|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 11:15:11   
big mum

IZVORNA PORUKA: little_one

IZVORNA PORUKA: big mum

Nikad nisam učila djecu na tutu oni su to sami odradili.Jednostavno kad su bili spremni za to.


A sta znaci spremno dijete? I kako su znali cemu sluzi tuta ako im niko nije pokazao ili ih stavio na tutu? Izvini, ne mislim nista lose ovim pitanjem, al se zadnjih dana susrecem sa komentarima tipa ja necu nista na silu, dok dijete nije spremno. Kad bih rekla nekom da smo Andrei skinuli pelene, dobijam komentar da oni nece nista na silu sa svojim djetetom...bas mi cudno sjeli takvi komentari, kao da sam ja svoje dijete natjerala na nesto, a nema sanse da je natjeram da uradi nesto sto ona nece...a tutu hoce. Meni se cini da je u stvari poenta price kad je roditelj spreman a ne dijete, jer djeca cesto vrlo rano budu spremna na dosta toga, od samostalnog hranjenja, do pijenja na casu, skidanja pelena...a za sve to sam dobijala komentare da ja forsiram...

Miso ukini slobodno flasicu, mi odavno pijemo na casu osim u gradu kad nosimo flasicu da imamo dostupnu vodu kad zatreba. Pokusaj, i ja sam pokusala, ponudi, pa ako hoce hoce ako ne vratite se na pelenu i to je to...mada mislim da ona vec zna cemu tuta sluzi i brzo ce ona da prihvati sve to. Meni se cini da sam mogla sa Andreom i ranije da pokusam al nisam imala hrabrosti jer sam se trebala poroditi...


Big mum, sad kad procitah svoj post, ne zelim da mislis da sam te napala ili nesto lose rekla tebi, nego generalno sam se zapitala. user posted image



Ma taman posla da se ljutim,objasniću ti kako sam primjetila da su moja djeca spremna da ostave pelene.

Kćerki nisam ni stavljala na tutu već sam joj ubacila među igračke i pustila da se navikne na taj predmet.Igrom slučaja imali smo lutku koja piški sa malom tutom.Igrale smo se sa njom i ona je vidjela kako to lutka radi i zašto tuta služi.Ona nij sjedala na svoju a ja je nisam forsirala.
Sa 18 mj je krenula u jaslice i tamo su ostalu malo veću djecu a i nju stavljali na tutu i vrlo brzo (nakon 10 tak dana)mi je vaspitačica rekla da ona sama počela skidati pelene,stoji i govori njoj ja pikim daj tutu.Znači to je radila svjesno i kad njoj dođe nagon za mokrenjem a ne kad bi je stavila na tutu.
Takoje počela raditi i kod kuće i to je bilo to.Popustila je svega 2-3x

Sin je gledao nju kako ona ide piškiti i počeo sam skidati pelenu sjedati na tutu i piškiti.I nakon 20 tak dana je sam donositi tutu kakiti i piškiti.Tad se vidjelo da je povezao zašto tuta služi.Nikad ga nisam stavila na tutu i rekla hajde piški.On je to radio sam kad bi osjetio potrebu za mokrenjem.

Ja njih nikad nisam učila na tutu već bi oni to sami odrađivali vidjela si kako.
Sad sva su djeca drugačija i ostavljaju pelene kad njim dođe vrjeme.Kao i za sve ostalo,progovaranje,jelo hodanje i sl.Do 3.godine svi sve savladaju.Neko prije neko kasnije.

Sin je sam počeo jestti kad je imao 1god.Držao kašičicu i jeo.Gledao nas i sam je htjeo.Prohodao sa 13 a kćerka sa 11mj nikad ih nisam stavljala u hodaljku.Opet su to sami odrađivali.
Jednostavno sam pratila svoju djecu i uočavala te male znakove i pomagala im da to savladaju.


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 12:07:02   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: little_one

A sta znaci spremno dijete? I kako su znali cemu sluzi tuta ako im niko nije pokazao ili ih stavio na tutu? Izvini, ne mislim nista lose ovim pitanjem, al se zadnjih dana susrecem sa komentarima tipa ja necu nista na silu, dok dijete nije spremno. Kad bih rekla nekom da smo Andrei skinuli pelene, dobijam komentar da oni nece nista na silu sa svojim djetetom...bas mi cudno sjeli takvi komentari, kao da sam ja svoje dijete natjerala na nesto, a nema sanse da je natjeram da uradi nesto sto ona nece...a tutu hoce. Meni se cini da je u stvari poenta price kad je roditelj spreman a ne dijete, jer djeca cesto vrlo rano budu spremna na dosta toga, od samostalnog hranjenja, do pijenja na casu, skidanja pelena...a za sve to sam dobijala komentare da ja forsiram...

Miso ukini slobodno flasicu, mi odavno pijemo na casu osim u gradu kad nosimo flasicu da imamo dostupnu vodu kad zatreba. Pokusaj, i ja sam pokusala, ponudi, pa ako hoce hoce ako ne vratite se na pelenu i to je to...mada mislim da ona vec zna cemu tuta sluzi i brzo ce ona da prihvati sve to. Meni se cini da sam mogla sa Andreom i ranije da pokusam al nisam imala hrabrosti jer sam se trebala poroditi...



Isto i ja mislim a i ja dobijam komentare "pusti to jadno dete sto je teras na nosu" i td. A to sto ti kazes ako nesto ne zeli nema sanse da nateras moju D na to ma bilo koje dete u tom smislu su sva deca ista.

Nego od jutros da se pohvalimo, dva puta ona trazila dva puta ja nudila, jednom samo nista nije uradila.user posted image eno cak i spava bez pelene. Kad je bal nek je tanderbal ahahah...

LO i ja mislim da sam mogla ranije poceti da je odvikavam odnosno vec od prvog puta kad mi je trazila nosu. A ima tome vec dva meseca. A iskreno vrlo rano bebe skapiraju sta se radi na nosi. D se napinjala da kaki vec prvi put kad je sela na nosu i to samo zato sto sam joj ja rekla da se tu kaki i ja sedela pored nje na wc solji. I nikad nije plakala sto je na nosi. Od devetog meseca kaki u nosu i uglavnom u 95 %slucajeva kaka i zavrsi u nosi. A vandredne situacije iskreno budu ali to je zato sto su vandredne kad smo negde isli i td. Sad cemo da vidimo kako ce ovo da funkcionise. Meni je mozda donekle i lakse jer ona vec i sama trazi, pa mozda eto malo da je poćeram da trazi u svim situacijamauser posted image

eh da flasicu se jos odavno mislim da izbacim ali evo tek sam se sad nameracila user posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 22.6.2014 12:08:59 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 12:20:29   
little_one
Big mum, vidis oboje su imali neki model koji im je pokazao sta se tu radi, ucio ih...a moje dijete nit je u jaslicama, nit je u vrticu, niti imamo oko sebe puno djece da bi mogla da vidi a nemamo ni lutku koja piski (vidjeh skoro da papreno kosta)....tako sam je ja stavljala jer sam znala kada kaki i bez problema je to obavljala u tuti, piskenje bi bilo onako usput ako dodje kad i kaki. Nikad se nije bunila, a i kad se bunila nikad nije sjedila na solji pod prisilom, i sad kad je stavim i pitam hoce li i da kaki ona kaze nece ili klimne glavom za hoce...eto mogu reci da sam ja bila u formi te vase vaspitacice koja je stavljala djecu na tutu. Znaci spremne su kad uvide sta se na tuti radi i kad mogu da kontrolisu mokrenje i stolicu i jos to pride prijave...shvatih...user posted image


Misho bravo za Dunju, nista vas ne kosta da probate, malo zraci guzu i super...mi vec 13 dana bez pelene i dan i noc...ne pamtim kad je bila zadnja nezgoda, juce smo bili popodne i u set_nji, jednom smo isli da piskimo u tutu iza auta user posted image i super je bilo...naravno presvlaka je bila tu za svaki slucaj user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 22.6.2014 12:28:42 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 12:29:19   
Misha i Ljisha
E da LO vidis bitan faktor je to da li vide drugu decu. Moja D ima svog brata od ujaka koji kad god on ide na nosu njoj kaze "Na nosi se piki i kaki"user posted image i normalno je da hoce i ona. Ali sam ja isto kao i ti prvo pocela da je stavljam u doba kad kaki i tako se navikla a kad vidi svog batu ona zna i po ceo dan da trazi nosu.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 12:34:13   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: little_one

Misho bravo za Dunju, nista vas ne kosta da probate, malo zraci guzu i super...mi vec 13 dana bez pelene i dan i noc...ne pamtim kad je bila zadnja nezgoda, juce smo bili popodne i u set_nji, jednom smo isli da piskimo u tutu iza auta user posted image i super je bilo...naravno presvlaka je bila tu za svaki slucaj user posted image



user posted image user posted image Jao iskreno sad kad si rekla da ste vec 13 dana bez pelene ja se osetila kao da sam ja ponosna na vas haahah..Verovatno mi je mozak odmah reagovao na to da cemo tako i mi. Ponadao se. Za sad nas sluzi pocetnicka sreca. Obavestavacu vas uredno ovih dana hahha... Evo cim se probudi javim da li se upiskila hehehe...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 12:35:16   
little_one
Ma nikog u blizini, user posted image , a s obzirom da nema modela, jedino da joj pokazujem rezultate svog minulog rada pa da se tako zainteresuje, a s obzirom na "miomirise" ni ja se ne bih zainteresovala user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 12:38:25   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: little_one

Ma nikog u blizini, user posted image , a s obzirom da nema modela, jedino da joj pokazujem rezultate svog minulog rada pa da se tako zainteresuje, a s obzirom na "miomirise" ni ja se ne bih zainteresovala user posted image



e sad me podseti jednom nije htela da me pusti da obavim u wc-u na miru i morala sam pred njom jelte, i vidim ja ona kaze pi...i ja njoj "tako ti i treba trazila si da ides sa mnom"user posted image

Nego LO da li i nocu da je pustim bez pelene? Ona se meni cesto probudi suve pelene ali smo je ovih dana nalivali vodom i cajevima jer je imala temperaturu pa joj cak dve noci probila pelena. Sta da radim po tom pitanju?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 12:54:57   
little_one
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


Nego LO da li i nocu da je pustim bez pelene? Ona se meni cesto probudi suve pelene ali smo je ovih dana nalivali vodom i cajevima jer je imala temperaturu pa joj cak dve noci probila pelena. Sta da radim po tom pitanju?


Pa pokusaj, ja sam ovdje, samo u prvom dijelu teme pitala mame da li savjetuju i nocnu i dnevnu skupa, al mi niko nije odgovorio...pa sam ja pokusala jer je i ona nocu suva, i navikla je vec odavno da kad ustane ide da piski...i nijednu nocnu nezgodu nismo imali dosad...

Ona ponekad se probudi nocu i trazi vodu da pije, nije navika al valjda dijete ozedni sta li, a ako se bas nalije vodom, mi je stavimo i da piski, to se desilo 2 puta u ovih 13 dana, a inace je ne budim da ide da piski, mislim da se tako samo stvara navika nocnih odlazaka u wc...ja ne idem nocu u wc, osim ako sam trudna, pa ako vidim da i ona moze da izdrzi noc, zasto bih je budila, posebno sto se ne naliva posebno tecnoscu pred spavanje.

< Poruku je uredio little_one -- 22.6.2014 12:57:22 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 13:02:58   
Milagros
evo ja da najavim da počinjem sa skidanjem pelene,curici je 25 mjeseci.


_____________________________

Živim za moju dječicu i za bolje sutra!!!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 14:53:42   
Misha i Ljisha
piskila kad se probudilauser posted image a imali smo incident za stolom ali je to moja krivica. Nije htela da jede i nece i nece i pokaze mi znak za gotovo, i ja joj kazem ajd bar jos malo i izadjem na momenat iz kuhinje i vracam se i mm mi kaze eto ti kad ne slusas dete. I ja bacim pogled na pod a ispod stolice za rucavanje lokvauser posted image

Izes ga. Nema veze prvi dan je. Opet smo u gacicama nastavljamo

(odgovor članu Milagros)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 15:55:47   
big mum

IZVORNA PORUKA: little_one

..eto mogu reci da sam ja bila u formi te vase vaspitacice koja je stavljala djecu na tutu. Znaci spremne su kad uvide sta se na tuti radi i kad mogu da kontrolisu mokrenje i stolicu i jos to pride prijave...shvatih...user posted image


Ovo boldirano ti je ključ svega,tvoje je samo da je pratiš i pokažeš kako.
Nije to nikakvo forsiranje već jednostavno praćenje djeteta i uočavanje tih malih znakova koje nam oni šalju.Ali to sve ide postepeno jedno po jedno.Moja Sofi nije progovorila prije 2 god vrlo malo par rječi.već sam se bila zabrinula za nju dok mi pedijatrica nije objasnila da je njihov mozak isuviše mali da bi radio nekoliko stvari paralelno.Moja S.je bila i ostala izrazito aktivno djete a pri tome je već skinula pelenu i da njen mali mozak ne može još svariti govor.Bitno je da te djete čuje i razumije a poslije će se samo odčepiti i sklapati misaone rečenice.
Tako je i bilo poslije 2 godine kadje odčepila bukvalno ne zatvara usta čak i noću nešto mumla.

Evo pronađoh jedan tekst -KAKO ZNATI DA JE DJETE SPREMNO ZA ODVIKAVANJE OD PELENA.
Nemoraš se strogo držati teksta ali eto da imaš neke smjernice.

Znakovi kad je djete spremno

1. Beba više nema potrebu da se stalno kreće ili stoji na nogama - u stanju je mirno sjediti neko vrijeme i zaokupiti se nečim drugim - najranije oko 18 mjeseci, često i kasnije
2. Beba je ovladala receptivnim jezikom - razumije što joj govorite, mada možda ne priča, može slijediti uputu s dva koraka tipa "Odi tamo i donesi to i to:"
3. Beba može reći "NE" - jer ne želimo da to beba radi da nas usreći, nego da usreći sama sebe, a ako je potrebno i da brani svoju tjelesnu autonomiju.
4. Počinje stavljati stvari na svoje mjesto - zna da određene svari idu na određeno mjesto i kako se tamo "stvore"
5. Počinje vas oponašati - ne samo da plješće kad vi plješćete, nego kad se curica počne ponašati kao mama, igra se kuhanja ili sl, isto za dječake, mada oni više vole oponašati tatu. Oni u toj dobi žele ići na wc kao mama i tata i mogu se jako razočarati ako im to ne uspjeva, pogotovo ako i roditelji pri tom nisu oduševljeni kad nađu mokru posteljinu.
6. Dijete počinje obavljati nuždu u predvidljivo vrijeme - beba ostaje suha 1-2 sata u komadu. Krajem druge godine beba ostaje suha tijekom poslijepodnevnog spavanja. Nakon drijemanja nije teško "uhvatiti" bebinu "pi-pi" ako je požurimo odvesti na kahlicu. Pražnjenje crijeva se može predvidjeti u predvidljivo doba dana - često tijekom ili nakon jela. Ovi novi obrasci predstavljaju pravu kušnju za roditelje koji na osnovi njih često zaključuju da je došlo vrijeme za odvikavanje od pelene, iako zapravo nije. (ovo je sve citat)
7. Dijete postaje svjesno svoga tijela - daje do znanja da je smočilo pelene, čak i gunđa dok osjeća kretanje u crijevima (to nije isto što i stenjanje od napora). Imenuje svoja postignuća, zna da li je kakalo ili piškilo.


Znakovi da nije spremno

1. Stoji iznad kahlice i piški na pod
2. Ne dopušta da mu se skinu pelene, vrišti i opire se svaki put kada roditelji to pokušaju
3. Samo skida pelenu i onda se pokaka na pod
4. Hoda uokolo šrokim hodom, a onda sjeda s kašastom stolicom u peleni. Ne pokazuje nelagodu nego čak izgleda blaženo.
5. Skriva se u kutu ili ormaru ili sl i onda se otamo mogu čuti zvukovi stenjanja dok izbacuje stolicu.
6. Govori "Ne, ne, ne!" ako roditelj ustvrdi da je došlo vrijeme za kakanje.
7. Negoduje na razne načine svaki put kad mu se predloži kahlica ili wc.


Opet kažem svako djete je je individua za sebe ne važi za sve isto pravilo.sasmo treba pratiti djete ono će vam samo sve reći/pokazati

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 16:25:29   
big mum
Zaboravih napisati

Pitate za model ponašanja to nemora biti skupa lutka koja sama piški to može biti najobičnija lutka/medo koju već posjedujete.Stavite je na dj tutu a odzad špricom ušpricate malo vode i eto rezultatauser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 20:40:12   
Misha i Ljisha
znaci po ovome moja d je odavno spremnauser posted image . Mada iskreno mislim da nije. Evo sve je super bilo do tog rucka. Posle smo naravno bile napolju i kad se bas zaigra ona uopste ne misli na nosu. Kako vasa deca? jel im onda vi nudite? Zapitkujete? Ja sve mislim ako je recimo prekidam u nekoj aktivnosti da bihje stavila na nosu da bih samo izazvala bes kod nje. A to necu da radim. Stvoricu kontra efekat. Kako da je osvestim da i kad radi nesto zanimljivo jako da treba da kaze da joj se ide na nosu?

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.6.2014 21:02:46   
little_one
evo po ovoj listi mi smo polozili svih 7 tacaka...znaci i po tom smo spremni user posted image

Ljisho, mi smo citavo popodne proveli u dvoristu, za to vrijeme je 3 puta piskila (nalivala se vodom jer je vruce) i jednom kakila...jedno sam je piskanje ja pitala jer mi se uzvrtila a dva je trazila tako sto je dosla do mene i pocela da skida sorcic i kaze pi, pi a za kakenje isto, to smo isli u kucu vec i obavila je posao...al je bilo smijesno jer danas je to obavila samo jednom, obicno iz dva puta, ujutro i popodne obavi veliku nuzdu, i kad je bucnulo dva puta, pljesce ona bjavooo i hoces jos da kakis (inace dok kaki, kad bucne prvi put ona kaze jos i nastavi da kaki i tako znam kad ne govori vise jos da je gotova i obavezno je pitam hoces jos i kaze nece. I skinem ja nju sa solje, i kazem jos mama da piski user posted image kad ona kakiiiiiiii, kakiiiiiiiiiiii, i ja kontam zeza me al je stavim i dijete izbucka jos dva puta...nadoknadilo i jutarnje kakenje...user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Skidamo pelenu II deo
24.6.2014 20:04:54   
tanjicak79
Little one, što se tiče piškenja u travu, Petru nisam ništa posebno učila. Jednostavno kad smo prvi dan prešli na gaćice i kad smo krenuli napolje da se igra, rekla sam joj da napolju nema noše, ali da će moći da piški u travu. I dok smo bili napolju već neko vreme, pitala sam da li hoće da piški, htela je i nije uopšte bilo otpora. Super je to prihvatila. Uvek kad negde idemo, nosim i rezervnu presvlaku, ali uglavnom joj ne bude potrebna. Nezgode nam se više dešavaju kući, kad nešto radim, pa je ne pratim non-stop.
Evo da se pohvalim, danas su joj gaćice suve ceo dan i u vrtiću i kod kuće. A i veliku nuždu je obavila u nošu dok je bila u vrtiću.
Bravo za sve gaćane!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Skidamo pelenu II deo
24.6.2014 21:20:53   
tijatija
MLJ ja staalno ga pitam ( hoces kakit tutu) sad sam mu vec toliko dosadna samo li zapocnem on vice NE user posted image Smaram sve oko sebe ali isplati se... Mi jos nismo piskili ni jednom dok smo bili napolju... Kad idemo u goste nosimo tutu , a kad smo u parku ili trznom cent. nista...Ne znam dali trpi ili sta vec ali jos nam se nije desila nezgoda, mada svugde nosim presvuku i uvek imam jednu rezervnu u autu ( za svo cetvorouser posted image ) I nikad iz kuce ne izlazimo do se ne popiski, i manje mu dajem tecnosti pre toga( sok, caj ne) samo vodu.

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Skidamo pelenu II deo
24.6.2014 21:25:44   
tijatija
I zaboravih da dodam, sto se tice prekidanja aktivnosti, i moje dete se bunilo u pocetku, samo ga satvim on se malo otima, ali je sad svatio kad ga stavim ( i ako nije trazio, zaigrao se ili sl.) sto brze bude piskio brze ce ustati i nastaviti sa aktiv. Ja samo pricam iskustvom sa mojom decom, ali verovali ili ne od prve sam sa svakom isto postupala i isplatilo se , da li je to sreca ili neznam ali stvarno je slucajnost da svo cetvoro dece odviknem sa 18m od pelena

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Skidamo pelenu II deo
25.6.2014 0:28:34   
Azra_
Tija, moj je van kuće, dakle van noše, pristao da piški nakon 3 nedelje od kad smo skinuli pelenu. Jednostavno je trpeo i nigde nam se nije upiškio. Jednog dana, iz čista mira, u gradu rekao da mu se piški, i obavio to u travici, i od tada nema problema. Eto i to smo savladali. Jedino što mi u zadnje vreme ne kaže da mu se piški, a to je na početko baš uvek govori. Sada vidim da se drži za pišu, pa mu ponudim nošu. To nam je malo nazadovanje, ali valjda je sve normalno...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Skidamo pelenu II deo
26.6.2014 6:37:29   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: tijatija

sto se tice prekidanja aktivnosti, i moje dete se bunilo u pocetku, samo ga satvim on se malo otima, ali je sad svatio kad ga stavim ( i ako nije trazio, zaigrao se ili sl.) sto brze bude piskio brze ce ustati i nastaviti sa aktiv.


uf moja bude besna i vice necu necu tako da to ne forsiram ipak. Ja pitam i zapitkujem ali ona uporno kaze necu. Mislila sam kad joj jednom skinem pelenu da je necu vracati ali smo odmah naredni dan isli na "duzi put" tako da sam joj taj dan vratila ali sam videla da joj je cudnouser posted image . I onda opet ovo vreme zeza. No danas ce u gacice a cujem i naredne nedelje lepo vreme i preko 30 pa pelenu sigurno necu vracati. Kad spava tokom dana budi se suva i odmah trazi nosu kao i ujutru. Ali eto stvarno su nam problem ti prekidi aktivnosti, a ne zelim da je silim.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Skidamo pelenu II deo
26.6.2014 9:06:59   
cockic
meni je lena pocela ranije da koristi nosu,jer je videla od petra i vec bila spremna i znala je da kaze da joj se kaki.mada kaki je govorila i kad joj se piski user posted image
sa 17 meseci nije uspela da se odvikne tek sa 21m.i sva sreca pa je nocnu pelenu sama izbacila.nije je htela i tako smo je skinuli.i dalje se desi nocu povremeno,jednom u 10 dana da se upiski.u vrticu ume da se upiski i na spavanju,to sve zavisi koliko vode pije.kaze mi vasputacica da je stavi i pred spavanje pa se opet upiski.ali i to ce prestati,nije ni to saki dan.mozda jednom nedeljno.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Skidamo pelenu II deo
26.6.2014 14:07:12   
little_one

IZVORNA PORUKA: cockic

mada kaki je govorila i kad joj se piski user posted image



to i meni Andrea radi, za sve govori ka-ka ili kaki al kad obavi piskenje onda zna da kaze kako treba...pa nikad nisam pametna da li da je zadrzim malo duze na solji da i pokusa kakiti ili da je skidam nakon sto piski user posted image

Inace, apdejt, trazimo sve cesce da idemo na tutu, napolju jos nece, pokusam svaki put da cucne i piski ili da je podignem a ona pocne da vice tutuuuuuuuuuuuuu i krene se zaplakivati jer vjerovatno u tom momentu pocne i da trpi, i kad je stavim na tutu odradi odmah posao...al nadoci ce to vremenom vjerujem, veliki je i ovo korak s obzirom da je proslo 17 dana kako smo posve bez pelene.

Ljisho mislim da nije dobro da je zbunjujes i da cas vracas cas skidas pelenu...vrijeme ce biti toliko promjenjivo ovo ljeto tako da ili ne skidaj pelenu ili skidaj....nece se prehladiti, drzi bodic otkopcan, uvucen u hlacice i bice brze za skidanje...polako samo, prati je, sama ce ti sve reci!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Skidamo pelenu II deo
26.6.2014 19:39:51   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: little_one

Ljisho mislim da nije dobro da je zbunjujes i da cas vracas cas skidas pelenu...vrijeme ce biti toliko promjenjivo ovo ljeto tako da ili ne skidaj pelenu ili skidaj....nece se prehladiti, drzi bodic otkopcan, uvucen u hlacice i bice brze za skidanje...polako samo, prati je, sama ce ti sve reci!


da vidim da je bas bila zbunjena. Necu vracati. Mada po noj bih mogla prvo da izbacim nocnu pelenu i pelenu dok spava preko danauser posted image .

Evo danas je trazila cak cetiri puta noni, ali mi takodje imamo problem sto ona bas pije dosta vode, pa jos jogurt, pa danas je u gostima pila sokic (ali videla druga da ide na nosu pa htela i ona naravno). mislim bas pije dosta tecnosti. I to dosta poslepodne. I pre podne pije ali opet ne toliko poslepodne bih je mogla stavljati na nosu svakih 45 min valjda. A necu vodu da joj uskracujem jer se desi da ima tvrdu kaku. Inace iz rakijske casice bi valjda jos vise popila jer joj je zanimljivo. Tako da kod nas redovna casa samo dolazi u obzir

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.7.2014 14:21:24   
Misha i Ljisha
Moram da pohvalim curu svoju nismo jos skinuli pelenu ali sve manje je nesreca. Mislila sam da joj necu vracati pelene ali smo u ponedeljak bile u gradu da je upisem u vrtic (taj pokusaj je bio bezuspesan) pa sam joj stavila pelenu, ne mogu nositi nosu sa sobom i cekati u redu, danas smo opet bile i opet pelena kad ona mi trazi nosu i sta da radim??? Obavljala je sve u pelenicu, evo nastavljamo popodne opet sa gacicama. Nikako sad da nam se zaredjaju dani kuci ili u nekoj poznatoj okolini pa da nosim nosu sa nama. jako mi je bila smesna pokazala mi prsticem na pelenu da piski i trazila nosu

Kapiram da bi me gledali kao budalu tamo da sam ponela nosu i da mi dete obavlja nuzdu u redu za cekanjeuser posted image . Bas je nezgodno. No mislim da necemo imati nikakve izlete narednih dana i da necemo imati nezgoda pa da se ratosiljamo svega, ali ne bih je nigde vodila dokle god ne pristane da obavi nuzdu u travi.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Skidamo pelenu II deo
3.7.2014 12:44:17   
Misha i Ljisha
D od jutros trazi nosu ni ne nudim je. E to sam cekala da ne nutkam kao blesava. Nudicu joj samo dok se igra u slucaju da zaboravi. Vidim kad se igra sama seti se ali kad smo u drustvu to malo teze ide. jupiiiii....

nego ja vidim da samo ja ovde piskaram.user posted image ajte malo da razgolitimo decicu user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Skidamo pelenu II deo
3.7.2014 13:56:29   
Anoniman
MiLj, mi smo dugo nakon sto smo skinuli pelenu ipak stavljali kad idemo bas ono na duze (tipa ako moramo zbog nekih obaveza do grada ili u putu kad smo isli kod mojih) negde bas zbog toga sto ne bih znala gde da je stavim, a nije znala ni da cucne da piski (a zimi i gde da cuci). ali nam to nista nije smetalo.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 stvari koje deca uvek pamte o roditeljima
Neki trenuci stvaraju uspomene. Njihove uspomene kojih će se verovatno sećati ceo život.
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Click Here