|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 9:01:37   
Modessty
Kod nas je problem mešanje ćirilice i latinicie! Ivanka ta tabla su slova ćirilice ili latinice?

Juče smo se igrali Danilo i ja sa slagalaicom sa slovima. U pitanju je bila latinica. Sva slova prepoznaje. Recimo ja uzmem sliku žabe i kažem mu da mislim da ne zna koje je slovo Ž. I on ga bez problema nađe. Sva slova je prepoznao i pronašao.
iznenadio nas je dan pred Novu Godinu kada je sam napisao: Danilo (to zna odavno), Nikola, Deda Mraz
Brine me to mešanje ćirilice i latinice

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 9:11:19   
Ivanka 75
Mod, malicje on da pravi razliku izmedju ćirilice i latinice, mesaju ih deca i u 2, 3 razredu. Ja sam kupila ćirilicu, ima i latinica da se kupi.
Ja je ne forsiram, to je bila njena zelja da cita i pise jer sam ja cutala zbog grla pa nam to bila komunikacija.
Citala sam na nekim sajtovima da je deci teze da pisu stampana slova jer im ruka nije izvezbana za te prave linije, ipak oni kad prvi put uzmu olovku u ruke na papiru prave samo krugove pa je nekako logicno da prvo uce pisana slova jer su zakrivljena pa ruka lakse klizi. Kazu da su deca pre 50 i vise godina lrvo ucila pisana slova pa tek onda stampana, ispada logicno.

A ivki taj komplet stoji na stolu pa ga ona ugleda jednom u 3 dana, sedne, pise, igra se onim slovima, stavlja ponije da i oni citaju i posle 10 min ustane, niko sa njom ne radi. Ja je cujem da ponavlja slovo po slovo oa kao procita rec a u stvari gleda sliku te reci pa kaze sta je to. Nem tu citanja jos uvek.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 9:15:50   
Modessty
I danilo voli te slagalaice i igre memorije što ima sa slovima. I kao pokušava po nekad da nešto pročita. Ja ga ne teram. Ako hoće hoće. A krivo mi je što nemam vremena da se više time pozabavim. Da čitamo zajedno po malo. Ja sam mnogo volela da čitam knjige! Naučila sam da čitam i pišem sa 5 god. Sad mi zato krivo da moje dete ne zna
I kako uopšte naučiti dete da voli da čita knjige?!
Mi čitamo bajke s vremena na vreme. Dok je Nikola bio baš beba čitali smo priče svako veče, sad nam Nikola ne da. On traži da pevamo pesmice.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 9:22:18   
Ivanka 75
Cutajte knjige, zavolece knjigu samo ako mu se cita.
Pa npr neka kao procita neku rec iz knjige, jednu dve, ne vise, postace mu dosadno i naoorno ako je vise od 2. Pa nastavite da citate, pa ga litaj da ti isprica sta ste lrocitali, pa mu postavljaj pitanja da vidis kako je shvatio radnju (to je veoma bitno) pa neka ti kaze sta ce se sledece desiti u prici. Ima tu dosta toga da vrti krug a da mu bude zanimljivo. I naravno sve to ne traje duze od 10 min, ako i toliko izdrze user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 9:29:35   
Modessty
ma on voli da mu se čita! I voleo bi da to traje dugo, ali nam Nikola ne da! A uveče se Danilo uspava često pre Nikole pa ni tada nemamo priliku! Jedina prilika da nam naše levo smetalo ne smeta je kad spava popodne.

A pisanje? Ćirilica ili latinica?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 9:35:14   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


Brine me to mešanje ćirilice i latinice


Ne treba da te brine.
Kad krene u školu, složiće mu se.



IZVORNA PORUKA: Modessty RR


I kako uopšte naučiti dete da voli da čita knjige?!



Deca rade ono što vide da roditelji rade. To je po meni prvo pravilo. Svi koje poznajem, a vole da čitaju, i njihovi roditelji vole da čitaju.
Druga stvar je da nađeš knjigu prilagođenu uzrastu. On je mali. Recimo, kada je Luka trebao za prvi raspust da pročita knjigu, bila sam u knjižari (i ovde sam pisala KLIK), ima dosta prepričanih knjiga, veličina slova je prilagođena deci, postoji srazmera slova i slika... kako dete raste, slova se postepeno smanjuju, bude više texta i manje slika, a vizuelno izgleda kao da ima isto teksta (da ih ne uplaši).


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 9:37:09   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Modessty RR



A pisanje? Ćirilica ili latinica?


Ćirilica! user posted image


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 9:39:28   
Modessty
hvala user posted image

Imamo mi puno dečijih knjiga. Bajki ima kolko voliš!

Interesantno na primer da voli da se igra "Na slovo, na slovo". U početku nije kapirao da je reč o prvom slovu u reči, ali je brzo pohvatao pravila i fazone. I sad se stalno igramo.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 9:48:20   
Peace*
Ja ni sa jednim detetom nisam radila slova kod kuće dok nisu krenuli u školu.

Luka je u vrtiću naučio, bez da sam ja to znala, rupe dopunio u prvom OŠ (ćirilica), a u isto vreme je naučio latinicu na engleskom, i nešto je znao od pre zbog kompa.

Marko je sam tražio da mu pokažem kako se piše njegovo ime i prezime, i prepisivao do izbezumljivanja dok nije naučio. I neke brojeve je pohvatao dok sam sa Lukom radila matematiku.

To je to. Ne planiram da učim Marka ništa dalje, šta samo ulovi - super!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ucimo da pisemo slova
14.1.2015 18:12:06   
Anck Su Nmaun
Tara je sama naucila da pise svoje ime, jos pre godinu dana. U vrticu kad im poptpisuju radove shvatila je.
Sad sam im oblozila zidove slovima ( one puzle za pod...da se ne bace zavrsile na zidu) i ona sama pita koje je koje slovo. Pre neki dan mi je trazila da ja procitam slovo a ona da ga nadje.

A inace obozavaju da citaju, stvarno od kako se rodila sa malim plasticnim knjigicama i sad, bas volim da joj kupim lepu knjigu, slikovnicu , enciklopedije jer uziva da ih cita i to na neki svoj nacin.

I kako onda da ne radim sa detetom koje vidim da hoce i da je interesuje to user posted image
I uvek vise volim tako neku knjigicu da kupim nego lutke i igracke koje je inetersuju 1 dan i cao.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ucimo da pisemo slova
12.2.2015 13:59:21   
Modessty
Danilo je sam pisao imena na pozivnicama za rođendan! user posted image
Pisao je latinicom. Neka slova su ćirilična ali nisam ga opominjala na primer slovo n piše kao ćiriličmo.
Bio je sav ponosan što je sve sam napisao!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ucimo da pisemo slova
19.2.2015 17:22:20   
mila83
moja cerka je vrlo rano pokazala interes za slova, sa nepune tri godine je znala da prepozna sva cirilicna slova.Znam,zvuci kao da sam je forsirala, ali zaista nisam,u to vreme rodila sam sina, pa kada god bi on spavao, a da bi bio mir u kuci, puno smo citale i kroz igru skroz bezveve krenule sa slovima..sa 4 naucila da ih pise, a sada sa 6 cita bez sricanja, pocela je sa pisanim slovima,Bas voli.Dok sin je tek sada , sa 4 godine pokazao interesovanje , uz sestru za slova.Moja sestra im je kupila malu skolu, izdanje Egmont, odlicna knjiga, http://www.knjizara.com/slika/Disney-Mala-skola-Velika-slova-44026.jpg

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ucimo da pisemo slova
19.2.2015 19:04:51   
veselicaa
Mod bravo za Danila,bas gledam tiker,pa on je pravi mali pametnjakovic user posted image
Moja S.zna sva slova,ume da napise sve sto joj se zada tj.da prepise,a skoro sam joj kupila knjigu Veseli vrtic i tu ima da pise i slova i brojeve,da prepoznaje sta je manje,vece,sire,uze i bas se lepo izvezbala.Slova su joj sada mnogo lepsa i konacno ume da napise stampano pisano i,pre ga je pisala kao latinicno n user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ucimo da pisemo slova
19.2.2015 19:43:31   
mila83
i mi imamo Veseli vrtic veselica,slazem se da je odlicna knjiga ! ima svega.....

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ucimo da pisemo slova
19.2.2015 19:45:59   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: mila83

i mi imamo Veseli vrtic veselica,slazem se da je odlicna knjiga ! ima svega.....

user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ucimo da pisemo slova
19.2.2015 20:04:13   
serpica
Moja mladja cerka je pored starije naucila sva slova i cirilicu i latinicu stampana. Znam da ucitelji ne vole kad mi prvaci dodju sa tim znanjem,ali se nadam da od septembra nece imati problema kad krene. I starija je svojevremeno sama ucila,nisma ih forsirala ni ucila same su pokazale intresovanje za to.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ucimo da pisemo slova
19.2.2015 21:52:19   
Ivanka 75
sajt 123juhu
Ima da se odštampaju slova ćirilice i da se vežbaju, ja sam ih iskopirala za Ivu i plastificirala pa piši briši markerom škraba i kao piše user posted image
Odneću i u školu da deca vežbaju kad već imam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ucimo da pisemo slova
20.2.2015 12:51:30   
jelenan
Pokusala sam Luku da naucim slovima ali tada nije hteo da uci i odlucila sam da ga ne primoravam ionako ce nauciti u skoli. Ali je on nasao moje stare zabavnike (stripove) i terao me da mu ih stalno citam, vremenom je poceo sam da gleda stripove i zapitkuje za slova. Sam je naucio cirilicu a ubrzo i latinicu. U skolu je krenuo sa odlicnim znanjem ali mu je zato bilo dosadno na casovima srpskog jezika user posted image user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ucimo da pisemo slova
20.2.2015 13:00:38   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

sajt 123juhu



ne radi link. piše : Malicious site warning! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ucimo da pisemo slova
20.2.2015 13:03:38   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

sajt 123juhu



ne radi link. piše : Malicious site warning! user posted image

Meni otvara bez priblema, mozda ti na ooslu imas neki antivirus koji ne dozvoljava da se otvori.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ucimo da pisemo slova
20.2.2015 13:44:38   
Bibilib
Mozemo se pohvaliti Markovim trudom i ucenjem...naucio je da napise svoje ime,MAMA,TATA bez icije pomoci i brojeve od 1 do 20...A sto je najbitnije poceo je da povezuje slova i predvara ih u rec,ranije je bilo npr.Jarac i sta smo procitali Marko a on lupi Koza idt...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ucimo da pisemo slova
26.2.2015 18:06:49   
mila83
Mozda nekome pomogne kako smo mi ucili slova,a vidim da sad i kod naseg bate pali...putem asocijacija npr :
Jao vidi slovo Б koliki ima stomak ! a slovo B ima dva stomaka ! J je drska od kisobrana, A je kao krov na kuci , slovo Д је je rasirilo noge....C ima oblik kifle itd... M ima usi kao macka...Ц ima repic...pustite masti na volju user posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ucimo da pisemo slova
1.3.2015 16:22:22   
jelenan
Vrlo kreativno ucenje slova mila83, bravo user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ucimo da pisemo slova
1.3.2015 16:28:26   
mila83
Drago mi je da vam se svidja, stvarno pali ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu jelenan)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ucimo da pisemo slova
1.3.2015 18:48:44   
milicicak

IZVORNA PORUKA: mila83

moja cerka je vrlo rano pokazala interes za slova, sa nepune tri godine je znala da prepozna sva cirilicna slova.Znam,zvuci kao da sam je forsirala, ali zaista nisam


Kod nas je isto, samo je latinica u pitanju. Na ulici zastane pored skoro svakog natpisa da ga "procita". Samo sto ponekad "cita" sa desna na levo :)
Uglavnom, prepozna sva slova pa pita Sta tu pise? :)

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here