|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Samostalno presvlačenje
26.2.2015 22:10:23   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha



Mi smo danas "popili" prvu kritiku u vrticuuser posted image , doduse ne na ponasanje ili bilo sta vec na samostalno oblacenje. Pretrazivala sam sad teme da vidim ima li tema o samostalnom oblacenju ali ne nadjoh pa cu ovde da pitam. Kad su vasa deca posela sama da se oblace? D npr gurne ruku kad joj kazem, jedino kapu zna sama da obuce a sve ostalo ja. Doduse mozda je to malo i moja krivica rano je bila zainteresovana za to jos letos a tad joj nisam dozvolila odnosno uvek mi je bilo brze da je ja oblacim a sad nije zainteresovana uopste. Da ne kazem da uziva goluzdrava tako da nema ni motivacije da se obuceuser posted image . Sta da radim? Ona je dve godine napunila u januaru. Jel bi trebalo vec sad da zna da se obuce? Ja uopste ne znam kad to deca pocinju da se sama oblace. Ne znam ni kako da je "motivisem" sad na tako nesto.




_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Samostalno presvlačenje
26.2.2015 22:13:32   
dijana1*
Ljiso mislim da je jos mala. Vuk je tek sa tri ipo godine naucio da se sam obuce. Tj. tada je naucio da presvuce gace, carape, trenerku. majicu je znao da skine ali nije je znao obuci ali i to je brzo savladao.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Samostalno presvlačenje
26.2.2015 22:24:20   
Misha i Ljisha
Dunjina vaspitacica je moja strina i danas mi je rekla u fazonu da ona naredne godine prelazi u stariju grupu i to ce morati sama i da treba uskoro da nauci. Mislim ona sama jede, sama pije, ne nosi pelene od pocetka polaska u vrtic. Mislim stvarno jos da za da se skine i obuce to bi bilo sve super ali nema ona motivaciju. Ja kad nju skinem ona bi se svrckala golisava tako bi bila ceo dan nema "motivaciju" za oblacenje samo za skidanjeuser posted image (nadam se da nece biti u toj fazi i u pubertetu ahhahaah)

Ajd ja cu da se malo potrudim da je "maltretiram" pa vam javim kako nam ide ali ja cisto sumnjam da ce to uroditi plodom jer kazem ona nije zainteresovana za to

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Samostalno presvlačenje
26.2.2015 22:28:29   
dijana1*
Mozda ja gresim ali meni je to rano i nisam za forsiranje. Kao da je bitno da li ce se sama obuci sa dve ili tri godine. naucice ima vremena. Ne moze bas sve da zna user posted image
A to za pubertetuser posted image nadam se da nece tako lako user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Samostalno presvlačenje
26.2.2015 22:33:20   
Misha i Ljisha
Dijana ma ja sam propustila momenat taj sa njom kad je ona htela sama, to je bilo jos preko leta ali meni je tad ona bila mala i samo bi se maltretirala sto godina i prosto mi bilo brze da je ja oblacim jer se ona NIKAD ne bi obuklauser posted image . Eto tad je htela a ja nisam dala a sad nece a sad navodno treba. Mislim nemam pojma. U svakom slucaju kod nje ne moze nista silom sve mora milom tako da cu opet verovatno cekati da dobije motivaciju

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Samostalno presvlačenje
26.2.2015 22:37:40   
dijana1*
Ako cemo tako ja sam kod Vuka onda sve propustila kada je trebalo user posted image
Kosta sada ima 14 meseci i sve zna gde sta ide. Npr uzme kapu i stavlja sebi na glavu, uzme cipele ili patofnu i gura na nogu ali naravno da ne moze obuti. Kada ja oblacim carape obavezno mi gura na nogu ili kada sam bosa donese mi papuce da ih obujem user posted image i sve oni znaju, male lopuze user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Samostalno presvlačenje
26.2.2015 22:41:11   
Misha i Ljisha
user posted image pa da sve oni znaju, pokusavala D da se obuje sto puta, al bez uspeha i sad mi samo npr donese patofne da je obujem. Mene isto obuva, cak je u stanju da izuje goste ako su slucajno u "mojim papucama".user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Samostalno presvlačenje
4.3.2015 14:25:20   
mila83
Nauce Ljiso,polako,bez forsiranja.Sve kroz igru i opusteno.
Moji su sa tri godine skoro sve naucili,cerka je kod kuce i malo brze a sin je dosta toga uz drugare u vrticu,krenuo je sa dve godine...pa vrtic tome i sluzi,zar ne ?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Samostalno presvlačenje
4.3.2015 15:13:09   
veselicaa
Mi Lj u vrticu gde idete izgleda idu bas napredna deca user posted image Moji pre 3, 3 i po godine nisu umele same da se obuku i mislim da je to potpuno ok.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Samostalno presvlačenje
4.3.2015 20:34:57   
Misha i Ljisha
user posted image pa po prici moje strine (ona je mojoj D vaspitacica) moja D je prilicno napredno dete ali valjda ona smatra sto smo "nasi" da treba da bude jos bolja eheheh...Nemam pojma ali vidim napredak jer joj ovih dana govorim skini se sama, obuj se, skini cipele i tako hoce ona ne moze doduse sama da skine gornji deo ali donji moze. Nekad malo teze ide jer jos uvek imamo helanke koje su pak uske i nezgodne ali polako. Ma nastrebacu ja nju vrlo brzo ehhehe samo da ona ima volje pa ce strina da padne da dupeuser posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Samostalno presvlačenje
4.3.2015 20:52:27   
veselicaa
MiLj morate da je odusevite,znas kakav je rod,oni najvise zameraju.user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Samostalno presvlačenje
6.3.2015 8:47:58   
muzicarka
U aprilu punimo 3 godine a moj sin ume da skine sve sto ne ide preko glave.....

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Samostalno presvlačenje
6.3.2015 8:48:50   
muzicarka
A da, i obucu ume da izuje...

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Samostalno presvlačenje
6.3.2015 8:50:36   
Bibilib
Marko ima 6 god.i sam se oblaci i presvlaci,ja sam i ranije insistirala na tome da nauci jer je isao u vrtic i jednostavno kad bih ga videla odrpanog ,pitala bi ga sine jel to u redu,ides kao neko cigance....user posted image user posted image user posted image a on mama pa ja sam mali ne znam....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Samostalno presvlačenje
6.3.2015 9:23:18   
adulence
moja Iva se sama presvlaci ne stopostotno ali uglavnom sve sama obavi osim gornjeg dela,tu joj pomazem,ali za to je stvarno zasluzan samo vrtic...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Samostalno presvlačenje
6.3.2015 11:00:28   
Anck Su Nmaun
Ihh vrtic je zakon, sto se tice samostalnosti bas napruduju brzo!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Samostalno presvlačenje
6.3.2015 14:33:01   
peki i maki
moj malisau junu puni 3,samostalan je u oblacenju i skidanju donjih delova odece, izuva se sam , jedino nas muci rucak...mnooogo je spor kada jede sam pa ili da ga opominnjem za svaki zalogaj ili da ga nahranim, a tek ako je u pitanju jelo kojim nije odusevljen onda je ubedjivanje obaveznouser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Samostalno presvlačenje
6.3.2015 14:41:59   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ihh vrtic je zakon, sto se tice samostalnosti bas napruduju brzo!


Slazem se, meni se to pokazalo narocito kod sina !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Samostalno presvlačenje
6.3.2015 16:26:11   
veselicaa
U vrticu se sve lakse nauci jer uce i od drugara a verovatno se malo takmice pa ide brze

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Samostalno presvlačenje
6.3.2015 16:31:49   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

U vrticu se sve lakse nauci jer uce i od drugara a verovatno se malo takmice pa ide brze


Skoro sve se uci lepse i brze uz drugare.Naravno,bude tu povremeno i usvajanja losih navika...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Samostalno presvlačenje
23.7.2015 9:18:53   
jovana jojo
I moja J. je u vrtiću naučila samostalno da se presvlači pa je se posle kući samo hvalila sa tim i naravno usavršavala je tehnikuuser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Samostalno presvlačenje
23.7.2015 9:51:10   
amdn
mi se vec duze sami oblacimo i svalcimo, al nam je mali problem skidanje majice, i ako trenerka nema neku sliku napred mrzi ga da gleda etiketicu nazad, onda nas tera da mu odstampamo napred neku sliku da zna sta je napred a sta nazad,
ali najvise voli da se skine i trci go.

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Samostalno presvlačenje
23.7.2015 9:52:30   
aleksandrici
I mi usavrsavamo tehniku presvlacenja,kako je samo slatka u pojedinim momentima.Sreca pa je leto pa je samo oskudno odevena.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Samostalno presvlačenje
23.7.2015 10:23:55   
jovana jojo

IZVORNA PORUKA: amdn

mi se vec duze sami oblacimo i svalcimo, al nam je mali problem skidanje majice, i ako trenerka nema neku sliku napred mrzi ga da gleda etiketicu nazad, onda nas tera da mu odstampamo napred neku sliku da zna sta je napred a sta nazad,
ali najvise voli da se skine i trci go.


moja princezica nema šanse da ide gola,valjda su takve devojčiceuser posted image kao i vama i nama je malo duže trebalo dok se naučila šta ide napred a šta nazad na majicama,ali je uz pomoć etiketa to savladala

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Samostalno presvlačenje
23.7.2015 10:54:44   
vikiveki
Moj mlađi sin je već savladao gaćice i pantalone,sada nam ostaju majice.A što se tiče obuvanja,ponekad pogodi pa obuje papuče kako treba tj. levu na levu, desnu na desnu.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here