|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.3.2012 20:57:29   
Anoniman
Premala je. Moj M je imao 4,5 m kad smo mu radili, i cak i tad su nas gledali kao lude.

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.3.2012 21:17:47   
mamamikka
kod nas ne rade pre šest meseci.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
10.3.2012 23:19:29   
Anoniman
mi smo radili sa 7 meseci, a ovaj dr kod koga idemo radi i manjim bebama...

(odgovor članu mamamikka)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
11.3.2012 6:32:56   
Adriana83
Nas je doktorica uputila da radimo prick test.Zakazali su mi za kraj aprila,one ce tada imati 5.5 meseci... Koliko je to pouzdano?Ja bih radila onaj VEGA test ali mi je jako nezgodno da idem za Suboticu a nikako ne mogu da pronadjem da li se radi negde u Novom Sadu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
14.3.2012 22:33:37   
mirjanica
Ja isto razmisljam da vodim dete na neke testove, al ne znam na koje, posavetovala bih se sa nekim doktorom. Ima li ko da preporuci nekog dobrog alergologa u Bg?

_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
21.3.2012 20:20:27   
MOCICA
I ja razbijam glavu danima sta da joj uradim od testova na alergija/intolerancije da bi videla sta joj smta i to izbacila iz ishrane, al jos ne nadjoh odgovor koji testovi se mogu raditi bebi od 2 i po meseca??? Ako neko zna please help!!!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
23.3.2012 14:40:08   
Christabel
mocice, zvala sam Su da se raspitam za ono preko magneta, kazu da rade i bebama od mesec dana. E sad, da li ce se tad pokazati pravo stanje ili ne, s obzirom na imunitet u razvoju? Moja ima 6 meseci, nismo jos isli, sve se mislim da sacekam jos malo, ali opet mi se tako cini da tapkam u mestu...

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
24.3.2012 23:51:24   
MOCICA
Ima li to negde u Beogradu? I ja bi otisla, al kad se samo setim da ona mora hiljadu puta da ustne i podrigne, taj bi put bio pravo mucnje, a ovako kako ti rece bas tapkam u mestu, a njoj svakim danom sve gore...

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
25.3.2012 23:26:24   
Yula

IZVORNA PORUKA: Christabel

mocice, zvala sam Su da se raspitam za ono preko magneta, kazu da rade i bebama od mesec dana. E sad, da li ce se tad pokazati pravo stanje ili ne, s obzirom na imunitet u razvoju? Moja ima 6 meseci, nismo jos isli, sve se mislim da sacekam jos malo, ali opet mi se tako cini da tapkam u mestu...


Uradi tetstove, sta imas da izgubis osim malo novca? Mi smo nasem bebcu radili sa nepunih 6 meseci ( 4 dana je falilo da ih napuni ) i pokazalo je alergiju na jaja. Mada, mi smo dan ranije, mojom nepaznjom, saznali da ima alergiju na jaja, jer je dodirnuo kutiju sa majonezom, iako sam mu izbrisala rucice, kuda se dotakao izasli su mu crveni pecati.
Alergiju na mleko alergotest nije pokazao, ali sam se usudila da mu dam jogurt tek 3 meseca kasnije i dobro je proslo, sada jede i jogurt i pavlaku, neslane sireve i maslac, ali mleko jso uvek pije specijalno13. aprila idemo kod alergologa ( tek ) i tada cemo videti sta ce nam on savetovati, da li da predjemo na obicnu formulu ili ne, Svakako, ocekujem da mu tamo uradi PRIC test. Neces verovati na sta bebe mogu sve biti alergicne, vise ili manje, ali eto moj bebac je alergican na pirinac! Zatim na jabuke i kruske iz teglice! A mozda cak i na obicne, ne znam jos uvek, vise mu ne dajem niti jedne.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
26.3.2012 1:44:58   
MOCICA

IZVORNA PORUKA: Yula

Zatim na jabuke i kruske iz teglice! A mozda cak i na obicne, ne znam jos uvek, vise mu ne dajem niti jedne.


A da nije u pitanju limunska kiselina kao sastav tih kasica??? Nama je ona pravila uzasan problem?

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
26.3.2012 22:23:23   
ishler
Moze li mi neko reci gde moze da se uradi u Beogradu pric test,i da mi preporuci privatnog alergologa.
Hvala u napred

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
26.3.2012 23:08:03   
Yula

IZVORNA PORUKA: MOCICA


IZVORNA PORUKA: Yula

Zatim na jabuke i kruske iz teglice! A mozda cak i na obicne, ne znam jos uvek, vise mu ne dajem niti jedne.


A da nije u pitanju limunska kiselina kao sastav tih kasica??? Nama je ona pravila uzasan problem?


Ja sam bas izbegavala kupovne kasice zbog limunske kiseline, na ovom pakovanju je pisalo da je cisto voce uz dodatke vitamina. Nigde nije pisalo da ima limunske kiseline. Jos uvek nismo zvali njihovu zelenu liniju ( za protuzbe u slucaju alergije ) ali moracu def. da to uradim narednih dana, za svaki slucaj, jer, ko zna, mozda zaista dodaju lim. kiselinu, ali je prikrivena nekim dr. nazivom.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
27.3.2012 17:45:48   
Christabel
Nama kozna proba na mleko nista nije pokazala, ostalo nije ni radjeno a eozinofile sam trazila na svoju ruku da joj odrade pre neko vreme u priv. lab. kad smo radili kks i bili su 4, a po njihovoj tabeli normalno je od 0-4%. S tim da ne jedem jaja a mlecno jedem, ali ne pijem mleko. Tu i tamo ima neke blage osipe, uglavnom po telu i nogicama, imala je uzasan ekcem po rukama i mazala sam ga raznim kremama da bi na kraju morala da uzmem elokom i prosao je za 4 dana. Stolice su sad bolje, ali povremeno i dalje kisele i sluzave. A za te osipe, ne znam da li je od toga sto ja jedem ili sto ona jede

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
27.3.2012 21:39:44   
Yula
Christabel, niste proveravali jaja?

< Poruku je uredio Yula -- 27.3.2012 21:42:09 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
29.3.2012 13:37:29   
Christabel
ne, iako je bilo naznaceno na onom papiru sto je gasrtroe.napisao za alergologa. Zena je to precrtal. Posle sam pitala zasto ne na jaja, rekli mi kao nema potrebe za sad. To sve dok smo bile u bolnici. Privatno nismo nigde isli

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
31.3.2012 23:58:24   
Christabel
mocice, to sa magnetima ima valjda samo u subotici. A zanimljivo kako mnogima test iz krvi ne pokaze alergiju na mleko a dete ipak alergicno. Kako to?

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.4.2012 0:01:53   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Christabel

mocice, to sa magnetima ima valjda samo u subotici. A zanimljivo kako mnogima test iz krvi ne pokaze alergiju na mleko a dete ipak alergicno. Kako to?


Zato što ne mora biti alergično na mleko, ali da je alergičo na kazein kao sastojak mleka. Nama je na mleko negativno, ali na kazein pozitivno! Ako radiš paletu Kombinovanih aleregna (kao Zille), onda kazein ni nemaš na spisku, samo mleko.

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.4.2012 21:37:43   
MOCICA

IZVORNA PORUKA: Christabel

mocice, to sa magnetima ima valjda samo u subotici. A zanimljivo kako mnogima test iz krvi ne pokaze alergiju na mleko a dete ipak alergicno. Kako to?


Ja sam shvatila ovako- ako nije alergicno tj. test iz krvi nista ne pokaze onda je intolerancija u pitanju. Radi se test opterecenja mlekom, piasla sam vec kako i posle popijenog mleka dete ili dobije osip-crvenilo, bolove u stomaku-grceve, kisele stolice... I onda se mleko kao i svi mlecni proizvodi iskljuycuju iz ishrane na 3 meseca!

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
3.4.2012 21:50:52   
Yula

IZVORNA PORUKA: Christabel

ne, iako je bilo naznaceno na onom papiru sto je gasrtroe.napisao za alergologa. Zena je to precrtal. Posle sam pitala zasto ne na jaja, rekli mi kao nema potrebe za sad. To sve dok smo bile u bolnici. Privatno nismo nigde isli


E svasta. STvarno ne razumem, pa jaja su jedna od najcescih alergena kod mallih beba. Ajde da je rekla nema potrebe na lososa, to nece jesti jos, ili ti mama nemoj jesti lososa, ali jaja su maltene na ovaj ili onaj nacin skoro pa neizbezna u nasoj ishrani... Ocigledno je ta osoba od onih koje jos nisu cule da se kroz mamino mleko sve prenosi bebi, a takvih ima mnogo i to ne samo u Srbiji.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
3.4.2012 21:52:04   
Yula
IZVORNA PORUKA: MOCICA


IZVORNA PORUKA: Christabel

mocice, to sa magnetima ima valjda samo u subotici. A zanimljivo kako mnogima test iz krvi ne pokaze alergiju na mleko a dete ipak alergicno. Kako to?


Ja sam shvatila ovako- ako nije alergicno tj. test iz krvi nista ne pokaze onda je intolerancija u pitanju. Radi se test opterecenja mlekom, piasla sam vec kako i posle popijenog mleka dete ili dobije osip-crvenilo, bolove u stomaku-grceve, kisele stolice... I onda se mleko kao i svi mlecni proizvodi iskljuycuju iz ishrane na 3 meseca!


I ja sam istog misljenja Mocice.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
4.4.2012 0:03:33   
MOCICA

IZVORNA PORUKA: Macaki

mi smo radili sa 7 meseci, a ovaj dr kod koga idemo radi i manjim bebama...


Moze li na PP ili ovde svejedno koji dr to radi manjim bebama,pa da se spasim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.4.2012 18:24:09   
Christabel
Prosto je neverovatno koliko ljudi, medju njima i veliki broj lekara, ne veruje u te alergije / intolerancije preko majcinog mleka. Sto mi je skroz nelogicno jer svi znaju da dojilje ne konzumiraju kupus, pasulj, grasak... jer se prenosi sa majcinog mleka na beba.

Nama nisu radili test iz krvi na mleko, onaj igE nego samo bockanje. A sto se tice onog sa magnetima, nismo jos isli i iz razloga sto ni tamo nema posebno kazein kao alergen nego posebno mleko a posebno mlecni secer

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.4.2012 23:22:34   
MOCICA
Christabel,
skroz si u pravu. AKo je dete alergicno na mleko tj. proteine oni kazu izbacite mleko i mlecne proizvode iz ishrane, pa zasto tako ne bi bilo i sa ostalim alergenima. Ja sam zvala gomilu labaratorija i rekli su mi da sam luda. A mogu oni meni da kazu sta hoce ja mogu da potpisem da je dete alergicno ili intoleranrtno na kukuruz i pirinac!!!

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.4.2012 23:43:38   
Capa
Žene, kako se radi (kod dece od godinu dana) testiranje na alergiju na paracetamol? Nešto se lepe neki flasteri user posted image

Zna li iko?

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
8.4.2012 10:50:08   
Capa
user posted image

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here