni do pre 3 meseca, prvi i drugi put mi je ciklus bio na oko 40 dana (redovno sam dobijala na 30-32 dana), a prosli mesec mi je kasnilo 3 nedelje.
poslednju menstr. sam imala 8.juna, bila sam na ultrazvuku 2.jula i nemam ciste, endometrijum 9mm, dr kaze sve savrseno.
imam hipotireozu (hormoni su u redu, tsh je 0,45) i insulinsku rezistenciju (insulin je i pored terapije povisen, naste je preko 30, posle jela od 100-140)
pijem glucophage 3x500mg, inulin je jos veci pored terapije, sta se radi u slucajevima kada lekovi ne deluju kako treba?
ishrana je regulisana (bez hleba, testa, slatkisa, ishrana je samo meso, povrce,jaja i sir), a i pored toga mi je holesterol 6,5, a trigliceridi 4,5.
kako regulisati cikluse i srediti insulin?
unapred hvala

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
23.7.2014 23:08:10   
zece
doktore hvala avm na sve jas sega cekam resenie za odobrenie za invitro pred ivf moram da ja kontroliram tiroidnata i prl sega zdravje vo avgust nesto ne mi e jasno samo za vreme ivf imav 5 jc samo na desen jajnik a leviot bese mrtov a sega mojot gin mi vika ima eden folikul na lev jajnik i nekolku na desen jajnik vo rana menstrualna faza kako je toa mozno od vitaminite pijam folna b komplex vit a ce cink i selen magnezium kalcium vit d omega 3 isto i togas piev koga me gledase mojot ginekolog gi piev tie vitamini vidno pole mi kazaa da pravam na 6 meseci

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.7.2014 10:53:51   
Cakana84
Drage moje, odgovori stizu u ponedeljak, a do tada iskoristite priliku da postavite pitanje.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.7.2014 16:54:27   
mina@
Evo jednog pitanja i od mene za postovane doktorke.

Spremam se za drugu VTO, prva bila biohemijska trudnoca, pre toga dve prirodne trudnoce zavrsene do treceg meseca. radila sam hormone i rezultati su sledeci:
TSH 3.16 0.30-6.20
ft4 19.6 10.3-25.8
ft3 4.06 2.14-6.43
hfsh 6.31 1.8-5.1
hlh 5.81 1.2-12.9
e2 211 294-1002
prog 5.43 16.4-59.0
prl 27.20 3.3-26.7
testo 0.84 < 2.0
antimiller.hor. 1.5 0.5-5.30

da napomenem da su hormoni radjeni 2. dana ciklusa.

Za prvu VTO hormone sam radila pre godinu dana i svi su bili ok, sada vidim da neki nisu u granicama propisanog. Da li to moze da bude problem za VTO???? I da li TSH koji je 3.16 moze da bude problem ako svi doktori preporucuju da za VTO bude oko 2. Kako moze da se smanji njegova vrednost???? da li on utice na gojaznost, posto sam se ugojila nekoliko kilograma, i sve u struku, i nikako to ne mogu da skinem???? Sta mi preporucujete????
Hvala!!!!

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.7.2014 16:34:30   
Pcelica Lila
Da li prilikom OGTT testa glukoza koja se pije moze da napravi neki problem ako je u organizmu vec visok nivo secera. Da li treba poseban pregled i dozvola od lekara pre tog testa? Hvala

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
27.7.2014 19:04:04   
5678m
Imam 33,6 godina. Posle redonog pregleda kod ginekologa proverila sam hormonalni status i to treceg dana ciklusa. U aprilu su rezultati bili sledeci: FSH 14,9 miU?ml, LH 5,05 miU/ml, Prolactin 24,1 ng/ml, estradiol 80,3 pg/ml. Radjen je AMH i rezultat je 0,17 ng/ml po Elisa metodi. Dijagnoza je prevremena menopauza, ili early ovarian falire. Ponovo sam radila ispitivanje hormona u julu mesecu i rezultati su sledeci: FSH 16,4 miU/ml, LH 4,4 miU/ml, Prolactin 23,9 ng/ml i estradiol 66,7 pg/ml.Radjen je HSG i rezultat je sledeci: dekstroponiran uterus, obe tube
elongirane, na doziranu kopresiju propustile kontrast. Ujedno lecena sam pre 10 godina od hipertireoizma sa propirtiuracilom, posle 2 godine terapije bilo je sve uredu, nisam uzimala lekarstva. Sad na redovnom pregledu u junu FT4 je 14,2 pmol/L, dok TSH je 3,2uU/ml, a TAT - TPO: >1000 U/ml. Primam terapiju eutirox 25 mcg 5 dena u nedelji zbog zeljene trudnoce i rekli su mi da imam hashimoto sindrom. 2009 godine sam imala fibroadenom na levoj dojci koji je otstranjen , ali se ponovo pojavio, medjutim lekari su rekli da je sve u redu i da idem na kontrolu za godinu dana.
Situacija je katastrofalna, ali zelela bih da vas pitam dali moze da se uradi nesto da se smanji FSH u smislu lekova, vitamina i rezim ishrane. Interesuje me sta smem a sta ne smem da jedem? I dali treba da uradim jos neka ispitivanja. Ja dobijam redovno menstruacije, cak i drugog dana je dosta obiljna. Zanima me koliko moze da traje period do menopauze i dali postoji i minimalna mogucnost za prirodno zacece, kao i kakve su sanse za in vitro sa ovakvim losim rezultatima. Hvala vam unapred. user posted image

(odgovor članu Pcelica Lila)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
28.7.2014 11:34:56   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Cakana84 RR

Da li je potrebna neka posebna priprema pre OGTT testa?



Priprema za OGTT podrazumeva da se pre testa ponašate i hranite uobičajeno, kako ste navikli. Pre testa ne jedete i ne pijete minimum 8h, ne pijete kafu, ne pušite.


dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:50:01 >

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
28.7.2014 12:02:41   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: pj76

Postovane,
Pre 3 godine odstranjen mi je levi rezanj stitne zlezde, Dg. Hurthle cell adenoma, na terapiji sam Letroxom 50. U 6. sam nedelji trudnoce, rezultat TSH je 3.86 (ref.0.30-4.00), a free T4 17.7 (ref. 10.2-35.6). Da li je, za sada, potrebna korekcija doze leka?
Unapred hvala



Obavezna korekcija doze Letroxa što pre.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:50:18 >

(odgovor članu pj76)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
28.7.2014 12:04:11   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: isidora88

Postovani, ciklusi su mi bili redovni do pre 3 meseca, prvi i drugi put mi je ciklus bio na oko 40 dana (redovno sam dobijala na 30-32 dana), a prosli mesec mi je kasnilo 3 nedelje.
poslednju menstr. sam imala 8.juna, bila sam na ultrazvuku 2.jula i nemam ciste, endometrijum 9mm, dr kaze sve savrseno.
imam hipotireozu (hormoni su u redu, tsh je 0,45) i insulinsku rezistenciju (insulin je i pored terapije povisen, naste je preko 30, posle jela od 100-140)
pijem glucophage 3x500mg, inulin je jos veci pored terapije, sta se radi u slucajevima kada lekovi ne deluju kako treba?
ishrana je regulisana (bez hleba, testa, slatkisa, ishrana je samo meso, povrce,jaja i sir), a i pored toga mi je holesterol 6,5, a trigliceridi 4,5.
kako regulisati cikluse i srediti insulin?
unapred hvala



Fizička aktivnost na prvom mestu, zatim dijeta i korekcija doze Glucophage-a. T4 i FT4?


dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:50:38 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
28.7.2014 12:05:04   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

doktore hvala avm na sve jas sega cekam resenie za odobrenie za invitro pred ivf moram da ja kontroliram tiroidnata i prl sega zdravje vo avgust nesto ne mi e jasno samo za vreme ivf imav 5 jc samo na desen jajnik a leviot bese mrtov a sega mojot gin mi vika ima eden folikul na lev jajnik i nekolku na desen jajnik vo rana menstrualna faza kako je toa mozno od vitaminite pijam folna b komplex vit a ce cink i selen magnezium kalcium vit d omega 3 isto i togas piev koga me gledase mojot ginekolog gi piev tie vitamini vidno pole mi kazaa da pravam na 6 meseci



Takvi su Vaši jajnici.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:51:00 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
28.7.2014 12:06:55   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: mina@

Evo jednog pitanja i od mene za postovane doktorke.

Spremam se za drugu VTO, prva bila biohemijska trudnoca, pre toga dve prirodne trudnoce zavrsene do treceg meseca. radila sam hormone i rezultati su sledeci:
TSH 3.16 0.30-6.20
ft4 19.6 10.3-25.8
ft3 4.06 2.14-6.43
hfsh 6.31 1.8-5.1
hlh 5.81 1.2-12.9
e2 211 294-1002
prog 5.43 16.4-59.0
prl 27.20 3.3-26.7
testo 0.84 < 2.0
antimiller.hor. 1.5 0.5-5.30

da napomenem da su hormoni radjeni 2. dana ciklusa.

Za prvu VTO hormone sam radila pre godinu dana i svi su bili ok, sada vidim da neki nisu u granicama propisanog. Da li to moze da bude problem za VTO???? I da li TSH koji je 3.16 moze da bude problem ako svi doktori preporucuju da za VTO bude oko 2. Kako moze da se smanji njegova vrednost???? da li on utice na gojaznost, posto sam se ugojila nekoliko kilograma, i sve u struku, i nikako to ne mogu da skinem???? Sta mi preporucujete????
Hvala!!!!



Ponovite TSH i FT4, zatim T4, antiTPO i antiTG at, UZ štitaste žlezde i potom odluka o daljem lečenju. Uz to i OGTT.


dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:51:25 >

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
28.7.2014 12:08:58   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Pcelica Lila

Da li prilikom OGTT testa glukoza koja se pije moze da napravi neki problem ako je u organizmu vec visok nivo secera. Da li treba poseban pregled i dozvola od lekara pre tog testa? Hvala



Ako je šećer već visok, zašto radite OGTT? Postoje vrednosti glikemije koje i bez OGTT-a ukazuju na šećernu bolest.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:51:46 >

(odgovor članu Pcelica Lila)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
28.7.2014 20:29:57   
gogili75
Poštovana, vadila sam progesteron 21dc i na donjoj granici je. Da li je moguće zatrudneti sa tako niskim progesteronom....

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
28.7.2014 22:52:24   
zece
Doktore hvala vam puno hvala odobreno mi je od fondot za zdravstvo za drugo vto I zdravje boze September pocinem sa vto kod dr lazarevski u sistina

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
28.7.2014 22:56:22   
zece
Sada treba da uradim kontrola na stitnata zlezda I prl pre vto oti nemam uradeno od17 April kod dr iskra bitoska na klinika za endokrinologija u Skopje

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
29.7.2014 21:48:04   
Cakana84
Radila sam hormone 2. dana ciklusa. Molim vas da mi protumačite sledeće nalaze:

TSH 2,204 uIU/ml
ESTRADIOL 73,0 pg/mL
ESTRADIOL 267,9 pmol/L
FSH 6,4 mIU/mL
LH 5,7 mIU/mL
PROLACTIN 210 mU/L

Da napomenem da je operacija endometroze na oba jajnika rađena pre skoro 10 meseci. UZ rađen pre 3 meseca uredan.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
30.7.2014 12:24:43   
Cakana84

IZVORNA PORUKA: Cakana84 RR

Radila sam hormone 2. dana ciklusa. Molim vas da mi protumačite sledeće nalaze:

TSH 2,204 uIU/ml
ESTRADIOL 73,0 pg/mL
ESTRADIOL 267,9 pmol/L
FSH 6,4 mIU/mL
LH 5,7 mIU/mL
PROLACTIN 210 mU/L

Da napomenem da je operacija endometroze na oba jajnika rađena pre skoro 10 meseci. Nakon toga terapija diferelinom zavresena pre 4 meseca. UZ rađen pre 3 meseca, nalaz uredan.


(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
1.8.2014 15:41:51   
Cakana84
Veceras saljemo pitanja doktorki. Iskoristite priliku da pitate sve sto vas zanima u vezi vaseg zdravlja.

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
2.8.2014 19:58:40   
5678m
molim vas da se odgovori na moje pitanje koje sam postavila 27.07.2014, a jos nije odgovoreno, hvala unapred

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
3.8.2014 23:20:45   
Cakana84

IZVORNA PORUKA: 5678m

molim vas da se odgovori na moje pitanje koje sam postavila 27.07.2014, a jos nije odgovoreno, hvala unapred




Vidim da ne pratite temu, jer bi ste u suprotnom znali da se pitanja šalju krajem nedelje, a doktorka odgovara pocetkom sledeće, i tako u krug. Usput, ovo je period godišnjih odmora, a vi verujem niste jedina osoba kojoj treba odgovor doktora.

Hvala na strpljenju.

(odgovor članu 5678m)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
4.8.2014 8:59:15   
5678m
Poslala sam ja svoje pitanje krajem nedelje,odnosno u nedelju, ali na sva pitanja je bilo odgovoreno osim na moje. Zato sam i ponovo pisala. Hvala i vama i nadam se odgovoru.pozdrav


(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
10.8.2014 14:11:48   
zece
doktore koliko je najbolje da bude tsh u pripremi vto kod mene je bilo posledni put 2,33 no neki kazu da je bolje biti pod dva

(odgovor članu 5678m)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.8.2014 9:27:34   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: 5678m

Imam 33,6 godina. Posle redonog pregleda kod ginekologa proverila sam hormonalni status i to treceg dana ciklusa. U aprilu su rezultati bili sledeci: FSH 14,9 miU?ml, LH 5,05 miU/ml, Prolactin 24,1 ng/ml, estradiol 80,3 pg/ml. Radjen je AMH i rezultat je 0,17 ng/ml po Elisa metodi. Dijagnoza je prevremena menopauza, ili early ovarian falire. Ponovo sam radila ispitivanje hormona u julu mesecu i rezultati su sledeci: FSH 16,4 miU/ml, LH 4,4 miU/ml, Prolactin 23,9 ng/ml i estradiol 66,7 pg/ml.Radjen je HSG i rezultat je sledeci: dekstroponiran uterus, obe tube
elongirane, na doziranu kopresiju propustile kontrast. Ujedno lecena sam pre 10 godina od hipertireoizma sa propirtiuracilom, posle 2 godine terapije bilo je sve uredu, nisam uzimala lekarstva. Sad na redovnom pregledu u junu FT4 je 14,2 pmol/L, dok TSH je 3,2uU/ml, a TAT - TPO: >1000 U/ml. Primam terapiju eutirox 25 mcg 5 dena u nedelji zbog zeljene trudnoce i rekli su mi da imam hashimoto sindrom. 2009 godine sam imala fibroadenom na levoj dojci koji je otstranjen , ali se ponovo pojavio, medjutim lekari su rekli da je sve u redu i da idem na kontrolu za godinu dana.
Situacija je katastrofalna, ali zelela bih da vas pitam dali moze da se uradi nesto da se smanji FSH u smislu lekova, vitamina i rezim ishrane. Interesuje me sta smem a sta ne smem da jedem? I dali treba da uradim jos neka ispitivanja. Ja dobijam redovno menstruacije, cak i drugog dana je dosta obiljna. Zanima me koliko moze da traje period do menopauze i dali postoji i minimalna mogucnost za prirodno zacece, kao i kakve su sanse za in vitro sa ovakvim losim rezultatima. Hvala vam unapred. user posted image




Rezultati ukazuju na prerano popuštanje jajnika, ali i subkliničku hipotireozu sa visokim titrom antitela. Neophodna terapija Euthyroxom. Nije nemoguća spontana trudnoća, ali Vama treba vrlo brižljivo praćenje ginekologa koji će da prati ovulacije ili da pokušate vantelesnu iz prirodnog ciklusa. Ako ništa ne da rezultate onda razmišljati o donaciji oocita. Što se tiče ishrane ne postoji hrana niti lekovi koji će uticati na poboljšanje funkcije jajnika. Ali treba da vodite računa o ishrani zbog visokog titra antitiroidnih antitela, zato isključite gluten iz ishrane i mleko i mlečne proizvode, a unosite morsku ribu, zeleniš, integralni pirinač, celer, cveklu, šargarepu, breskvu, primenite suplementaciju selenom.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 14:52:22 >

(odgovor članu 5678m)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here