|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu II deo
17.6.2014 1:00:40   
Azra_
Mi smo detetu prvo kupili Fisher Price, prelepa zaista, kao mala wc šolja. Budale, platile je 50e, a ispostavilo se da je prilično neudobna. Zapravo, mora u milimetar da se namesti da ga ne bi žuljalo. Ima jedan deo koji se podigne ako dečaci koriste nošu, baš zbog piše. Sve je odlično zamišljeno, ali se kod nas nije pokazalo baš praktično. Evo sličice: user posted image

Sada koristimo onu običnu Chicco nošu. sasvim je ok. Deluje udobno, dete se ne buni. Mislim da sa njom ne možeš pogrešiti. Znam dosta dece koja je koriste i svima je ok.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Skidamo pelenu II deo
17.6.2014 7:10:57   
Misha i Ljisha
ijuuu nosa kosta 50e??? Ja nisam ni znala da moze toliko da kostauser posted image .

Mi smo dve promenili. Prva je bila mala kao neki kraljevski presto a drzga je najobicnija. Zelena i ima nacrtanu kornjacu na naslonu. Slazem se da nosa mora biti udobna za dete.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Skidamo pelenu II deo
17.6.2014 8:09:44   
Anoniman
mi imamo najobicniju, chicco mislim.
tijo, da li si probala mozda na adapter da ga stavis?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Skidamo pelenu II deo
17.6.2014 15:02:36   
Azra_
M & Lj, vidiš da ima. Prave ih specijalno za lude roditelje.:-) Mislila sam da ću detetu olakšati ceo proces ako mu se dopadne noša, ali kod svakog deteta je drugačije.

Tijo, što kaže Ksena, pokušajte adapter, mada, možda je još mali. Ako neće, mislim da ti ova Chicco ne bi bila loša.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Skidamo pelenu II deo
18.6.2014 7:22:29   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Azra_

M & Lj, vidiš da ima. Prave ih specijalno za lude roditelje.:-) Mislila sam da ću detetu olakšati ceo proces ako mu se dopadne noša, ali kod svakog deteta je drugačije.

user posted image ja o tome uopste nisam razmisljala ahhahaha...mada u pravu si ima i tu logike.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Skidamo pelenu II deo
20.6.2014 13:37:48   
little_one
I tako ja ostadoh uskracena za savjet na prosloj temi pa sama odlucih. Proslog ponedjeljka, kad su bile one vrucine, meni dojadi gledati dijete kako se preznojava u onoj peleni i kako je cupa, i ja joj skinem...musema u krevet, musema ispod prekrivaca na kaucu i spreman peskir. I evo vec 11 dana smo bez pelene i dan i noc. Za 11 dana smo imali 4 nezgode, 1 veliku i 3 male i to sve u prva 4 dana. Nocu nijednu nezgodu kao ni preko dana kad spava, ni u gradu, ni bilo gdje van kuce. E sad, ona jos uvijek ne trazi uvijek, u pocetku skoro uopste nije trazila, a ja sam primjetila da svako 2 sata obicno piski. Zadnja 3 dana je pocela i da trazi, najcesce trazi kaka, a uglavnom se ispiski iako zna da kaze kada zavrsi pi'ki. Tako da smo odlucili da joj ne vracamo pelenu do kraja ljeta, a ako ne bude trazila ili se poremeti nesto, mozda i vratimo najesen pa onda iduce ljeto opet pokusamo..mada zasad mi djeluje dobro, ne plasim se odvesti je bilo kuda.
Koraci koji smo mi imali u odvikavanju:

Sa 8 mjeseci sam uvidjela da ima red u kakanju, svaki dan u isto vrijeme pa sam je s 9 mjeseci stavljala u to vrijeme na tutu, najobicniju, curver tutu, i do 15 mjeseci je redovno kakila u tutu, ponekad i piskila. Na tuti smo citali price, pricali, mazili se. NIkad na silu i nikad duze od 15 minuta.
Sa 15 mjeseci smo je stavili na adapter i nije joj smetala promjena i dalje je nastavila da kaki u solju.
Nedavno smo imali problem kad se pocela zaplakivati na tuti jer ju je bucnulo bice odozdo pa se prepala....ta faza je prosla za par dana i vec je davna istorija.
I eto, skinuli smo pelenu bez nekih vecih problema, ne ocekujem da nece biti nezgoda al zasad mi djeluje ok....jel sva djeca na pocetku ne traze pa onda sama krenu da traze da piske i kake???? Ona je pocela da trazi pomalo, ali ne uvijek, nekad je sama stavim kad vidim da bi mogla, a nekad ona trazi.

Imamo u dvorisnoj kuci jednu tutu, jednu u autu i adapter u kuci, dovoljno valjda. Gacice obozava, i jedino sto zna da trazi da ih vidi jer se boji da joj ne vratimo pelenu, kaze da nece pelenu kad je pitam i obavezno trazi da ih vidi....jedno vece nam je napravila frku pred spavanje, probudila i mladju user posted image jer nije mogla da vidi gace...obukli joj bodi preko gacica i tanku vrecu i jedva se smirila dok nije vidjela da su tu, i dusa moja vice, tu jeeeee, tu jeeee (gace)

Eto, pa sta mislite? Imamo li izgleda da se ne vratimo na pelenu?


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Skidamo pelenu II deo
20.6.2014 13:49:47   
anci kv
LO,pa vi ste daleko od pelene!!!!bravouser posted image

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Skidamo pelenu II deo
20.6.2014 13:53:30   
milicicak
LO, bravo za veliku devojku user posted image
Nas skidanje pelene tek ceka... znamo kad kaki, najcesce se sakrije u cvece tj, u sumicu, ali kad odatle pokusamo da je odnesemo na wc solju bude plakanje i dreka i kuknjava i nece da kaki nego trpi dok joj ne vratimo pelenu pa tek onda kaki... cenim da nije spremna...

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Skidamo pelenu II deo
20.6.2014 15:44:11   
little_one
Hvala vam zenice! Nadam se da smo na dobrom putu! Citala sam dosta o skidanju pelena, al mi je zapalo za oko kako niko ne spominje da li se i koliko dugo dijete nudi prije nego pocne da trazi samo?! Da li cekati da samo trazi pa skidati pelenu, ali koliko sam shvatila i tu treba prilagodjavanja...uglavnom nadam se da cemo napredovati jos vise do jeseni i da necemo morati da se vratimo u pelenu.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Skidamo pelenu II deo
20.6.2014 16:54:31   
Sanjica26 RR
Lo moja drugarica je sina nudila da piski vise od pola godine. Kakenje je uvek obavljao u pelenu. Kod devojcica ide to brze posebno sto ona nece pelene. Bice to dobro. Ja joj ne bih vise stavljala pelenu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Skidamo pelenu II deo
20.6.2014 21:26:32   
Torbica
LO, posao zavrsen, kakva pelena, cestitam maloj pametnici! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Skidamo pelenu II deo
21.6.2014 0:30:36   
Azra_
LO, ja sam primetila da je to oko nudkanja individualno. Skoro smo bili na nekom rođendanu gde mama dečaka od 4-5 godina, nekoliko puta nudi da piški, kaže da često ume da se zaboravi. Moj sestrić koji je već godinu dana bez pelene, nekad kaže, a nekad, samo ga vidiš kako jurca i kako se drži za pišu, pa ga sestra onda odvede da piški. Mislim da ste na početku i da nije strašno. Ponudi je, doćiće vreme da sama kaže. Moj je recimo već 2-3 dan bez pelene dolazio do mene i kaže ˝jel mi se piški?˝. Jako brzo je počeo sma da traži da piški. Zato za kakanje čeka ˝zadnji voz˝. Mada, recimo, dete traži da piški, i nakon sat vremena izlazimo iz kuće, ja ga obavezno ponudim da piški, čisto da budemo mirni, i često se desi da piški iako nije tražio u tom trenutku.

Držite se, i gledaj da ne vraćaš pelene.. Zašto bi ako sve ide fino?!user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Skidamo pelenu II deo
21.6.2014 7:07:38   
little_one
Ma znas kako moram da je nudim ako vidim da nije piskila preko 2 sata....fora je sto sam jedno popodne cekala da vidim hoce li traziti i nije....4 sata je izdrzala i na kraju cim sam je stavila piskila je...sad to vise ne radim, previse mi je to da trpi...juce je izasla iz pjescanika i pipa se za stomak i trazila da piski i izdrzala dok smo dosli do ljetnje da nadjemo tutu (nosu) tako da imamo napredak, dvoumila sam se da li odmah da skidam nocnu al posto je suva vec jako dugo preko noci prelomila sam...hvala na ohrabrenju, i ja mislim da ce njoj to da dodje samo vremenom i da ce da trazi....koliko vidim tesko je da ce da se zaboravi, barem trenutno...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Skidamo pelenu II deo
21.6.2014 7:24:15   
Misha i Ljisha
user posted image LO superiska ste.
Ja cekam lepse vreme istop da stavim gacice, za sad smo samo dva dana bili u gacicama i ako joj je nosa u vidokrugu eto nje sedne sama na nosu sa sve gacicamauser posted image . Juce mi je trazila noni (nosu) i ja rekoh ma nece sad garant (nije njeno vreme eheheh...) kad ona se ukakila. Unervozila se ne voli da bude ni ukakana ni mokra takva je od rodjenja. Trosim pelena i pelena, meni nije jasno kako neke mame trose po dve pelene na dan. Ja nekad i pored nose potrosim 5 iskreno jer ako je i malo pisnula u pelenu ja je bacam i oblacim joj drugu. Ja se isto nadam da cemo preko leta (ako leto ikad dodje) biti u gaconama a od jeseni cemo videti.user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Skidamo pelenu II deo
21.6.2014 7:27:21   
tanjicak79
I da se mi ovde upišemo. Već pune dve nedelje je Petra u gaćicama, osim za spavanje. Nekad traži sama, ali češće je pitamo da li hoće da piški. U vrtiću mi mnogo pomažu i vaspitačice u ovom procesu. Tako da je naša avantura hoću piškim-možda kakim počela. Nezgoda još ima, ali ne svaki dan i nisu česte. A mislim da i treba malo da oseti nelagodu kad se upiški ili ukaki u gaće, pa da shvati da tako ne treba.
Hoće da piški i na noši i na adapteru i napolje u travu, tako da tu nema problema.
Da ovog leta mnogi mališani skinu pelene! Živela sloboda user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Skidamo pelenu II deo
21.6.2014 8:43:24   
little_one
Tanjice kako si je naucila na travu, joj ja pokusavala al nema sanse da pusti, drzim je da piski i cekam i nista, a onda je stavim na tutu i odmah obavi posao user posted image


Misho to ni meni nije jasno kako izguraju sa 2 pelene....al mi jedna poznanica objasnila a ja ostala sokirana....kaze ona citavu noc bude u jednoj peleni i onda je tek presvuce oko 11 ujutro poslije dorucka i sta ti ja znam pa sledecu negdje oko 4 i sledeca pred spavanje...a eto mi smo vecinom kakili u tutu pa smo tu stedili pelena, a opet smo ih minimalno 6 trosili dnevno...

< Poruku je uredio little_one -- 21.6.2014 8:46:17 >

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Skidamo pelenu II deo
21.6.2014 10:51:40   
tijatija
Nema vise pelena user posted image lepo smo se naucili, poceli smo da setamo, bez straha da ce nam gacice biti mokre .Kupili smo tutu chicco i napokon piskimo a da se ne popiskimo user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Skidamo pelenu II deo
21.6.2014 12:05:45   
little_one
Bravo Tijo!user posted image Bravo za deckica! Vi ste se sad rijesili skroz bas skroz pelena? Sad su sva djecica velika! Koliko deckic ima sada? Tiker kaze godinu?

< Poruku je uredio little_one -- 21.6.2014 12:10:35 >

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Skidamo pelenu II deo
21.6.2014 15:24:09   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: little_one

Tanjice kako si je naucila na travu, joj ja pokusavala al nema sanse da pusti, drzim je da piski i cekam i nista, a onda je stavim na tutu i odmah obavi posao user posted image


Misho to ni meni nije jasno kako izguraju sa 2 pelene....al mi jedna poznanica objasnila a ja ostala sokirana....kaze ona citavu noc bude u jednoj peleni i onda je tek presvuce oko 11 ujutro poslije dorucka i sta ti ja znam pa sledecu negdje oko 4 i sledeca pred spavanje...a eto mi smo vecinom kakili u tutu pa smo tu stedili pelena, a opet smo ih minimalno 6 trosili dnevno...



D isto nece na travuuser posted image


A mi isto kakimo u nosu od nekog devetog meseca, i isto tako stedimo eto bar na tome ali i mi oko 5 pelena, nekad i vise potrosimo. Ja njoj nikad ne vratim istu pelenu retko ali to bas da je skorz skroz suva.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Skidamo pelenu II deo
21.6.2014 15:50:40   
Azra_
Moj je tek pre par dana piškio van kuće, neki žbun našao sa tatom, ali neće da drži pišu kao bi dečak možda trebao, nego da ga držimo kao da je na noši. Neka ga, bitno da ne moramo nošu da vučemo u kesi.user posted image

Tija, bravo! Pogodili smo nošu!user posted image

A što se vremenskih prilika za odvikavanje tiče, ja sam kao čekala lepo vreme. Vidim već kraj maja,a mi se grejemo, i iz čista mira jednog jutra obučemo gaćice. Bilo je jako hladno tih dana. Realno, po meni nema tu neke razlike, osim ako nemate u planu da dete pustite po dvorištu pa da bude goluždravo. Ako je u kući-stanu, u zatvorenom, isto je. Meni je čak bilo super što su nam bili topli radijatori da sušimo oprane gaćice i stvarčice. Unutra je bilo toplo, obučem mu gaćice i pidžamu donji deo, i furaj...

To koliko smo pelena mi trošili...da ne pričam. Stavljamo još uvek za spavanje jer on nikada do sada nije proveo noć sa neupiškanom pelenom. On se sada nekad noću budi i traži da piški, ali kada se baš komira, upiški se u pelenu, tako da je još uvek ne skidamo.

< Poruku je uredio Azra_ -- 21.6.2014 15:51:35 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Skidamo pelenu II deo
21.6.2014 16:37:36   
tijatija

IZVORNA PORUKA: little_one

Bravo Tijo!user posted image Bravo za deckica! Vi ste se sad rijesili skroz bas skroz pelena? Sad su sva djecica velika! Koliko deckic ima sada? Tiker kaze godinu?

Jesmo, ne mogu da verujem, on ima 18 meseci imamo jos pola pakovanje pelena dacu ih nekom necu da ih gledam vise user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Skidamo pelenu II deo
21.6.2014 21:39:28   
little_one
hahahah tako i nama ostao paket i po neupotrebljenih, al ce seka da ih potrosi za koji mjesec user posted image

Bravo za deckica user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 21.6.2014 21:41:06 >

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 7:55:32   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Azra_



A što se vremenskih prilika za odvikavanje tiče, ja sam kao čekala lepo vreme. Vidim već kraj maja,a mi se grejemo, i iz čista mira jednog jutra obučemo gaćice. Bilo je jako hladno tih dana. Realno, po meni nema tu neke razlike, osim ako nemate u planu da dete pustite po dvorištu pa da bude goluždravo. Ako je u kući-stanu, u zatvorenom, isto je. Meni je čak bilo super što su nam bili topli radijatori da sušimo oprane gaćice i stvarčice. Unutra je bilo toplo, obučem mu gaćice i pidžamu donji deo, i furaj...




E da znas da sam se sad nameracila da D bude stalno u gacicamauser posted image . Ona zna da trazi nosu ali je ne trazi redovno. Mozda ako stalno bude u gacicama mozda krene lepo da je trazi. I da od danas na casu sve pije ne zanima me. user posted image . Jeste da pije na pisak i na one sportske flasice i sta ti ja znam, ali lepo pije i na slamcicu i iz case tako da cu da se ratosiljam flasice sa piskom. Smorila sam se vec od sterilisanja svako vece. Casa i dovidjenja.user posted image . Javim vam kako nam ide.

A eto izgleda ce bar danas biti lep dan za gacice hihihi

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 9:06:48   
big mum
Moja sofia jeskinula dnevnu pelenu sa 18 mj a noćnu sa 2 god.
Strahinja dnevnu sa 2 god a noćnu još uvjek stavljamo.

Nikad nisam učila djecu na tutu oni su to sami odradili.Jednostavno kad su bili spremni za to.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 9:55:28   
little_one
IZVORNA PORUKA: big mum

Nikad nisam učila djecu na tutu oni su to sami odradili.Jednostavno kad su bili spremni za to.


A sta znaci spremno dijete? I kako su znali cemu sluzi tuta ako im niko nije pokazao ili ih stavio na tutu? Izvini, ne mislim nista lose ovim pitanjem, al se zadnjih dana susrecem sa komentarima tipa ja necu nista na silu, dok dijete nije spremno. Kad bih rekla nekom da smo Andrei skinuli pelene, dobijam komentar da oni nece nista na silu sa svojim djetetom...bas mi cudno sjeli takvi komentari, kao da sam ja svoje dijete natjerala na nesto, a nema sanse da je natjeram da uradi nesto sto ona nece...a tutu hoce. Meni se cini da je u stvari poenta price kad je roditelj spreman a ne dijete, jer djeca cesto vrlo rano budu spremna na dosta toga, od samostalnog hranjenja, do pijenja na casu, skidanja pelena...a za sve to sam dobijala komentare da ja forsiram...

Miso ukini slobodno flasicu, mi odavno pijemo na casu osim u gradu kad nosimo flasicu da imamo dostupnu vodu kad zatreba. Pokusaj, i ja sam pokusala, ponudi, pa ako hoce hoce ako ne vratite se na pelenu i to je to...mada mislim da ona vec zna cemu tuta sluzi i brzo ce ona da prihvati sve to. Meni se cini da sam mogla sa Andreom i ranije da pokusam al nisam imala hrabrosti jer sam se trebala poroditi...


Big mum, sad kad procitah svoj post, ne zelim da mislis da sam te napala ili nesto lose rekla tebi, nego generalno sam se zapitala. user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 22.6.2014 10:00:19 >

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 stvari koje deca uvek pamte o roditeljima
Neki trenuci stvaraju uspomene. Njihove uspomene kojih će se verovatno sećati ceo život.
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Click Here