|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 60 [61] 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dohrana
3.12.2019 12:53:51   
bubulence
I ja mislim da nema potrebe da ima 2 obroka. Koliko ml mleka pije? 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: Dohrana
3.12.2019 12:57:18   
jess021
Nato nije mi jasno sta ti znaci dam joj još kase koju je već jela? Kombinacije praviš tako što u već ono što si dovela dodas nešto novo i taj dan joj daješ to 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: Dohrana
3.12.2019 12:58:17   
jess021
Ja bih izbacila skroz te zitne kase. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: Dohrana
3.12.2019 13:48:24   
vonavoj
Nato,ali ona dobila mleko i preko zitnih kasica..zasto si opterecena ml..i kao mala nije pila po tabelama...samo neka ona rucka sta voli..ako ti pojede obrok od 150ml..to je ok.Zaovina mala je imala 5 obroka.kad je moja imala 8..tako da to nema nikakve veze..bitno da ona napreduje..


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: Dohrana
3.12.2019 13:54:31   
nata11
Jess ona je jela vec sve sto uzimaju bebe do 6 meseca sem korenastog povrca koje joj ne dajem zbog stomaka. Nemam sta novo uvoditi a i kasice kupujem ne pravim.
Pr danas uzela 2 kasicice brokoli + dala 60 ml kasice od bundeve. 



Kako kada sam detetu formirala obrok sada da mu ukinem? 

Cak sta vise u instrukcijama koje je pisala neka pr Komnenic ili tako nesto pisw da sa 5. 5 m ima i 3 obroka ako je bila na ad mleku od pocetka. Slikacu ako mi ne verujes. 

_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: Dohrana
3.12.2019 13:55:05   
nata11


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Nato,ali ona dobila mleko i preko zitnih kasica..zasto si opterecena ml..i kao mala nije pila po tabelama...samo neka ona rucka sta voli..ako ti pojede obrok od 150ml..to je ok.Zaovina mala je imala 5 obroka.kad je moja imala 8..tako da to nema nikakve veze..bitno da ona napreduje..





Pa i to si u pravu. Ma poslednji mesec mi je slabo napredovala pa zato brinem. 

_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: Dohrana
3.12.2019 14:03:41   
jess021
Nato, ja imam tu knjigu, ali ne treba da hranimo decu prema knjigama. Naravno da neke smernice treba da postoje, ali zar ne vidiš da se menjaju bukvalno od kongresa do kongresa, tako da nemoj da se slepo pridrzavas svega što piše. Nema razlike oko uvođenja hrane bez obzira da li je dete dojeno ili je na ad. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1507
   RE: Dohrana
3.12.2019 14:29:38   
dunja RR
Ja sve hoću da kažem da mi se isto čini da je puno 2 obroka za tako malu bebu.
Mi sada imamo 2 obroka, sa 9 meseci, a M je kao tenk, 10kg. A nije trunta, nego mega aktivna beba. Leoo jede, malo slabije sada kako je bolesna, ali opet, ok je.

Ja po knjigama ne idem, već kombinujem savete odavde, i iz FB grupe Domaće kašice za bebe koju vodi nutricionista za bebe, žena prati sve promene i prilagođava po tome smernice. Admini grupe daju razložne savete, i to mi se dopada.
Ni njihove savete ne pratim baš slepo, već idem po osećaju. Tu stranicu sam pratila i sa S, samo sam sada sa M mnogo opuštenija. Sa oboje sam krenula sa dohranom kasno, prema savetima SZO, ne znam da li sam pogrešila, rekla bih da nisam, ali išla sam prema osećaju, da ne treba rano krenuti, mali su to stomačići ...Elem opet mašim temu ..

Nato ja sam sa S koristila Bebelac, i jedino mu je on odgovarao.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1508
   RE: Dohrana
3.12.2019 14:33:35   
nata11
Ali njoj samo mleko nije dovoljno.



Dunja izvini ali za mene je ta grupa sekta. 😀Da ti nekome oci kopas kako si ti u pravu a on nije, smesno. Svako cuva svoje dete kako misli da treba. 

Svakako videcu jos par dana, taman se merimo pa cu odluciti u dogovoru sa dr na koje da predjemo. 


_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1509
   RE: Dohrana
3.12.2019 14:43:13   
dunja RR
Ne znam, ja ne vidim kao sektu, jer prosto žene imaju jasne smernice kojih se drže, ko hoće da ih poštuje ok, ko neće, ne mora biti u grupi, niko ih ne tera.
Kao što svuda postoje pravila, i kod nas na forumu (i mo smo za neke sekta, loll :D), tako i kod njih. Opet kažem, ne slušam sve slepo, ali nalazim korisne savete, jasbo obrazložene.

A naravno, s vremena na vreme,da ne kažem, bar jednom nedeljno dođe naka mama koja kaže da je bebi dala pasulj sa 4 meseca, i sasvim je normalno da admini odreaguju.

Meni se stalno dešava da mi neke žene malo starije od mene spominju taj pasulj. Odem u prodavnicu organske hrane pre neko vreme, nešto sam kupovala, i pita me prodavačiva kolika je beba, ja reko 8m (tada), kaže ona ihaaaj, pa to nije beba, moji su sa 4 m jeli pasulj. Žena malo starija od mene, mada ok, deca joj već garant imaju 20 god, ja sam okasnila, cc. Ali bar dva put mesečno mi neko spominje taj pasulj sa 4 meseca user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1510
   RE: Dohrana
3.12.2019 14:44:53   
vonavoj
Nemoj da joj ukidas obrok,ja ne bi..ona je sad vec navikla..a pri tom ne zeli mleko..Ja bi joj uvecavala samo porciju😂😂toga sto najvise voli...i neka klopa samo.Meni je dr rekla.kad gledamo koliko ml mleka.racynaj i te zitne kasice,to je min 150ml..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1511
   RE: Dohrana
3.12.2019 14:46:19   
nata11
Jos jedno pitanje i ne duzim vise.


Da li je napredovanje od 300 gr mesecno nakon 4 meseca ok? 

_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1512
   RE: Dohrana
3.12.2019 14:48:41   
dunja RR
Meni je to sasvim ok.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1513
   RE: Dohrana
3.12.2019 14:53:59   
dunja RR
Nato jel na kontroli merena? Šta kaže pedijatar?


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1514
   RE: Dohrana
3.12.2019 15:55:36   
bubulence
Dunja, meni je ta grupa isto slicna sekti. Moja cimerka iz porodilista je dr medicine, isla na mnoga predavanja i neka od njih su za ishranu beba. Ona kaze da se to uvodjenje hrane od 6 meseci preporucuje nama kao siromasnoj zemlji jer smatraju da nemamo sa cim da hranimo decu. U svim razvijenim zemljama ishrana krece od 4 meseca.



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1515
   RE: Dohrana
3.12.2019 16:07:47   
dunja RR
Hm, ja koliko se sećam Maslačak je krenula nakon 5 meseci, a u Nemačkoj je.
Mislim da to nema veze sa razvijenošću-nerazvijenošću zemlje, tj. ne vidim tu nikakvu logićnu vezu, ovo je stav SZO, a ne Srbije ili neke druge zemlje,
Koliko znam i kod nas pedijatri svaetuju da se krene sa 4 meseca, ali je moj osećaj bio da je rano, i nisam tako uradila. Mislim da je to prerano za bebin stomačić.


< Poruku je uredio dunja RR -- 3.12.2019 16:20:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1516
   RE: Dohrana
3.12.2019 16:17:05   
dunja RR
Pitala sam sad Maslačka, kaže da u Nemačkoj savetuju da je čvrsta hrana nepotrebna pre 6-og meseca.
Kaže da je baš obrnuto i da kod nas savetuju mnogo ranije uvođenje čvrste hrane, a i ja sam oduvek imala takav osećaj, zato sam je i pitala.
Nama je pedijatrica sa S baš insistirala da krenemo sa 4, ali nismo (sa 5,5 sam), a ova nova sada je malo fleksibilnija, i sa M sam krenula 7 dana pre 6-og meseca.

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.12.2019 16:23:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1517
   RE: Dohrana
3.12.2019 16:29:05   
jess021
Bubi, znam o kome pričaš i to mi je totalni apsurd. Pa dete od 4 meseca leži, kako da ga hranite uopšte. Taj trend da se što pre uvede čvrsta hrana mi nikad neće biti jasan, kao da može da se zakasni sa tim. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1518
   RE: Dohrana
3.12.2019 16:31:14   
Ana RR
Moj Marko je bio samo na dohrani i sa uvođenjem hrane sam krenula sa njegovih 5,5 meseci. Bilo mi je baš nekako rano pre toga.

Nato, ako si joj već uvela dva obroka nemoj sada ukidati. Ja sam se isto vodila knjigom dr Komnenić ali više radi kombinacija, redosleda uvođenja itd.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1519
   RE: Dohrana
3.12.2019 17:16:41   
Maslacak15
kao sto rece.dunja moj licni utisak je da se u Srbjji ranije krece sa cvrst hranom i samo tu sam cula da poneki pedijatar preporuci i pre navrsenog cetvrtog meseca.ovde svi pocinju mahom sa 5-6. i kaze se da deci ne treba druga hrana osim mleka do pola godine. samo industrija,.gle cuda propagira drugacije. ali obratite paznju i te kasice od 4. pise iki 4+ ili ab... sto znaci da beba treba da ima minumum puna cetiri. a bolje je vise. a posle ide 8. , 9. to znaci sa navrsenih sedam ( krece osmi)....kapirate? kladim se da ima majki koje ne primete nijansu inkazu 4. mesec to je vec od 13. nedelje...

njima su nezrela creva. cvrsta hrana ih samo opterecuje i ne mogu da je svare. nato promeni dohranu na onu od sestog meseca. to ti je moja najtoplija preporuka. moja su deca najdeblja bila samo na mleku. to je sigurno genetika njihova i moja, ali su sa cvrstom hranom krenuli da mrsave. ....ja mislim da je mnogo dva obroka sa 6 meseci.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1520
   RE: Dohrana
3.12.2019 22:54:37   
nata11
Von nemam u gradu DM pa ne bih pocinjala mleko koje mi je nedostupno.
Dunja nismo jos bili, idemo krajem nedelje. Sutra zovem da vidim kada radi dr. To je ja merim onako uzmem je na vagu, pa onda bez nje 😀



Elem uporedih mleka i resih da uzmem Bebilac 2 i probam. Ako ne uzecu opet Hipp 2 ali obican. 

Mi sedimo 😀 ja je hranim u hranilici.


_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1521
   RE: Dohrana
3.12.2019 22:57:09   
MamaNecaVo
Okolina se ljuti kada kazem da se bebi ne uvodi nemlecna ishrana pre 5,5-6meseci, obzirom da se probavni trakt razvija u potpunosti sa 6.

Ne znam odakle pravo pedijatrima da savetuju vec sa 3 meseca da se uvede, a majke uvode, znam mnogo primera. Moja snaja je prva uvela sa 3,5meseca Beba je bas beba, lezi ona ga hrani😔Mucenje i za bebu i za majku i za creva bebe pre svega. Obicno kazem inace ceo zivot za kuvanje i ruckanja polako.... 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1522
   RE: Dohrana
11.12.2019 18:09:28   
Slavkic
Novalac 


(odgovor članu una77)
Direktna veza do poruke: 1523
   RE: Dohrana
7.6.2022 8:13:32   
Supertatko
Ima li neko iskustva sa Mobilacom francuzi je prave?tek smo se rodili i imamo problema sa dojenjem zena mi imala carski dadoslo joj mleko,i nisu joj se razvile bradavice sisa po malo ali nije dovoljno jako su mu mala ustasca za zenine grudi brzo se umara..a kad popije modilac onda spava i dobar je ali ima grceve velike nama je patronazna sestra rekla da mu dajemo 60ml.ja kad mu pravim mericu meni ona dohrana gusta..koristim rosu..mame ne znam sta da radim pomagajte mi da pomognem zeni vec je pocela da ludi..

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 1524
   RE: Dohrana
7.6.2022 9:57:03   
IvanaSK RR
Sta vam je problem tacno? Nema veze sto je dohrana gusta ako bebi odgovara. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Supertatko)
Direktna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 60 [61] 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 60 [61] 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here