|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
24.11.2014 17:24:30   
soni
Nasla sam...user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
24.11.2014 21:04:06   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: soni

Luna povremeni ide na prstima..Ima 2 i po god..To su primetili i u vrticu i zvali su fizioterapeuta da je pregleda..Rekli su da je sve normalno ali da mora da razvije prednje misice , znaci na prednjoj strani od kolena nanize , listovi su joj razvijeniji i mozda su ti misici previse nategnuti...user posted image ...Kazu nije nista ali da ide sto vise uzbrdo, po pesku i sl....Meni tu nesto nije jasno user posted image
Kakvo je vase msljenje...???


Ako je fizioterapeut pogledao verovatno se radi o disbalansu snage mišića potkolenica. Moguće je da postoje i drugi razlozi ali to je teško reći samo na osnovu vašeg opisa, treba svakako pogledati dete, možete da se javite konsultacije u Centru za korektivnu gimnastiku su besplatne.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
24.11.2014 21:06:01   
soni
Hvala ...

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
24.11.2014 21:28:18   
little_one
Postovani,

Imam curicu od 26 mjeseci. Juce je trcala po stanu i pala, pad pri maloj brzini, i nimalo strasan pad barem po onom kako smo ga mi dozivjeli, medjutim ona ne moze da se osloni na desnu nogu. SInoc smo je vodili dezurnom djecijem hirurgu koji je rekao da nije nista, i ispalo je da glumi jer ona moze da stoji al cim pocne da pravi korake kuka i zali se na bol u stopalu. Danas ju je pregledao djeciji ortoped i rekao da je u pitanju uganuce i da ce to proci samo od sebe za nekoliko dana. Jos nam je napomenuo da to sepanje moze da se produzi i nakon sto bola nema, jer se moze dijete bojati oslanjanja na nogu i svjesno izbjegavati normalan hod, tj nastavice sepati dok spontano ne zaboravi. Ona danas citav dan hoda i ne zali se vise na bol, ali vuce nogu i sepa, trudi se da se ne oslanja na nju. Da li trebamo jos na nesto da obratimo paznju ili je to stvarno tako da ce proci samo od sebe?

hvala unaprijed na odgovoru.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
24.11.2014 21:29:23   
soni
ufff user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
25.11.2014 7:19:34   
mirkam
Postovana doktorka,

Imam bebu od deset ipo mjeseci koja jos uvijek nije uspjela da se iz lezeceg polozaja samostalno ispravi u sjedeci.Iz polulezeceg se ispravlja, hvata se za stvari i ustaje na nogice, pokusava da koraca (uz pridrzavanje ispod miski koraca).Puziu nazad vukuci se na stomaku nekih mjesec ipo dana a u poslednje vrijemesepodigne "na sve cetiri" i tako se klati neko vrijeme a onda spusti ili pozadinu ili glavu i nastavi dase vuce na stomaku.Jako se brinem.
Sta namsavjetujete?

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
25.11.2014 21:32:25   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: little_one

Postovani,

Imam curicu od 26 mjeseci. Juce je trcala po stanu i pala, pad pri maloj brzini, i nimalo strasan pad barem po onom kako smo ga mi dozivjeli, medjutim ona ne moze da se osloni na desnu nogu. SInoc smo je vodili dezurnom djecijem hirurgu koji je rekao da nije nista, i ispalo je da glumi jer ona moze da stoji al cim pocne da pravi korake kuka i zali se na bol u stopalu. Danas ju je pregledao djeciji ortoped i rekao da je u pitanju uganuce i da ce to proci samo od sebe za nekoliko dana. Jos nam je napomenuo da to sepanje moze da se produzi i nakon sto bola nema, jer se moze dijete bojati oslanjanja na nogu i svjesno izbjegavati normalan hod, tj nastavice sepati dok spontano ne zaboravi. Ona danas citav dan hoda i ne zali se vise na bol, ali vuce nogu i sepa, trudi se da se ne oslanja na nju. Da li trebamo jos na nesto da obratimo paznju ili je to stvarno tako da ce proci samo od sebe?

hvala unaprijed na odgovoru.


Deca se brzo adaptiraju na novonastalu situaciju, naročito kada su jako mali i kada se dogodi nezgoda. Tačno je da će se za neko vreme sve vratiti na mesto ali bi još bolje bilo da terapeut to uradi i tako ubrza proces, time bi se izbegla situacija da dete šepa. Kod nas nije uobičajeno da se deca vode kod fizioterapeuta kada dođe do neke povrede, a nekada te male traume mogu da ostave posledice. Svakako pratite dete ako šepa duže od nedelju dana svakako odite ponovo kod lekara.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
25.11.2014 21:44:04   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: mirkam

Postovana doktorka,

Imam bebu od deset ipo mjeseci koja jos uvijek nije uspjela da se iz lezeceg polozaja samostalno ispravi u sjedeci.Iz polulezeceg se ispravlja, hvata se za stvari i ustaje na nogice, pokusava da koraca (uz pridrzavanje ispod miski koraca).Puziu nazad vukuci se na stomaku nekih mjesec ipo dana a u poslednje vrijemesepodigne "na sve cetiri" i tako se klati neko vrijeme a onda spusti ili pozadinu ili glavu i nastavi dase vuce na stomaku.Jako se brinem.
Sta namsavjetujete?


Bebe u sedeći položaj mogu da dođu na dva načina, iz ležećeg na leđima preko boka i iz četvoronožnog takođe preko boka. Kada je u četvoronožnom položaju treba joj pomoći da održi položaj i da krene napred. Najbolje da vas u sve ovo uputi fizioteraput kako bi ste to radili ispravno a beba usvojila pravilne šeme kretanja.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
26.11.2014 7:48:52   
mirkam
Hvala puno na odgovoru!

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
26.11.2014 11:56:27   
little_one

IZVORNA PORUKA: Snežana Milanović


IZVORNA PORUKA: little_one

Postovani,

Imam curicu od 26 mjeseci. Juce je trcala po stanu i pala, pad pri maloj brzini, i nimalo strasan pad barem po onom kako smo ga mi dozivjeli, medjutim ona ne moze da se osloni na desnu nogu. SInoc smo je vodili dezurnom djecijem hirurgu koji je rekao da nije nista, i ispalo je da glumi jer ona moze da stoji al cim pocne da pravi korake kuka i zali se na bol u stopalu. Danas ju je pregledao djeciji ortoped i rekao da je u pitanju uganuce i da ce to proci samo od sebe za nekoliko dana. Jos nam je napomenuo da to sepanje moze da se produzi i nakon sto bola nema, jer se moze dijete bojati oslanjanja na nogu i svjesno izbjegavati normalan hod, tj nastavice sepati dok spontano ne zaboravi. Ona danas citav dan hoda i ne zali se vise na bol, ali vuce nogu i sepa, trudi se da se ne oslanja na nju. Da li trebamo jos na nesto da obratimo paznju ili je to stvarno tako da ce proci samo od sebe?

hvala unaprijed na odgovoru.


Deca se brzo adaptiraju na novonastalu situaciju, naročito kada su jako mali i kada se dogodi nezgoda. Tačno je da će se za neko vreme sve vratiti na mesto ali bi još bolje bilo da terapeut to uradi i tako ubrza proces, time bi se izbegla situacija da dete šepa. Kod nas nije uobičajeno da se deca vode kod fizioterapeuta kada dođe do neke povrede, a nekada te male traume mogu da ostave posledice. Svakako pratite dete ako šepa duže od nedelju dana svakako odite ponovo kod lekara.


Hvala mnogo na odgovoru i savjetu. Ona i dalje vuce nogu, kad je pitam gdje je boli noga uvijek i bez greske pokazuje desnu nogu i stopalo. Da li je moguce da nju u stvari boli ta noga iako sada hoda, iako jos vuce nogu, ali se ne zali na bol sama dok je ne pitamo gdje je boli? Svakako idemo na kontrolu pocetkom iduce sedmice pa cemo vidjeti da dobijemo uput za fizioterapeuta.

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
26.11.2014 21:23:13   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: little_one


IZVORNA PORUKA: Snežana Milanović


IZVORNA PORUKA: little_one

Postovani,

Imam curicu od 26 mjeseci. Juce je trcala po stanu i pala, pad pri maloj brzini, i nimalo strasan pad barem po onom kako smo ga mi dozivjeli, medjutim ona ne moze da se osloni na desnu nogu. SInoc smo je vodili dezurnom djecijem hirurgu koji je rekao da nije nista, i ispalo je da glumi jer ona moze da stoji al cim pocne da pravi korake kuka i zali se na bol u stopalu. Danas ju je pregledao djeciji ortoped i rekao da je u pitanju uganuce i da ce to proci samo od sebe za nekoliko dana. Jos nam je napomenuo da to sepanje moze da se produzi i nakon sto bola nema, jer se moze dijete bojati oslanjanja na nogu i svjesno izbjegavati normalan hod, tj nastavice sepati dok spontano ne zaboravi. Ona danas citav dan hoda i ne zali se vise na bol, ali vuce nogu i sepa, trudi se da se ne oslanja na nju. Da li trebamo jos na nesto da obratimo paznju ili je to stvarno tako da ce proci samo od sebe?

hvala unaprijed na odgovoru.


Deca se brzo adaptiraju na novonastalu situaciju, naročito kada su jako mali i kada se dogodi nezgoda. Tačno je da će se za neko vreme sve vratiti na mesto ali bi još bolje bilo da terapeut to uradi i tako ubrza proces, time bi se izbegla situacija da dete šepa. Kod nas nije uobičajeno da se deca vode kod fizioterapeuta kada dođe do neke povrede, a nekada te male traume mogu da ostave posledice. Svakako pratite dete ako šepa duže od nedelju dana svakako odite ponovo kod lekara.


Hvala mnogo na odgovoru i savjetu. Ona i dalje vuce nogu, kad je pitam gdje je boli noga uvijek i bez greske pokazuje desnu nogu i stopalo. Da li je moguce da nju u stvari boli ta noga iako sada hoda, iako jos vuce nogu, ali se ne zali na bol sama dok je ne pitamo gdje je boli? Svakako idemo na kontrolu pocetkom iduce sedmice pa cemo vidjeti da dobijemo uput za fizioterapeuta.



Sigurno je boli ako pokazuje i svakako treba da idete opet kod lekara jer deca brzo usvajaju nove šeme tako da je moguće da nastavi tako da hoda i kada bol nestane.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
26.11.2014 21:49:08   
big mum
Poštovana gđo Milanović

Imam sina od 2god 10mj i nedavno sam na sredini prsne kosti zapazila ispupčenje.suprug mi je rekao da su tzv kokošije grudi i da ih je on imao kad je bio mali.Nosio je neke remenčiće,radio vježbe i išao na plivanje.Sad tog više neme.
Zanima me da li je to stanje ozbiljno i u kom uzrastu se može tačno postaviti dijagnoza.
Napominjem da nisam bila kod ljekara i planiram još sutra da odem

Unapred se zahvaljujem

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
28.11.2014 8:34:58   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: big mum

Poštovana gđo Milanović

Imam sina od 2god 10mj i nedavno sam na sredini prsne kosti zapazila ispupčenje.suprug mi je rekao da su tzv kokošije grudi i da ih je on imao kad je bio mali.Nosio je neke remenčiće,radio vježbe i išao na plivanje.Sad tog više neme.
Zanima me da li je to stanje ozbiljno i u kom uzrastu se može tačno postaviti dijagnoza.
Napominjem da nisam bila kod ljekara i planiram još sutra da odem

Unapred se zahvaljujem


Deformitet grudnog koša kada je grudna kost ispupčena se naziva "kokošije grudi", nasledan je i češće se javlja kod dečaka. Nastaje u periodu intezivnog rasta grudne kosti a to je uzrast od 2 godine. Do poremećaja dolazi kada 12 centara rasta u grudnoj kosti ne rastu istovremeno i ne može da se spreči nastanak deformiteta. Kada se na vreme uoči i preduzme lečenje, vežbe, plivanje i nošenje ortoze (kaiševi) može uspešno da se koriguje. Svakako treba da odvedete dete kod dečijeg ortopeda kako bi utvrdio trenutno stanje i predložio način lečenja.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
28.11.2014 8:36:50   
soni
Jao ja sam za to i zaboravila..U mojoj generaciji je bilo dosta i uglavnom decaka sa " kokosijim grudima" A u zadnje vreme retko da cujem

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
26.12.2014 20:37:45   
big mum

IZVORNA PORUKA: Snežana Milanović

Deformitet grudnog koša kada je grudna kost ispupčena se naziva "kokošije grudi", nasledan je i češće se javlja kod dečaka. Nastaje u periodu intezivnog rasta grudne kosti a to je uzrast od 2 godine. Do poremećaja dolazi kada 12 centara rasta u grudnoj kosti ne rastu istovremeno i ne može da se spreči nastanak deformiteta. Kada se na vreme uoči i preduzme lečenje, vežbe, plivanje i nošenje ortoze (kaiševi) može uspešno da se koriguje. Svakako treba da odvedete dete kod dečijeg ortopeda kako bi utvrdio trenutno stanje i predložio način lečenja.



Hvala vam na odgovoru,bila sam kod pedijatra i pregledom je utvrđeno da se radi o tom deformitetu.Međutim nismo upućeni kod dječijeg ortopeda jer pedijatar smatra da je on isuviše mali da bi se bilo šta poduzimalo,ali će ga pratiti.
Znam da vam je malo nezahvalno bez pregleda davati bilo kakve dg. ili prognoze pa me zanima kakva su iskustva iz prakse i kad može da se počne sa vježbama.Tj da li je sad isuviše rano za takvo nešto.
Zahvaljujem

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
26.12.2014 22:30:13   
ishler
Dobro vece.Imam bebu od 3,5 meseca.Rodjena sa dijagnozom tortikolis,i upucena u Sokobanjsku na pracenje razvoja.Zakljuceno da nema tortikolis.Receno mi je da je malo cvrsca ali da nema hipertonus misica.Bukvalno od mesec dana drzi glavu,sa dva meseca pocela da se prevrce sa stomaka na ledja,a sada i obrnuto.Od drugog meseca pocela u potrbusnom polozaju da se izdize na ispruzene ruke,i tada nam je receno da je spustamo na laktove.Sada sa 3,5 meseca se vuce po podu kao vojnik po pola metra do igracke.Inace je vesela beba,uredno prati pogledom,jako zainteresovana za sva zbivanja,jos ne otvara kompletno sake ali stavlja ruke usta i udara igracke iznad sebe.Ono sto mene interesuje da li je sve to u redu jer mi je receno da joj ne dozvolim da tako vojnicki puzi jer ce stvoriti pogresnu semu pokreta,jer je mnogo mala.A ne znam kako da je sprecim jer se to pretvori u plakanje ako pokusam.Molim za Vase misljenje.Hvala u napred

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
23.1.2015 10:02:03   
emicaa
dobar dan,i meni treba jedan savjet.
Curica ima 14 i po mjeseci i još ne hoda samostalno,odavno već hoda uz oslonac,oko namještaja trči,kad se pusti i tako stoji stabilna je.Super hoda i kad joj dam prst da me drži,napravila je par samostalnih koraka i na tome je ostalo.Šta da uradim da joj pomognem da se oslobodi straha ili je najbolje da je ne forsiram, da čekam da bude sama spremna.Hvala unarijed,pozdrav

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
23.1.2015 12:12:08   
Modessty
Poštovana dr,

sin ima 1 godinu i 5 meseci. Počeo je da hoda samostalno sa godinu dana. Kada hodamo ulicom u cipelicama (polu duboke, kožne i lagane, sa anatomskim đonom unutra) čini mi se kao da jedno stopalo ide vše prema unutra. To ne primećujem kada šeta bos, tj u čarapicama. Cipelice mu nisu velike, baš su mu kako treba i nisu teške.
Interesuje me kako se utvrđuje da li dete pravilno hoda, odnosno da li lepo gazi celim stopalom? Da li bi to bilo primetno i kada hoda boso?
hvala!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
24.1.2015 20:33:59   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: ishler

Dobro vece.Imam bebu od 3,5 meseca.Rodjena sa dijagnozom tortikolis,i upucena u Sokobanjsku na pracenje razvoja.Zakljuceno da nema tortikolis.Receno mi je da je malo cvrsca ali da nema hipertonus misica.Bukvalno od mesec dana drzi glavu,sa dva meseca pocela da se prevrce sa stomaka na ledja,a sada i obrnuto.Od drugog meseca pocela u potrbusnom polozaju da se izdize na ispruzene ruke,i tada nam je receno da je spustamo na laktove.Sada sa 3,5 meseca se vuce po podu kao vojnik po pola metra do igracke.Inace je vesela beba,uredno prati pogledom,jako zainteresovana za sva zbivanja,jos ne otvara kompletno sake ali stavlja ruke usta i udara igracke iznad sebe.Ono sto mene interesuje da li je sve to u redu jer mi je receno da joj ne dozvolim da tako vojnicki puzi jer ce stvoriti pogresnu semu pokreta,jer je mnogo mala.A ne znam kako da je sprecim jer se to pretvori u plakanje ako pokusam.Molim za Vase misljenje.Hvala u napred



U Sokobanjskoj su vam sigurno pokazali kako da postupate sa bebom. Ako to ne možete da sprovedete morate da ponovo odete tamo ili da se obratite fizioterapeutu koji će raditi sa bebom i vas uputiti kako da to sprovodite jer vaša beba radi stvari koje za nju i njen motorni razvoj nisu dobre.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
24.1.2015 20:37:04   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: emicaa

dobar dan,i meni treba jedan savjet.
Curica ima 14 i po mjeseci i još ne hoda samostalno,odavno već hoda uz oslonac,oko namještaja trči,kad se pusti i tako stoji stabilna je.Super hoda i kad joj dam prst da me drži,napravila je par samostalnih koraka i na tome je ostalo.Šta da uradim da joj pomognem da se oslobodi straha ili je najbolje da je ne forsiram, da čekam da bude sama spremna.Hvala unarijed,pozdrav



Verovatno da beba još nije spremna za samostalan hod, najveći broj dece prohoda između 14 i 16 meseca. Nema razloga da je forsirate jer njen razvoj teče savršeno u redu.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
24.1.2015 20:39:31   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Poštovana dr,

sin ima 1 godinu i 5 meseci. Počeo je da hoda samostalno sa godinu dana. Kada hodamo ulicom u cipelicama (polu duboke, kožne i lagane, sa anatomskim đonom unutra) čini mi se kao da jedno stopalo ide vše prema unutra. To ne primećujem kada šeta bos, tj u čarapicama. Cipelice mu nisu velike, baš su mu kako treba i nisu teške.
Interesuje me kako se utvrđuje da li dete pravilno hoda, odnosno da li lepo gazi celim stopalom? Da li bi to bilo primetno i kada hoda boso?
hvala!



Ako se to dešava samo u cipelama verovatno da ne spušta petu do kraja i da iz tog razloga zabacuje nogu. Merodavno je ono što vidimo kada je dete boso.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
24.1.2015 20:43:21   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: big mum


IZVORNA PORUKA: Snežana Milanović

Deformitet grudnog koša kada je grudna kost ispupčena se naziva "kokošije grudi", nasledan je i češće se javlja kod dečaka. Nastaje u periodu intezivnog rasta grudne kosti a to je uzrast od 2 godine. Do poremećaja dolazi kada 12 centara rasta u grudnoj kosti ne rastu istovremeno i ne može da se spreči nastanak deformiteta. Kada se na vreme uoči i preduzme lečenje, vežbe, plivanje i nošenje ortoze (kaiševi) može uspešno da se koriguje. Svakako treba da odvedete dete kod dečijeg ortopeda kako bi utvrdio trenutno stanje i predložio način lečenja.



Hvala vam na odgovoru,bila sam kod pedijatra i pregledom je utvrđeno da se radi o tom deformitetu.Međutim nismo upućeni kod dječijeg ortopeda jer pedijatar smatra da je on isuviše mali da bi se bilo šta poduzimalo,ali će ga pratiti.
Znam da vam je malo nezahvalno bez pregleda davati bilo kakve dg. ili prognoze pa me zanima kakva su iskustva iz prakse i kad može da se počne sa vježbama.Tj da li je sad isuviše rano za takvo nešto.
Zahvaljujem



Bez obzira koliko je dete malo ako postoji problem svakako treba nešto preduzeti. Sa detetom uvek možemo nešto da radimo bez obzira kog je uzrasta.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
27.1.2015 9:48:26   
Modessty
Hvala puno!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Snežana Milanović)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
6.3.2015 20:47:19   
Mala Elena
Ukoliko je bebi sa 10.5 msecesi ustanovljeno da jedno stopalo ide ka unutra, za koje vreme ce se to dovesti u red i da li samo od sebe? Bili smo u D. Misovica ali nam doktorka nije zakazala vezbice a u nalazu je navela da je potrebno da ih radimo...Hvala

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pitajte fizioterapeuta na Ringeraji!
7.3.2015 18:10:27   
Snežana Milanović

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Ukoliko je bebi sa 10.5 msecesi ustanovljeno da jedno stopalo ide ka unutra, za koje vreme ce se to dovesti u red i da li samo od sebe? Bili smo u D. Misovica ali nam doktorka nije zakazala vezbice a u nalazu je navela da je potrebno da ih radimo...Hvala


Ako je stopalo u nepravilnom položaju u tom uzrastu ne možemo da očekujemo da će se spontano ispraviti. Važno je da se iskoriguje položaj što više dok dete ne počne da hoda jer će vremenom formirati šemu hoda kada je mnogo teže da se utiče na položaj stopala.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here