|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrsnjacko nasilje
16.9.2014 12:20:40   
Bibilib
E Olga sta je bilo na sastanku i kako je Marija? Da li su preduzeli nesto?

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: vrsnjacko nasilje
16.9.2014 12:26:08   
Olga75
Bi, vaspitacice su razgovarale sa akterima i roditeljima , morali su da se izvine a sutra ujutru dolaze psiholog , pedagog za nasilje i direktorka vrtica da razgovaraju samnom user posted image
jer kao postoje neki koraci koji se preduzimaju , mislim naravno prvo zrtva treba dodatno da se istraumira pa tad cemo da obratimo paznju na nasilje
ja i dalje insistiram na roditeljskom sastanku jer cak ni sve vaspitacice nemaju isti stav prema nasilju ( nemi je svaki udarac i psovanje nekoga nasilje )
sve cu da vidim sutra , da li je dovoljno da se zavrsi u kolektivu ili treba da trazim i eksterne institucije
i sto je najgore vaspitacica koja podrzava nasilje i koja je prema Mariji imala vrlo ruzan tav nakon svega ovoga je komsinica , treca kuca od nas
ali dobro
ovo cu da isteram pa pila ja bromazepam i tri puta dnevno
nasilje treba u korenu da se sasece
a zalosno je sto to nije iskljuciv stav Nase Radosti

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: vrsnjacko nasilje
16.9.2014 21:46:27   
Bibilib
Strasno ne mogu da verujem sta mi pricas... Postoje razni ljudi ali da vaspitaci ne reaguju na nasilje u vasem slucaju plus i komsinica to je katastrofa... A sta treba jos detetu da urade da bude istraumirano....sta jos treba da dozivi?

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: vrsnjacko nasilje
17.9.2014 10:30:44   
Olga75
apdejt :
evo stigla sam sa sastanka
znaci , razgovarace se sa roditeljima i bice roditeljski sastanak
napisala sam onaj zahtev , zapisnik , stalije i bile su direktorka vrtica , psiholog , pedagog zaduzen za nasilje ivaspitacica koja je bila na igralistu
svako je ispricao "verziju "koja se ne razlikuje puno
i to je to
generalno sam zadovoljna
a sad kako ce se dalje stvari razvijati videcemo
direktorka je podset_ila da se u krugu svaki dan rade i pravila i da Mariji daju zadatak da eto mladjoj deci skrece paznju da su tuce , psovanje i agresivno ponasanje ruzni i da se ne odobravaju
psiholog je pitala kako se ona nosi sa time i rekla ako slucajno bude nekih problema da joj se javimo obavezno da prevlada moguce posledica , ona misli da ce joj balet i aikido pomoci da se izbori sa agresijom koju je ovo u njoj moglo izazvati a i sa strahom
i eto to je bilo to

< Poruku je uredio Olga RR -- 17.9.2014 10:31:16 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: vrsnjacko nasilje
17.9.2014 10:35:42   
Modessty
Dobro je onda da se pokrenulo sve i da se ipak reaguje nekako na to što se desilo.
Ali da kod Marije ovo izazove agresivnost?! Ne bi se složila. Pre bi se plašila da se dete ne povuče u sebe i da se ne povuče iz društva zbog straha od nasilnika.
Moj Danilo se tako povlači kad je neko baš baš napadan i agresivan. A s druge strane zna da i on odreaguje baš agresivno kad ga neko čačka ili ga nekako ugrožava. Mnogo je teško objasniti detetu da postoji sredina, da ne mora sve da ide u krajnost.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: vrsnjacko nasilje
17.9.2014 10:43:29   
anita
Olga bitno je da se nešto dešava da nije ostalo na tome desilo se i to je to.
Nadam se da će Marija prevazići to što je doživela i da će se sve vratiti u normalu.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: vrsnjacko nasilje
17.9.2014 22:33:48   
New Mom

IZVORNA PORUKA: anita

Olga bitno je da se nešto dešava da nije ostalo na tome desilo se i to je to.
Nadam se da će Marija prevazići to što je doživela i da će se sve vratiti u normalu.

Potpisujem!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: vrsnjacko nasilje
17.9.2014 22:38:09   
Torbica
Da... A na ono pitanje zasto mama? Kazem, da nismo svi isti i da ima dobrih ali i ljudi koji nisu dobri. Ali da mi treba da budemo dobri i da se odbranimo od ovih drugih, svakako.
Veliki poljubac obema, drago mi je da je podignuta svest na nivou vrtica i da se poslala jasna poruka - to tako ne moze!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: vrsnjacko nasilje
18.9.2014 0:32:00   
Mala Elena
Vazno je da ste diskutovali o problemu i da nije tek tako gurnut pod tepih! Sutra je novi dan user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: vrsnjacko nasilje
18.9.2014 1:34:36   
Klarita
Olga, user posted image Ljubni nam zvercicu. Samo ostro i napred, ne odustaj. Ako vidis da krece skretanje sa teme i prelazenje u nesto drugo, ukljuci i eksterne institucije. Ti reagujes u afektu, ali posle spustis loptu, pokrene se neki slucaj, onda se "zamazu oci" roditelju, i na kraju nikom nista, a ti se vec ohladila sto kazu. Kod nas u skoli 99% situacija se tako zavrsi. Narocito sto su oni kolektiv i drzace se zajedno, koliko god nama i vama i svima bilo cudno/odvratno/nelogicno/degutantno...Marija je za njih samo jos jedno dete u generaciji koja broji xy deteta i nece se zamerati jedan s drugim, nego ce gledati da se ratosiljaju tebe koja im mozes napraviti problem user posted image
Zato, samo napred i ne odustaj. Nema kome nisam pricala o vasem slucaju, svi su u soku, cak i ovde kod nas na jugu gde vlada bezzakonje i javaslukuser posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: vrsnjacko nasilje
18.9.2014 22:24:20   
little_one

Uzasnooooooo....sutra vec mogu da vidim i svoje curice u takvoj situaciji i zaista mislim da se ne smije progledati kroz prste nikome, i ja bih isto ovako kao milica uradila. Procitah sad da si vec odreagovala, napisah na prvu loptu sve ovo...samo izguraj do kraja sve, mora se znati da se nasilje ne tolerise, nikad ni pod kojim uslovima.


IZVORNA PORUKA: milicicak


Ja bih uradila sledece:
-zahtevala od vaspitacica da odmah obaveste roditelje te dece sta su njihova dobra deca uradila
-zahtevala sastanak sa vaspitacicom, roditeljima i pedagogom/psihologom u vrticu uz prisustvo upravnika vrtica
-zahtevala veliki roditeljski sastanak uz prisustvo uprave

Mislim da se ne bih zadovoljila izvinjenjem... sa decom koja su u stanju da sa 5 godina u coporu tuku devojcicu mora ozbiljno da se porazgovara i da se radi. I sa decom i sa roditeljima. Dakle, nasla bih nacina da se ta deca i njihovi roditelji nateraju da porazgovaraju sa strucnim licima.

A za vaspitacice bih trazila neki vid sankcija, bez obzira sto je skolska godina tek pocela. Ako se ovako rano pokazalo da u kolektivu imaju problematicnu decu moraju da budu duplo opreznije i angazovanije.


< Poruku je uredio little_one -- 18.9.2014 22:28:16 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: vrsnjacko nasilje
24.9.2014 12:41:21   
Modessty
Oldži čekamo apdejt!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: vrsnjacko nasilje
24.9.2014 16:00:59   
Olga75
konacno da sednem s mirom
evo danas sam bila na hmm , pa sastanku sa : roditeljima decaka , psihologom , pedagogom , direktorkom vrtica , seficom vrtica i vaspitacicom.
Svi su culi manje - vise istu pricu , razlikuje se u tome : nisam je ja sutnuo , ne ,ne , nisam ni ja i tako
prvo su dvojica tata koji su bili pokusali da pricu banalizuju : oni su samo hteli da je sprece da se penje na tobogan naopako da se ne povredi
onda je jedan tata spustio loptu , kao pa dobar je i on kad se vec zver igra sa njegovim sestrama , mama jednog decaka je bila sokirana i rece da bi i ona tako reagovala , to nema smisla i ne sme da se desava
a onaj drugi tata mi je rekao da dramatizujem i preterujem i on ima veze , onda sam ja morala da stavim do znanja da i ja imam veze iako "nesam ckolovala ot vremena "
manje - vise su se svi slozili da to nije bilo lepo i da izgleda kao organizovan napad
iako je verovatno bio nesrecan sticaj okolnosti
eto
nemam pojma sta je zakljuceno , zasto sam ja bila tamo i sta ce dalje da se desava
ali definitivno se nesto desava jer danas kad sam otisla po Mariju , samo su pljustale pohvale za nju user posted image
i da , jedan decak je u ponedeljak povracao koliko je bio uzrujan a drugi je dva dana bio bas snuzden
znaci shvatili su da svaka akcija ima reakciju
i da roditelji onog cetvrtog se nisu pojavili

< Poruku je uredio Olga RR -- 24.9.2014 16:02:59 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: vrsnjacko nasilje
24.9.2014 16:12:22   
Ivanka 75
Ako, i neka povraća i neka je snužden.
Verovatno su to već radili pojedninačno nekoj drugoj deci u nekom parku i sl, pa im prolazilo nekažnjeno pa ajd da udarimo na Mariju neće se braniti a mi ćemo reći da nismo, bilo slučajno i gotova priča.
Deca moraju da shvate (bilo kog uzrasta da su) da sve što urade može da ima posledice.
A i njihovi roditelji.
Zatvorim jedno oko jer ima 5 godina, a za 10 će da robija jer nisam dobro gledao kad je bio mali, jer je bio to, mali.
Olga, to ne treba da bude nauk za decu nego za njihove roditelje, ima Mariju ko da brani i da se zauzme za nju.
A i vaspitačice će sada malo više pažnje obraćati, treba ih sve prodrmati.

Grlim vas, nadam se da zverčica polako zaboravlja nemio događajuser posted image

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 24.9.2014 16:21:09 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: vrsnjacko nasilje
24.9.2014 16:13:21   
Trcosava
Olga to isti oni?

Prošli put čini mi se se jedni nisu pojavili?

bitno je da ide ka nečemu. Jel najavljen još koji sastanak?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: vrsnjacko nasilje
24.9.2014 16:30:45   
Mala Elena
I ja odmah pomislih na one roditelje decaka koji nije dosao u vrtic na dan kad je trebalo da se raspravlja ...user posted image
Ako je to to, stvarno su pič_ _ _ _ , sitnis od ljudi!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: vrsnjacko nasilje
24.9.2014 16:36:21   
Olga75
pa oni valjda smatraju da je to nista jer se on i kod kuce tuce sa bratom , tako se igra user posted image
razgovor je u principu bio onako civilizovan , jedino je taj tata pokusao da me necim ucutka ili sta vec
ali to tako ne moze
trebalo im je malo vremena da shvate o cemu ja govorim a to je da su njih cetvorica tukli jednu
sta god da je to jedno radilo to tako ne moze
a zver je sad pupupu dobro
cak se i igrala sa jednim od decaka danas kad sam dosla po nju ( onim sto je povracao )

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: vrsnjacko nasilje
24.9.2014 16:40:16   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa oni valjda smatraju da je to nista jer se on i kod kuce tuce sa bratom , tako se igra user posted image
razgovor je u principu bio onako civilizovan , jedino je taj tata pokusao da me necim ucutka ili sta vec
ali to tako ne moze
trebalo im je malo vremena da shvate o cemu ja govorim a to je da su njih cetvorica tukli jednu
sta god da je to jedno radilo to tako ne moze
a zver je sad pupupu dobro
cak se i igrala sa jednim od decaka danas kad sam dosla po nju ( onim sto je povracao )

Da, jer to su deca, tako i treba user posted image da ona prevazidje ruzan dogadjaj a, klinci shvate poruku. Za roditelje no coment, jer svasta bih mogla da napisem, i onda se gubi poenta i smisao. Vise puta citam, krenem da pisem, pa prekinem.
Olga user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: vrsnjacko nasilje
24.9.2014 17:28:27   
Modessty
Dobro je da i roditelji shvataju da ne može sve baš tek tako da prođe.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: vrsnjacko nasilje
24.9.2014 19:41:38   
Torbica
Drago mi je da je Marija dobro! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: vrsnjacko nasilje
14.10.2014 17:15:54   
Ivanka 75
Da se pohvalim... moje dete prošle nedelje udarilo drugaricu pesnicom u ledja, nije jako, devojcica se nije ni požalila ali zasmetala mi je ta stisnuta pesnica koju je usmerila ka drugarici. Kad je tad nisam izgazila neću nikad!
Morala je da istrpi zavrtanje ušiju, kritiku, ozbiljan razgovor na temu nasilja, mislim da joj je ušlo u glavu. Sad cvika svaki dan i kaže "ne smeju da se biju drugarice".
I od tada joj svaki dan zvocam.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: vrsnjacko nasilje
13.11.2014 13:32:03   
lanajelena
Juce sam bas popi*dela,Lanu je juce devojcica iz razreda iz cista mira granom ubola pored oka,rekla sam joj da joj prenese da to vise ne radi jer cu doci da to resim,na sta joj je ona rekla da je bas briga i da ce sad namerno to da radi,ne daj Boze da je pogodila u oko,ne znam sta bih bila u stanju da uradim,ne znam ko su joj roditelji jer ide u boravak user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: vrsnjacko nasilje
13.11.2014 13:37:15   
branki*
uh,lanajelena,ako se slucajno ili namerno ponovi,idi do uciteljice,ja ludim od ovakvih stvari.ne volim bezobraznu i nevaspitanu decu nikako.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: vrsnjacko nasilje
13.11.2014 13:50:25   
lanajelena
Rekla je Lana odmah ucitelju,a mala je slagala da je Lana nju prva udarila a znam da nije tacno,jer mi je druga devojcica potvrdila,joj i ja isto toliko me to nervira,najgore sto ne znam da li da se nastavljam,sreca pa Lana ima drugara u razredu koji ce da je brani user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: vrsnjacko nasilje
13.11.2014 13:51:03   
Peace*
Šta ako se ponovi???? Jel imaju oni sveske za poruke? Ako ne, zahtevaj da učiteljica iz boravka napiše poruku njenim roditeljima koja će se učiteljici sledeći dan vratiti potpisana.
Ne čekaj, reaguj odmah!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here