|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 14:29:14   
vocicana
Mama Jo, to je taj uzrast, nije moje dete takvo, ali znas ono, ovnina u hhoroskopu i zivotu, voli da dominira, na taj deciji nacin, to ce tako i ostati, ali! Kada hoce nesto, da se igra, da jede, da radi, nema sile da se ti tu ukljucujes dok te on ne pozove, posluzi te nahrani i sl. Zato on gurne dete, udari jednostavno da stavi do znanja da ne zeli da deli to sto mu je centar interesovanja tog trenutka. Sada je kudikamo ta socijalizacija u vrticu ok i dostigla jedan zadovoljavajuci nivo, ali me sekira to ponasanje, msm ko hoce da se druzi sa detetom koje hoce samo kako ono hoce.
A to sto si napisala jeste strasno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 14:32:21   
Sanjica26 RR
Voci, kako znas da je sa sigurnoscu udario to dete? Da li se vaspitacica pozalila?


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 14:39:05   
bebilule
Ja sam promjenu u M grupi primijetila tek kako su prešli iz starije jasličke. Kako su punili tri godine, tako su postajali zreliji. Do tada je bilo ono, po meni, instinktivno i prirodno huškanje, guranje, ujedanje... Sad su to već dječica i sve je rjeđe tih stvari. Ako se oko nečega zakače, to je konkretno neka igračka i sl. Po meni samo priča i priča, nikako kazna. Zašto? Zato što su još mali i mislim da do četvrte godine otprilike ne mogu ni naučiti iskreno da dijele sa drugarima nešto. Do tada mislim da bi trebalo pokušati pričom i primjerima pokazati šta je lijepo ponašanje, doprijeti do glavica i truditi se da shvate, a ne naučiti ga da se MORA ponašati lijepo da ne bi bilo kažnjeno. On je tek puni tri, zar ne Voci?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 14:58:32   
vocicana
Lule, za 6 dana punimo 3 godine. I ja sam za pricu, stvarno i pricam, vilice bride od razgovora, od svega lepog. Sanjice, jeste mi rekla vaspitacica da se pozale deca da ih udari, ali nista strasno, daleko od toga da to prerasta u tucu, ali jedna devojcica kaze tati ujutru, evo ga Damjan, on me je udario, znaci u zemlju da propadnem, oni jesu deca, ali bas mi nije prijatno.
Sto kazes i ti Lule, mozda bude neke promene oko 4te godinice, da shvati da nije ceo svet ko njegove ose usmeren na okretanje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 17:28:59   
bebilule
Eto danas sam pricala dugo u dvoristu sa vaspitacicom na tu temu. Bili vani kada sam dosla po njega. I ona rece da su klinci od zimus skroz drukciji. To je taman od tri i nesto. Osim tog jednog malca koji malo odskace i koji jeste agresivniji uvijek bio od ostalih. Kaze njega pazi posebno, ostali se igraju. I kad zakuvaju, rijese to brzo. 


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 20:11:33   
vocicana
Nadam se da se ta faza zavrsi, bas ne bih volela da s eprodubi. Ali evo danas jos jednog iznenadjenja, naravno neprijatnog. Krenula sa njim da mu kupim tanjirice, salvetice , case za sokic za vrtic za rodjendan, sreli devojcicu iz njegove grupe, majku sam upoznala nedavno na rodjendanu i ona mi danas kaze da joj je cerka rekla da je moje dete udarilo, ali taj princip, igracke, neke fore, ali ne svidja mi se to. Ali dok smo ta mama i ja pricale, oni su se uredno lepo igrali i razgovarali.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 20:43:47   
veselicaa
Voci draga,ne brini,sve je to igra,svi se oni gurkaju,stipkaju pa lepo igraju.

< Poruku je uredio veselica RR -- 3.4.2019 20:56:09 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 20:55:59   
Maraj
Mavoci kad ti vaspitacice nisu skrenule paznju, nije to ozbiljno. Nekad i deca preuvelicavaju.
Sta ja da ti kazem...mi smo nakon nedelju dana boravka L u vrticu osli na razgovor jer kako kazu vaspitacice "Otima deci igračke ".... mislim haos... zbog toga su me zvale. A on u vrticu treba da nauci kako se ponasa u grupi. Dete na adaptaciji...ma uzas.
Cuti i uzivaj. Ljubi dete

< Poruku je uredio Maraj -- 3.4.2019 20:56:41 >

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 20:58:29   
veselicaa
Maraj zar su te za to zvale?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 22:35:02   
Milena18
Veselice, jesu, sećam se baš da je Maraj pisala u temi o polasku u vrtić kada se to dešavalo.

Voci, znam da ti nije prijatno i da brineš, ali mislim da bi se vaspitačice više angažovale i pričale sa tobom o tome da je nešto ozbiljnije od običnog gurkanja i koškanja. A to se u vrtićima svakodnevno dešava. M stalno priča o tome ko je koga uštinuo, ko je kome uzeo igračku, mada ja i te njene priče uzimam sa rezervom jer pitanje je kako oni interpretiraju ta dešavanja. 
I normalno je da u tom uzrastu ne želi da deli igračke sa drugom decom, to ne treba da te brine ni najmanje. 


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 22:38:06   
veselicaa
Milena bas tako,oni su sada u uzrastu da nece nista da daju,pa se predomisle i podele igracku ili slatkis.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 9:03:18   
Maraj

IZVORNA PORUKA: veselica RR

Maraj zar su te za to zvale?

O da...i to je L bio na provikavanju. Dete krenulo tek nedelju dana u vrtic, i vec sam bila na razgovoru zbog otimanja igracaka, kako one kazu...user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 10:31:22   
veselicaa
E to je preterivanje,on je bio u tom uzrastu da je to i normalno ponasanje,a i bio je na privikavanju,tek je ucio sta sme a sta ne.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 10:55:11   
bubulence
Treba napraviti razliku izmedju decijeg nestasluka i vrsnjackog nasilja.

Otimanje igracaka, svadjanje oko igracaka, bojica, ko je prvi u redu... nije vrsnjacko nasilje. Svakodnevno maltretiranje vršnjaka sa posledicama jeste nasilje i na to treba reagovati. 

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 11:07:50   
vocicana
Bubulence, jeste tacno tako. Postoji razlika, naravno da dete nije grubijan koji stalno jedno isto dete zlostavlja, ne daj boze tuce cupe i slicno, nego valjda je i borba za zivot, za svoje mesto pod suncm. Samo se tako neprijatno osetim kada mi roditelji kazu, mada vidim da nije ni na koga se tako zaleteo da ga urnise, nego se tako koskaju, pa mi sa te strane bude lakse.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 11:14:02   
bubulence
Voci, sigurna sam da tvoje dete nije jedino koje to radi u vrticu... Posebno u tom uzrastu. Nemoj da se nerviras.

Naravno , ucis ga da bude dobar, da se igra sa drugom decom, da deli igracke... Pa ce u jednom trenutku tako i biti, ali u nasem slučaju tek posle cetvrte god. Druga stvar, deca znaju mnogo  da izmisljaju. Moja Masa svaki dan kada dodje iz vrtica kaze da su je tukle vaspitacice, a ima najbolje vaspitacice na svetu... Ne možemo bas ni sve da im verujemo jer je u tom uzrastu bujna masta

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 11:17:36   
Olga75
Vocicana, vidi- da se ne naljutiš ali ovo pišeš kao da je tvoj deran nasilnik. Kapiram oće da se potuče i udari. To nije lepo i to treba da se usmeri. Prvo ti je priča: šta bi bilo da ja tebe udarim svaki put kad kažeš ne ili da te ne poslušam jer ti to želiš.
Mislim da će ga to proći, možda je našao način da dobije u vrtiću oni što želi a možda je to i neko izražavanje bunta zbog nečega u vrtiću.
Ne znam, nisam dečeiji psiholog i mislim da ovo i nije za psihologa nego za razgovor i razgovor i razgovor.
Imaju deca te faze kad su u novim "životnim momentima" ali to je odrastanje i prilagođavanje.
Samo strpljivo.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 11:20:18   
vocicana
Olga moja, nemam razloga da se ljutim, meni je sve prvi put, jednostavno ne volim takve stvari, ali sto kazes strpljenje, pricam, pricam, pricam, nadam se da sve bude ok.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 11:23:48   
smeško
Slazem se sa tim da to ne znaci nuzno da je dete nasilnik. Sigurno ti je neprijatno kada se pozale na njega, ali u tom uzrastu se te stvari i desavaju i resavaju. Samo polako i strpljivo.


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 11:27:07   
Olga75
Čitamo svaki dan o vršnjačkom nasilju i to je nešto što treba da se spreči.
Tvoj momak je još "mali", znam da si čula i to mali je pusti ga. Nije mali da mu se ne priča i to radiš. On to više neće raditi jer ne vidi da to neko radi, čuje da to nije lepo, još nema tu empatiju da zamisli kako bi njemu bilo ali imaće je i prestaće. Videćeš user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 11:28:50   
vocicana
Hvala vam devi=ojke na svakoj reci, znate li koliko mi forum znaci, ne znam sta bih bez vas.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 11:29:39   
smeško
Bas tako. Imam decu iz okruzenja koja su udarala drugu decu ne znajuci kako drugacije da izraze nezadovoljstvo bilo cime u toku igre. Sada su to mladici koji zavrsavaju srednje skole, krecu na fakultet. Divna deca.


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 11:33:20   
vocicana
Smesko, ne mogu ni da ga zamislim tako velikog kakav ce biti, a sigurna sam dete na mestuuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 11:36:52   
smeško
Bice divan, jer ima divnu porodicu! 


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Vršnjačko nasilje
4.4.2019 11:52:15   
dunja RR
Voci, ne znam da li se secas, pisala sam ranije, S se isto ponasao u tom uzrastu u kom je tvoj D sada. U zemlju sam propadala. Pricali amo stalno da se to nw radi, proslo ga je. Sada recimo kada su u srednjoj grupi, jesenas je dobijao batine od jedne devojcice uz grupe duplo manje od njega. Pricao mi je i nisam verovala sve dok svojom ocima nisam videla na jednom rodjusu. Ali prestala jw, prosla ju je ta faza. Sada imaju drugu drugaricu koja sve redom udara u grupi, prica mi mm da se svi zale. Mala upala u tu fazu, inace je damica. I S je pre neki dan zveknula u stomak i S prijavio to pred njenom mamom. Juce se neko drugo dete zalilo, a jutros trece, D zatekap vaspitacicu jutros kako joj objasnjava da se to ne radi. Eto, desava se i njima, imaju 4.5 godine. S je tu fazu prosao sa 3 godine, i bila je burna, ali sada je ok. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here