|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kompjuter i dete
4.3.2015 23:28:12   
veselicaa
Hvala Mod na odgovoru.Vec sam pomislila da je nesto do naseg neta.Mnogo je dobar sajt,zanimljivo je,Stasa voli kada pogadja brojeve a ima i glas koji izgovori na engleskom koji je broj,pa ima isto tako abeceda,imaju neke slagalice sa recima tipa jabuka,kuca,maca.Ona odusevljena,kako nauci neku novu rec dotrci da mi se pohvali.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kompjuter i dete
5.3.2015 9:06:42   
Bibilib
Moj bebac iako ima godinu dana obozava da slusa pa cak i igra kada mu pustimo na kompu. https://www.youtube.com/watch?v=xcJUI8btdnc
A videla sam da Stasa od Veselice voli pesmice i beba od ME...Mozda vam se i ovo svidi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kompjuter i dete
5.3.2015 9:09:39   
mila83
Evo pustih Bibilib ovaj tvoj link,slusali smo i mi dosta toga od tih pesmica...a sad nam ulepsavaju ovaj siv i tmuran dan user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kompjuter i dete
5.3.2015 9:13:13   
Modessty
jao pilići su nam dosadili jedno vreme user posted image danilo je non stop tražio da mu puštamo user posted image
moji obožavaju da pevaju i igraju uz ovo
GiggleBellies

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kompjuter i dete
5.3.2015 9:24:49   
mali_mis
A. voli da sedi sa mnom dok igram igrice, pogotovo, kad se mama bije sa nekim cudovistima, pa on navija user posted image Ali isto tako bi voleo i da on malo pipka po tastaturi.
Imamo stari komp u sobi, koji nije ukljucen u struju, a on voli da uzima kabl od monitora i da mu pokazujem kako se to kopca, i onda uzme pa mi pokazuje tamo po rupicama na kucistu da mu pricam gde sta ide.
Par puta mi je ugasio komp na dugme, dok sam nesto radila, interesantno mu, dugme svetli.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kompjuter i dete
5.3.2015 9:31:40   
Bibilib
Nama se non stop vrte te pesmice i meni dosadile ali Adrijanu nisu,jos kad ga vidim da igra tako me nasmeje i oraspolozi,ne mogu vam opisati....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kompjuter i dete
5.3.2015 11:36:37   
veselicaa
Bibilib prerasli smo mi Pilice user posted image To jedino kada dodje mali od devera pa mu Stasa pusti a onda i ona slusa.
Mi trenutno slusamo Zakleo se bumbar user posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kompjuter i dete
24.6.2015 11:03:18   
Peace*
Moj stariji sin (sad će 9 god za 2 nedelje) je poželeo da ga upišem na programiranje. user posted image user posted image

Našla sam ovo:

Mala škola programiranja za klince

Ovaj kurs obuhvata obuku za rad u sledećim programima:

Paint– Crtanje i alati za crtanje
Adobe Illustrator –Upoznavanje sa vektorskim crtanjem
Adobe Photoshop – Obrada slika
HTML i CSS – Uvod u osnove web dizajna
Scratch – Uvod u osnove programiranja

Kome je namenjen
Namenjen je i prilagođen deci mlađeg školskog uzrasta koja bi se kroz igru i vežbe koje bi pratile nastavno - školski program, upoznala sa grafičkim programima i osnovama programiranja.

Potrebno predznanje
Mladim polaznicima nije potrebno predznanje rada na računaru

Trajanje
15 školskih časova

Sadržaj

Crtanje i primena različitih alata
Uvod u osnove vektorskog crtanja
Priprema dizajna za štampu
Obrada slike pomoću alata – Brush, Crop, Shape, Text ...
Osnove rada sa slojevima, filterima, fotomontaža
Uvod u osnove web dizajna
Šta je HTML
Kako radi World Wide Web (WWW)
Moja prva web stranica
Šabloni i uređivanje šablona za blogove i sajtove
Uvod u osnove programiranja: Kreiranje animacija i igrica
Kako se zaštiti od zlostavljanja i nasilja na internetu

Značaj kursa
Danas je kompjuterska pismenost izuzetno bitna, s toga je neophodno na vreme decu uvesti u svet računara i omogućiti im da razviju svoju kompjutersku pismenost. Neophodno je postaviti dobre osnove, kako bi dete kasnije moglo da razvija i usmerava svoje potencijale u informatičkom svetu.

Čekam odgovor o ceni.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kompjuter i dete
24.6.2015 11:10:56   
Peace*
A nakon toga ću da pokušam da ga privolim da odradi i ovaj kurs (po meni mnogo korisniji od gore navedenog):

Mala škola kompjutera za klince

Ovaj kurs obuhvata obuku za rad u sledećim programima:

Windows 7 – Osnovni pojmovi
MS Office Word 2010 – Upoznavanje sa programom za rad sa tekstom
Paint – Upoznavanje sa alatima za crtanje
MS Office PowerPoint - Izrada kratkih prezentacija
Internet Explorer 9.0 – Internet pretraga slika i sadržaja

Kome je namenjen
Namenjen je i prilagođen deci mlađeg školskog uzrasta koja kroz igru i učenje žele da steknu osnovna znanja u radu sa računarom i osnovnim računarskim programima

Potrebno predznanje
Mladim polaznicima nije potrebno predznanje rada na računaru

Trajanje
10 sati

Sadržaj

Upoznavanje sa kompjuterom
Radna površina - Desktop
Šta su ikonice i šta znače?
Kreiranje svog mesta na računaru za dokumente, crteže i slike
Crtanje i zabava uz program Paint programu
Upoznavanje i primena različitih alata
Čuvanje i brisanje crteža
Upoznavanje sa tastaturom i kucanje kraćih tekstova u MS Office Word program
Ukrašavanje i oblikovanje teksta u Word-u
Pravljenja malih tabela u Word-u
Pravljenje slajdova u MS Office PowerPoint programu
Ubacivanje teksta i slika na slajdove
Dodavanje specijalnih efekata na slajdove
Pretraživanje korisnih informacija na internetu
Čuvanje teksta i slika sa internet
Bezbedno ponašanje na internetu

Značaj kursa
Ovaj kurs za decu predstavlja uvod u svet kompjutera, ali isto tako i pripremu za dalje lakše snalaženje u radu sa raznim vrstama kompjuterskih programa.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kompjuter i dete
25.6.2015 13:18:50   
vikiveki
Mom najmlađem sinu komp služi za učenje engleskog jezikauser posted image ima 3 i po god a sam je pronašao one edukativne klipove na netu za učenje engleskog jezika,naučio je da peva njihov alfabet,boje i zna da broji do 10.A stariji sin koji bi to trebalo da zna,njega to uopšte ne zanima

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kompjuter i dete
3.7.2015 12:32:55   
mila83
Sad citam sto je Peace stavila,moja M je u zadnjih godinu dana dosta toga savladala.Ima dana kada ne sedne uopste za kompjuter,pogotovo sada,kada je lepo vreme,a uglavnom komp sluzi za slusanje pesmica,neko crtanje,jednom u deset dana (bukvalno ! )odgledaju neki dugometrazni crtani(npr,kada im je dosadno a Teodora spava,pa da bude mir u kuci a i ja da malo odmorim) i igrice,npr.zaredaju po par dana nekih pola sata,(dosadi im)pa onda par dana nista i tako...

I kao i kod Vikiveki,puno toga su naucili,pogotovo Mima..sada zna slova pa moze sama da ukuca sta je interesuje,ali uvek u mom prisustvu.I za ucenje engleskog je stvarno puno pomogao.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kompjuter i dete
3.7.2015 13:55:34   
veselicaa
Moje vole da igraju igrice i ne branim im.Kada je ovako jako sunce bolje da se zanimaju unutra nego da se prze napolje.Mada evo danas jos nisu sele za komp,slazu neke slagalice koje sam im kupila pre neki dan.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kompjuter i dete
3.7.2015 14:22:20   
mila83
Pa da,kad god mogu,nadjem im neku drugu zanimaciju i trudim se da komp bude ipak zadnja opcija...imaju vremena ceo zivot da sede za njim...a ako lepo naucis decu da se igraju i zanimaju na drugi nacin,posle ce to pokazati vec zasto je to dobro.Mima ima druga koji po ceo dan zna da igra igrice a roditelji ga kaznjavaju kad nije dobar ukidanjem toga.E to ne mogu da shvatim,o cemu oni misle.
najlakse je dete ostaviti ispred kompa...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kompjuter i dete
3.7.2015 14:45:00   
vikiveki
Moj najmlađi je jutros odgledao i otpevao svoje pesme za decu na engleskom, sada se on i veliki bata igraju na spratu sa igračkama dok čekamo taju da nam dođe sa posla,a posle pravac bazen

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kompjuter i dete
3.7.2015 14:47:55   
mila83
Viki,tako i kod nas slican raspored aktivnosti user posted image treba samo biti umeren kad je kompjuter u pitanju.Nama stvarno uglavnom sluzi za muziku(i mami za RR ! ) user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kompjuter i dete
3.7.2015 14:51:46   
vikiveki
Ma mojima komp brzo dosadi,kada im dam da se igraju oni i sami prestanu.Jedini je problem što ih je troje pa bi svi u istom momentu da budu na kompu,što je nemoguće jer imamo 1 komp i 1 lap top.Imamo i 2 tableta ali to im nije zanimljivo,najzanimljivije im je izgleda da se bore ko će sesti prvi,a onda brzo i sami ustaju

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kompjuter i dete
3.7.2015 14:57:15   
mila83
Hihihihi...moja T je jos mala , a ovi dvoje se za sada ne bore oko toga,tj. sin nije mnogo zainteresovan da radi na njemu...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 9:14:06   
jovana jojo
D. je još mali tako da J. još uvek nema konkurenciju za komp. Bude dosta vremena na kompu jer gleda crtane preko njega,ali kada joj dosadi u stanju je da ne sedne i po nekoliko dana

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 10:05:21   
amdn
nas decak yna ponesto na kompu, ukljucimo mu word doc i on kuca brojeve islova, a jedino Youtube je savladao i crtace i pesmice.user posted image

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 10:26:02   
jovana jojo
Moja J. je preko kompa naučila dosta toga,vidim da je našla azbuku i one klipove uz pomoć kojih se uče slova

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 10:56:25   
vikiveki
Ja sam već pisala da je S. naučio preko kompa englesku abecedu, a i da broji na engleskom

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 12:12:09   
veselicaa
Sada kada su ove vrucine,obe provode dosta vremena na kompu,gledajuci crtace,neke klipove na you tube ili igrajuci igrice,a S je pored kompa luda i za tabletom i telefonom.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 12:21:07   
amdn
E mame sto kazete i nas je naucio alfabet preko kompa kao i oblike, ti klipovi za ucenje,
kad je kod bake u sokobanji ona mu pusti da bi mogla rucak da skuva,
a moram reci da je naucioi malo ruskog pored Mase i Miska, mi gledamo jos od 2012 na ruskom

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 13:16:21   
veselicaa
Obe su naucile dosta reci iz engleskog zahvaljujuci kompjuteru,eto dala si mi ideju da mojoj A pustim masu na ruskom,ona ce jos neku godinu da pocne da uci ruski u skoli.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kompjuter i dete
23.7.2015 13:23:58   
mila83
Za ucenje slova, stranog jezika, pesmica.. Komp je za decu super stvar, samo umereno. Sad kad su vrucine, obicno posle rucka im dam da odgledaju jedan dugometrazni crtac, a vec sam pisala da nam najcesce sluzi za slusanje muzike I decijih pesmica. Uvek nadjem neku drugu zabavu, sad kad je vruce, vise crtaju i cituckaju knjige, ili nesto od drustv. igara.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here