|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
21.11.2014 12:09:08   
Brand new mama
Da i ja kazem neku pametnu:) Iskreno,meni je od MK ginekologica malo nepristojna,sad je ona pocela da prosipa psihotripove koji nemaju previse veze sa realnoscu. Moja snaja je recimo dojila svoje klince,nisu kenjkavi,a uzasno su vezani za svoga tatu,koji ni u Wc ne moze da ode bez jednog na glavi.Mama ni ne mora da bude tu:) Moje sam djila duze od godinu(I-14,a M-18m) i nisu kmeze (kad se udare,posjeku i sl.)ali kad sam ja tu-za sve sam samo ja nadlezna.Mali i sad kad mu se spava zavlaci mi ruku u majicu,ali ne u javnosti(on je "vejiki").Nego, mene mama nije dojila jer ja nisam mogla da sisam,ali je zato brata do 3 godine(mozda i malo jace).A kao mala sam ja bila pekmez koji nigde nije mogao da mrdne bez mame,spavala sam samo kad me drzi za ruku(cim me pusti-budim se)...mozda je to zato sto sam sa 13 mjeseci bila u bolnici mjesec bez mame,nisam mogla ni da je vidim da ne bih plakala(operacija nepca,pa bi otisli konci). Brat nije bio takav,samo je morao da siki:) On je bio samostalniji, a ja sam mrvicu inteligentnijauser posted image ( moram malo )-pocela sam da citam i pisem sa 4. Mislim,na konto inteligentnije dece koja su dojena;) Ja se zezam kad me moji dojenci izbace iz cipela,da nisam trebala toliko duo da ih dojim jer su toliko inteligentni da znaju vec sad da se svadjaju sa sve komentarima iza ledja;)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
22.11.2014 14:16:35   
mama krava
http://www.thedailymeal.com/news/travel/italy-arrests-12-pediatricians-taking-bribes-promote-baby-formula-over-breastfeeding/112114

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
5.5.2015 10:53:56   
mama krava
Ja moram da podelim još jedno STRUČNO mišljenje koje sam dobronamerno slučajno dobila...

Muku mučim i ja sa nekim glupostima po koži i pošto imam vezu na šalt_eru u Dž Vašingtona... I ubacim se kod slavnog kožnog dr bez čekanja redova. Tu meni on postavi dijagnozu da je ekcem na osnovu pitanja da liimam stresa u životu/poslu/inačeuser posted image user posted image ... HELOOOOUUU!!!

Ok, ja srećna što nije rak kože, jer sam skona takvim patološkim razmišljanjima user posted image i stigosmo do terapije... Kaže on: ovo je sve ok prirodno, obično user posted image koje mogu i trudnice da koriste. Ja kao OK, ali ja dojim... A on eeee, pa ne može dojilje...pa pita a koliko ima beba. Ja kažem - ima 19 meseci...

Kad, da vidiš kako se čovek uznemirio, mada mi inače ne izgleda kao da je baš čitav, ali svaka cas_t na stručnosti u domenu dermatologije....Pa, kako, pa zašto, pa ko Vam je to savetovao, pogrešno Vam je savetovao, to je nešto najgore što možete muškom detetu da uradite, to je za njega obično user posted image , pa prva stvar kada ode muškarac kod psihijatra je da ga pitaju koliko dugo je dojen!???

Mislim MOLIM TE ne se*i!!!

Osim što je reč govno upotrebio jedno 5 puta za tih 10ak minuta koliko sam bila u ordinaciji, shvatila sam da ide i kod psihijatra...I verovatno ima neki Edipov komplaks I da je ostao zaglavljen u npr analnoj fazi!

Eto, i ja ovako STRUČNO da njemu postavim dijagnozu!


Uzela sam recept za to neko drugo user posted image i izašla!

< Poruku je uredio mama krava -- 5.5.2015 10:57:04 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
5.5.2015 11:31:56   
degu
taj dr je nesto mnogo razocaran u sisu user posted image
Znaci trudnice mogu tu terapiju,potpuno je pouzdana i bezbedna za plod al nije za dojilju i bebu koja sisa,aj vazi :)

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
5.5.2015 14:22:00   
Anarunika
O Bože ! I sada mi je nešto najslađe siskanje. I planiram da dojim dokle god bude beba tražila. Uživam u tim trenucima pogotovo sada kada je počela da se igra sa sikom, pa da me gleda, da me šarmira , da mi se smeje...pojela bih je!
A mm je prosto ljubomoran što on ne može da doji,pa je sav presrećan jer mu je napravila šljivu na ruci koliko je sisala , jer ja nisam u trenutku bila tu da je nadojim.
I ne verujem da će od toga biti kenjkava, niti razmažena!!!user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
5.5.2015 14:22:42   
branki*
Haha,ja se bas nasmejah ovom doktoru i postu!koji covek.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
30.11.2017 20:39:50   
dunja RR
user posted image jao MK, sada videh. Meni su mahom svi doktori savetovali da prekinem dojenje.
Ja uvek radim po svom osećaju, a ne zato što mi neko kaže da nešto nije dobro ili jeste ...


I ja kao i mnogo mama ovde, ne da mislim, nego znam iz prve ruke user posted image da produženo dojenje ne dovodi do patologije glede muške dece (ne ulazim u kvalitet samog mleka, itd.).
Moj sin mene obožava, ali nije kenjkav nikada, kada smo u društvu nema potrebe da bude uz mene, nije stidljiv nikada bio, jako je otvoren za druženje sa svima, bilo sa decom bilo sa odraslima. Ima on svoje bubice, ali nemaju veze sa vezanošću za mene.


Prošle godine kada je išao u jaslice, nije me tražio. Nismo dugo išli, jer meni te jaslice nisu legle (da ne idem u off), a sada smo sa 3 god krenuli u vrtić, i od prvog dana je bilo - pokaže mi prst ka vratima, nabere obrve, i kaže mama izađi user posted image Zna čovek da mi tu nije mesto. A vaspitačice su bile poootpuno zbunjene kako se lako prilagodio, u sekundi.


Normalno da kada je bolestan, povređen itd, prvo dođe kod mene, jer zna da sam mu glavna podrška. I kod tate takođe, ali malo više kod mene.
Ali u društvu, mi ne postojimo, ima pametnijih stvari za zabaviti se user posted image






IZVORNA PORUKA: mama krava

Ja moram da podelim još jedno STRUČNO mišljenje koje sam dobronamerno slučajno dobila...

Muku mučim i ja sa nekim glupostima po koži i pošto imam vezu na šalt_eru u Dž Vašingtona... I ubacim se kod slavnog kožnog dr bez čekanja redova. Tu meni on postavi dijagnozu da je ekcem na osnovu pitanja da liimam stresa u životu/poslu/inačeuser posted image user posted image ... HELOOOOUUU!!!

Ok, ja srećna što nije rak kože, jer sam skona takvim patološkim razmišljanjima user posted image i stigosmo do terapije... Kaže on: ovo je sve ok prirodno, obično user posted image koje mogu i trudnice da koriste. Ja kao OK, ali ja dojim... A on eeee, pa ne može dojilje...pa pita a koliko ima beba. Ja kažem - ima 19 meseci...

Kad, da vidiš kako se čovek uznemirio, mada mi inače ne izgleda kao da je baš čitav, ali svaka cas_t na stručnosti u domenu dermatologije....Pa, kako, pa zašto, pa ko Vam je to savetovao, pogrešno Vam je savetovao, to je nešto najgore što možete muškom detetu da uradite, to je za njega obično user posted image , pa prva stvar kada ode muškarac kod psihijatra je da ga pitaju koliko dugo je dojen!???

Mislim MOLIM TE ne se*i!!!

Osim što je reč govno upotrebio jedno 5 puta za tih 10ak minuta koliko sam bila u ordinaciji, shvatila sam da ide i kod psihijatra...I verovatno ima neki Edipov komplaks I da je ostao zaglavljen u npr analnoj fazi!

Eto, i ja ovako STRUČNO da njemu postavim dijagnozu!


Uzela sam recept za to neko drugo user posted image i izašla!



< Poruku je uredio dunja RR -- 30.11.2017 20:47:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
30.11.2017 21:43:27   
Srecko47E
Za ovo sam cula ali sam ubedjena da nije tako.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
3.3.2018 11:56:02   
Dora89
Ja lično nisam za dojenje duže od godinu dana (nisam ni mogla, ali hipotetički), zato što moje dete jede svu hranu koju i mi, na prste mogu da prebrojim koliko puta je odbila ponuđeno jelo, pa mi je uz sve to besmisleno da nudim sisanje, ali ne povezujem produženo dojenje sa razvojem patologije. Deca umeju da razluče šta je šta i ko je kakav prema njima, samo ih mi odrasli kvarimo svojim predrasudama. Normalnije je da dete koje je maženo i paženo u kući bude otvoreno za kontakte sa drugom decom i druželjubivo, znam po primeru svog deteta. Jedino bi mi bilo žao da dete druga deca zezaju u vrtiću zbog toga, ako dete kaže svima da još uvek sisa.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
3.3.2018 13:47:31   
mama Jo
Vrlo zanimljivih postova ovde ima.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
3.3.2018 13:52:19   
Sarav
Ni ja nisam dojila duže od godinu, prvi put sam jedva izgurala dotle jer sam radila od bebinog 7.meseca smene od 12h ludački raspored. Mislim da ni sad neću posle rođendana, mada videćemo kako se odvijaju stvari.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
3.3.2018 13:54:57   
Mala Elena
Dora, blago tebi kada sve hoce da jede !
I ja dojim do godinu dana...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
4.3.2018 6:38:34   
Dora89

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Vrlo zanimljivih postova ovde ima.


Što se navedenih lekara tiče 🔫

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
27.2.2019 20:06:45   
Sanidej
Jos nisam upoznala zdravstvenog profesionalca koji osudjuje zenu zbog duzine dojenja. Ovo sto sam ovde procitala je u najmanju ruku jezivo, jer ce "strucnjaka" neka zena i poslusati..😠

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
27.2.2019 23:35:15   
Rosita
Stariji dojen 22 m, sve je vala , samo nije kenjkav.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
21.7.2019 11:08:22   
MimaKos
Ja sam.moje do 13 meseci dojila, i.mislim da je to dovoljno, u svakom smislu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
24.9.2019 15:56:27   
Mirko Svirko
Ja sam dojila 19 meseci. I ovaj mi tekst pomalo nije jasan. Kad smo presli na cvrstu hranu,dojenje je vise bilo kao slatkis posle obroka. Ujutru i uvece posle kupanja. Svaka mama najbolje zna sta je dobro za svoje dete. Svi smo razliciti i delimo iskustva. Podrzavam i dojenje do 6 mes i do 26mes. Bitno je to prvo mleko koje se zove kolostrum. I bitno je da su nam deca zdrava. 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
24.9.2019 16:05:42   
dunja RR
Mirko, hm, ja se ne slažem. Mislim da nije samo slatkiš, već hrana, pored čvrstog obroka koji sada uvodimo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
24.9.2019 17:41:35   
Mirko Svirko


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mirko, hm, ja se ne slažem. Mislim da nije samo slatkiš, već hrana, pored čvrstog obroka koji sada uvodimo.



U pravu si, dunja, samo sam htela reci da nije bas to zamenilo obrok ili da je dete izbegavalo glavni obrok, a  nije kenjav. Pa sa te strane nisam primetila da je dojenje imalo nekakve veze sa tim da li je kenjav.Jeste u tom periodu dojenja bio jako vezan ali sada vise nije. A ne dojim vec 2god.I jako je samostalan. Ali opet kazem sva su deca razlicita. I sve mame imaju neki svoj stav.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: "Patologija dojenja" - kenjkava...
24.9.2019 18:59:08   
Maslacak15
ja mislim da su to naravno gluposti da su deca kenjkava ili nesamostalna koja su duze dojena. Ali isto licno verujem da im uopste ne treba niti im ista posebno koristi od momenta kad potpuno usvoje cvrstu hranu. I mislim da je njima mleko pre svega hrana. Mislim da vise znaci mamama nego njima ali to je okuser posted image . Isto tako kao neko ko je podigo prvo dete prakticno na dohrani, nesto jesam dojila do pet meseci ali je posle svakog dojenja dobijao flasicu ( laktacija verovatno nikad nije kako treba uspostavljena) a posle podigla dvoje 100 % dojene bez kapi icega drugog do punih pet meseci nisam primetila nikakvu razliku ni u rastu, ni dobijanju na tezini, ni u imunitetu, ni u cemu....

Verujem da dojenje znaci dosta zbog majcinih antitela i eto bolje im je za varenje. Ali sumnjam u njegova magicna dejstvauser posted image . I doktori sebi daju za pravo da se previse trpaju u stvari koje ih se ne ticu i da drze lekcije. Koliko ce neka zena da doji iskljucivo je njena privatna stvar.



(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 95
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here