|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
28.9.2009 12:21:25   
mihi
Tako je i u Beogradu u privatnom u državnom nije ali zato u državnom ima mnogo dece u grupi.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
28.9.2009 15:29:02   
oliveradj
Joj joj kad ovo čitam pitam se da li dete davati u vrtić. Treba izdržati bolesti non stop ili dobiti nervni slom.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
28.9.2009 17:38:08   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: mihi

Tako je i u Beogradu u privatnom u državnom nije ali zato u državnom ima mnogo dece u grupi.


sa ovim se ne slažem. Gomilu vrtića sam obišla, što privatnih što državnih i isti je br dece u grupi, čak u nekim privatnim i više. U državnim je 10-12 u grupi, a tako je i u privatnim, s tim što u državnim ne smeju primiti više, a u privatnim to rade ako im se ukaže prilika. Ovo je off topic, ima tema o ovome, ali morala sam da prokomentarišem. No, koliko god bilo dece, ako mene pitati čim ih je dvoje rizik od prenošenja virusa postoji user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
28.9.2009 17:56:29   
mihi
Vrtić Vrabac bež kosa državni, jaslene grupe 50 dece u tri grupe to je Jeco 19 po vaspitačici pa ti vidi........ Ima i privatnih jaslica ali je mešovita grupa deca od 14 meseci do 3 godine (7 dece to mise nije dopalo).

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
28.9.2009 18:04:15   
Jeca*
Onda su Lukine jaslice super. Državni je vrtić. U grupi je 12oro dece. Jedna vaspitačica je od 7 do 13h, druga od 11 do 17h. Tako nekako user posted image  preklapaju se u periodu uspavljivanja i spavanja. Grupa je od 12mes do 18 mes. Tu su svega dve prostorije povezane kupatilom. U drugoj je grupa od 18 do 24 meseca, to je kao srednja jaslena grupa. I tamo su 2 vaspitačice sa istim radnim vremenom, naravno. I ako ih pomešaju nije strašno jer to su deca od 1 do 2 god i lepo se igraju. Ja sam zadovoljna što se toga tiče, zaista.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
3.2.2010 13:49:55   
Lady412
Drage moje,
Cula sam da recimo starije vaspitacice jednom te istom maramicom brisu nos svoj deci, a kada mladje i ne iskusne pitaju zasto to rade, odgovore im da se "uce" od njih. Kazu tako ce manje dece dolaziti u grupu. Zamislite sta su se one dosetile?!user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
3.2.2010 13:51:46   
Anoniman
Mislim da to nema veze sa starije i mlađe vaspitačice, već sa tim dal voli ili ne voli svoj posao.

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
3.2.2010 13:52:03   
Jeca*
to nije tacno!
tj, ja u to ne verujem
vec sam pisala o tome po forumu. Inace, vaspitacice u Lukinom vrticu su rekle da se njima ne isplati da im dolazi manje jer onda dolazi do preraspodela grupa, spajaju grupe dece, a "visak" vaspitacica salju u vrtice koji kubure sa radnicima, na privremeni rad. Kaze, vise volim da su mi svi tu i da se igramo, bojimo...
uostalom, ja kapiram da su one pedagozi, vspitaci, ali pre svega ljudi. Ma dajte bre, kakav kreten moras da budes da bi namerno razboleo malo dete. Svi znamo kako se mala deca muce kad su bolesna user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
3.2.2010 13:55:44   
Lu
IZVORNA PORUKA: Lady412

Drage moje,
Cula sam da recimo starije vaspitacice jednom te istom maramicom brisu nos svoj deci, a kada mladje i ne iskusne pitaju zasto to rade, odgovore im da se "uce" od njih. Kazu tako ce manje dece dolaziti u grupu. Zamislite sta su se one dosetile?!user posted image user posted image

A zašto to ne prijaviteuser posted image

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
3.2.2010 13:58:36   
Lady412

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mislim da to nema veze sa starije i mlađe vaspitačice, već sa tim dal voli ili ne voli svoj posao.



Draga moja,
Ovo sam cula iz pouzdanih izvora. Mozda je i to sto i ti pises, ali te koje ne vole posao dolaze na posao da ga izbegavaju. Tacnije su ne savesne. Piju kafu,citaju novine,... I i ako znaju da ima previse posla ne obracaju paznju na to, jer znaju da ima savesnih koleginica koje ce i za njih raditi. Na zalost. Neko se ubije od posla, a neko nista. user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
3.2.2010 14:00:17   
Jeca*
tu su krivi roditelji. Ja to da vidim ili cujem, ma zatvorila bih im vrtic!!!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
3.2.2010 14:01:26   
Lady412
Drage moje,
Kazem kako sam cula iz pouzdanih izvora. A zavisi verovatno i da li je privatni ili drzavni vrtic.
A kome da se prijavi? I ako se to uradi, jedna lasta ne cini prolece. Ne moze jedan covek protiv celog sistema, i ako raid savesno svoj posao.user posted image

(odgovor članu Lady412)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
3.2.2010 14:01:56   
Anoniman
Pa pitaj gde je to tako i nemoj tamo upisati dete. user posted image

Svuda nas ima raznih, i u pošti kada plaćamo račune jedna teta se smeška a druga ti grize glavu sa ramena.

Naravno da se o tome priča, nisi ti prva koja je to na forumu napisala, ima negde pisano i u promaji i luftiranju celo prepodne u sred januara da bi se deca razbolela.
Tvoj izbor - ili daš dete u vrtić ili platiš dadilju.
Ali protiv ovoga ne možeš.

(odgovor članu Lady412)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
3.2.2010 14:06:32   
Jeca*
Ali i kakve su joj to koleginice koje cute i pustaju da ona maltretira neko dete time sto ga svesno zarazi nekim virusom...user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
3.2.2010 14:07:18   
Anoniman
Nove, zaposlene na određeno, i zavise od stare. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
3.2.2010 14:07:47   
Lu
Mi imamo roditeljski otprilike u 2 mjeseca  i sve prijedloge i komentare možemo da kažemo pred svima ili u 4 oka sa vaspitačicom ili voditeljicom vrtića.
Takođe,nedavno smo imali anonimnu anketu za roditelje,dobili smo spisak pitanja,tipa šta vam se ne sviđa u vrtiću,da li odgajateljice imaju vremena da s vama popričaju o vašoj djeci,da li ste zadovoljni higijenom,hranom,da li vam se čini da je odgajeteljica gruba i koja...i pored toga ako imamo bilo kakvu primjedbu ili prijedlog za bolji odnos vrtića sa roditeljima.
Znači anonimno,ko nema hrabrosti da kaže u oči.

Ja da bilo šta loše primjetim,prvo bi razgovarala sa odgajateljicom,zatim sa voditeljicom a nikada ne bih prije toga nekome drugom pričala ili se žalila,smatram da treba uspostaviti otvoren odnos sa osobljem vrtića jer tu moje dijete provodi pola dana i moram znati u kakvim uvjetima,šta radi i kako se odnose prema njemu.

To je moj stav i do sada nisam imala negativnoh iskustava sa našim vrtićem.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
3.2.2010 20:53:41   
Lady412
Drage moje,
Kao sto napisah Jedna lasta ne cini prolece.
A svakako bi bilo bolje kada bi bilo vise saradnje i postovanja izmedju samih vaspitacica u vrticu, a i takodje i dogovora, primedbi i pohvala sa strane roditelja i vaspitaca, pa bio privatan ili drzavni vrtic. Najvaznije je da deci bude dobro.user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
11.3.2010 21:11:29   
Anoniman
Posle dužeg odsustva, Luka je prošli četvrtak krenuo u vrtić Taj dan ih je bilo 8-10 u grupici. U petak ih je bilo 3je, ostali su bolesni.
Cele ove nedelje ih je 3-je.
U petak je počeo da mu curi nos.
U utorak kada sam ga pokupila, caklile su mu se oči, ali nije imao T, diskretni podočnjaci, mislila sam: dok se navikne na novi režim, ustajanje u 7 i spavanje u podne.
U sredu je očeo da kašlje, podočnjaci su se pojačali. Nema T.
Danas, plačljiv ceo dan, gadnije kašlje, nos zapušen negde duboko, nema šta da izduva, sada je dobio T, 38,1.

MRZIM VRTIĆ!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.3.2010 9:03:56   
Lu
Miša mu poljubim,baš vam se ne dauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.3.2010 9:28:55   
*Alexx*
Joj, Tasha, hoćete li na zelenu granu izaći sa tim vrtićem?

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Miša mu poljubim,baš vam se ne dauser posted image


user posted image



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.3.2010 9:36:02   
winx
Meni je Jovana tek u srednjoj grupi (uzrast od 4.god) uspela da ide u vrtić 3 nedelje redovno,u 4.-toj se razbolela.
Tako da ti ostaje samo strpljenje, dok ne stekne imunitet. Želim vam brz oporavak.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.3.2010 9:50:30   
ivak
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Posle dužeg odsustva, Luka je prošli četvrtak krenuo u vrtić Taj dan ih je bilo 8-10 u grupici. U petak ih je bilo 3je, ostali su bolesni.
Cele ove nedelje ih je 3-je.
U petak je počeo da mu curi nos.
U utorak kada sam ga pokupila, caklile su mu se oči, ali nije imao T, diskretni podočnjaci, mislila sam: dok se navikne na novi režim, ustajanje u 7 i spavanje u podne.
U sredu je očeo da kašlje, podočnjaci su se pojačali. Nema T.
Danas, plačljiv ceo dan, gadnije kašlje, nos zapušen negde duboko, nema šta da izduva, sada je dobio T, 38,1.

MRZIM VRTIĆ!



Monogi dovode bolesnu decu u vrtic i pod terapijom i onda se razbole druga deca ,tako je to...nazalost. A Luka je bio kuci da ozdravi i kad je stigao u vrtic opet puno zarazeni oko njega,to nije uredu ali kada ima svakakvih roditelja. A posle trece godine njihov imunitet postaje jaci.Ja kad je ovako puno tih virusa dajem nesto za imunitet mojoj devojcici.


< Poruku je uredio ivak -- 12.3.2010 9:52:19 >


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.3.2010 11:25:28   
Lu
IZVORNA PORUKA: Alexx RR


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Miša mu poljubim,baš vam se ne dauser posted image


user posted image



Tako se psuje kod nas u kući a mislim da je prikladno i za ovaj forumuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.3.2010 12:04:14   
Anoniman
Tako i mi psujemo lu, i "supicu ti tvoju"user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.3.2010 12:06:55   
Anoniman
Psovke klikni

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here