|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
14.1.2016 13:05:39   
mama krava
Ja mislim da bi najbolje bilo da pokušaš kod kuće da joj daš po malo, prvo jednu namirnicu, pa ako bude ok, posle mesec dana drugu, ali opet...ja samo to mislim i nisam stručna.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
16.8.2016 11:50:07   
Ana RR
Radili smo danas prick test na inhalacione i nutritivne alergene, sve je negativno. Pošto mu nije rađen test na lešnike na koji sumnjamo, moramo da zakažemo da mu rade test iz krvi, tada rade na 60 alergena (ako sam dobro zapamtila). Bzvz što mu nisu odmah i to radili, sad moram opet kod dr opšte prakse da nam zakaže kod pedijatra u Mišoviću pa da nas on opet uputi na alergologa. Bem ti birokratiju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
22.2.2018 9:53:50   
bubulence
Zene, da li neko zna, da li moze da se radi alergo test , kod nas konkretno na jaja, ako je dete nedavno zavrsilo sa antibioticima?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
22.2.2018 13:13:18   
Rosita
Bubi, D je imao upalu pluca i pio hemomicin sredinom decembra. Prick su mu zakazali za 3.1. Moglo je i pre da je imalo mesta. Ne sme samo da pije antihistaminike 7 do 10 d

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
22.2.2018 23:16:14   
bubulence
Rosita draga, hvala na odgovoru! Zakazali smo za utorakuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
18.6.2018 14:04:55   
Ana RR
Stigli su nam rezultati alergo testa, ima svašta nešto.

Najveća reakcija je na plesni (Calodosporium-Alternaria) 10.7 i spada u značajno povećane
Epitel konja i krave 4.3 (takođe značajno povećani)
Epitel glodara 1.0 (povećano)
Alfa-laktoalbumin 1.3 (povećano)
Bubašvaba 0.98 (povećano)
Otrov ose 0.81 (povećano)
Semenke suncokreta 0.83 (povećano)
Kari 0.75 (povećano)
Mešavina trave 0.43 (niske)
Leska 0.41 (niske)

I još dosta nekih koje po vrednostima ne spadaju u prisutne, mada mu je pre dve godine i na plesan i Alfa-laktoalbumin bilo u niskim vrednostima.

Plesni ima svuda, i u vazduhu, i zato on kija non stop, pogotovo na promenu sredine. To ne možemo nikako izbeći, na žalost.

< Poruku je uredio Ana RR -- 18.6.2018 14:05:37 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
18.6.2018 14:08:05   
mama Jo
Ana, da li je to alergo test preko krvi sto se radi? I da li ste ga radili privatno ili drzavno??

Imas li ideju sta sad, da li treba nesto da radite po pitanju dobijenih rezultata?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
18.6.2018 14:18:10   
Ana RR
Državno smo radili, u bolnici Dragiša Mišović.

Tek treba da idemo kod pulmologa (na odmoru je) i da vidim da zakažem kod gastro i ne znam ni ja gde još treba.

Za plesan ništa ne mogu, toga ima svuda oko nas. Zato on i noću kija, i napolju i u koju god prostoriju da uđe.

Izbacićemo mlečno za početak. Kari ne jedemo. Semenke voli ali izbacićemo i to. Najgore je što nema sladoleda, mukica.


< Poruku je uredio Ana RR -- 18.6.2018 14:19:27 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
18.6.2018 14:20:52   
mama Jo
Aha... ja sam vec neko vreme htela J da odradim alergo test, doduse samo na hranu u jednom periodu (ne znam ni sama da li postoje alegro testovi samo na hranu) ali uglavnom sam sumnjala na alergiju na neke namirnice. To se smirilo sve kod nje pa sam odustala za neko vreme.



_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
18.6.2018 14:40:59   
milicicak
Ana, ja mu ne bih ukidala nista dok se ne konsultujes sa alergologom i gastro. Eventualno jogurt, kiselo mleko i mleko da mu smanjis (laktoalbumin je protein surutke) i da mu izbacis konditorske proizvode koji sadrze surutku.
Sto se gljivica tice, tu nazalost nema pomoci one su sveprisutne

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
18.6.2018 14:45:42   
Ana RR
Milicicak, tako nešto sam i mislila. On ne pije mleko, sem ponekad kad mu napravim kakao, neskvik.. ali jogurt i pavlaku baš jede. Mislim, pavlaka je jedino što voli namazano na hleb.

Hvala ti user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
18.6.2018 14:49:54   
IvanaSK RR
Ana, ljubim ga puno. Dusa mala.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
18.6.2018 15:06:39   
milicicak
Mene zbunjuju ovi komentari u zagradi, tj. nije mi jasno kako se tumaci to povecano, zato mislim da ne bi trebalo nista da mu ukidas dok se ne konsultujes sa dr. Opet, ja nisam lekar pa bi mozda bilo dobro da se posavetujes sa pedijatrom dok ne stignes do alergologa

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
18.6.2018 22:05:36   
Ana RR
Milicicak, tako piše na rezultatu. Vrednosti od do, podeljene su u 6 kategorija (nije prisutan, nizak, povećan, značajno povećan, visok, veoma visok, ekstremno visok). Evo slika:

user posted image

Doktor (pulmolog koji nas je i poslao na testove) se vraća sa odmora tek krajem meseca, nadam se da ćemo uspeti da se vidimo sa njim pre odlaska na more. Ili da idem odmah kod naše dr u domu zdravlja da zakažem negde kod gastro? Jel tako? Koga mi preporučujete?

< Poruku je uredio Ana RR -- 18.6.2018 22:06:16 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
18.6.2018 22:21:18   
MimaKos
Ubise me alergije zadnjih mesec, dva, placem bukvalno i kijam non stop, ili su hormoni od dojenja, ili sam ja vremenom na nesto razvila alergiju... ali ako se nastavi pod hitno da vudim na sta, nepodnosljivo postaje..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
21.6.2018 20:49:52   
Ana RR
Milicicak, pitanje za tebe: šta misliš, da li da čekam prijem kod dr pulmologa u Mišoviću (krajem meseca, nadam se) ili treba da zakažem još negde?

I da, pitanje što se tiče lekova... dr mu je prepisao Claritine (nadam se da sam dobro napisala), njega nismo koristili. Da li neko ima iskustva? TReba da idem kod dr po recept pa ne znam šta da tražim.

< Poruku je uredio Ana RR -- 21.6.2018 20:50:08 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
21.6.2018 21:03:39   
milicicak
Ana, tek sad vidim da si vec pisala. Ne znam da protumacim sta te klasifikacije znace u smislu da li je alergija ili nije.
Kod pulmologa obavezno idite, mozda najbolje kod tog istog koji vas je uputio na testove, ipak ima najjacu reakciju na inhalatorne alergene pa se posavetuj sa njim da li ima potrebe da idete kod gastro.
Claritin je meni super, od njega mi najbolje prolazi alergija na sunce a mm-u npr. uopste ne odgovara kad mu krene alergija na travu. Posavetuj se samo sa dr oko nacina doziranja

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
21.6.2018 21:12:11   
Ana RR
Da, kod njega i idemo, nego je trenutno na odmoru. Napisao nam je i koju količinu sirupa da pije (dosta je manje nego ostali sirupi, možda je jači?)
Hvala ti, ja sam mu ovih dana smanjila unos mlečnih proizvoda, čisto da vidim da li to ima neke veze sa nejgovim stomakom (zbog kog smo svojevremeno bili kod gastro i ništa nisu utvrdili, samo su predložili da ne unosi laktozu).

Hvala user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.7.2018 15:17:48   
Ana RR
Bili smo danas kod našeg dr u Mišoviću. Divan doktor, bio je u bolnici zbog nečeg hitnog ali samo zbog nas je došao u ambulantu. I pritom nas nije otkačio već smo pola sata pričali, detalno pregledao Marka itd. Jedan normalan čovek, bez onog nadobudnog stava.

Uglavnom, rekao je da ne brinemo previše zbog reakcije na hranu tj na protein surutke, semenke suncokreta i kari, i da su kod Marka izraženije inhalatorne alergije. Rekao je da obavezno pere kosu svako veče, da se često umiva (kako bi sa lica sprao polen, prašinu, plesni), da mu malo u nos mažem običnu kremu kako bi se sve to zadržavalo napolju. Marka je prekjuče nešto ujelo i noga mu je otekla, crveno je i tvrdo. Kada je video doktor reakcija je bila Au!! Da mu stavljamo obloge alkohola, hladimo taj deo ali ako se ne povuče najkasnije za dva dana da počne da pije antibiotik. Kaže da se na koži nalaze bakterije koje buba prilikom ujeda unese u organizam i onda mora ab. Prepisao je Pancef. Obavezno uz sebe da imamo Pronizon i ako se slučajno desi neka reakcija, poput one pre dve godine, da mu odmah dam tableticu Pronizona i uz to Aerius ili neki drugi sirup koji pije.

Eto, to je to za sada. Da dođemo kad god treba.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.7.2018 15:22:32   
IvanaSK RR
Dobro je, sad znate na čemu ste. Ljubim Mareta❤️

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.7.2018 15:23:28   
Maraj
Super anauser posted image
Divno je kad mozes tako popricati sa dr.
Sto se kose tice, ne verujem da ce mu biti problem. Lakse je decacima da peru kosu svako vece...
Sto se pronisona tice...ja pijem prednison celu trudnocu
Bila je neka nestasica pronisona.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.7.2018 15:46:27   
Ana RR
Zaista me oduševio, normalan čovek. Vidi se po načinu na koji se obraća sestrama a i one njemu da je čovek na mestu.

Ma kosa je najmanji problem, u suštini je i pere svako veče ali nekad iskuka da preskočimo. Ali leti mora, znoji se jako.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
7.11.2018 9:47:14   
Misha i Ljisha
Uradismo test na nutritivne alergene. Od 20 namirnica pored 13 stoji da je prisutna alergija. I to tacno onako kako sam rekla da je uvodjenje proslo katastrofa kod svh tih namirnica i stoji da su prisutna antitela.
Znaci antitela nadjena za
krompir
sargarepu
pirinac
raz
mleko
kvasac
soja
kikiriki
badem
kajsija
paradajz
celer
kraba
i ccd marker pozitivan

Znaci milupine kasice s razlogom prosle katastrofa, krompir prosao katastrofa ne zato sto mu dadoh s mlekom vec i zbog samog krompira, sargarepa isto, kajsija je isto bila kriticna ali sam pomislila da mu nije prijala jer je kisela. U prevodu skoro sve sto smo probali mu ne prija i verovatno ga zato jadnicka konstantno muci stomak. Pirinac je uzasno prosao i kad sam ga ja kuvala, to je ono vece kad me onako tupo gledao pisala sam vam, to je bilo sad u subotu.Nakon bundeve je plakao 6h. i td i td.

E sad sta raditi? Sve izbaciti? Sta ce dete da mi jede ako mu sve smeta?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
7.11.2018 10:27:10   
Maraj
Jao ljiso ...bas dosta namurnica mu trenutno ne godi
Vidim i pirinac i soja..pa ne mozes da mu das pirincano i sojino mleko....
Znas kako , gledaj npr palentu da mu dajes sa vocem. Npr sa kruskom/sljivom. Pa mu to moze biti dorucak. Zitarica+voce. Jbg nece mu nista biti da jede malo jednolicnu hranu mesec-dva...koliko vec moze da potraje ta reakcija na tu namirnicu. Bolke tako nego da mu dajes nesto sto mu ne prija pa da mu se odrazi na creva
Peci mu neke hlepcice sa kukuruznim brasnom. Bez kvasca... malo ti je teze sad da nadjes te recepte...
A sta je sa mesom, jer testiraju na meso?
Ako sme meso. Guraj mu to za rucak. Nek bude mesojed user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 7.11.2018 10:30:52 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
7.11.2018 10:30:20   
Sanjica26 RR
Ljiso, ja se nadam da ce se javiti Peace. Ona ima dosta iskustva sa tim stvarima.

Piši joj. Mada, možeš i da iščitaš šta je ona sve pisala. Sećam se da je detaljno pisala.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here